Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Jöttem, láttam, beköltöztem
Melissa Moor
Karakterlap : Ki itt belépsz...
Titulus : Gyermekorvos
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 16
Melissa Moor
Törvényen kívüli



#1Szer. Május 13, 2020 3:31 pm
Altiszti szállás
Lakó Fedélzet

Jöttem, láttam, beköltöztem NuQWIfEMinden tizedes, és zászlós ilyen kétágyas szobákban van elszállásolva.  Alaptartozék egy számítógépes konzol és közös fürdőszoba.





Az biztos, hogy ezen a helyen nem fogok unatkozni. Ez már a pár órával korábbi beköltöztetésemkor kiderült. Még nem döntöttem el, hogy ettől a felfedezéstől inkább sírjak vagy nevessek, de később valószínűleg utóbbit fogom választani. Egyelőre viszont fáradt vagyok. Be kéne rendezkednem, vagy mi a szösz. Kaptam egy helyet valaki mellett, akit még nem is láttam és elbitorolhatom az új ágyat, amit behoztak nekem. Szinte semmim sincs, amivel akár csak egy kicsit is lakályosabbá tehetném a saját részem, de nagyon erőm sincs ezen agyalni. Egyszerűen csak arra vágyok, hogy végre kidőljek és reményeim szerint napokat sikerüljön átaludni. Hiú ábránd? Ki tudja. Egyedül vagyok, és megsaccolni sem tudom mikor nem leszek már magamban. Szóval most erősen szemezek azzal a kijelölt fekhellyel, miközben azon jár az agyam, hogy levegyem-e a ruháim vagy egyszerűen csak dőljek el, mint egy darab kő. Végül az eldőlés mellett döntök, s nem is tart sokáig míg elnyom a vakbuzgóság. Akár mennyit is szundítottam az elkülönítés során, úgy tűnik semmire sem volt elég. Ideje egy kiadós alvással gyógyítani az utóbbi pár nap fáradalmait, már persze, ha közben nem jönnek azok az alattomos rémálmok...
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#2Szomb. Május 23, 2020 12:48 am
Munka közben kapom a hírt, hogy egy lakótárssal gazdagodtam. Valahol örülök neki, de valahol elszomorít. Eddig egyedül voltam és be kell vallanom megvannak az előnyei annak, ha nem kell osztozkodnod a kabinoddal. De közben meg lesz legalább társaságom, már ha nem éppen felváltva fogunk dolgozni.
Fáradtan sétálok a kabinomhoz. Nem maradt túl sok erő bennem, egy ilyen hosszú nap után. Edgartól kértem két pudingot, hogy ezzel köszöntsem a lakótársamat.
Ahogy benyitok a kabinunkban észre veszem, hogy éppen pihen, így igyekszem minél halkabb maradni. Nem akarom őt felébreszteni. Pr infót megtudtam róla, de azért lesz miről beszélnünk.
Amennyiben még nem kelt fel csak leteszem a pudingokat, de ha esetleg sikeresen felébresztettem egy kedves mosollyal köszöntöm őt.
-Szia! Jeong-Suk, de csak szólíts Chennek.-Nyújtom felé a  kezét, ha úgy látom, hogy ár eléggé magához tért.
Vissza az elejére Go down
Melissa Moor
Karakterlap : Ki itt belépsz...
Titulus : Gyermekorvos
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 16
Melissa Moor
Törvényen kívüli



