Belépés
csatlakozz be a játékba!
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Walkie Talkie
a fórum kommunikációs csatornája

Galaktikus feljegyzések
legújabb hősi eposzaink

Today at 12:17 am
Kanyargós ösvények

Yesterday at 11:26 pm
A pszichiátriai rendelőhöz tartozó terápiás szoba

Yesterday at 2:15 pm
Dzsungel

Hétf. Dec. 17, 2018 5:48 pm
SR-29 Aszteroidatörő sikló. A Rasa Rendszer aszteroida övében sodródva.

Hétf. Dec. 17, 2018 12:20 am
Rakodótér

Vas. Dec. 16, 2018 10:02 pm
Jack Silver kabinja

Vas. Dec. 16, 2018 8:18 pm
Hiányzásnapló

Pént. Dec. 14, 2018 11:17 pm
A Konvoj

Pént. Dec. 14, 2018 7:51 pm
Viharsziget

Csüt. Dec. 13, 2018 8:49 pm
Fegyverfejlesztési részleg

Statisztika
so many stars shining in the sky

Kasztok Nők ♀ Férfiak ♂
Föld eleműek 2 1
Víz eleműek - -
Tűz eleműek - 1
Levegő eleműek 3 1
Emberek 1 2
Telepesek 1 1
Katonaság 1 1
Flotta 10 9
Consilium - 2
Lázadók 3 1
Összesen 21 19

Stars can't shine
without darkness

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (23 fő) Kedd Jan. 02, 2018 2:01 pm-kor volt itt.

Share | 

Kérdezz-felelek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
ÜzenetSzerző
 #1•• TémanyitásTárgy: Kérdezz-felelek   Vas. Jan. 28, 2018 1:23 pm

☆ Kérdésed van? Ne habozz, tedd fel itt, kapcsolódjon az az oldal működéséhez vagy a játéktérhez! Valamelyik nagyon ráérő és segítőkész admin majd válaszol neked. Smile

Alfa és Omega

Titulus :
☆ admiral ☆
Hozzászólás száma :
416

Felhasználó profiljának megtekintése
Vissza az elejére Go down
 #2•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Vas. Jan. 28, 2018 2:05 pm

Akkor fel is avatom, hejhó!  

Azt már chat-en elkaptam, hogy készül még leírás a bolygóról, de akkor itt is hagyom nyomát.
A telepesek bázisa / a bolygó érdekelne, milyen éghajlat fogad, miféle vadakra számíthatok, mi az, amire figyelni kell mindenképp, hogy ne legyen bullshit amit kijátszok? Very Happy
A telepesek munkalehetőségei a mezőgazdász mellett lehet más is? (A karakteremnek jobban is feküdne)

Ééés ami a legjobban böki a csőröm, hogy mennyire léphetek bentről kapcsolatba a falakon túli világgal? Teszem azt véletlen messzire megyek, vagy épp valami időjárás viszontagság. (Ez egy jövőbeli jó játékalap lenne)

Előre is köszönök mindent. Ha amiket leírtam, épp kidolgozás alatt van, ne haragudjatok, nem siettetésnek számon!

Egyike a 142 telepesnek

Karakterlap :
Titulus :
⇸ lone wolf
Hozzászólás száma :
25

#3•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Vas. Jan. 28, 2018 2:23 pm

@Damion Raleigh írta:
Akkor fel is avatom, hejhó!  

Azt már chat-en elkaptam, hogy készül még leírás a bolygóról, de akkor itt is hagyom nyomát.
A telepesek bázisa / a bolygó érdekelne, milyen éghajlat fogad, miféle vadakra számíthatok, mi az, amire figyelni kell mindenképp, hogy ne legyen bullshit amit kijátszok?  Very Happy
A telepesek munkalehetőségei a mezőgazdász mellett lehet más is? (A karakteremnek jobban is feküdne)

Ééés ami a legjobban böki a csőröm, hogy mennyire léphetek bentről kapcsolatba a falakon túli világgal? Teszem azt véletlen messzire megyek, vagy épp valami időjárás viszontagság. (Ez egy jövőbeli jó játékalap lenne)

Előre is köszönök mindent. Ha amiket leírtam, épp kidolgozás alatt van, ne haragudjatok, nem siettetésnek számon!

