Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Lázadók :: URS Jola Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Adelaide Valentine
Leda Valentine
Hozzászólás száma : 156
Leda Valentine
Az URS Jola tisztje



#1Pént. Nov. 02, 2018 5:01 pm
Adelaide Valentine
átlátok rajtad, mint sajtos szendvics a folpackon!

Az alapok
Becenév: Léda, Törpilla  
Faj: ember  
Születési hely, idő: Föld, 2548.12.12.  
Kor: 27
Csoport: flotta
Család: A családtagjaim együtt pusztultak a bolygóval, csak az ikertestvérem, Sydney van velem a hajón, de őt még nem ébresztették fel.
Családi állapot: hajadon
Szexuális beállítottság: heteroszexuális
Karakter arca: Miranda Kerr


I'm not even on drugs. I'm just this weird.
Weird is good. Good is weird.


Jellem
Pszichológus vagyok. Mint ilyen, mindig is kilógtam kicsit a tömegből, de ebbe az új, militarista szemléletű világba, ha lehet még kevésbé tudok belesimulni. Nem is akarok igazán. Nem mondom, jó lenne néha átlagosnak lenni, de többnyire jól elvagyok a magam furaságaival. Meg persze mások furaságaival. Egészen jó vagyok a munkámban, és meggyőződésem, hogy nagyobb szükség van rám, mint valaha. Túl sok itt a titok, az elfojtás, és a feszültség. Biztosan nem csak én érzékelem, hogy robbanásközeli állapotok uralkodnak mindenhol. Ez mondjuk kicsit az otthonomra emlékeztet. Az utolsó napokra,mielőtt elvittek és lefagyasztottak, hogy aztán egy új, idegen és barátságtalan világban térjek magamhoz, ahol még egy jót táncolni sem lehet. Rendes tánccipőről meg aztán végképp álmodni sem lehet. Tiszta szégyen, komolyan!

A szüleim kedvesnek és megértőnek neveltek. Elfogadónak, és segítőkésznek, mert szerintük a keresztény szellem az egyetlen, ami megment a pokoltól. Ma sem értem, miért hitték, hogy a poklot csak a halál utánra tartogatja nekünk a... mindenható? Azt hiszem, így emlegették. Mostanra áttértünk a Consilium megnevezésre. Egyébként valóban kedves vagyok, és barátságos, nyitott és elfogadó, de nem csak azért, mert így neveltek. Nem kellett sosem erőltetni ezeket a dolgokat, természetesnek tűnt mindig is, hogy mosolygok és integetek. Ölelgetem és megérintem az embereket, mert tudom, nem csak nekem okoz örömet, hanem nekik is. Többnyire legalábbis.  

És most, hogy aranyba öntöttem magam, el kell mondanom, hogy mindezek ellenére bizonyára valamilyen átok ül rajtam. A világ, mintha egy láthatatlan akadályokkal teleszórt pálya lenne. Bármiben képes vagyok megbotlani, elesni, bárminek nekimenni, felakadni, feldönteni, elejteni.  kivéve, amikor épp táncolok. Akkor ezt mind, mintha elfújták volna és úgy suhanok a parketten, mint egy profi.

A bénaságomhoz még hozzátartozik, hogy a közelemben hajlamosak megbolondulni a gépek, bár ez még nem bizonyított tény. Viszont a doki, aki kiolvasztott, azt mondta, hogy háromszor is javítani kellett a kapszulámat, amíg aludtam, és most is csak azért olvasztottak ki, mert menthetetlenül tönkrement a gép és unták, hogy mindig velem van a baj.
 
Azt meséltem már, hogy hogyan kerültem ide? Nem volt önkéntes a bevonulásom. Egy éjjel eljöttek értem is, ahogy az ikertestvéremért korábban. Annyira féltem, hogy kiugrottam az ágyamból és kész lettem volna az ablakon kivetődve menekülni, de megbotlottam ... nos... valamiben /a saját lábamban,/ elestem és bevertem a fejem. Még halványan rémlik, hogy mennyire bosszantott a maszkosok fojtott hangú nevetése, mielőtt elájultam.

