Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: A végtelen univerzum :: Időugrás :: Múlt Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Fegyelmi tárgyalás
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#21Szomb. Júl. 25, 2020 5:27 pm
Úgy látom mindenkit sikerült a jó irányba terelni. Az pedig felbecsülhetetlen, amikor az Admirális nem túl feltűnően, de majd leesik a székéről meglepetésében. Majdnem hangosan röhögök fel a jelenettől, amit annyira sikerül elfojtani, hogy egy félre sikerült köhögés legyen belőle, amit még kiegészítek némi krákogással, hogy hihető legyen a dolog.
- Bocs, azt hiszem cigányútra ment a nem létező limonádém. – Jegyzem meg kissé erőtlenül, miközben látványosan legyezem az arcom, mint aki örül, hogy végre ismét levegőhöz jutott.
Ez után viszont már egy epés megjegyzést sem teszek és viszonylag zökkenőmentesen állok fel a helyemről, majd hagyom el a termet. Még egy aprócska piszkálódás sincs az őrök felé. Ha őszinte akarok lenni, akkor mondhatom, hogy végtelenül elégedetten távozok a színről. Kibabráltunk az admirálissal, nincs lelkiismereti problémám az elmarasztalás miatt és végül, de nem utolsó sorban nem kapok a nyakamba még egy végtelenül elhivatott katonát. Szebb már nem is lehetne ez a nap. Illetve mégis.
Dobrik kapitány ugyanis nem ússza meg ennyivel. Nem tud meglépni előlem, rövid úton ott termek mellette.
- Nos… Valami olyasmi rémlik, hogy meghívott egy italra a tárgyalás után.
Vagy nem rémlik. De kit érdekel, hogy ténylegesen elhangzott-e ilyesmi? Épp elég jó indíték, ez a pozitívnak nevezhető végkimenetel és a helyzet az, hogy még be kell vasalnom egy ígéretet a mai kiváló teljesítményemért.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#22Vas. Júl. 26, 2020 12:52 am
-Ilyesmit ígértem volna?
A kérdés feltétele közben azonban már a kilátó étterme felé haladok, annak is a bárpultjához, ahol ebben az egyenruhában azonnal kiszolgálnak minket, sőt. Norman abban a pillanatban ahogy leül, már kapja a pohár limonádét a közvetlen előtte lévő asztalra.
-Ez esetben épp kapóra jön, hogy ezt megrendeltem amíg bent voltunk. ÉS köszönöm.
Hátradőlök a székemben. Azt hiszem a mai nap felfogható győzelemnek. Nem elég, hogy megmentettük egy többé kevésbé ártatlan ember karrierjét, és borsot törtünk az admirális orra alá, de alighanem azt is sikerült elérni, hogy soha többé ne hívjanak meg fegyelmi tárgyalásra. Szóval, teljes győzelem!
-Úgy tűnik nem tévedtem önnel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#23Vas. Júl. 26, 2020 9:36 am
Csak sejtelmesen mosolygok és ha mosolygás közben lehetne fütyörészni, talán még azt is megtenném. Így viszont csak szépen csendben haladok a másik mellett, méghozzá, ha jól látom épp egy bárpult felé. Kitűnő. Úgyis kiszáradt a torkom ettől a sok szájtépéstől. Könnyedén felrakom magam a bárszékre és most már tényleg elfüttyentem magam, mikor rögtön elém pakolják az italom.
- Most vagy gondolatolvasók, amiben sajnos nem hiszek, vagy valaki előre készült…
Jegyzem meg, s láss csodát milyen igazam volt. Kedvtelve iszok bele a limonádémba, s mi tagadás piszkosul jól esik. Bár csak poénnak szántam odabent, de esküszöm ez a legjobb dolog a világon. A titkos kedvenc. Egy sóhaj kíséretében teszem vissza a pultra a pár korttyal rövidebb italt, majd a másik kapitányra sandítok.
- Nos, a feladatomat elvégeztem ez igaz, de azt hiszem, csak ki kell ábrándítanom kapitány. Az én világomban mindennek ára van, és jelen esetben ez az ár nem limonádéban mérendő.
S mindez egészen kedvesen és barátságosan hagyja el az ajkaim. Szinte már olyan, mintha két régi barát beszélgetne. Talán még azt is megkérdezném, pontosan mire gondol: arra, hogy jó cinkostárs vagyok vagy, hogy egy nagy bohóc, netán, hogy van némi igazságérzetem? Valószínűleg ezt már nem fogom megtudni.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#24Hétf. Júl. 27, 2020 9:31 am
-Ha létezne telepátia, összevonnák a börtönt a szülőszobával.