Szia! Smile

Érkezik majd az Ocannal kapcsolatban egy bő leírás a vallásról, az időjárásról-éghajlatról, az időszámításról, állat-és növényhatározó, bestiárium, az infrastruktúráról leírás, sőt, tervezek két extrát is, amiből annyit hintek csak el, hogy kockajáték és miniszótár

A telepeseknek igazából nincs túl sok dolguk, ha nem álltál katonának, hanem sima civil vagy, akkor arról kell gondoskodnod, hogy ne haljatok éhen, hogy potyogjanak a gyerekek és hogy minél elégedettebbek és békésebbek legyetek Smile De természetesen lehetsz tudós, diplomata, orvos is, vagy ellátmányos (pl. szakács, konyhán egyéb melós), szükség van olyan egyszerűbb munkakörökre is, mint takarítók, gyermekfelügyelők/tanítók, építészek, ácsok, kovácsok... Kicsit falusi viszonyokra gondolj munkalehetőségek terén, aztán majd elkezdtek iparosodni...

Hát, ha nem vagy diplomata/katona, akkor csak úgy, engedély nélkül nem igazán támogatják, hogy elhagyd a telepet és vegyülj az ocantisokkal. Sem az emberek, sem az ocantisok nem szeretik, de kivételeket, ürügyeket mindig lehet találni, pl. időjárási viszontagság, ahogy említetted, vagy ha olyan a munkaköröd, hogy kapsz rá engedélyt, pl. szükséged van valamire, növényre, felszerelésre, és az ocantisoktól kapsz segítséget. Én ezt is ilyen kérvény-módon gondolnám, benyújtasz egy jó kis bürokratikus kérvényt, hogy mit akarsz csinálni, és megengedik, hogy szabadon járj-kelj a bolygón.

Szóval, mindent lehet, ha van hozzá valami jó alapod, indokod, ürügyed Smile

Remélem, tudtam segíteni!

Az URS Arkan kapitánya

Karakterlap :
Titulus :
captain of the URS Arkan 2600
Hozzászólás száma :
76

#4•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Kedd Jan. 30, 2018 2:25 am

Én az iránt érdeklődnék, hogy a telepen élő emberek és katonák milyen fegyverekkel vannak felszerelve? Vannak náluk kések, gránátok és egyebek is a fegyveren kívül? Mik lehetnek egy átlag telepesnél felszerelésként amit engedélyeztek és magánál tarthat illetve a szállásán? Lehet nála könyv vagy csak a könyvtárban olvashatnak? Ott mihez lehet hozzáférni? Ha valaki kutakodni szeretne ocantiszi dolgok után, titokban meg tudja oldani?

A raktárhelyiségekben miféle fegyverrel lehet találkozni? Kifejezetten lőfegyvereket tartanak ponyvák alatt elrejtve a kíváncsi szemek elől vagy vágóeszközöket is? A mezőgazdaságban használt eszközök - balta, kasza, szekerce, sarló, machéte és társai - hozzáférhetőek-e a dolgozók számára vagy minden, ami fegyvernek használható legfeljebb a konyhából csórható el?

Előre is köszönöm a választ!

Look into my eyes, you will see what you mean to me. Search your heart, search your soul and when you find me there, you'll search no more. Don't tell me it's not worth tryin' for. You can't tell me it's not worth dyin' for. You know it's true. Everything I do, I do it for you.

Törvényen kívüli

Karakterlap :
Titulus :
Miss Stockholm Syndrome
Hozzászólás száma :
42

#5•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Pént. Feb. 02, 2018 11:07 am

@Keeley Sinclair írta:

Én az iránt érdeklődnék, hogy a telepen élő emberek és katonák milyen fegyverekkel vannak felszerelve? Vannak náluk kések, gránátok és egyebek is a fegyveren kívül? Mik lehetnek egy átlag telepesnél felszerelésként amit engedélyeztek és magánál tarthat illetve a szállásán? Lehet nála könyv vagy csak a könyvtárban olvashatnak? Ott mihez lehet hozzáférni? Ha valaki kutakodni szeretne ocantiszi dolgok után, titokban meg tudja oldani?

