Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Fedélzeti központ Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
A kapitány irodája
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Wes Abrahams
Titulus : Hadnagy
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 17
Wes Abrahams
Az URS Jola tisztje



#11Csüt. Nov. 22, 2018 11:00 pm

Szemem sem rebben, amikor a pozícióval járó veszélyekről beszél a kapitány. Tudom, hogy én erre születtem. A tény, hogy igencsak megrövidítheti az életem, irreleváns. Az Ocan és az anyahajó közötti buszozás sem más, mint lassú halál. Én adrenalint akarok. És elhiheti, hogy nyomás alatt csak még jobban teljesítek. Ezt nem is hangoztatom. Láthatta az aktámban az eredményeimet. Nem számít, hogy alacsony oxigénszinttel, vagy a nehézségi gyorsulás miatt a súlyom tízszeresével áldva kellett egy logikai, vagy reflexalapú feladatot megoldanom, ment. Hálás vagyok. Tényleg.
Arra, hogy kérdésére feleljek időt nem kapok, de az orrom alatt szolidan és rosszallóan felnevetek. Kézműves orrplasztika, mi? Így is mondhatjuk. Hamar elhallgatok persze, szavaira csak beosztottként bólintok.
- Miután letettem a gépet, megfordult a fejemben, hogy talán félre kellett volna állnom a felettesem útjából. - És hagyni, hogy felrobbanjunk még a légkörbe belépve. Mert hogy az életveszély múlásával elég világossá vált számomra, hogy mi vár rám. Illetve mi várt volna, ha a kapitány nem dönt úgy, hogy szüksége van rám a fedélzeten. Persze csak viccelek, valami savanyú módon, de akkor is vicc. Félig meddig. Az életben maradási ösztönömnél csak az erősebb, hogy másokat életben tartsak. Képtelen lettem volna félre állni az útjából.
- Hát lenne tippem, Uram. - Közvetlenül nem kérdezek vissza, de a hanglejtésem tükrözi a kérdést, tekintetem pedig azt, hogy várom válaszát. Jó ha tudja az ember, milyen kapitány alá kerül, nem igaz? Nem mintha számítana, a „buszozásnál” minden jobb. Az is, ha úgy dönt nem kedvel és az első küldetésen beküld a pokol szájába.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : A kapitány irodája - Page 2 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#12Pént. Nov. 23, 2018 6:43 pm
-Ilyenre inkább ne is gondoljon. Jobb, hogy túlélte. - Intem meg kicsit, mintha csak a saját halálára utalt volna most. Jól tudom, hogy akad aki simán a Rasa-ba repülne, ha magával vihetné a tanácsot, de afelől sincs kétségem, hogy akkor ugyanúgy a 10 legnagyobb szemétláda vezetne minket, csak az a 10, aki nem annyira rátermett, hogy megszabaduljon az elsőktől.
-Lezuhantam egy csapatszállítóval. Szándékosan. És letaroltam vele az ellenség teljes légvédelmét, meg a fél tábort is. A parancs az volt, hogy várjuk az erősítést, de tudtam, hogy arra várhatunk...
Fanyar mosoly ül ki az ajkaimra. Na igen, van, hogy én is a saját fejem után megyek. Mostanában talán már nem annyira, mint régen, de ez leginkább annak köszönhető, hogy a parancsok többsége már tőlem származik.
-Viszont, a feleségem épp második hete súrolja a padlót parancsmegtagadásért, szóval én sem vagyok az a kimondottan engedékeny fajta. Azt viszont megígérhetem, hogy amíg jól végzi a dolgát, nem lesz több gondja a haverjával.
Kérdőn nézek rá. Ha nincs több kérdése, megadom az engedélyt a távozásra, és magam is visszatérek a hajóra.
Vissza az elejére Go down
Wes Abrahams
Titulus : Hadnagy
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 17
Wes Abrahams
Az URS Jola tisztje



#13Vas. Nov. 25, 2018 5:54 pm

Elégedetten mosolyodom el a rövid, ám annál tartalmasabb történetet hallva. Nem kérdezem, hogy az életének mely szakaszából származik ez a sztori, mert ez nem is lényeges. Elég az, hogy megtörtént és ez már most sokat elárul az újdonsült kapitányomról. A szóbeszédeket is csak megerősíti. Örülök, hogy ilyen kapitány alatt szolgálhatok az előző helyett… az előzőt inkább ne kommenteljük. De azt hiszem ő is így van velem, különösen miután egy-két hétre nyomot hagytam az arcán a hajója berendezésével. Ezután nem is tudom, hogy a mondandója első, vagy második fele ragadja-e meg inkább a figyelmem.
- Nem fogok csalódást okozni, uram. – Felelek egyszerűen, ezzel végül mindent lereagálva. Nem áll szándékomban sem padlót súrolni, sem egyhamar szembe kerülni a… barátommal. Így pedig különösképpen nem, hogy úgy tűnik, a kapitány nyilvánvalóan tudja a gyenge pontom. Márpedig az, hogy valaki ellenséget csinált egy Consilium tagból igen nagy gyengepont. Csodálom, hogy még így is képes volt kivitelezni, hogy felkerüljek a Jolára. Ez volt az életcélom. Most már csak bent kell maradnom. Lehetőleg nem padlót súrolva.
Mikor engedélyt kapok a lelépésre, röviden szalutálok és távozom. Jobb lesz mihamarabb csomagolni és menni, ebben egyet értünk.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : A kapitány irodája - Page 2 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#14Hétf. Nov. 26, 2018 6:39 pm
Sóhajtok egy nagyot, és szigorúan mérem végig az új pilótámat. Azt állítja, nem fog csalódást okozni, én pedig nem vagyok rest felelni neki:
-Mindenki ezt mondja...
Aztán kicsit megenyhülnek a vonásaim, sőt, még mintha halványan mosolyognék is.
-...de magénak el is hiszem. Akkor este találkozunk. Leléphet!
Wes távozása után is várok még pár percet. A gyors megbeszélés után hamarosan megérkezik a tanácsos úr is, hogy kérdőre vonjon, de rövid úton sikerül meggyőznöm az igazamról. Legalábbis úgy válunk el, hogy a férfi mosolyog rám, és bólogat. Csak remélni tudom, hogy nem fog hülyeséget csinálni...


//Köszönöm a játékot Wes Wink //
Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#15Hétf. Nov. 26, 2018 6:52 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Ugrás:
^
ˇ