Talán kissé keserű vélemény ez, de közel sem annyira, mint amit a csapos arcán látok. Szerinte már most itt tartunk. Lám, vannak gondolatok, amiket ki lehet találni szavak nélkül...kivéve persze, ha most épp azt gondolta, hogy mit viccelődik ez a Crash kapitánynak öltözött pojáca.
Aztán Norman felé fordulok, és felvonom az egyik szemöldököm.
-Ára? Úgy érti, nem elég az, hogy a minden lében két kanál első tisztje mellét nem kapott egy hasonlóan stréber pilótát is, aki ráadásul dühterápiára is jár mostantól?
Összefonom magam előtt a karjaim, és felé fordulok, de a szemeim kíváncsian csillognak. Ez érdekes lesz, úgy érzem.
-Hallgatom, mit szeretne tőlem?
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#25Kedd Júl. 28, 2020 8:02 am
- Bizonyos esetekben ez nem is lenne olyan rossz dolog…
Jegyzem meg némiképp borúsan, mert bizony ismerek pár embert, akit a csodás irodájából inkább rács mögé kéne dugni. De mint tudjuk az élet olykor igazságtalan. Tehát ezt a gondolatot jobb elengedni és inkább visszatérni az üzlethez. A szörnyen naív kérdésen nevetnem kell, s mire már csak a vigyor marad az arcomon elmélyülten tanulmányozom az italom.
- Igen, pontosan így értem. Van egy olyan érzésem, hogy magának jobban kellett az a stréber pilóta, mint amennyire nekem nem. 
Azt már nem teszem hozzá, hogy a dühterápia meg csak egy jó pont lenne neki. A stréberekkel semmi gond nincs. Az okoskodókkal és az erkölcscsőszökkel annál inkább. Abból tényleg elég csak egy a hajómra, de nem hiszem Jenssen ilyen lenne.
- Csak egy ígéretet, hogy ha a jövőben nekem lesz szükségem a maga támogatására egy ember ügyében, akkor kérdés nélkül mellém kell állnia..
Egyszerű kérésnek tűnik, bár az, hogy akkor is támogatnia kell, ha nem ért velem egyet elég nagy buktató. Hagyok neki némi időt, hogy átgondolja, nem hajt a tatár. 
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#26Kedd Júl. 28, 2020 10:25 am
Felhorkanok, és megrázom a fejem. Bizonyos esetekben nem lenne rossz. Meglehet. Tény, hogy nem én vagyok a békés megoldások császára, úgyhogy inkább csak nevetek ezen. Sajnos, amikor bizonyos esetekben megengedjük az ilyesmit, általában olyanok döntik el, kit kell bebörtönözni, akik a legjobban megérdemelnék. És akik miatt ezt még én sem merem hangosan kimondani.
-Stréber pilótából sosem elég, de én azért nem bagatellizálnám el, mennyi baja lett volna vele.
Viszont igaza van. Sokszor, és hangosan jeleztem, milyen kevés siklópilótám van, és most ott tartunk, hogy kadétokat is átveszünk a repülő akadémiáról, csak legyenek. Valaki hozzá hasonló aranyat érhet a sok nyeretlen kezdő közt.
-Ennyi az egész?
Már nyújtom is a kezem felé.
-Tudja ugye, hogy ezt amúgy is megtettem volna?
Akár elfogadja, akár nem, visszafordulok előre, és magamnak is rendelek egy limonádét. Olyan örömmel iszogatja, most már kíváncsi vagyok, mi lehet akkora poén a citromos cukros vízben. Habár, mindhárom összetevő elég drága, az is biztos...
-Ennyire aggódik? - Kérdem csendben, arra utalva, hogy esetleg veszélyben lehet a pozíciója, ha nem is a közeljövőben, de most is erre készül éppen, és ezért lehet rám szüksége a jövőben.
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#27Csüt. Júl. 30, 2020 8:34 am
- Nos, ha így gondolja, akkor sok szerencsét az új pilótájához.
Vigyorgok, mert bár valóban nem veszem túl komolyan a dolgot, azért azt sem hiszem, hogy több bajom lett volna vele, mint mondjuk neki velem. De mindegy is, mindketten szerencsésen megúsztuk a másik társaságát.
Inkább rögtön a dolgok közepébe gázolok és kerek perec megpróbálok egy ígéretet kicsikarni a másikból. Ami valljuk be meglepően könnyen megy. Egy rövid ideig még a meglepődést is jól le lehet olvasni az arcomról miközben a felém nyújtott kéz és a másik tekintete közt jár a pillantásom. Persze bolond lennék hosszasan tanakodni ezen a nagy kegyen, így hát egyszerűen csak elfogadom a felém nyújtott kezet. Ezzel a megállapodás megköttetett.
- Tudja ugye, hogy ez csak magának ilyen evidens? Tapasztalatom szerint nem lehet a szívességeket az emberek jóérzésére alapozni. És akkor én még nem is voltam nagyon paranoiás, nem kértem írásban a dolgot.