A raktárhelyiségekben miféle fegyverrel lehet találkozni? Kifejezetten lőfegyvereket tartanak ponyvák alatt elrejtve a kíváncsi szemek elől vagy vágóeszközöket is? A mezőgazdaságban használt eszközök - balta, kasza, szekerce, sarló, machéte és társai - hozzáférhetőek-e a dolgozók számára vagy minden, ami fegyvernek használható legfeljebb a konyhából csórható el?

Előre is köszönöm a választ!

Az emberek fegyverekkel nincsenek felszerelve. Max azok a fegyvernek minősülő tárgyak vannak nálunk, ami mondjuk a munkához kellenek. Közös étkező van, nem főz senki, a kaját úgy kapja mindenki, egyedül a katonák tarthatnak fegyvert, ők pedig a napjainkban is használt fegyverekhez hasonlót hordanak, ami nem sima lövedéket, hanem ilyen lézeres lövedéket lő ki, amihez az energiát az STD kövek egy darabja szolgáltatja.
At átlag emberek amúgy egy ilyen bérház szerűben élnek, a felső szint a katonáké, az alsó szint az embereké, akik ráadásul amíg nincs családjuk idegenekkel és ellenkező neműekkel vannak összerakva, ezzel is bizakodva abban, hogy esetleg egy ilyen random elhelyezésből baba születhet.
A ház normál módon felszerelt, van benne ágy, meg asztal, könyveket digitális formában lehet olvasni, minden szobában van kivetítő és számítógép.
A földről és az ocantis dolgokhoz egyedül a Volentis archív részlegében lehet hozzáférni, de az is kódolt és titkosított, a fajról csak annyit tudhat mindenki, ami ugye egyértelmű és nyilvánvaló. HOgy más a nyelvük, hogy viszonylag barátságosak, hogy uralnak egy elemet.... tehát ami amolyan mindennapi. Az ocantisokkal való kisérletezésről és miegymásról természetesen senki nem tud, egyedül az elit katonák és a consilium, ahol vizsgálják őket a telepen, ott az le van zárva, de már jó ideje, egy mondvacsinált ürüggyel. Hangok nem szűrődnek ki, senki nem megy be, senki nem jön ki, szóval senkinek sem gyanús semmi.
Ocantis dolgokról való kutakodásra nem igazán van lehetőség, hamarabb tudsz meg dolgokat, ha szerzel egy ocantis barátot Smile

A raktárhelyiségekben minden fellelhető, nem csak fegyverek, hanem élelmiszer, ha gond lenne, ruhák, takarók, minden.
A vágó fegyverekhez, amit munkában használnak csak ideiglenesen hozzáférhetőek. Természetesen amíg dolgoznak velük, aztán mindet le kell adni, ezt pedig szigorúan ellenőrzik. A konyhából nem csórhatnak, mert ugye nekik nincs konyhájuk, fentebb említettem is, és a rendes fegyverekhez csak a katonák férhetnek hozzá. A telepesek nem igazán lázadoznak, ha meg valaki mégis, az inkább megy el fegyver nélkül bízva a szerencséjében, mint hogy lelőjék ^^

Alfa és Omega

Titulus :
☆ admiral ☆
Hozzászólás száma :
416

#6•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Vas. Márc. 18, 2018 8:36 pm

Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés, hogy úgymond "vendég" karakter szerepeltetésére van-e lehetőség az oldalon?
Ez alatt értem, hogy nem írnánk neki rendes, regényes, szépen kidolgozott ET-t, csak vázlatosan felsoroljuk a fontos tulajdonságokat, skilleket, és csak 1, max 2 játék erejéig lenne jelen, pl. mint lázadóra lehetne rá vadászni, vagy a lázadók kaphatnák el, ha telepes, vagy katona, meg lehet ölni, ki lehet hallgatni, akármi amire éppen igény mutatkozik?

