Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Jack Silver
Jack Silver
Hozzászólás száma : 46
Jack Silver
Az URS Jola tisztje



#1Hétf. Jún. 18, 2018 9:12 pm
Jack Silver
Akit ma megbaszhatsz ne halaszd holnapra.

Az alapok
Becenév: Tata  
Faj: ember
Születési hely, idő: Dallas, USA 2220  
Kor: Biológiailag 45 Születési idő szerint 406
Csoport: flotta
Család: Ismert családtagjai nem élnek.  
Családi állapot: Nőtlen.
Szexuális beállítottság: hetero
Karakter arca:Jason Statham


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Egy hazafi haza nélkül. Egy szabadságharcos szabadság nélkül. Egy hős szerelmes érzelmek nélkül. Egy idő utazó időgép nélkül. Nem tudni Jack milyen ember. Egy rég elmúlt korban született más erkölcsi közegben. Őt emberölésre tanították egy olyan korban mikor az életnek nem volt értke. Egy olyan korban mikor a szabadság szó mindennél többet ért. Nehéz neki be illeszkedni a jelenben, mikor is minden embert az állam tulajdonaként kezelnek. Nincs senkinek túl nagy szabadsága ennek ellenére még a leg hitványabb élet is túl értékes elveszíteni. Bár mindig is parancs követő ember volt a mai korban a véleménye gyakran rendszer ellenesnek és anarchistának tűnhet. Alapvetően rendes tag de inkább bunkó mint nem. Veszélyes ember, mert a múltja elveszett, a jövője pedig nem ígér reményt.


Jack talán a legidősebb ember. Pontosabban talán a legrégebben született ember. Egy háborús korszakba született a szabadság és remény földjére amerikában. Tizennyolc éves korában jelentkezett a légierő akadémiára ahová felvételt is nyert. Huszonegy évesen már friss fiatalon avatott hadnagyként afrikát bombázta a 3-ik olaj háborúban.  Majd Európát a második iszlám lázadások során. Több légiharc győzelmet is aratott és igazi ásznak számított a légierőnél. Szemtelenül fiatalon már harminc évesen ezredes volt. Azonban egy légi katasztrófa miatt vissza kellett vonulnia az aktív harci repülő szolgálattól. Ekkor került át a légierő titkos különleges rendeltetésű osztagához. További kiképzések és hipno tanulás után egy századnyi elit katonát vezetett szerte a világon titkos missziókra. Fő feladatuk általában a légierő arzenáljához tartozó high tech bombák és tömegpusztító fegyverek őrzése és kisérése volt. Szükség esetén vissza szerzése, és hatástalanítása. Számtalan alkalommal, más elit vagy hírszerző egységekkel együtt működve terrorista sejtekre csaptak le, vagy atom és antianyag bomba gyárakat semmisítettek meg. Az egyik akció azonban nem a tervek szerint zajlott Jack fogságba esett, és majd egy évnyi kínzás és vallatás után az akkoriban még forradalmian újnak számító jég börtönbe került. Eredetileg csak 30-évre akarták jégre tenni. De a új orosz federáció összeomlása miatt mindenki aki tudott róla vagy meghalt vagy kikerült a endszerből. Jackről teljesen elfeledkezett a történelem. Lefagyasztva aludta át a föld teljes és drasztikus megváltozását. Az erdők eltünését, a jégsapkák teljes elolvadását, és a drasztikus tengerszint emelkedést. A régi politikai rendszerek és országok átalakulását és eltünését. A légkör mérgezővé válását.  Mikor teljesen véletlen egy újra hasznosító és bontó brigád rá talált a régi börtön romjai közt már több mint kilencven évet volt a jégben. A meg találásának híre akkoriban be járta a világot. Igazi szenzáció volt. Hiszen még nem volt ember aki 30 évnél több időt töltött volna hibernálva. Rövid politikai tárgyalásokat követően, a tudományos világ nyomására, a kapszuláját vissza szállították az amerikai kontinensre. A jégből való olvasztását másodpercre pontosan dokumentálták. Az extrém hosszúságú hibernáció nem okozott fizikai károkat. És a mentális képességeiben sem történt károsodás. Az egyedüli fel jegyezhető mellék hatás az egy hónapig tartó amnézia volt. Az emlékek vissza térése után viszont kicsit elvesztette a talajt a lába alól. Már nem létezett az ország, amelyért ölt. Már nem létezett a családja akiért a vérét hullatta. Egyáltalán nem létezett már senki akit ismert volna. Az eszmék amik szerint felnőtt eltűntek vagy eltorzultak. Végül a tanulásba vetette magát, hogy felzárkózzon a kor ismeretihez. Nem sokkal később pedig a NASA alkalmazta a széleskörű pilóta tapasztalatai miatt. Az URS JOLA projekt egyik irányítója lett. Részt vett a tervezéstől kezdve az építésen át a kilövésig az egészben. Mikor a hajó meg kezdte a 100 éves küldetését, Jack újra mélyálomba merült. Ezúttal önként ment a jégre pár mérnök és tudós társával együtt. A céljük az volt, hogy mint a projekt kivitelezői első kézből tudják szemügyre venni a vissza térő hajót. A 2450-es ébresztő mondhatni a szokott menetrend szerint zajlott. Amnézia. Emlékek visszatérése. Döbbenet és sokk. Tovább lépés. Vissza a melóhoz. A dolog pedig sok érdekességet hozott. Az STD és a többi. Jack persze csak a hajó kiértékelésben és analitikában vett részt. Ezek után jött a száz éves űrjárgány felújítása. Majd egy pár éves teszt kör a naprendszerben. Jack minden pillanatát élvezte. Viszont mikor a hajót újabb hosszú küldetésre indították ő újra a mély álmot választotta. Majd mint egy ördögi ciklus kezdődött előröl az egész. Ébredés. Amnézia. Eszmélés. Tanulás és a Jola újboli felújítása és rendszer upgrédje Alvás.
Az utolsó alvás ciklusa során a föld elpusztult. Állítólag. Ő azért élte túl, mert éppen úgyis föld körüli pályán szunyókált, és valaki úgy ítélte, hogy a tudása a Joláról valamint a 2200-as évekből származó mutációktól mentes génkészlete értékes ahhoz, hogy itt hagyják elveszni. Így ébredés. Amnézia. Eszmélés. A szentségit…. „tiszti beosztásra jelentkezzen a Jola felderítő hajón”

Részlet Jack privát naplójából.
„Ma egy órán át szemeztem a pisztoly csövével miközben a kitudja miből szintetizált vodkát szürcsöltem. Az első fagyis ébredésem óta ma fordult meg először az öngyilkosság gondolata a fejemben. Egy relikvia lettem a haldokló emberiség maradéka közt. Mikor körbe nézek arcokat látok, akik nem is látták soha a földet. Mikor meg szólalok eszembe jut, hogy kb 30 olyan nyelvet írok és beszélek anyanyelvi szinten amik ma már nem léteznek. Tegnap láttam két kölyköt, akik hosszan fejtegették milyen szép is a hajó ősi dekorációja. Egy kínai figyelmeztető felirat előtt álltak.  Majd áradoznak az Ocan bolygóról. Erről az ugrik be, hogy talán az emberiségből már rajtam kívül senkinek nincs harcibúvár, sarkvidéki, dzsungel, sivatagos harctéri kiképzése és teljes éghajlatos túlélő kiképzése. Talán én vagyok az egyetlen élő ember aki ölt. Bár ebben nem lennék biztos. Sok fura szerzet jégre került velem együtt. De ha össze számolnám, harci pilóta koromban több emberrel végeztem a bombáimmal, mint ahány ember ma létezik. Istenem. Miért én? Talán az a sorsom, hogy én mutassam meg a túlélőknek azt miként harcoljanak a túlélésért?”    


Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#2Hétf. Jún. 18, 2018 9:36 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Én személy szerint mindig örülök neki, hogyha a flotta bővül, ezzel a pofival pedig kíváncsi voltam, hogy vajon milyen előtörténetet fogok olvasni tőled. Azt kell, hogy mondjam, sikeresen felkeltetted az érdeklődésemet már a bevezetővel is, amit a jellemnél olvashattam, de a sokszoros fagyasztásra nem számítottam. Tényleg te vagy a legöregebb ember, bár ahhoz képest remekül tartod magad. Wink

Nem lehet egyszerű megbírkózni ezzel az új világgal, minden annyira más lett, de ezzel többen egyetértenének azok közül, akik a hosszú alvásból ébredtek, de remélhetőleg megtalálod majd a helyed és az öngyilkosság gondolata elkerül a jövőben. Kár lenne érted, ha már ennyi mindent túléltél, nem lehetsz oly gyenge, hogy önkezeddel vess véget az életednek.

A Jola fedélzetén már várnak rád, így nincs is más dolgod, minthogy lefoglald a pofid, aztán mehetsz is játszani velük! Wink Majd egyszer én is elkaplak az Arkanról, ha dokkolunk. Very Happy


Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