Bizony… Ha hagynának egy kicsit gondolkozni, biztos fel tudnék sorolni pár embert, aki már előrántott volna valami íróeszközt és mindezt kézzelfogható formában kéri.
- Egyelőre nem aggódom. Csak… Hmm, gondoljon bele. Napi 24 órában melyikünk van rákényszerítve arra, hogy ezen a helyen dekkoljon? Higgye el nekem, ha azt mondom szívességekből sosem elég. A legjelentéktelenebb szívességekből sem.
Mert ez olyan, mint egy játék. Gyűjtöm a lapokat és közben megpróbálok pókerarcot vágni mindenhez.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#28Csüt. Júl. 30, 2020 10:39 am
Nem válaszolok erre, csak olyan arcot vágok, amibe benne van minden, Fáradtság, rossz előérzet, és egy kis öröm. De főleg az első kettő. Kár lenne tagadni, hogy azért én sem vagyok teljesen biztos benne, hogy be fog válni. Csak abban, hogy nálunk jobb helye lesz, és nem érdemelt volna lefokozást ezért.
-Általában véve tartózkodom attól, hogy önmagam gondoljam az egyetlen korrekt embernek a flottában, akinek evidens az ilyesmi. Sosem jó jel, ha valaki szentnek hiszi magát, mellesleg pedig...ijesztő lenne, ha én lennék a legtisztességesebb. Írásban viszont ne akarjon semmit, amit nem muszáj. Azzal csak a baj van.
Nem vagyok egyébként biztos benne, hogy ő nem rokonlélek. Norman szerintem alapvetően egy jó ember, csak túl sokat van rossz közegben. A legrosszabban. Nem is szállok vitába ezért a következő pontjával. Csak bólintok. Igaz ami igaz, közlegény sem akarnék lenni a Volentis-en, nemhogy kapitány.
-Adhatok egy tanácsot, kapitány?
Vissza az elejére Go down
Norman Reeves
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 M7rF7UI
Titulus : sakkbábu, alias kapitány
Tartózkodási hely : Volentis
Hozzászólás száma : 56
Norman Reeves
Kapitány



#29Szer. Aug. 12, 2020 10:04 am
- Ó, akadnak még itt tisztességes emberek, szó se róla. – Ismerem el készségesen a dolgot. – Csak valahogy az én utam többször keresztezi azt a szűk réteget, akikre ez a jelző nem igazán használható.
Jegyzem meg halkabban, hiszen nem célom elérni egy letartóztatást. Egyszerűen csak próbálok rávilágítani arra, hogy kapitány és kapitány között is van különbség. Vannak, akiknek az a dolga, hogy a harci képességeit csillogtassa, másoknak pedig, hogy akarata ellenére részt vegyen a politikai játszmákban. Egyik sem könnyű feladat.
Egy pillanatra elmerengek és gondolatban már azoknak az ígéreteknek a sorát veszem számba, amiket a kinevezésem óta sikerült begyűjtenem. Ki hitte volna, hogy ilyen rövid idő alatt lehetséges ennyi mindent összekuporgatni? Dobrik kapitány már-már azt is hihetné, hogy sikerült nyitott szemmel elaludnom, mert igen csak késve emelem rá a tekintetem és jelenik meg egy aprócska mosoly a szám szegletében.
- Miért is ne? A tanácsok akár hasznosak is lehetnek.
Meg hát, amúgy is kíváncsi vagyok mifélével tud szolgálni számomra.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Fegyelmi tárgyalás - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#30Pént. Aug. 14, 2020 6:24 pm
-A tisztességes embereket ritkán küldik a kapitány elé. De azért megértően biccentek. Sajnos ennél többet nem merek mondani. Norman stílusa és világnézete imponál, nem is kicsit, de sajnos még nem tartunk ott, hogy bízni is tudnék benne maradéktalanul. A szavai tetszenek, de sajnos még nem tudom, hihetek e nekik.
-Vicces, hogy ezt mondja. - Mosolyodom el, és közelebb hajolok. - Ugyanis, amit mondok önnek az az, hogy ne dőljön be azoknak, akik úgy tesznek, mint akik tudják, mi folyik itt. Mindenki nagyon okosnak hiszi magát, de még nem találkoztam senkivel, aki nem csak megjátszotta magát. Szóval a tanácsom az, hogy ne fogadja meg senki tanácsát. Ha meg tudja oldani, akkor ezt sem.
Visszadőlök, és kiiszom a poharam tartalmát, majd lassan felállok a székemről.
-Gyakrabban kéne ezt csinálnunk. akár összeülhetnénk egy közös vacsorára. A felesége tud főzni?
Itt már hangosabb vagyok. Had füleljen aki szeretne.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