A Volentis katonája

Hozzászólás száma :
144

#7•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Hétf. Márc. 19, 2018 8:36 pm

@Simon Greymare írta:
Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés, hogy úgymond "vendég" karakter szerepeltetésére van-e lehetőség az oldalon?
Ez alatt értem, hogy nem írnánk neki rendes, regényes, szépen kidolgozott ET-t, csak vázlatosan felsoroljuk a fontos tulajdonságokat, skilleket, és csak 1, max 2 játék erejéig lenne jelen, pl. mint lázadóra lehetne rá vadászni, vagy a lázadók kaphatnák el, ha telepes, vagy katona, meg lehet ölni, ki lehet hallgatni, akármi amire éppen igény mutatkozik?

Szia!

Az elképzelés maga nem rossz, a kalandokhoz kapcsolódóan gondolkodtunk már NJK karakterek bevezetésén, akiket az általad említett rövid karakterlappal, az adott játék idejére lehetne behozni. Viszont ennél tovább még nem beszéltük Micah-val a dolgot Smile
Én azt mondanám, hogy egyelőre még nincs lehetőség ilyen karakterek behozására, de a későbbiekben ez változhat, ha majd belevágunk az első nagyobb kalandba.

Az URS Arkan kapitánya

Karakterlap :
Titulus :
captain of the URS Arkan 2600
Hozzászólás száma :
76

#8•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Kedd Ápr. 24, 2018 10:15 am

Hirtelen felindulásomban írok most ide, elnézést ha beletenyerelek valamibe.
Az oldal elindult, tetszetős fejlesztések, lásd: kristályos jutalmak kerültek a köztudatba, de a lendület úgy tűnik elfogyott mind a játékosi részről, mind admini részről. A kérdésem az lenne, hogy mi a terv az oldallal kapcsolatban? Megpróbáljuk újratölteni a lendületet, vagy hagyjuk rövid haldoklása után végleg kimúlni? Esetleg most éppen mindenkinek van valamilyen irl gondja amit meg kell oldania és van remény, hogy később, ha minden akadály elhárul, újra a középpontba kerül?
Sajnálnám, mert jó kis hely ez, szóval elsősorban az újra bootolás tetszene Smile

Úgy sem kapsz el

Az URS Arkan tisztje

Karakterlap :
Titulus :
Flotta, Tizedes (Planetológia)
Hozzászólás száma :
125

#9•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Hétf. Május 07, 2018 4:22 pm

Csatlakozom az előttem szólóhoz Smile Igen, tudom, hogy reaggal jövök neked Raven ^^' De enyém is azért késik, mert nem tudom, van-e értelme folytatni. Kicsit olyan érzés, hogy a játékosok magukra lettek hagyva az oldalon, ami oké egy jobban bejáratott játék esetén. De itt még nem ártana egy-egy jó kaland, amiben lehet csapatépíteni vagy éppen egymást jól megutálni és élvezni Very Happy
Kár lenne veszni hagyni az oldalt, de tapasztalat szerint 3-4 játékos nem csinál nyarat fecskemódra.

Az URS Arkan tisztje

Karakterlap :
Titulus :
Közlegény
Hozzászólás száma :
14

#10•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   Csüt. Május 10, 2018 11:57 am

Sziasztok, kiírtam egy rövid hírt.
A válasz a kérdésre lényegében benne van, de itt is válaszolok.
Betemetett az életem, és lényegében miattam haldoklik az oldal. Sajnos nem tudok vele mit csinálni, nincs időm, nincs szabad hétvégém, semmim nincs.
Most kezd normalizálódni, de most meg beindult a szezon, de mivel végre talán meglesz a létszámunk, talán lesz szabad napom is több, és ha az itthoni dolgaimat is meg tudom csinálni, akkor az oldalra is marad idő. Igyekszem majd meghirdetni megint, meg aktivizálni magam, ahogy tudom. Ennyit tudok igérni, meg azt hogy igyekszem... Smile :/

Az URS Arkan kadétja

Titulus :
A lázadók vezetője
Hozzászólás száma :
76

#11•• TémanyitásTárgy: Re: Kérdezz-felelek   

Ajánlott tartalom

Kérdezz-felelek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére