Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: A világűr :: Az URS Jola fedélzetén :: Legénységi fedélzet Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Folyosók és Lift - Legénységi Fedélzet
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Folyosók és Lift - Legénységi Fedélzet 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#1Szer. Nov. 21, 2018 7:13 pm
Folyosók és Lift - Legénységi Fedélzet Battlestar_galactica_corridor_by_suricatafx-d3j5yg0
Vissza az elejére Go down
Markus Steele
Hozzászólás száma : 135
Markus Steele
Alhadnagy



#2Szomb. Jan. 05, 2019 9:22 pm
Markus épp az ebédjével végez, mikor újabb emlékeztető jelzi a számára, hogy ma ajánlott időpontja van a hajó új agyturkászával. Mivel nem magas rangú tiszt még, nem áll előléptetés előtt, és részt vett már ilyesmin az elmúlt 3 hónapban, ezért tudja, hogy el tudja halasztani a dolgot még egy darabig, így ignorálja a figyelmeztetést, és a lift felé indul, hogy eltűnjön erről a szintről. Azonban, ahogy belép, találkozik a tekintete az új lélekgyógyásszal, aki szerencsétlenségére pont a lift felé tart szintén. Megpróbálja diszkréten benyomni az ajtózáró gombot, ám az nem akar reagálni az érintésére, bármennyire is próbálkozik, és ha csak épphogy is, de Leda is bejut a liftbe mellé.
-Dr.Valentine. - Üdvözli a hölgyet, és sóhajt egy nagyot. - Tartok tőle nagyon elfoglalt vagyok, és nem tudok időt szakítani a vizsgálatra, de a következő kötelező időpontban természetesen a rendelkezésére állok majd. Remélem így megfelel.
Már épp sorolni kezdené, hogy miért elfoglalt, amikor hirtelen a lift megáll, és a lámpák fénye is elgyengül, csupán a vészhelyzeti lámpáknak adva helyet. A kijelzőn megjelenik az üzemzavar felirat, és bizony megint a reaktor adja be az unalmast. bár újabban ez jóval ritkábban fordul elő, sajnos még így is van hova javulnia a helyzetnek.
-Már megint...
Vissza az elejére Go down
Leda Valentine
Hozzászólás száma : 156
Leda Valentine
Az URS Jola tisztje



#3Vas. Jan. 06, 2019 9:35 pm
Mint mostanában állandóan, ma is folyamatos csúszásban vagyok. Most is, már a szobámban kellene lennem, hogy felkészüljek a következő találkozásra, mégis a parancsnoki szintre tartok éppen, egy gyors elintézni való miatt.
Nincs túl sok humorom liftezni, hiába biztosítottak róla, hogy a felvonót megjavították és problémamentesen működik azóta is. Mégis, mikor meglátom az egyórásomat a liftbe beszállni, megszaporázom a lépteimet, hogy elérjem. Még oda is kiáltok, hogy tartsa nekem az ajtót, amit láthatóan meg is tesz. Arcomon hálás kis mosollyal lépek be a kabinba, egy pillanatra megfeledkezve róla, hogy igazából nem is akartam beszállni. - Köszönöm, Steele zászlós! - Nagyot nyelek, és mielőtt még elmondhatnám, mi az, amiért még ide is követtem, a zászlós beszélni kezd. Meg kellene lepődnöm, de az nem lenne túl őszinte. Amire viszont tényleg nem számítottam, hogy a pechsorozatom pont így és pont itt folytatódik. Lehunyom a szemeimet, és próbálok nem úgy festeni, mint egy félős kisgyerek. - Nekem mondja? Leutóbb is én voltam itt... - Sóhajtok egyet, és csak, hogy eltereljem a figyelmemet, beszélni kezdek. - Egyébként most épp nekem is dolgom akadt, úgyhogy nem írom be hiányzónak. A következő szabad időpontom ma 16:00. Addigra, remélem, szabaddá tudja tenni magát. - Kedvesen mosolygok rá, de a tekintetem egész biztosan elárul. Nem kedvelem a lifteket. Egyáltalán nem.
Vissza az elejére Go down
Markus Steele
Hozzászólás száma : 135
Markus Steele
Alhadnagy



