Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: A végtelen univerzum :: Időugrás :: Múlt Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Fegyelmi tárgyalás
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#1Kedd Ápr. 28, 2020 10:29 am
Kilátó szint
Volentis Állomás


Fegyelmi tárgyalás 61dYn69o2DL._AC_SX355_






Hátrakulcsolt kezekkel állok a Volentis űrbázis egy hatalmas "kilátótó" ablaka előtt. Kifejezéstelen arccal nézem, ahogy a lehetetlenül valósághű monitor mutatja, hogy nézne ki az űr, ha tényleg egy ablakon át nézném, és nem milliónyi érzékelő rakna össze egy képet nekem.
Egy teljesen másik toronyban Finnick Jensen hadnagy fegyelmi tárgyalása készül, és pár óra múlva nekem is ott kell lennem. Egy sikló pilóta, aki bemosott egyet egy másik tisztnek. Valamiért túl ismerős ez az egész helyzet, de igazából ez a munka addig jó, amíg nem változatos ugye...
Mielőtt kijöttem ide nézelődni, üzenetet küldtem A Volentis friss kapitányának. Az esetről természetesen nem beszélgethetünk...az szabályszegés lenne. De, ha véletlenül összefutunk itt kint, az még nem probléma. Nem is írtam neki mást, csak, hogy szerintem ebből a toronyból a legjobb a kilátás. Remélem vette a lapot.
Minden esetre, ha el is jön, nem fordulok felé. Megvárom, hogy ő közelítsen meg.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#2Kedd Ápr. 28, 2020 11:54 am
Épp a napi unatkozással vagyok elfoglalva. Igazság szerint még mindig fogalmam sincs, hogy keveredtem mindebbe bele. Meredten bámulom a képernyőt, amikor felpittyeg egy ismerős hang. Összerezzenek, hiszen ez azt jelenti, hogy újabb üzenetem érkezett. Már így is épp elég volt az utóbbi idők sokkjából.
Megnyitom a szöveget és az enyhe bosszúság helyét némi meglepetés váltja fel. Mindenesetre abban teljesen biztos vagyok, hogy mindez jobb mókának ígérkezik, mint itt ücsörögni a hajóhídon.
- Elmentem! Vigyázzon a hajóra, míg távol vagyok.
Vetem oda az épp szolgálatban lévő tisztnek, megvillantva rá az egyik mosolyom, mintha csak az asszonykámmal közölném, hogy várjon meg otthon, míg vissza nem érek.

Valamivel később megérkezek a megfelelő toronyba. A kíváncsiság nagyúr, így érdeklődve nézek körül, míg meg nem pillantom azt, akit keresek. Szép komótosan odaballagok hozzá, s jó fél méterre allok meg mellette. Karjaim a mellkasom előtt összefűzve, miközben kamaszokra emlékeztető módon billegek a sarkamon.
- Nem tudtam, hogy rajtam kívül más is örömét leli abban, ha ilyesmiben gyönyörködhet.
Jegyzem meg halkan, miközben leengedem a karjaim és egyik kezemmel az egyenruhám nyakát kezdem el feszegetni.
- Bár igen sokat veszít az értékéből, amikor az ember a díszszerelésébe van belegyömöszölve. Felettébb kellemetlen viselet.
Szó szerint és átvitt értelemben is. Viszont kellemesen semmitmondó ahhoz, hogy beszélgetést lehessen vele kezdeményezni...
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#3Kedd Ápr. 28, 2020 3:29 pm
-Én sem voltam benne biztos. Elvégre, a többség szerint, ezek a kijelzők is pont ugyanolyanok, mint a kabinomban, csak nagyobbak.
Beszéd közben megpaskolom a derék magasságban felhúzott biztonsági korlátot, és megrázom a fejem.
-Komolyan, mintha igazi üveg lenne ott előttünk, és nem vagy 30 méter vastag fémburkolat, amin atombombával sem ütnék lyukat egykönnyen.
Most először rápillantok, majd magamra. Ott állunk egymás mellett a hófehér kapitányi egyenruhában, és igazából egyetértek vele. Sőt...ahogy jobban belegondolok, sajnálom őt. Ahogy a Jola elhagyja az állomást, én lerángatom ezt magamról, de ő a Volentis kapitánya. Lehet aludnia is így kell.
-Van valami terve délutánra? Miután azt lezavartuk...