Egy kedves botanikus ajándékozott nekem egy, az ocanről származó növénykét, amit azóta nevelgetek, mióta felébresztettek. Mennyi is? lassan fél éve. Úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére, és néha még beszélgetek is vele. Tudom-tudom. Néha meg is kérdezem tőle, nem az őrület jele-e, ha vele beszélek, de eddig még sosem erősített meg. Igaz, nem is cáfolt, de ez azért mégiscsak jó jel, nem?


Nehéz elképzelni, tudom, de otthon, a Földön nagyon ígéretes karrier elé néztem.  Már az egyetem alatt is keményen dolgoztam, méghozzá egy veterán klinikán, ahol a mentorommal a poszttraumás stresszel küzdő katonáknak segítettünk visszatérni, újra beilleszkedni a társadalomba, ami akkoriban már erősen széthullóban volt, még a Consilium miden, szabályozásra tett próbálkozása ellenére is.  Nem volt könnyű feladat, és bevallom, a munka rám is nagyon sokszor nyomasztóan hatott, de tudtam, szükség van ránk. Énrám.  Az már csak a sors iróniája, hogy mire megkaptam  volna a bankkölcsönt,hogy megnyissam a praxisomat, már nem volt értelme elkölteni. Tipikus  Valentine-szerencse.

A testvérem, aki mindössze 8 perccel idősebb, mint én, mindig is úgy érezte, azért lett ő a nagytesó, hogy vigyázni tudjon rám. Valahogy mindig úgy alakult, hogy szükségem is volt rá. Csak akkor nem tudott segíteni, amikor eljöttek értem, de ez nem az ő hibája volt. Amióta kiolvasztottak, többször is kérvényeztem, hogy ébresszék fel, de eddig mindig elutasítottak. Pedig ő biztosan jobban tudná, mihez kell kezdeni ebben a félresiklott, miniatürizált rémálomvilágban. Biztosan nem hagyta volna, hogy rábeszéljenek erre a katonásdira, csak azért, hogy aztán egy másik mikrovilág még szűkebb, még furcsább társadalmának a józanságát őrizzem. Hiszen az ő kezükben van az emberiség jövőjének kulcsa. Pardon! A mi kezünkben! Hol is van az a gyönyörű jolás felvarróm?