#4Vas. Jan. 06, 2019 11:00 pm
Egy biccentéssel reagál csak, és messzire húzza a kezét a paneltől, különösen attól az ikontól, ami rútul cserben hagyta most őt, hisz nem zárta a pszichológus előtt be az ajtót. ráadásul olyan kedvesen mosolyog rá, hogy szinte bűntudata van ezért.
-Igen, olvastam róla. - Feleli szárazon, majd a fejét is megrázza. - De most nem fogunk semmi őrültséget csinálni. Megvárjuk, amíg értünk jönnek, ahogy kell.
Halványan elvigyorodok, aztán a kijelzőhöz lép, és megpróbál benyomni rajta pár gombot, de persze semmire sem reagál, és el is sötétül a szeme láttára. Felmordul erre a fejleményre, aztán tengelye körül megfordulva néz a nőre, és dönti hátát a falnak.Teszi mindezt azért, hogy minél messzebb kerüljön tőle. Nem, nem azért, mert unszimpatikus a nő, csak olvasta valahol, hogy érdemes minél több teret adni ilyen helyzetben, több okból is.
-Valójában...
Legszívesebben arcon bokszolná magát azért, amit mondani készül, de látja a nőn, hogy már most kezd pánikolni, és szeretné elterelni a figyelmét a helyzetről.
-Olybá tűnik mindkettőnk programja felszabadult...ha itt a jegyzetfüzete, essünk túl rajta, amíg úgyis várunk.
Vissza az elejére Go down
Leda Valentine
Hozzászólás száma : 156
Leda Valentine
Az URS Jola tisztje



#5Hétf. Jan. 07, 2019 4:09 am
A férfi kimértsége egyáltalán nem újdonság számomra. A legtöbben már attól befeszülnek, ha meglátnak, Steele zászlós viszont ráadásul épp a megbeszélt vizsgálatról volt szökésben, mikor beletrappoltam a tervébe. Ettől viszont csak még inkább értékelem a kedvességét; hiszen nem futamodott meg a kellemetlennek ígérkező helyzettől. Kap is egy pirospontot, csak jussak az aktájához. - Higgye el, nem vágyom megint az aknába. - elmosolyodom én is, de a gombok háttérvilágításának megszűnése kellemetlen élményeket idéz bennem. - A múltkor is így kezdődött... - jegyzem meg csak úgy mellékesen, mikor a zászlós felém fordul.

A lépcsőn kellett volna mennem. Ezt ismételgetem magamban még akkor is, mikor a férfi feldobja a lehetőséget, hogy ejtsük meg itt a vizsgálatot. Felvonom a szemöldökömet és meglepetten nézek rá. - Maga szerint olyan sokáig itt leszünk? - Az meg sem fordul a fejemben, hogy azt gondolja, 10 perc alatt megleszünk, hiszen tudja, hogy mennek ezek a dolgok, volt már része pár ehhez hasonló vizsgálatban. - Nincs nálam semmi de tudja mit? kezdjük az egyszerűbb részével! - Közelebb lépek és felé nyújtom a kezem. - dr Adelaide Valentine vagyok, de szólíthat Lédának, esetleg Dr. Valentine-nak. Ha nem bánja, én a keresztnevét fogom használni.- a szokásos mosolyom ül az arcomon, és kicsit,mintha sikerülne is megfeledkezni a tényről, hogy már megint ebben a rémes liftben ragadtam.
Vissza az elejére Go down
Markus Steele
Hozzászólás száma : 135
Markus Steele
Alhadnagy



