Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archiváltak hirdetései Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Felicia Watson
Anonymous
Vendég
Vendég



#1Kedd Jan. 02, 2018 12:39 pm
Felicia Watson
“Do no harm, but take no shit.”

Az alapok
Becenév: Feliss, Liss, Lisha, Watson  
Faj: ember  
Születési hely, idő: Volentis anyahajó, 2599  
Kor: 27  
Csoport: ember (kommunikációs tiszt, a URS Jola legénységének tagja)
Család: Nincs mit mondanom róluk, mind meghaltak. Egyedül a URS Jola legénysége maradt nekem, már ők a családom.
Családi állapot: gyalázatos
Szexuális beállítottság: bi
Karakter arca: Chloe Bennet


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Valamiért úgy érzem, ha azt mondanám, hogy a viszonylag fiatal korom ellenére is már sok veszteséget megéltem, nem mondok túl sokat. Ebben a mai világban, amiben élünk, a legtöbbünk megtapasztalta már, milyen elveszíteni valakit, vagy valamit, de mind megtanulunk együtt élni ezzel. Én legalábbis sosem lennék hajlandó hagyni, hogy a múltam határozzon meg engem. Ebben talán leginkább a makacsságom, a szívósságom és a céltudatosságom segít, na meg egy adag humor, amikor máshogy már végképp nem megy. Szeretem a helyemet a Jola fedélzetén, büszke vagyok arra, amit eddig elértem, ugyanakkor úgy érzem, ennél még sokkal többre is képes lehetek. Ambiciózus vagyok, szeretnék idővel feljebb haladni a ranglétrán, de tudom, hogy ehhez még bizonyítanom kell. Nem vagyok sem türelmetlen, sem telhetetlen. Csak hát... még ebben a világban is, amikor szinte minden tettünket és gondolatunkat a Consilium határozza meg, nem árt, ha vannak saját megvalósításra váró álmaink is. Általában közvetlen vagyok, könnyen megtalálom a hangot másokkal – talán ennek is köze van ahhoz, hogy végül kommunikációs tiszt lettem – de persze nekem is vannak rosszabb napjaim. Olyankor, lehetőség szerint inkább a kabinomban bujkálok, hogy ne kelljen senkinek elviselnie a kedvetlenségemet. Nem szeretek mások terhére lenni. Szeretem a zenét, a táncot, a csillagokat, a szép verseket még a Föld irodalmának aranykorából, de szeretem a legmodernebb kütyüket is, és azt hiszem, van érzékem hozzájuk.


Unottan, szórakozottan pattogtatok egy régi-régi koszos teniszlabdát a kabinom aljához, ami a bádogfalról egyenesen a kezembe érkezik vissza minden alkalommal. Próbálom rávenni magamat, hogy kimozduljak, hogy kihasználjam a lehetőséget, hogy végre itthon vagyunk, és kikapcsolódhatok egy kicsit, de igazából semmi kedvem megindulni. Másfél órája kötöttünk ki a URS Jolával a Volentis űrállomáson, és a kapitány valamennyiünknek kimenőt adott a következő negyvennyolc órára, de én negyven perc elteltével visszaszöktem a hajóra. Nekem már ez az otthonom, itt él a családom. Az anyahajón, ahol születtem, már senki sem vár. A szüleim nagyon fiatalon meghaltak, még a tizenhetet sem töltötték be. Gyorsan megfogantam, talán valamikor a házasságuk első napjaiban, szinte még gyerekek voltak ők is. De nem volt alkalmuk megtanulni, milyen apának és anyának lenni, mert odavesztek egy baleset során. Hogy pontosan milyen baleset, arról nem sokat tudok, senki nem mondott semmi konkrétat, és a későbbi, saját nyomozgatásaim sem vezettek eredményre. Valójában ez ma már nem is nagyon számít, nem igaz? Sosem ismerhettem meg őket, így hiányozni sem tudnak. Anyám nővére, Julia vett magához végül, aki szintén akkoriban maradt magára. A férjét lázadónak titulálták, és leküldték az Ocanra, gyerekük pedig sajnos nem lehetett, így csak ketten maradtunk egymásnak. Ő nevelt fel, és egyengette a sorsomat egészen addig, amíg én magam is bele nem léptem abba a korba, hogy férjhez mehessek. A jövendőbelimet, Aaront, csak futólag ismertem a katonai képzésről. Talán az egyetlen közös az volt bennünket, hogy mindketten ezt akartuk csinálni a későbbiekben is, csatlakozni a flottához, és címet szerezni. Ám én magam még azelőtt teherbe estem, mielőtt bármi tapasztalatot gyűjthettem volna, vagy megpróbálhattam volna érvényesülni a katonai világban. Nem egész három hónappal később azonban elvetéltem. És sajnos nem ez volt az utolsó alkalom, hogy elvesztettünk egy magzatot. Húsz évesen végül megkaptam róla a papírt, hogy nem lehet gyerekem, ez pedig Aaron számára jó ürügynek tűnt ahhoz, hogy elváljon tőlem, és új feleséget keressen magának. Igazából sosem bántam a dolgot egy percig sem. Bár a magam módján szerettem, jóképű volt, okos, humoros és céltudatos, és a kapcsolatunk elején mindenki szép jövőt jósolt nekünk, amit még mi is elhittünk, de valójában nem illettünk össze. Utólag beláttuk, hogy csak a kényszer miatt léptünk házasságra, és jobb lesz nekünk egymás nélkül. Több esélyünk lesz sikereket elérni, ha nem korlátozzuk egymást. És így is lett. Én helyett kaptam a URS Jolán, ő pedig rangot szerzett magának. Legutóbb, amikor beszéltünk, mert néha még kommunikáltunk egymással, megemlítette nagy titokzatoskodások közepette, hogy nagy eséllyel hamarosan leküldik a csapatát az Ocanra. Hogy mi célból, azt nem árulta el, és mivel azóta sem hallottam róla, feltételezem, hogy ez az áthelyezés megtörtént.
A lényeg, hogy Aaron így már tényleg egyáltalán nem az életem része, Julia néném évekkel ezelőtt szintén elhunyt, az egyetlen, akit a Volentisen még szívesen meglátogatnék, az egy ex-barátnő, Stella. Gondolom, nem szükséges komolyabban elmagyaráznom, hogy a kettőnk kapcsolata miért ért véget. A Consilium nemigen nézi jó szemmel az egyneműek közeledését, főleg nem nők körében, hiszen ez szembemegy a népszaporulattal kapcsolatos terveikkel és szabályaikkal. Bár Stella és én sosem vertük nagydobra, mi van közöttünk, de ő végül aggódni kezdett, hogy baj lesz belőle, vagy csak abból lett elege, hogy négyhavonta két napot kap csak belőlem, és végül besokallt. Szóval... bár szívesen találkoznék vele, nem hiányzik a bonyodalom, így hát jobb nekem, ha a Jola fedélzetén maradok.
Ez az összefoglaló így a végére, azt hiszem, elég szánalmasra sikerült, pedig ennyire azért nem vészes a helyzet. A Volentison talán nincs senki, aki néha hazavárna, de a legénységen belül megtaláltam a helyem. A döcögős kezdet ellenére, azt hiszem, még a többnyire távolságtartó kapitány szívébe is beloptam magam. Amíg nem kezd valaki a múltamban vájkálni, talán nem is gondolná, hogy sosem volt igazi családom, vagy hogy milyen csalódások és veszteségek értek az évek alatt, hiszen többnyire jó kedélyű vagyok, tréfálkozó, aki szereti időről időre megviccelni a csapattársait. Barátságosnak mondanám magam, szorgalmasnak és bátornak, összességében nem az a fajta vagyok, aki szeret a sor végén lapítani, akár felderítői munkáról van szó, akár rendrakásról, vagy bármi másról. Inkább az vagyok, aki az első között jelentkezik.