#3Szomb. Jún. 06, 2020 4:34 pm
Szerencsére az álmok elkerültek. Az alvás nagy része mély és pihentető volt, de minden jónak vége szakad egyszer nem? Ahogy általában szokott lenni, az alvás is felületessé vált egy idő után, s bár az elején még azt hittem álom az egész, mintha tényleg motozna valaki a szobában. Az első a túlélő reflex, maradj csendben, ne mozogj és a legjobb, ha azt hiszik halott vagy. De szépen lassan azért csak felüti a fejét a tudat, hogy biztonságban vagyok, a saját ágyamban és feltételezhetően épp az új lakótársam jött meg. Az meg elég nagy modortalanság lenne, ha nem vennék róla tudomást igaz?
Így hát először kinyitom a szemem, csak hogy felmérjem a terepet. Nincs piros vészjelzés, szóval akár a másik szemem is kinyithatóm, sőt! Egy hatalmas ásítás jelzi, hogy kezdek ébredezni, s bár valószínűleg modortalan vagyok ezzel, nincs mit tenni ellene. Ezt követően csak sikerül ülő helyzetbe is tornáznom magam, ami nem sokat javít a látványomon. A testemen megcsavarodott ruha, a copfomból kiszabadult szanaszét álló hajak. Régi szokásnak engedve megpróbálom kissé lesimítani az engedetlen szénakazlat, nem túl sok sikerrel, de szerencsére a felém irányuló kedves mosoly elfeledteti, hogy nem vagyok épp szalonképes állapotban. Tükörként viszonzom a gesztust és fogadom el a felém nyújtott kezet. Jóleső melegséggel tölt el az első benyomás, és megcsillan a reménysugár a jövőt illetően.
- Melissa Moor. – Mutatkozok be én is, miközben egy gyors pillantással végignézek a lakótársamon.
- De a Meli is megteszi. – Főként a gyerekek hívtak így, meg a régi barátaim. Nos a volt férjem jobb szerette a teljes nevem használni. Szóval talán jó is lenne, ha a jövőben inkább hanyagolnánk ezt a megszólítást.
- Nagyon örülök Chen és elnézést a betolakodásért. Úgy tűnik nem csak nekem új egy kissé a helyzet.
Némi feszültség látszik a tartásomon, de a mosolyom továbbra is őszinte.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#4Csüt. Jún. 25, 2020 9:47 pm
Ahogy észlelem, hogy ébredezik nem állok meg nézni őt, csak tovább pakolászom, hogy rendesen fel tudjon ébredni. Én is utálom mikor valami felkelt, ami nem az ébresztő.... De talán majd a puding segít a helyzeten.
-Betolakodásért? Ne hülyéskedj. Örülök, hogy itt vagy... De tény nekem is új a dolog, elég régóta vagyok egyedül. Hoztam pudingot is, olyan Isten hozott ajándékként, vagy micsoda.-Át is nyújtom neki a kis pohárkát.
-Edgar csinálja a szakácsunk. Az egyik legfinomabb dolog.-Még egy kanalat is adok neki, ha esetleg most akarná megenni.
Leülök az ágyamra és nekikezdek a saját pudigomnak. Nem akarom rögtön kérdésekkel bombázni, hisz még csak most jött és most ébredt fel. Így még egy ideig csendben maradok, majd nem bírom tovább.
-Körbe vezetett valaki a hajón, vagy egyenesen ide hoztak?... Csak ha még nem láttad, akkor valamelyik pihenőnkben szívesen körbevezetlek.-Mondjuk lehet több pihenőre lesz szükség ahhoz, hogy az egész hajót megmutassam, vagy legalább is azt a részét, amit lehet.
Vissza az elejére Go down
Melissa Moor
Karakterlap : Ki itt belépsz...
Titulus : Gyermekorvos
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 16
Melissa Moor
Törvényen kívüli



#5Vas. Júl. 19, 2020 8:50 pm
Hálásan fogadom el az üdvözlő pudingot és a kanalat is hozzá. Igen, feltett szándékom most rögtön kikanalazni a helyéről, ugyanis a gyomrom jelzi, hogy bizony éhes vagyok. Valószínűleg az új szobatársamnak is van szerencséje meghallani a korgást, de ez ellen sincs mit tenni. Így csak hálásan merítem bele az ételbe a kanalamat és egyelőre élvezem a társaságban eltöltött csendet. Nem mintha sokáig tartana és valahogy még ez is mosolygásra késztet. Lassan leszopogatom a kanálról az adagot, majd először nem is a kérdésre felelek.
- Tényleg nagyon finom. Nem is emlékszem mikor ettem utoljára ilyen jót.
A boldog béke időkre emlékezetet. Ki hinné milyen érzéseket képes kelteni az emberben egy pohár puding?
- Igazság szerint csak dokkoltunk, majd bedugtak a gyengélkedőre, elvégeztek egy sor vizsgálatot, majd mikor kiderült, hogy a fáradtságot leszámítva rendben vagyok, akkor ide kísértek.
Fogalmazom meg hangosan az alig néhány órával korábbi dolgokat, amik mégis olyanok, mintha egy másik életben történtek volna. Érdekesen kezeli az ember agya ezeket a traumatikus eseményeket.
- Szóval, szívesen elfogadom a felajánlott idegenvezetést. Úgyis, ha jól sejtem kell majd némi idő, mire kiismerem magam a fedélzeten. Eléggé, hmm nagynak tűnik a hely.
Vigyorgok szélesen amikor belegondolok, hogy legalább lesz mit felfedezni, s nem veszek tudomást arról a kis kaparászó érzésről az agyam mélyén, ami némi pánikot hivatott előjelezni. Inkább csak befejezem az evést, leteszem a kiürített edénykét és az ölemben összekulcsolom a kezeimet.
- Nyugodtan kérdezhetsz, ha szeretnél. Nem tudom mennyi információt tesznek nyilvánossá mikor valaki újonnan érkezik. Sok menekültet szoktatok befogadni?
Teszem fel végül a kézenfekvő kérdést, hiszen én is az volnék. Menekült.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