Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: A világűr Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva.
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Jaina Darklighter
Titulus : sikló pilóta, zászlós
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 195
Jaina Darklighter
Zászlós



#31Vas. Nov. 04, 2018 9:47 pm
A reaktorban két holtest, egy raktár félében koponyák és egyebek, ha jól értem a beszélgetéseket.
- Sok jót nem jósolok magunknak. - Jegyzem meg a dolgot hangosa, s érzem a zavart az Erőben, de lehet én tévedek.
- Pedig egyértelmű drága szívecském, ez egy bűntény tetthelye, és talán de csak talán, olyasmit találtunk amit nem kellett volna. - Lehet paranoiás vagyok, de ne zárjuk ki ennek a lehetőségét se. A bűntény dolgot, persze a holttestekre értem, de a koponyákra és a többi cuccra még nekem sincs logikus magyarázatom, hacsak az nem, hogy ők már később kerültek ide, ami adhat rá magyarázatot. Közben Pressi től kapok egy kristályt, ami a sötétben világít. Pressi, bejelenti a parancsnok keresését, de a kapitány más feladatot add, majd hallom a Parancsnok hangját, amitől nekem nagy kő esik le a szívemről, hogy él és épségben van. A kristályt használva világítok, ha kell mind előre mind pedig hátra. A sarkon túl, valami érdekeset találunk, valamit amit a másik csapat is talált, és még valami mást is. Fehér szilánk félét, s a sarkon túl ott egy nagy pap féle fegyver, legalább is pár katona így hívta ezt a valamit.
- Mi legyen? - Kérdem Pressitől, mert nekem aztán most semmi ötletem nincs.
Vissza az elejére Go down
Pressia Hicks
Karakterlap : SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva. - Page 4 ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#32Hétf. Nov. 05, 2018 6:51 pm
Még a körülöttünk egyre sűrűsödő szarleves ellenére is felvillanyoz kicsit amit a rádióból hallok. Igazából Ethan hangja is elég lenne ehhez, de most inkább az húzza vigyorra a számat, amit mond. Megtörtént a kibaszott lehetetlen! Tizedes lettem, még ha csak ideiglenesen is, és ez nekem, az örök közlegénynek nagyjából olyan, mintha egyből sokcsillagos tábornokká léptettek volna elő. Ennek örömére, meg mert jól ránk ijesztett persze, a golyófej annyi ólmot kap tőlünk, amiből kijönne vagy egy századnyi katona, úgyhogy nem is kérdés, hogy mehet a szemétbe.

A kutatásom eredményei elég nyugtalanítóak, de egyelőre nem tudom eldönteni, mi zavar jobban. A halott emberek, vagy a bogárdög...esetleg Damoklész emlegetése? Tudja a tök, de azért az egészséges izgatottság helyét lassan átveszi egy nyomasztóbb, nyugtalanságérzet, amitől a falra tudnék mászni. Jinjin is valami hasonlót érezhet, de nem akarom, hogy elkönyvelje magunkat hullának, mert abból semmi jó nem sülhet ki. - Héé, csak pozitívan, Kettes! Még nem haltunk meg. - nyögöm be kissé erőltetettnek ható vidámsággal a hangomban.

Én leginkább a parancsnokot szeretném megkeresni, de tökéletesen megértem a kapitány döntését. Persze nem is én lennék, ha nem ellenkeznék kicsit. - De mi lesz a parancsnokkal, Vörös vezér? - idegesen fújtatok egyet, aztán már teszem is hozzá: - Megyünk a fegyverszobába! - olyan sietve teszem ezt hozzá, hogy a Kapinak még véletlenül se legyen esélye letolni a parancs megkérdőjelezéséért. Szófosó tizedes úgyis ott van a közelében és ahogy hallom erősen cincálja az idegeit, épp elég az neki egyelőre. Még jó, hogy Niko ma jófiút játszik.

Jin ritkán szólal meg, de mikor megteszi, az legalább üt. Bírom a csajt, még ha időnként olyan nyelven beszél is, amit csak kevesen értenek egészen. Biccentek egyet neki, ahogy kilebegek a folyosóra, és megkapja a kristályt is, ami már most hasznosnak bizonyul. A kékes fénnyel bevilágított folyosó ha lehet, még kísértetiesebbnek tűnik, mint eddig, de ez csak egy pillanatig tud zavarni. Aztán elindulok előre, és jobbra-balra tekingetve lököm magam előre, minden kiálló kis biszbaszban megkapaszkodva. Az érzékeim azért továbbra is élezem, és igyekszem mindenre figyelni, így a sarkon is csak nagy körültekintéssel fordulok be; jobbra ugyebár, mert a logikán kívül még az emlékezetem is ezt diktálja.