Az utolsó volentisi estémet ismerkedéssel akartam tölteni. A jogosultságomat már megkaptam, így hozzá is férhettem a Jola legénységének aktáihoz. Egészen izgatott lettem, ahogy olvasgatni kezdtem. Persze diagnózist még nem állíthatok fel, de első látásra a legtöbben komoly és hosszas terápiára szorulnak majd. Kezdetnek itt van Dobrik kapitány, aki a Crash becenevet viseli büszkén még akkor is, ha ez már navigátorként is maga volt a rossz ómen. Annyi traumás sérülést őrizget, hogy csak úgy volt képes megőrizni az ép elméjét /ez mondjuk igencsak relatív/, hogy mindenkitől távol tartotta magát. Még a feleségétől is, aki legalább annyira és nagyon is hasonló módon defektes, mint ő.  Peterson parancsnok a férjének elvesztését igyekszik a munkába temetkezéssel, és a beosztottakkal való bratyizással elnyomni, csak hogy ne kelljen meggyászolnia a nyilvánvalóan halott szerelmét. A matuzsálem parancsnokhelyettes annyiszor volt már lefagyasztva, hogy senkinek nem tűnik fel, mennyire magányos és elidegenedett. Talán még neki sem, mert a sok szoknya gyönyörűen elfüggönyzi a nyilvánvaló gondokat. Látszólag humoros és gondtalan, valójában azonban csak tippelni tudok, mennyire üresnek érezheti a jelenlegi életét. A főgépész olyan gyorsan ugrotta át a ranglétra olyan sok fokát, ahogy azt csak a csókosok szoktak. És akkor a consi-feleség címkével járó megkülönböztetés többi aspektusáról ne is szóljunk! Ha most nem küzd identitásválsággal, akkor soha. A kapitány feleségének az aktáját végig sem olvastam rendesen, máris kitűnt, súlyos elhagyatottsági gondokkal küzd. Sem a szüleitől, sem pedig a férjétől nem kapta meg azt a törődést, amire egy egészséges embernek szüksége van. A frusztrációját a munkájában próbálja levezetni, de mivel a kiváló teljesítménnyel járó dicséretek sem tudták sosem kielégíteni a törődés iránti vágyát, kénytelen mással felhívni magára a figyelmet. De még úgy is többre jutna, ha egy szeressetek táblával a nyakában rohangálna. Itt senki sem normális?  A legénység aktáinak csak a töredékét néztem át, de máris úgy éreztem, ha tegnap kezdtem volna a munkát is el lennék havazva. Hogy a nyomasztó érzéseket elhessegessem, felhívtam Josht, aki hetek óta próbált meggyőzni, menjek el vele táncolni. Gondoltam, ha most nem adok neki esélyt, akkor már nem is fogok. Azt hittem, már semmi sem lephet meg, ha arról van szó, mennyire tudok szerencsétlen lenni, de amikor a szórakozóhelyen húsz percnyi kellemes iszogatás után hirtelen fegyvert fog a fejedhez egy kétméteres vadember és bár nem sok értelme van a méretbeli különbségek miatt, fedezékként használ, hogy meglóghasson az egyenruhások elől... nos akkor elég sok dolgot kénytelen átértékelni. A Valentine átok még sokszáz fényévvel messzebb is él és virul.  Az agyturkászok is lehetnek ptsd-sek, csak úgy mondom...

Ahhoz képest, hogy a kabinom alig nagyobb az otthoni fürdőmnél, és csak fél éve vagyok ébren, relatíve sok személyes holmit sikerült felhalmoznom. Nem mondom, hogy gyűjtögető vagyok /de igen/, de az talán tényleg kicsit túlzás, hogy nem tudtam egyedül felcuccolni a Jolára. Az alkalmi hordár csak a rámpáig jött velem, ott aztán lepakolta a táskáimat és magamra hagyott. Gondolom merő véletlen, vagy szimplán valami protokollszerűség, és nem az én személyes átkom az oka, hogy az azonosítóm épp csak arra volt elég, hogy bebocsátást kérvényezzek a hajóra. És én csak vártam, kezemben   Arizonát /azt a kaktusz-szerű növénykét, amit a kedves botanikus fiútól, Joshtól kaptam/ szorongatva,  hogy végre valaki ajtót nyisson.

Memento Mori
Szeretem a kiskutyákat és minden vágyam egy törpezsiráf otthonra!
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Adelaide Valentine 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Pént. Nov. 02, 2018 5:39 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Leda!


Nem tudom, hányszor szóltam fel a történeted olvasása közben, hogy szegény lány! Ha valami szóviccel akarnék élni, azt mondanám csillagászati szám volt, de ilyesmire nem vetemednék Wink
Egyébként egy rendkívül aranyos, és szimpatikus karaktert hoztál nekünk, és nagy úgy tűnik, hogy erre a lélekbúvár dologra is nagyon rákészültél, már amennyire én meg tudom állapítani. Aztán lehet, hogy kémnek jobb lennél, de ez majd idővel kialakul Very Happy

Kérlek emlékeztess, hogy ne engedjelek fel soha a parancsnoki hídra, ha pedig ezzel megvagy, nincs más dolgod, mint lefoglalni az arcod, és már mehetsz is játszani. Biztos sokan akarnak majd felkérni táncolni Wink



Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