Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archiváltak hirdetései Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Tudós vagyok, nem varázsló!
Amelia Shepard
Hozzászólás száma : 36
Amelia Shepard
Az URS Jola tisztje



#1Szer. Jan. 03, 2018 9:36 pm
Valami nem mindennapi
Karl Urban? - 32 - szabad

Egy hihetetlen alak vagy, egyrészt, mert bármennyire is géniuszi elmével megáldott, attól még egy bűn rendetlen ember, aki után én takaríthatok. Hála a jó istennek, a kabinodba nem kell betennem a lábamat, mert lehet, kimenekülni már nem tudok a tanyádról. Egy zseni vagy, mi tagadás, tényleg érted a dolgokat, és mellette rendkívül szórakoztató. Komoly szavad még a necces helyzetekben sincsen, de ezt kompenzálod azzal, hogy úgy tűnik, mikor az észt osztották, te kétszer is sorba álltál.
Henderson keze alatt nőttél fel te is, csak éppen két évvel fölöttem, így aztán picit ismerjük is egymást. Bár belőled sosem lett oly nagyszerű harcos, mint elme. A fegyverek közül a te tereped a bombák, na ahhoz értesz, meg a közel harchoz, de lőni viszont pocsékul tudsz. Nincs meg hozzá az érzéked, csak amit tanultál.
Hogy minket mi köt össze azon kívül, hogy a Jola legénységének tagja vagy? Mikor betöltöttem a megfelelő kort a Consilium számára, házasodnom kellett volna és elmenni babázni, nos, nekem ehhez a legkevesebb kapacitásom sem volt. Házasság és gyerek Amelia Shepard életében? Viccelünk?! Consilium annyival könnyítette meg az életemet, hogy téged nevezett ki. Nem mondom, jól kijöttünk, egy másik világban még lehet, akár fejet is bólintok, de a mostaniban? Semmiképp sem. Neked is jól jött volna pedig, és gondolkodtunk is a dolgon, míg végül én kijátszottam egy meddőségi papírral és örök életre megúsztam ezt az egész mizériát. Csak páran tudják, és közülük te leginkább, hogy a legkevésbé sem vagyok meddő.
Neked el kellett venned egy lányt, szegény pára… De emiatt sosem volt köztünk igazi nézeteltérés. Aztán asszonyod meggondolta magát, és inkább száműzetésbe vetette magát, így aztán „özvegy” maradtál. Megkönnyebbültél te is, hogy a rendszerből kicsúsztál, nem volt ez neked való. Gyerek? ugyan, te előbb egy lombiküveg apja, mint egy gyereké.
No igen, jól kijövünk, szerves része lettél a Jolának, és hála neked is, senki sem unatkozik, főképp, mikor épp új ötleted támad, és azt mindenképp a hajón akarod kikísérletezni. Te felelsz a mintákért, tartod számon a bolygókról behozott újdonságokat, mellette igyekszel növényesíteni a hajót, kisebb-nagyobb sikerrel és a szesz kultúrában újítasz.
De viszont, ha nálad elszakad az a bizonyos húr, akkor kegyetlen mosollyal adod vissza a dupláját. Úgy tűnik, mintha végtelen türelmed lenne, de legkevésbé sem. Alex szavának adsz leginkább, mégis csak ő a kapitányod. Bármennyire is úgy tűnik, más világban élsz, azért feladatodat tisztességgel teljesíted, néha be kell fenyegetni, hogy kirakunk, de attól még teljesíted.
De mi van, ha a Consilium levelet küld, mert érdekli a tudományos projekted, mert maguk között akar látni? Mit felelsz?
// Ennyi lenne,de ez is alakítható kicsit, nincs kőbe vésve. Ötletelhetünk, a többit az alkotóra bízom. Várlak! :3 dobj meg üzivel, ha megérkeztél!


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings

Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