Nehéz elképzelni, hogy a körülöttünk lebegő barna-fehér szilánkfelhő valaha talán ember volt, de azt hiszem, jobb is, ha most annyira nem gondolok bele. Óvatoskodva megyek előre néhány lépésnyit az újabb fordulóig és csak egy pillantásra kukucskálok be a löveghez vezető folyosóra. - Basszameg! - gyorsan átfutom a lehetőségeinket, és bár egyáltalán nem biztos, hogy működni fog a tervem, azért most mégis ez tűnik a legjobbnak. Körülnézek a folyosón, hátha lebeg erre valami használható, amit bedobhatnánk a fegyó elé elterelésnek. Ha semmi nincs, akkor marad az eredeti elképzelés. - Arany kettes! Maradj itt és figyeld a folyosót! Az ott viszont tabu! - mutatok a löveghez vezető kis korridor felé, majd elindulok arra, amerről jöttünk, hogy elhozzam az egyik csápali roncsait. - Csak egy perc! Szemed a pályán legyen! - figyelmeztetem vigyorogva a lányt, aztán sietve távozom. A korábbi kis csatánk színhelyére visszaérve némi nézelődés után kiválasztom a legrottyosabb golyófejűt, amit a csápjánál fogva húzok vissza Jinhez. - Oké, ezzel próbálkozunk legelőször. Ha az ágyú célba veszi, akkor én kilövöm a szemét. Te fogsz megtartani, hogy ne ússzak be a puska elé! - Ha van akkora mákunk, hogy eléggé kilyuggattuk ezt a kis genyót, akkor talán, de csak talán lesz lehetőségem elintézni a célkereső szenzort.
Tárat cserélek, és egyik kezemben a meggymagköpővel elkapom a robotot. Ha Jin biztosan tart, akkor hangosan visszaszámolok háromtól és zérónál meglódítom a csápost, be a folyosóra, várva az aranylövés lehetőségét.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva. - Page 4 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#33Szer. Nov. 07, 2018 6:52 pm
-Ma már többször is sikerült meglepnie Vörös 1...Jelenleg annyira el vagyok ámulva magától, hogy fontolgatom a fegyvere elkobzását.
A malőrre a nevekkel inkább nem mond semmit. Csak akkor szólal meg, amikor hallja, hogy Denisov jelenti, a rendszer készen áll. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy hirtelen felkapcsolódnának a lámpák. Leginkább, mert nincsenek.
-Szép munka Vörös 2.
Amíg ezt kimondja, a Niko által beszerelt aksi STD kristályán a repedés tágulni kezd. Először alig lehet kiszúrni, és elég komótosan halad, de azért látni lehet, hogy ezzel a sérüléssel nem fogja bírni a rendszer 2 óráig, legfeljebb, ha 10 percig.
-Csatlakozzon Arany 1-hez, és tegye amit mond. Vége.
Aztán türelmesen végigméri a társát, és még hozzáteszi a rádióban:
-Érdekes felvetés, de ezek szerint nem vette számításba, mi van akkor, ha a behatolókat lemészárolta a rendszer, mielőtt aktiválta volna a Damoklész protokollt, velünk viszont nem volt olyan könnyű dolga, és most egy időzített bomba belsejében vagyunk.
Mielőtt bármi mást mondana, a karjával megállítja Ravent, és a fegyverét a nyíló ajtóra szegezi. Hamar leereszti azonban, ahogy meglátja az ismerős arcot a zseblámpa fényében. Freya rádiója sajnos elromlott, így egy hang sem jut el hozzá, ám a jó hír nem marad sokáig titok.
-Minden egységnek, Arany vezér megkerült. Úgy látom sértetlen. Vörös 1! Adja át a fegyverét Arany vezérnek, aztán javítsa meg a rádióját. Ha ez megvan, jussanak be a repülés vezérlő terembe. A másik löveget elintézem én.
Ethan ezzel magára is hagyja a parancsnokot, és Raven-t, majd eltűnik a fordulóban.