Az az érzésem, gyorsan túl akarnak lenni ezen az ügyön. Ezért is választott két frissen kinevezett kapitányt bírának maga mellé az admirális. De ezt nem mondom ki. Arra viszont kíváncsi vagyok, ő mit gondol erről az ügyről. Ezért is hívtam ide.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#4Kedd Ápr. 28, 2020 3:50 pm
- A többség képtelen értékelni az apró részleteket. Mint például, hogy minél nagyobb annál jobb.
Mindezt teljesen közönyös arccal sikerül kimondanom, pedig a célzás valószínűleg igen egyértelmű.
- Nos, szerintem tudjuk, hogy a látszat néha csal.
Pillantok végig én is kettőnkön. Mit meg nem adnék azért, ha megszabadulhatnék ettől a hacukától. Meg a mai naptól úgy kompletten. Ki hitte volna, hogy egyszer én ülök majd az asztal ítélkezésre kialakított oldalán? De úgy tűnik nem csak nekem járnak ilyesmiken a gondolataim. Kissé megemelem a szemöldököm a délutáni programomra vonatkozó kérdés hallatán.
- Az igazat megvallva attól tettem függővé, hogy mit sikerül lezavarnunk.
Rátámaszkodok a korlátra, valószínűleg épp Kapitányhoz nem méltó testtartást sikerül felvennem. Először jelenik meg kaján mosoly az arcomon, amit a helyzet komolysága abszolúte nem indokol.
- Ha jól láttam a kedvenc Admirálisom osztották be mellénk. Emlékszem mennyire szerettem régen borsot törni az orra alá.
Jelentem ki álmodozón és gondolatban újra végigfutok a korábban átolvasott jelentéseken. Véleményem szerint kissé felfújták ezt az ügyet. Ki tudja a végén mit találok mondani ezen a tárgyaláson.
- Csak nem van valami javaslata Kapitány?
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#5Szer. Ápr. 29, 2020 1:43 am
Felvonom a szemöldököm, de ennél több válaszra nem méltatom ezt a méret dolgot. Reeves aktáját olvasva nem tudtam eldönteni, hogy a fickó egy vérbeli túlélő, és játékos, vagy tényleg csak a bolondját járatja az emberrel. egyenlőre élőben sem sikerült meggyőződnöm róla, melyik áll közelebb a valósághoz.
-Kétlem, hogy sokáig tartana. A kedvenc admirálisunk a hatékonyságáról híres, nem arról, hogy engedné, hogy az idejét rabolják ilyesmivel. Cserébe, mi is hamar hazamehetünk.
Mérlegelem a lehetőségeket, de végül úgy döntök, egy kis őszinteség nem árthat, elvégre, nem tűnik egy vaskalapos tisztnek. Vagy, legalábbis eddig meg tudta őrizni az emberségét.
-Ön mit gondol, megérdemel egy ilyen pilóta egy második esélyt, vagy úgy igazságos, ha ezek után nem repülhet soha többé, és kap valami munkát, ahol nem zavar senkit. Mondjuk éppen a volentis-en?
Igen, az az érzésem, hogy parkolópályára akarják tenni őt, örökre. És szerintem ezt a kapitány sem akarja. Van épp elég tiszt körülötte.
-Úgy gondolom, Jola-n lenne a helye...más kérdés, hogy hogyan lehetne meggyőzni az admirálist arról, hogy ez büntetés lenne a hadnagynak is.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#6Szer. Ápr. 29, 2020 6:17 am
Úgy tűnik ez a beszélgetés sokkal inkább komolyabb hangvételű lesz, mint azt gondoltam. Semmi gond, így is lehet ezt a játékot játszani.
- Ebben az esetben valószínűleg már határozott véleménnyel érkezik majd és mi csak dísznek fogunk ott ülni az oldalán.
Teszem hozzá és valószínűleg igen közel járok a valósághoz. Az akta olvasgatás ugyanis nem csak a másik hobbija. Két frissen kinevezett kapitány egy fegyelmi tárgyaláson. Mintha csak azért kellettek volna, hogy meglegyen a létszám. Én valószínűleg tényleg csak ezért kellek ide. Kezd egyre világosabb lenni mégis mit várnak el tőlem. Ismét felegyenesedek, s most kissé túl katonás is a tartásom. Az előttünk lévő látképet tanulmányozom és kivételesen csendben maradok. Igazság szerint most kezd érdekes lenni a dolog.
- Először tudnom kéne a pontos körülményeket. Ha jól láttam sehol sincs megemlítve mégis mi indította el a lavinát. De persze ez az apró kis részlet csak csekély mértékben befolyásolná a véleményem, inkább csak a tisztánlátás végett érdekel. Nem hiszem, hogy a teljes eltiltás lenne a megoldás.
Ráadásul, ha ezt sikerülne elintézni és Jenssen a Jolára kerülne, úgy begyűjtenék egy apró kis adósságot. Ami valljuk be bármikor jól jöhet még. Amúgy is kár lenne parlagon hagyni egy jó pilótát. Eléggé unalmas, ha valakinek élete végéig kell vesztegelnie ezen az űrállomáson.
Erre a gondolatra megrándul a szám széle, nem hagyom kialakulni azt a fanyar mosolyt.
- Ha jól láttam van családja. Érvelhetünk azzal, mekkora büntetés a folyamatos távollét.
Tűnődök hangosan, miközben meg hányom-vetem az ötletet.
- Bár nem hiszem, hogy elég hathatós lenne. Esetleg javasolhatunk valami dühkezelési terápiát. Állítom, hogy egy olyan bárki számára felérne egy kínzókamrával. Vagy… - Fordulok a másik felé. - Egyenesen kérhetné, hogy az Ön felügyelete alá helyezzék. Fiatal, ambiciózus kapitány kipróbálná magát a fegyelmezés terén.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#7Szer. Ápr. 29, 2020 10:48 am
Keserűen mosolygok, és bólintok.
-Na igen...úgy is nézünk ki. Aki utoljára ennyi fehérben volt, azt feleségül vettem.
Ekkor esik csak le, hogy bizony rajta is a hófehér Egyenruha van. Remélem nem érti félre. Bár, igazából így még viccesebb a dolog, kicsit meg is mosolygom.
-Sajnos az nem derül ki a jelentésből miért. De ha megkérdezi Jenssen-t a tárgyaláson, biztos elmondja.
Tényleg kezd jó előérzetem lenni. Nem akarom még elkiabálni, de lehet azért fúj mindenki a kapitányra a háta mögött, mert mással is ilyen? Tiszt létére nem tűnik agy mosottnak.
-Van egy fia. az anyuka már nincs képben. Többet én sem tudok. És megpróbálhatjuk éppen. Azt viszont az admirális nem fogja büntetésnek venni, ha alattam kell szolgálnia.
Valamiért úgy bánnak velem itt, mint egy élő legendával, akivel megtiszteltetés egy levegőt szívni. Az agyamra megy...komolyan semmi sem idegesít jobban. A dühterápia viszont tényleg kijár a hadnagynak. Meg is kapja.
-Igazából én afelé mennék el, hogy az admirális azt gondolja, Jennsen nem érdemli meg a Volentis-t, és egy olyan elavult, veszélyes hajón a helye, mint a Jola. Mit gondol, tud ebben segíteni?
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#8Csüt. Ápr. 30, 2020 7:26 pm
Szép lassan csak kiderül, hogy a másikba is szorult némi humorérzék.
- Hízelgő ajánlat, de egyelőre elég volt egy házasság az életembe.
Mosolygok, és nem pedzegetem tovább a kérdést. Valószínűleg az ő felesége sem örülne az ötletnek, még ilyen komolytalan felütéssel sem.
- Meg fogom kérdezni és szívből remélem, hogy kielégítő választ fogok kapni.
Ha már egyszer arra készülök, hogy homlokegyenest az ellenkezőjét tegyem annak, amiért kineveztek. Rögtön a kinevezés után szembemenni a vezérkar akaratával valószínűleg nem fogja növelni a népszerűségemet, még akkor sem ha okosan csináljuk. Fura dolog ez a kinevezés. Az ember a háta közepére sem kívánja, de ha már megkapta, akkor meg nemigen mondana le róla.
- Hmm-hmmm - Hümmögök egy sort, majd kíváncsian nézek a másikra. Őszinte érdeklődéssel teszem fel azt a kérdést, ami valószínűleg soha többet nem fogja elhagyni a szám.
- Milyen érzés megérdemelten birtokolni a posztot? - És olyan hajón szolgálni, aminek célja is van. Nem csak az, hogy az idők végezetéig egy hangárban rostokoljon. De persze ezt már nem teszem hozzá, végtére is nem érzelgős fecsegés miatt vagyunk itt. Ha kapok választ jó, ha nem, hűt úgy is jó lesz.
- Nos, szerintem megoldható. Ahhoz túl jó pilóta, hogy végleg elmarasztalják, de a bomlasztó viselkedést sem lehet csak úgy eltűrni. minél messzebb van, annál kevesebb a káros befolyása másokra. Igen, ez talán működhet a dühterápiával karöltve. Ha minden kötél szakad akkor javasolhatom, hogy vegyen különórákat a tiszti erényekről a másodkapitányomtól. Komolyan mondom, könyvet is írhatna belőlük.