#6Hétf. Jan. 07, 2019 4:49 pm
Csupán egy olyan apró biccentéssel reagál a nő szavaira, amiről szinte kétséges, hogy tényleg megtörténik, ennek ellenére azonban nagyon is komolyan veszi a hallottakat. Csak a szemeit mozgatva körbenéz, aztán megerőlteti magát, és azt mondja:
-Nincs okunk aggódni. Egészen biztosan ki fogják javítani a hibát hamarosan.
Hogy a másik kérdésre mit feleljen, komolyan nem tudja. Mármint, hogy az igazat mondja-e, mi szerint simán itt lehetnek órákat, vagy inkább hallgasson. Az utóbbi mellett dönt. Legalábbis a rögtönzött kezelés kezdetéig. Elfogadja a kezet, és felel:
-Markus...akarom mondani, Markus Steele zászlós. És...
Figyeli Leda tekintetét egy darabig, és csak aztán ereszti el a nő kezét, majd megadóan bólint.
-Nem bánom. De remélem nem kell színeznem, vagy hasonló baromságokat, Leda.
Hátát újra a falnak dönti, és vár. A szabályzat tiltja, hogy kimásszon innen. Szigorúan. Tabu.
Vissza az elejére Go down
Leda Valentine
Hozzászólás száma : 156
Leda Valentine
Az URS Jola tisztje



#7Hétf. Jan. 07, 2019 5:12 pm
Megnyugtatást várok, ez nem is kérdés. Azt akarom hallani, hogy minden rendben lesz, és ez most nem olyan, mint az előző eset. Szeretném el is hinni, amit hallok, de minden apró kis rezzenésre ki vagyok élezve. Mégsem tudom eldönteni, hogy mennyire felel meg a valóságnak amit hallok. Úgy döntök, jobb, ha hiszek Markusnak. Mindenki jobban jár, ha nem egy pánikoló nővel kell egy légtérben lennie.
Ami viszont kifejezetten aggaszt, hogy a másik kérdésemre nem jön válasz. Nyilvánvaló az oka, de nagyon-nagyon igyekszem elhessegetni az ijesztő gondolatokat. Szerencse, hogy a sorstársam segítségemre van ebben. Finoman markolom meg az enyémhez képest hatalmas kezet és határozottan megrázom. - Nagyon örülök, Markus! - felelem mosolyogva, amíg ő azon gondolkodik, hagyja-e hogy a rangját mellőzve személyesebb vizekre evezzünk.
Megmosolyogtató színezésről hallani egy iyen férfi szájából. Úgy teszek, mint aki komolyan gondolkodik egy ajánlaton, pedig hát a színeztetés nem az én műfajom. Én inkább rajzoltatni szoktam, de ezt most még nem kell tudnia. - Nem színezünk, ezt megígérhetem! - felelem végül mosolyogva, és barátságos távolságra tőle a falnak döntöm a vállam, úgy fürkészem az arcát. - Ugye tudja, hogy az arcára van írva, mire gondol épp? - füllentem rezzenéstelen arccal.
Vissza az elejére Go down
Markus Steele
Hozzászólás száma : 135
Markus Steele
Alhadnagy



#8Hétf. Jan. 07, 2019 10:17 pm
Sosem gondolta volna, hogy egyszer még önként megy bele a pszichoanalízisbe, sőt, gyakorlatilag kérni fogja, de végül is katona. Ez is csak önfeláldozás. Csak most olyan apróságért, mint egy hölgy nyugalma. Persze lehetne rosszabb is. Legalább nem kell színezni.
-Ez már a vizsgálat része, vagy csak így szerette volna közölni, hogy jóképűnek tart? - Kérdez vissza szarkasztikusan, aztán viszont emlékezteti magát, hogy megnyugtatni szeretné a nőt, nem pedig kellemetlen helyzetbe hozni amíg össze vannak zárva, úgyhogy halkan hozzáteszi még:
-Úgy értem...gondolom ilyenkor illik visszakérdezni...ön szerint mire gondolok, igaz?
Momentán épp arra gondol még mindig, vajon meddig esznek még itt, és sikerülni fog-e neki megakadályozni a nőt abban, hogy megint hülyeséget csináljon. Egyszer már kimászott a liftből a jelentés szerint, és ki tudja mire veszi rá megint a pánik.
Vissza az elejére Go down
Leda Valentine
Hozzászólás száma : 156
Leda Valentine
Az URS Jola tisztje