Pressi tervét közben siker koronázza. a plafonon lévő Gatling ágyú nem ismeri fel az elesett karbantartó droid roncsait, és nem is fordít sok időt elemzésre. Pár másodperccel az után, hogy a látóterébe került már tűzet is nyit, és szilánkokra szaggatja azt, ami marad a gépezetből. A kilőtt töltények repeszei lepattannak a falakról, és sokuk úgy csapódik Pressia, és Jaina páncéljába, mintha eső esne rájuk oldalról, de a páncéljuknak hála még annyi kárt sem tesz bennük, igaz egyértelmű, hogy enélkül rosszul járnának. Az ágyúban szinte már benne van a mozdulat, hogy visszaforduljon, és megismételje ezt a rá tűzet nyitó újdonsült tizedessel is, mielőtt még azonban megtehetné ezt, az egyik lövedéknek sikerül rést találnia rajta, és annyira megrongálnia, hogy az ágyú ugyan rá is néz, de nem pörög fel többé a csöve, utána pedig még lejjebb ereszkedik, és teljesen lefordul függőleges helyzetbe. A mögötte lévő ajtó kinyílik, és két karbantartó robot kúszik a súlytalanságban csápjaival. Egiyk a plafont célozza meg, hogy helyreállítsa a gyilkológépet, míg a másik a két nő felé vetődik, és nincsenek egyedül. Ezúttal a pilótafülkéből is érkezik kettő, hogy hátba támadja a nőket, és már nem sok választja el őket attól, hogy el is érjék a céljukat.
Az ajtó mögött a fényben egy pillanatra láthatóvá válik a hajó egyik nagy gépágyúja. Az űrvédelmi fegyver, ami még a Jola ágyúinál is divatjamúltabb, de továbbra is nagy tűzerővel bírna. Nem messze tőle a rakétakilövősiló üresen áll. A tartalék Rakétát ha keresik is hiába, nyoma sincs.

Minden esetre nem csak számukra kemény az élet. Freya és Raven szintén találkozik 3 csápos robottal, melyek szintén a vezérlő teremből kerülnek elő. Eleinte a kapitány után indulnak, de aztán megtorpannak a fordulóban, és vörös szenzoraikat lassan a parancsnok, és a tizedes felé fordítják, fenyegetően. Egy pillanattal később már el is kezdik rohamozni őket. Egyikük a plafon felől, másik a nő melletti nyitott ajtó irányából, a harmadik pedig lemarad kicsit,és szintén a fal mentén jön, hogy a másik társa testével védje őt.



//Bocsánat a késésért, ez a hét nagyon nem a terv szerint alakult. Mivel ez hat napos hét, és abból sincs már sok, ezért a határidő ezúttal jövő hét vasárnap. Sok szerencsét Wink //
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#34Vas. Nov. 11, 2018 7:56 am




SR-29 Aszteroidatörő
sikló



*Én örülnék a legjobban ha nem kellene magammal cipelni a fegyvert, de sajna kötelező, másrészt még jól jöhet ha talizunk azzal aki itt rendetlenséget csinált. Na meg ott vannak azok a sokkarú izék, melyeknek a rendeltetése még nem igazán tisztázott. A falból kikukucskáló lövegekről már nem is emlékezem meg. Ezért hát nem szólok, bár iszonyatos erőfeszítésembe kerül, hogy befogjam a számat, és ne engedjem ki az agyamat feszítő gondolatokat. Ha így haladunk, akkora lesz a fejem, hogy kinövöm a sisakot. Mivel az előbb már le lettem cseszve, csak a fejemben dúdolom tovább a korábban félbehagyott muzsikát, Denisov addig remekel, bár fényt még nem gyújt, legfeljebb csak a fejekben. A hisztéria – nevezzük inkább pániknak – néha kitör belőlem, és én szabad utat engedek neki, akkor is ha a kapitány szemeiben már az őrület csillog. De még nem tartunk ott. A felvetésemre érkező felvetésre is lenne válaszom, már emelem is a karomat, hogy a mutatóujjamat a kapitány orra előtt lebegtetve kihangsúlyozzam minden szavam, és már a levegő is készen áll ahhoz, hogy a tüdőmből kitörve, hangszálaim rezegtetésével hallhatóvá tegye a gondolataimat, de belém fojtja a szót. Dacosan szorítom össze a számat, mert azt hiszem, hogy megint csak le akar oltani, de végül észreveszem azt is amit ő. A nyíló ajtót és ami mögötte van….a halként tátogó aranyos vezért. Kapom az újabb parancsot és magunkra maradunk. Elég nehéz és némileg mókás is a súlytalanság állapotában a hirtelen életre kelt érzelmeket közvetíteni. Mint egy lassított felvétel, úgy tárom szét a karjaimat elégedetlenül, ami persze nem Freyának szól, hanem a kapitánynak, de ő már elúszott és csak a fejlámpája fénye világít mint távolban a fehér vitorla. Lemondóan „ejtem le” a karjaimat és magamhoz intem Freyát, közben én is közelebb úszom hozzá és félúton találkozunk. A fegyvert átadom, ha már a kapitány valóra váltotta az egyik vágyát és imígyen lefegyverzett. Biztosan nagyon el van tőlem ámulva és most csúcsosodott ki. Bahhh! Ha nem lenne a súlytalanság, Freya Peterson kezében úgy csattanna a fegyver, mint egy üvegnek csapódó tehénszar. De egyébként kedves vagyok.* -Hallja amit mondok? Csak bólintson vagy rázza a fejét. *Arra vagyok kíváncsi, hogy a rádió mennyire romlott el. Csak az adóval van a gond, vagy a vevővel is. Mindenesetre elnagyoltan artikulálok, hogy ha nem hall, legalább a számról le tudja olvasni a kérdést. A válaszától függően látok neki a javításnak, nehezen megy, ahogy nem rég a vezetékekkel, a szkafander kesztyűje nem éppen alkalmas a finom kézmozdulatokra. Pláne ha egy vékony vezetéket kell elcsípni. A kérdés az, hogy sikerül-e megjavítani, vagy keresztet vethetünk rá. A lehetetlent megoldom, csodákra egyelőre nem vagyok képes. Akárhogy is, ha csodára van szükség, hamar kiderül, ha pedig meg tudom javítani, az is, nem vesztegetek sok időt a munkával. Elindulhatunk a repülésvezérlő terem felé, szépen, lassan keringőzve. Bejutni nem most fogunk, a terem ugyanis foglalt, de sajna nem sokáig. A csápos droidok felénk közelednek s mivel az előbb át kellett adnom a fegyveremet az Aranyos vezérnek, fegyvertelenként mögé úszok. *-Ódejó! Meg fogunk halni! Itt porladunk szét szilánkokra és gyanús barna foltokra a világűr közepén! *A pánik eluralkodik rajtam, a szemeimet is becsukom, hogy ne lássam mikor ér el a halál. Arra azért még futja, hogy mielőtt eldobom az agyam tudatos részét, adjak némi tanácsot Freyának. A hisztérikus hang nem marad el.* - A SZEMÜKET LŐJE PARANCSNOK! KICSIT LEJJEBB, VIGYÁZZON A FEJÜKRE! VIGYÁZZZZZON! KELLENEK A…..IZÉK….MIAFRANCAZ? JELADÓÓÓÓÓK!   *Na meg még sok minden más is, de azt már nem tudom kimondani. Két kezemet a fejemre szorítom, hogy befogjam a füleimet, de hát ez ugye nem ér semmit, a füleim a sisakon belül vannak.*


Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#35Vas. Nov. 18, 2018 9:47 pm
Épphogy kijutok a szobából és a Kapitány már tovább is áll. Csak akkor jövök rá, hogy elromlott a rádióm, mikor a saját hangomon kívül semmi mást nem hallok meg. Ez remek. Próbálok a szájáról olvasni, de olyan gyorsa beszél, hogy semmit nem tudtam kideríteni abból, hogy mit is mondhatott. Ezzel csak egy bajom van… Jó lett volna, ha van még valaki velünk. Nem túlságosan bízom a fájós karomban. Azt a három robotot is alig tudtuk legyőzni. Miből gondolja, hogy egy fegyverrel sikerülni fog, ha esetleg újabb támadás ér bennünket?
Megforgatom szemeimet, majd fejemet rázva pillantok Ravenre, aki a karomba csapja a fegyverem, amitől felszisszenek, amit persze nem halhat meg. Remek… Ezek szerint nekem kell kezelnem. Talán ő nem kapott megfelelő kiképzést a fegyverhasználatra? Ezt kötelezővé kéne tenni. Mindegy, hogy kutató orvos vagy egyszerű szakács. Mindenkinek tudnia kellene kezelni egy ilyen fegyvert. Mielőtt a rádióval foglalkozhatnánk, megvizsgálom a fegyvert, hogy ha használnom kell ne akkor derüljön ki, hogy valami nem okés.
-Nem hallok semmi!-Tátogom én is miközben rázom a fejem.  Bízom benne sikerül neki megjavítania, mert így vicces lesz a kommunikáció főleg a többiekkel. Mi még el tudjuk tátogni, mutogatni a dolgokat, de a messziről jövő parancsot, vagy akár segítségkérést nem fogom tudni meghallani. Bár maximum Raven közvetít majd nekem.
Hagyom, hadd bütyköljön valamit, bár tény valóban nem irigylem, mert nem elég, hogy magunkat tartani kell, de hogy ne mozduljunk el, de neki még szerelgetnie is kell. Kapitány… Ezt visszakapod még.
Épphogy befejezi a munkálkodást és már meg is jelennek a barátaink. Raven reakciója kissé ledöbbent. Tény korábban már hallottam a kitöréseit, de látva is azt már sokkal „ijesztőbb”. Próbálom rendesen kézben tartani a fegyverem, bár a fájó karomnak ez nagyon nem tetszik, de az adrenalin elég arra, hogy ne foglalkozzak vele.
-Vörös vezér! Megtámadtak minket. Három polip...-Nem nyújtom hosszúra a jelentést. Csak a lényeget közlöm. Hétha kapunk valami segítséget. Ha nem akkor meg csak reménykedünk abban, hogy sikerül mind a hárommal végeznem még időben.
Előbb a közelebbi robotot veszem célba. Raven tanácsát megfogadva az érzékelőjüket veszem célba. Ha az elsőt sikerül kiiktatnom meglököm magunkat, hogy hátrafelé lebegve menekülhessünk. Ez után a másik kettőt is célba veszem és csak reménykedni tudok abban, hogy ne érjenek utol bennünket.
Vissza az elejére Go down
Pressia Hicks
Karakterlap : SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva. - Page 4 ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#36Vas. Nov. 18, 2018 10:09 pm
Annyira lefoglal a rögtönzött kis tervem végrehajtása, hogy beletelik némi időbe,mire felfogom, hogy a Pari megkerült. Mielőtt még nekiállnék a célba lövöldözésnek, azért beleszólok a rádióba: - Vettem, Vörös vezér! - egyelőre nincs túl sok kapacitásom örömködni, pedig őszintén boldoggá tesz, hogy megkerült a Pari. Vagyis majd boldoggá fog, ha felfogtam, egyelőre viszont előttem a megoldandó feladat, és senki nincs, aki megmondaná, hogyan tegyem, úgyhogy a felelősség máris kényelmetlenül nyomni kezdi a vállamat. maradtam volna közlegény, most nem itt tartanék...

Szerencsére a rögtönzött kis akció nagyjából a terv szerint alakul, igaz, elég kellemetlen a golyók kopogását érezni a testpáncélon, még úgy is, hogy ártalmatlanul pattognak szanaszét a levegőtlen térben. Amikor viszont végre eltalálom a rohadt szenzort, kitör belőlem az eddig halmozódó feszültség egy része és izomból teleordítom a közös frekit. - Ezaz! Anyádra lövöldözzééé mostmáááá! - nagyjából azonban addig tart az örömöm, míg a puska lekonyul, mint egy megijesztett pöcs.

Ahogy megjelenik az ajtóban a két kis golyófejű, csalódott arccal fordulok hátra, hogy Jinnel közöljem: - Még két csápali a vezérlőből. Figyelj a ... - kurvagyorsan kell tervet módosítanom, mivel a mögöttünk lévő folyosó irányából is feltűnnek a vörös szenzorok. Épp csak a látóterembe villan a rohadt kis vörös fény, de elég, hogy tudjam, mik ezek - és mögötted is!- Pedig mennyivel jobban örültem volna, ha Vöröskettő fényét látom meg! Erről jut eszembe! - Niko, hol vagy? rohadtul kellenél! - kiabálom, megfeledkezve egy pillanatra a kódnevekről is. Bízom benne, hogy Jin megteszi, amit kell, míg én visszafordulok a vezérlő felé, és kiürítem a maradék táram a szinte már a nyakunkon lévő kis mocsadékra. Ha ettől nem adja meg magát, akkor megpróbálom elkapni valamelyik csápját és a falhoz baszom izomból, félfordulatból, remélve, hogy közben nem tesz kárt a ruhámban. Vörös 2 érkezésén múlik most sok minden. Ha kisegíti Jint, akkor én a karbantartót kell elintézzem. Még két teljes táram, és az a megkezdett van, amit az előbb lecseréltem egy telire. Most azt illesztem vissza a pisztolyba és a droid mögé úszom, hogy célba vegyem a szenzorait. Többször is belelövök, mire feldolgozom, mit láttam, vagyis mit nem láttam az ajtó mögött. Gyanús, hogy rohadtul lyukra futottunk, de erről jó lenne meggyőződni azért. A javító droid kinyúvasztása után erre is sort kerítek, ha más sürgetőbb dolog nem lesz. De ahogy hallom, mindenkinek megvan a maga baja jelenleg is.
Vissza az elejére Go down
Jaina Darklighter
Titulus : sikló pilóta, zászlós
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 195
Jaina Darklighter
Zászlós



#37Hétf. Nov. 19, 2018 12:05 am
Pressi igyekszik pozitivitásra ösztönözni, ami sikerül neki, majd Raven kap választ tőlem, ami az én agyamból ugrott elő. Hallgatom a kapitányt, aki adja a feladatokat. Pressivel haladunk, de nem jutunk el a célig, mert valami fegyver csak arra vár, hogy adhasson nekünk némi ólmot. A kérdésemre választ kapok, hogy maradjak, és figyeljek. A parancsra, egy bólintással felelek, majd mikor Pressi elmegy, magamra maradok, és azt hallgatom, hogy Raven hozza a jó formáját.
- Nem lehet ezen az izén, hangot állítani? - Kérdem, közben figyelem a folyosót. Az egyik konzerv jelenik meg, én pedig a fegyveremet emelem, és várok. Amint a közelebb érkezik, akkor látom, hogy nem aktív ez a konzerv. Pressi tolja ide a konzervet, s ahogy kérte, megtartom őt, hogy ne úszón be. Bár tompán, de hallom, hogy Pressi terve sikerül, de sokáig nem lehet örülni, mert még több konzerv érkezik, kettő-kettő mindkét irányból. Pressit halva, megfordulok és lőni kezdem az első konzervet, s most bár Raven szeretné ha csak a szemükbe kapnák a golyót, de mert az előbb sem ment, így odalövök ahova szeretnék.
- Könyörgök, hogy mondja valaki, hogy ezek az utolsó konzervek, hogy már nem lesz több. - Kérem, bár lehet túl sokat kérek.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#38Hétf. Nov. 19, 2018 12:20 am
Elérkezettnek és elegendőnek látom az időt arra, hogy a korábban magamhoz vett tárak egyikét az előbb kiürült helyett a fegyverbe helyezzem, majd ahogyan a régi idők muskétáit, annak és rendje módja szerint tüzelésre kész állapotba hozzam. Egy apró mosollyal a szám szegletében megállapítom, hogy régen, a lőfegyvergyártás hajnalán is konyítottak az időt álló technikához és el lehet mondani, hogy ez a típus bevált, mert több száz évvel később, még az űrben is tökéletesen működik.
A reaktorszoba félhomályában ébredt pillanatnyi derűmet a sérült STD további problémái lohasztják le, olyannyira, hogy a korábban becsült időtartam drámaian lecsökkent, erről és a látottakról pedig jelentést is kell tennem.
- Kapitány! Az akkumulátor nagyon rossz állapotban van, az élettartamát ilyen komoly sérülés láttán még megbecsülni is nehéz, de attól tartok, hogy legfeljebb negyedóránk lehet, nem több. A helyzet kritikus, ismétlem, kritikus! – sajnos nem tudok mit tenni az ügyünk érdekében, nem tudom meghosszabbítani az élettartamot, de még stabilizálni sem, mert ha belekezdek, az azzal járhat, hogy a fennálló, épen működő perceit is lerövidítem, az pedig minden szempontból végzetes lenne a feladatunk szempontjából.
- Igen Uram! - a parancs egyértelmű, csatlakoznom kell a másik csapathoz, ezért gyorsan összekapkodom a munkához használt szerszámaimat, felkapom a zsákomat és kézbe veszem a karabélyt, hogy mielőbb indulhassak az Arany csapat megsegítésére, mert, ahogy menet közben hallom, kezdik erőteljesen szorongatni őket.
Az út sajnos visszafelé sem megy gyorsabban, pedig az űrruha használata mondhatni rutinszerűvé vált már a sok gyakorlásnak hála, ám egy dolog eléggé aggasztani kezdett miközben a kijárat felé evickélek. Nem tudom, hogy mennyi vért vesztettem, ugyanis a sebet nem láttam a ruházat miatt, a gyári érzékelőmet pedig megpiszkálták így legfeljebb akkor vehetek majd tudomást hogylétemről, ha sérült karom nem akar engedelmeskedni nekem, vagy rosszabb esetben, erőmet hagyva elájulok a vérveszteségtől.
Amennyire a helyzet engedi óvatos vagyok, nehogy csapdába szaladjak, vagy túl korán lépjek ki egy sarok mögül és céltáblát játszva szedjem össze a nekem szánt lövedékeket, de tisztában vagyok azzal is, hogy igyekeznem kell, főleg miután meghallom Pressia két lövés közötti felfokozott bejelentkezőjét.
- Hat óránál érkezem, fedezékbe! Megszórom őket! – igaz a kezemben lévő fegyver nem a modernkor gyorstüzelő vívmánya, de bármikor megmutatja ezeknek a droidoknak, hogy harminc töltényből kilencven darabra tudja szabdalni őket
Remélem az Arany csapat veszi az adásomat és nem kezdünk egymásra lőni, de ha már a puskaropogásra nem lehet felfigyelni, akkor legyek már egy kis szerencsével megtámogatva, hogy a golyót kapott karom kitart, mert akkor remélhetőleg kisebb nagyobb robotalkatrészekkel lesz tele hamarosan az előttem lévő még fémtúltengésben lévő tér.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva. - Page 4 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#39Hétf. Nov. 19, 2018 8:27 pm
Niko rossz hírét hallva a kapitány letérdel, és kivételesen nagyon halkan, lassan tagolva válaszol csak.
-Vettem vörös kettő. Mindenki folytassa a feladatot a korábbi utasítások szerint. És legyenek óvatosak. Vörös vezérnek rádiócsend előreláthatólag 10 percig.
Ethan ezzel kikapcsolja a rádióját, hogy jobban tudjon koncentrálni az előtte fekvő torpedó kioldó rendszerre, benne az élesített atomtöltettel. Mikor biztos benne, hogy senki más nem hallja, megesküszik rá, hogy ki fogja nyírni azt, aki a letapogatást végezte, és munkához lát.


