Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Törölt ET-k Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Jasmine Benedict Montgomery
Anonymous
Vendég
Vendég



#1Szomb. Márc. 30, 2019 7:44 pm
Jasmine Benedict Montgomery
titulus, szlogen, vagy valami rövid mottó

Az alapok
Becenév: Jas, Jazzy
Faj: ember
Születési hely, idő: 2606, Volentis  
Kor: 20 év  
Csoport: Telepes
Foglalkozás: Feleség, művész, helyenként (botanikus) kertész  
Család: Apa: Alexander Benedict a Volentisen született, 40 éves, entomológus. Csendes, remek humorú, jó férj és jó apa.
Anya: Sonia Venkov Benedict a Volentisen született, 38 éves botanikus. Két gyermek anyja, kiváló szakember a maga területén és tovább képzi magát az Ocanon. Bízik abban, hogy végre otthonra leltek.
Testvér: Maximilian  Benedict a Volentisen született, 21 éves, korábban a flottánál szolgált, zászlós rangban, jelenleg a telepes tábor védelmét látja el. Felesége és egy gyermeke van.
Férj: Charles Montgomery a Volentisen született, 26 éves. Jasmine második férje, agrármérnök, biotechnológus.
Családi állapot: házas
Szexuális beállítottság: hetero
Karakter arca: Leelee Sobieski


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Egy évvel ezelőtt…
*A gyümölcsöskert hajnalban kellőképpen néptelen, egy botanikusnak azonban nem kell indok, hogy miért megy ki oda olyan korán. Az ocani időszámítás amúgy is jócskán eltér a földitől, Sonia talán még most sem szokta meg a hosszú napokat. Ráérősen sétáltak a férjével a Földről hozott magokból nőtt gyümölcsfák között. Sonia láthatóan majd` kiugrott a bőréből, várható volt, hogy áttörést ér el minden téren, de Alexanderen kívül senki nem tudott arról, hogy valójában min ügyködik. * -Az az ocantis asszony, a gyógyító, legutóbb adott néhány fajta gyógynövényt a készletéből, hogy megvizsgálhassam. Kíváncsi voltam, hogy azonos hatást érnek-e el a mi szervezetünkben, mint az övékében. * Sonia mosolygott, noha rendszerint a tárgyra tért, most nagy kedve volt elnyújtani a meglepetés örömét, Alexander pedig nem noszogatta. Ismerte már a feleségét, Sonia csak akkor volt ilyen, ha valami tényleg nagyon izgatta. * -Az egyik növény gyökere olyan anyagot tartalmaz ami hatékony lehet a fogamzásgátlásban. Persze ez sem száz százalékos, de legalább reményt ad. * Alexander nem torpant meg, noha a hír valóban meglepetésként érte, séta közben fordult a feleségéhez, bozontos szemöldöke enyhén megemelkedett, tekintetében megjelent a gyakran előforduló „már megint miben mesterkedsz?” kérdés. Jóllehet nem értett egyet a Consilium legtöbb törvényével, de szándékosan soha nem avatkozott volna bele a politikába. Sonia azonban igen, de neki az olyan apróságok is elegek voltak, minthogy megkímélheti a lányát egy korai gyermekáldástól. * -Gondolod, hogy ez jó ötlet Sonia? Nem kellene hagyni, hogy a természet elvégezze a dolgát, akkor amikor eljön az ideje? * A nő úgy nézett a férjére, mintha az megbolondult volna. * -Alex! Jasmine a lányom és szeretem, de egyáltalán nem érett meg az anyaságra, ahogy a többi tizenhat éves lány sem. Isten bocsássa meg nekem, de örülök, hogy az első férje meghalt mielőtt….Jasmine...el van varázsolva. Tudod jól, hogy nem a földön jár...képletesen. Egy álomvilágban él ahol mindenki jó és kedves. Naiv és befolyásolható. * Sonia imádta a lányát, ahogy a fiát is, de Maximilian legalább realista volt, átlátott a hazug embereken és képes volt megvédeni magát. Jasmine azonban, nos Sonia úgy érezte őt meg kell védenie. Férje nem osztotta a véleményét. * -Jasmine okos lány, remek botanikus válna belőle ha arra figyelne, de más érdekli. Művészlélek. * Házasságuk alatt talán csak egyvalamiben nem értettek egyet soha és az Jasmine élete volt. Persze mindegyikük meg akarta védeni a kegyetlen és zord világuktól, de más és más eszközökkel.*-Arra gondoltál már drágám, hogy mi lesz Jasmine-nal, ha nem születik gyereke? Hogyan viselné az újabb orvosi vizsgálatokat, az új férjet…egyáltalán megbeszélted vele? *Sonia a férjére nézett, majd lesütötte szemeit. Ebből tisztán kivehető volt, hogy Jasmine nem tud semmiről, de amikor Sonia újra magabiztosan a férjére nézett, Alexander tudta, hogy a feleségét semmi és senki nem állíthatja meg. Ezért ő lesz kénytelen mellé állni és támogatni. Jasmine minden tekintetben hasonlított a szüleire, noha ez a hétköznapokon nem igazán tűnt fel senkinek, mivel épp annyit foglalkozott a munkájával, amennyit feltétlenül szükséges volt, egyébként gyakran elvonult olyan helyekre, melyek úgy vonzották, mint  a virágok a méheket. Tópart, csodálatos liget sok virággal, vagy éppenséggel a kopár sziklák különös formái sokkal jobban érdekelték…és meg is örökítette azt amit látott. Jasmine azonban mindemellett valóban okos volt, talán ő állt a legközelebb az ocani növényekhez, a természethez minden telepes közül. Erős volt mint az anyja, kitartó is, bár ezekre a tulajdonságaira még nem igazán volt szüksége. Apjától mérhetetlen empátiát és türelmet örökölt…de Alexandernek igaza volt abban is, hogy Jasmine egy varázsvilágban él, nem a valóságban. *