Mókás lenne látni, ahogy más is szenved a végeláthatatlan kiselőadásoktól. Ha Matthews-on múlna, szerintem még tanulócsoportot is hirdetne, csak hogy minél nagyobb plénum előtt prédikálhasson.
- Viszont lenne egy kérdésem. - Talán az egész beszélgetés alatt ez az első, amikor kifejezetten keresem a szemkontaktust. - Mégis, miért éri meg magának, hogy idehívjon engem és kipuhatolja az állásponton, hovatovább megpróbáljon a saját oldalára állítani? Azt ugyanis tudnia kell, hogy mindennek ára van.
Bizony, még nekem is. Még akkor is, ha alapvetően az egyszerű elmarasztalás híve vagyok.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#9Szomb. Május 02, 2020 3:16 am
Mosolyogva rázom meg a fejem.
-Pressia megölne, ha nem valaki nála szebbel kezdenék...szóval monogámia mindörökké.
Aztán csak biccentek neki, és hagyom, hagy gondolja át a hallottakat. Váratlanul ér a kérdése, és nem is próbálom leplezni, mennyire. Megérdemelten kapitánynak lenni? régóta próbálnak előléptetéseket rám tukmálni az biztos. mégis, az első egyszavas választ megtartom magamnak.
-Majd ha úgy érzem, megírom, de remélem sosem lesz olyan. Két tucat atomtorpedó van a Jola fedélzetén, de még azok nélkül is napestig tudnám sorolni, hányféleképpen tudnék lakhatatlanná tenni vele egy csillagrendszert egy nap alatt. Aki úgy érzi, megérdemel ekkora hatalmat, a híd közelébe sem szabad engedni.
Aztán sóhajtok, és halkan még hozzáteszem:
-Elnézést, nem akartam prédikálni.
Biccentek, úgy tűnik kialakult a terv. Bár csak abban reménykedem, hogy a tárgyaláson nem történik valami ami keresztülhúz mindent. Mondjuk, nem mos be a hadnagy egyet az admirálisnak is. Felemelő látvány lenne szó se róla, de azt már aligha tudnám kiügyeskedni.
-Ó? Talán kételkedik benne, hogy mindössze annyi a motivációm, hogy tegyem, amit helyesnek látok?
Aztán megvonom a vállaim.
-Arra gondolt, hogy ez nem Jenssenről szól? Bár, az ő sorsa dől el, lehet inkább magára vagyok kíváncsi, hogy reagál erre az egészre. Mégiscsak sok múlhat rajta, milyen ember.
Megint megvonom a vállaim, és az órára nézek.
-Ideje indulnunk.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#10Pént. Május 08, 2020 6:55 pm
Érdekes reakció egy egyszerű kérdésre. Néhány ránc jelenik meg a homlokomon, miközben a kapott választ ízlelgetem. Úgy tűnik az emberek ritkán elégedettek a helyzetükkel, még akkor is, ha a kívülállók azt gondolják, hogy milyen jó dolguk van. Arról nem is beszélve, hogy csupa olyan dologra hívta fel a figyelmem, ami a rombolást szolgálja. Még véletlenül sem onnan közelítette meg, hogy milyen jó dolgokat lehet elérni egy kapitányi pozícióban lévő embernek.
- Semmi gond. Csak a nézőpontjára voltam kíváncsi. Bármilyen meglepő, eddig még egy másik kapitánnyal sem találkoztam a kinevezésem óta, az pedig, hogy a feljebbvalóim miként vélekednek a dolgokról, kezd kicsit untatni.
Fejtegetem kicsit hosszabban a dolgot, miközben azon kattog az agyam vajon milyen apropó kell majd ahhoz, hogy az Arkan kapitányával is összefuthassak.
- Ennyi lenne? - Kérdezek vissza, bár választ nem várok rá. S én sem óhajtok bővebben felelni erre a kérdésre.
- Hmm, ha csak erre kíváncsi, akkor elmondhatom: szörnyű ember vagyok, bárkit megkérdezhet róla. - Egyenesedek ki, miközben a kezeimet összefűzöm a hátam mögött. Legszívesebben hozzátenném, hogy hiszen a segítségemnek is ára lesz, de végül nem teszem. Egyszerűen csak elindulok a másikkal a tárgyalás helyszínére. Végtére is, először lássuk mit sikerül kiügyeskednünk a rosszalkodó pilótának.
- Mit gondol, szükséges sorsot húznunk, hogy ki érjen oda előbb vagy érkezhetünk akár egyszerre is?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