Niko érkezése hatalmas segítség az arany csapatnak. Bár rengeteg lőszert használ el, hála neki Jaina-hoz csak a kristálya kék fényében csillogó roncsok jutnak el. Hármuknak együtt nem jelent kihívást a mostani robothad, és Pressi immár akadálytalanul mehet be a fegyverszobába, ami bizony teljesen üres. Az űrbe néző gépágyú még működőképesnek tűnik, ám a lőszer már rég kifogyott belőle, és úgy tűnik ez az oldal elhasználta mind két atomrakétáját. A lázadók nem tudtak bejutni ide, hogy szabotálják.
A tizedesre most komoly döntés vár. a vezérlő terembe mennek a szomszédban, itt maradnak, ahol el tudják barikádozni magukat az érkező további gépek elől, esetleg visszamennek a reaktorba, vagy pedig segítenek Freya-nak és Raven-nek?


Freya első lövése nagyon szerencsés. Pont a szenzort találja el, és a töltény a gép legpuhább részein hatol át, szétroncsolva minden olyan alkatrészt, ami ideális esetben egy darabban kéne, hogy legyen.
A második gép nem várja meg, hogy az első sorsára jusson. A csápjával megragadja elesett társa testét, és és maga elé tartja azt, hogy felfogja a golyókat, amikor pedig elég közel ér, elhajítja azt, egyenesen Freya arca felé.
A harmadik robot is eléri őket addig, és elülső két csápjával Raven bokáira csap le. Az éles karmok nem hatolnak át az űrruhán egyenlőre, viszont nagyot rántanak a nőn, és szikrázva húzzák őt visszafelé a fal mentén. Többször is bele ütküzik valamibe, és bár a zseblámpája a sokadik ilyen után tönkremegy, a rádiója továbbra is hibátlanul közvetíti őt,a hogy a gép elhurcolja őt, a vezérlő terem felé. Jaina pont láthatja, ahogy a polip befordul felé a sarokban, nyomában a nővel.
Freya sajnos nem tud segíteni rajta. Az utolsó gép egyre közelebb kerül hozzá, és csápjait ostornak használva támad rá.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#40Kedd Nov. 20, 2018 7:22 pm