Memento Mori
xxx
Vissza az elejére Go down
Hespera J. Wells
Karakterlap : the sky calls to us
Titulus : captain of the URS Arkan 2600
Tartózkodási hely : beyond the stars
Hozzászólás száma : 70
Hespera J. Wells
Az URS Arkan kapitánya



#2Kedd Jan. 02, 2018 10:11 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Feliss!
Engem ért a megtiszteltetés, hogy köreinkben üdvözölhetem az URS Jola legújabb tagját! Smile Nagyon örülök, hogy nekem nyílt lehetőségem elfogadni téged, ugyanis már elöljáróban tetszett a karaktered koncepciója és kíváncsi voltam, mit hozol ki belőle a gyakorlatban. Egyáltalán nem csalódtam, sőt! Feliss már első látásra-olvasásra is szimpatikus, szerethető karakter - valamiért mindig könnyebben azonosulunk azokkal, akiknek nehéz sorsuk volt. Talán azért, mert a sok rossz tulajdonság ellenére az ember alapvetően empatikus lény. Örülök, hogy a hajón új családra leltél, pontosan ez a célom nekem is a saját legénységemmel: egy erős, támogató közösség kiépítése, ahol nem csak a kötelességünket végezzük egymás mellett nap mint nap, hanem akár az életünket is rábíznánk a mellettünk ülőre. A leírásodból lejön, hogy Feliss hasonlóan érez az URS Jola legénysége iránt, és awh, ez nagyon cuki! Felicia Watson 3889760988
Igyekszem elsiklani a "bi" szócska mellett a lapod elején, nagyon igyekszem, de hát az én lapomon meg "kalandvágyó" szerepel, így azt hiszem, muszáj legalább egyetlen kacsintós szmájlit itt hagynom, mielőtt tovább mennék... Ha érted... Wink Felicia Watson 1210066820 No, de komolyra fordítva a szót, nagyon tetszett az előtörténeted, abszolút megértem, milyen, amikor a szabadnapodon is inkább visszaszöksz a hajóra Smile Munkamánia, egen, ismerem... Látod, még egy közös pont bennünk... Hupsz... Wink
Igazán élvezetes stílussal vagy megáldva, szépen, letisztultan fogalmazol, öröm volt olvasni a lapodat. Remekül lefestetted Feliss egész jellemét és életét elém, nem maradtak bennem üres foltok, csak a remény, hogy talán jobbra fordul a sorsa és Fortuna a kegyeibe veszi őt végre egy kicsit, hogy megajándékozza békével és boldogsággal. Hátha találtok egy dögös alien csajszit/hapsit az egyik bolygó feltérképezése közben! Wink
No, de nem is tartalak fel tovább, tudom, hogy a csapatod már vár rád: irány a játéktér! Ha pedig nem tudod, mivel töltsd el azt a bűn unalmas 48 órát, szeretettel látlak a kabinomban! Felicia Watson 1210066820 Jó játékokat kívánok!


Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