#9Kedd Jan. 08, 2019 9:12 am
Ha ez most csak egy személyes beszélgetés lenne, talán egy olyan férfi, mint Markus Steele zavarba tudna hozni egy ilyen kérdéssel. Ám nagyjából 15 másodperce, még ha a helyzet nem is adja ki igazán, az én számításaim szerint már vizsgálati szituációban vagyunk. Felvonom a szemöldökömet, és elnézően elmosolyodom. - Miféle pszichológusokkal találkozott maga eddig? - megrázom a fejem, és, csak, hogy megelőzzem egy végtelen kérdezz-kérdezek spirálba való bekerülést, szép sorban válaszolgatok is a feltett kérdésekre: - A vizsgálat része, hogy megpróbálom elhitetni az alannyal, hogy én is csak ember vagyok, akivel lehet akár még..nem is tudom... beszélgetni is. - lehet, hogy már bánja, hogy megpróbálta elterelni a figyelmemet, mert lássuk be, túl jól sikerült. A sejtelmes, tompán zizegő fények alatt is kiszúrom, hogy neki lassan kényelmetlenebb ez a helyzet, mint nekem. Pedig én még mindig félek, csak épp nem érek rá foglalkozni vele.  - Visszakérdezhet, de főleg azért válaszokat várok majd. - újra rámosolygok, és oldalra döntöm kissé a fejem, ahogy a vonásait tanulmányozom. Nem vagyok az ortodox módszerek híve, hogy mindenáron beletuszkoljam a velem szemben ülőt a felelő szerepébe, mert egyáltalán nem cél az iskolai számonkérős hangulat megidézése. Ennek ellenére azért szem előtt kell tartani, hogy minden a páciensről szól, nem pedig a terapeutáról. - Arra gondol, hogy nagyjából bárhol szívesebben lenne most, mint itt. Meg talán arra is, hogy mégiscsak kimászik az aknába. Persze, csak azért, hogy mihamarabb segítséget szerezzen. - ehhez persze nem kell gondolatolvasónak lennem, de valamivel meg kellett próbálni feltörni a jeget. Lássuk az eredményeket!
Vissza az elejére Go down
Markus Steele
Hozzászólás száma : 135
Markus Steele
Alhadnagy



#10Szer. Jan. 09, 2019 11:17 am
-Lehet maga nem találkozott elég sármos pácienssel eddig.
És ezzel rá is kacsint. Kár, hogy a liftben a kamera rendszer sem működik jelenleg, mert ezt egészen biztosan soha nem fogja elhinni Leda-nak senki. Már persze, ha valaha kijutnak innen, amit Markus remél, hogy csak ő gondol ezen a ponton már. Abban egyébként sosem kételkedett, hogy LEda is ember, csak épp...nem szereti az embereket. Ennek ellenére érdeklődve hallgatja az elemzést, vagy gondolatolvasást, és látványosan elenged egy megkönnyebbült sóhajt.
-Hát mégsem parafenomén. Bár többé kevésbé ijesztően pontos, azért egy s más lemaradt. ÉS maga hol lenne szívesebben, ha bárhova mehetne innen?
Bár nem mondja ki, elég egyértelmű, mire utal ez a kérdés. Vetítő szoba, bár, kilátóterasz...egyéb hasonló intézmények. Tekintetét most már egy pillanatra sem veszi le a nőről. A szoba többi észét épp eleget látta, és azok nem fognak változni...sajnos valószínű, hogy tényleg órákig.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