SR-29 Aszteroidatörő
sikló




*Hát nem egyszerű ebben a helyzetben rádiót javítani, az már biztos, de minden tőlem telhetőt megteszek. Szerencsére nem nagy a baj, így az Aranyos Vezér hamarosan hallóközelségbe kerül.  Megoldottam a lehetetlent, mint mindig. Nagyszerűségem teljes tudatában vigyorognék a Parancsnokra, hogy „Lám, ugyehogyugye?!” de sajnos a hangulatomat jócskán egy fekete lyukba sodorják az újabb vendégek.  Nem az én pánikom az ami az éterben lavinát indít el. Ahhoz képest, hogy elvileg személyzet nélküli hajó és vagy száz éve sodródik lakatlanul és tétlenül az űrben, szép számmal vannak rajta támadó őrdrónok. A kérdés az, hogy mi a jó büdös fenének telepítettek ide ennyi szaros mozgó lőszerraktárt? Mintha mindenkit egyszerre támadtak volna meg, a fülem csak úgy sistereg a hangok kavalkádjától, amiből elég nehéz kiszűrni a lényeget. Jelen esetben azt, hogy a kapitány kikapcsolja magát.* -Na pont jókor. Tudja mikor kell lelépni. *Dohogom, miközben Peterson mögött keresek menedéket. Kettőnkre jutott egy fegyver, ezért kiadom az utasítást, hogy mire lesz szükségem ahhoz,hogy később kijussunk innen. S aztán pánikolok. Én megengedhetem magamnak, nincs fegyverem , de ha hanggal le lehetne lőni egy polipkarú drónt, akkor mostanra már az összes ki lenne iktatva. Nem csak én ordibálok a rádióba, mindenhonnan jönnek a hírek. Petersonnal picit siklunk a levegőben. *-Még kettő, REMEEEEEK!....Mögötte isss…állíts hangot, kapcsolj kíííí..áááá! *Kommentálom a bejövő  híreket, már amit ki tudok silabizálni a káoszból. Nem csoda, hogy csak a fülemig jut el közben Denisov hangja, a tudatomig még nem, bár akkor sem tehetnék semmit, hiszen itt vagyok gyilkos drónokkal körülvéve, pedig biztosan tudnék valamit kezdeni azzal az STD akkuval. Aztán mielőtt még Peterson kicsinálná a második gépet, a harmadik, vagy ki tudja már számon tartani hányadik, elkapja a lábam. Most jó, hogy nincs gravitáció, nagyobbat is kapnék a faltól és a padlótól hurcolászás közben. A nagyját felfogja a ruházat, az én hangomat azonban semmi nem kapcsolhatja ki.* -SEGÍTSÉÉÉG! ELKAPOTT EZ AZ ÁLLAT! * Próbálok valamiben megkapaszkodni, a kesztyűm a csupasz falat simogatja csak. Vagy azt amibe menet közben beleütközöm. A lámpa fénye egy ilyen találkozásnál kialszik. A polip meg egyre csak húz magával. Még nem tartok ott, hogy megkérdőjelezzem; miért? Miért nem ölt meg, miért visz magával valahova? Denisov hangja tölti be aztán egy pillanatra az éteri teret.* -DENISOV! MILYEN HAT ÓRA? MIT FOGLALKOZOL AZ IDŐVEL, IDE GYERE LÖVÖLDÖZNI! *Hagyom magam, nem ellenkezem, akkor talán hamarabb szabadulok. Próbálom magam úgy tekerni, hogy elérjem a lábamat tartó csápot és azt ütlegelni a kimúlt lámpával. A memorizált tervrajz alapján pont oda visz, ahova menni akartam. A fene se érti ezeket a hülye robotokat. Próbálok elérni egy másik csápot, tekergek mint egy kígyó. Ha sikerül, megpróbálok belenyúlni az izületek közé, vagy eltörni, kitépni azt ami benne van, vagy bárhogyan kárt tenni benne. Ha vezetéket érnek az ujjaim, akkor azokat kiszakítani, vagy elérni a fejéig, hogy a központi idegrendszerénél állítsam meg. *-SEGÍTSEN MÁR VALAKI! ÜTÖTT AZ ÓRÁM DENISOV! *Ha már annyira időhöz kötött.*


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
4 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Ugrás:
^
ˇ