*Jasmine vagyok és a Volentisen születtem, egy hatalmas hajón, mely mostanra űrállomássá nőtte ki magát. Otthont ad sokezer embernek, Alvóknak és ébren lévőknek egyaránt. Számomra nem létezett soha a természet, a friss levegő, az aranyló napsütés, a nap melege, a hűs szellő, a zöldellő rétek, az árnyékos és illatos erdők. Nem létezett a csörgedező patak, a sebes folyó és a hullámzó tenger. Nem is vágytam rájuk, hiszen nem tudtam, hogy léteznek…valahol. Csak léteztem, tettem a dolgomat mindaddig, míg rá nem találtak az Ocanra. Léteztem, de nem éltem…és nem tudtam mi az, ami hiányzik a lényemnek, volt valahol a lelkem legmélyén egy nagy üresség, akár egy fekete lyuk ami minden szépet és jót magába szippantott. Az életem a Volentisen úgy telt, hogy észre sem vettem a változásokat...tanultam, képeztem magam…és készültem arra, hogy eleget tegyek a Consilium által előírt törvénynek, mely csak is a nőkre vonatkozik. Az első lázadásom még betudható a kései kamaszkoromnak, noha akkor már férjes asszony voltam…és özvegy. Nem sokkal az Ocan megtalálása előtt veszítettem el Jasont. Kadét volt még, és sikló balesetet szenvedett többedmagával. Nem volt kérdés, hogy a szüleimmel együtt megyek majd a bolygóra, ami talán az otthonunk lehet. Voltak kétségeim az őslakosokkal szemben, de nem ezért lázadtam fel. Hanem mert féltem magam mögött hagyni a biztosat a bizonytalanért, a megszokott dolgokat feladni az újakért. Persze a lázadásom kimerült néhány makacs „nem”-ben, egy kabinba zárkózásban, és két napi éhségsztrájkban. Nem a kitartásommal volt gond, az édesanyám remek rábeszélőképessége és kiváló érvelése rángatott ki a kabinból. Mire a tárgyalásoknak hála odáig értünk, hogy lesz helyünk a bolygón és felfedezhetjük minden titkát, vagy majdnem mindet, már izgatottan vártam a megérkezést. Az első napon tudtam mi az ami addig hiányzott az életemből, a fekete lyuk eltűnt a lelkemből, helyette kinyílt egy egész világ, tárt kapukkal várt rám. Szabadnak éreztem magam annak ellenére, hogy hamarosan falak vettek körül minket és egyelőre nem mehettünk oda ahova csak szeretnénk. Ám a természet mindenért kárpótolt. Egy nap pedig újabb hiányzó rész került a helyére, olyan amiről korábban nem is tudtam. A Volentisen nem volt mit megörökíteni és nem is volt mivel és hova. Az Ocan porába azonban remekül lehet rajzolni, és mostanra már ismerek olyan növényeket is, melyek különböző festékanyagot tartalmaznak. Igyekszem a munkámat végezni, a Földről hozott növények magját termékennyé tenni az ocani talajhoz, a helyi növényeket megismerni, hogy azok milyen hatással vannak az emberi szervezetre, hogy alkalmasak-e arra, hogy hosszú időn át sok-sok embert ellássanak, de a kutatásaim javarészt abból állnak, hogy megtaláljam a legszebb színeket. Azokat amelyek tökéletesen vissza tudják adni a bolygó kincseinek látványát egy vásznon. Van időm bőven, hiszen Charles a második férjem, túl sokat dolgozik, másrészt nem igazán igyekszik…eleget tenni…nos, nem azokkal a magokkal foglalkozik a legtöbbet, amivel kellene. Amit nem is bánok, mert amikor meg igen….a vetési technikája borzalmas, nem mintha sok összehasonlítási alapom lenne. De azt tudom, milyen az, amikor az apám az anyámra néz, a tekintetében benne van az egész világ, a föld, az erdők, az ég a milliónyi szikrázó csillaggal …az a szívdobbantó érzés amit magam is érzek, amikor láthatom a világ csodáit. Ha Charlesra nézek, nem érzem ezt és ő sem képes úgy rám nézni, hogy megdobogtassa a szívemet. Néha azt gondolom, hogy talán nem vagyok elég…kívánatos a számára és ez szomorúsággal tölt el. Olyankor a képeimhez menekülök, vagy a gyümölcsöskertbe, ahol magam lehetek. Elképzelem, vagy lefestem azt amire vágyom. Egy olyan férfit akinek a tekintetében megláthatom az egész világot, aki mosolyt csal az arcomra, akinek a simogatása is gyógyító. De a mi világunk egyáltalán nem ilyen, keveseknek adatik meg, hogy valóban megtalálják a lelkük másik felét.


Memento Mori
Multik: Nem titok. Raven és Roda
Vissza az elejére Go down
Pressia Hicks
Karakterlap : Jasmine Benedict Montgomery ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#2Hétf. Ápr. 01, 2019 9:18 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Jasmine!

Nagyon szépen felépített karaktert hoztál össze, és tetszik, hogy, bár hétköznapi embernek tűnik ez a lány, mégiscsak nagyon különleges. A túlélésért folytatott küzdelemben általában a művészet az első áldozat, és a történeted ezt remekül érzékelteti. Tetszett a jellemleírás eredeti megoldása is, mert így képet kaphattunk a családodról is; emellett egy izgalmas lehetőséget is felvillantott, aminek remélem, a játéktéren is láthatjuk majd a folytatását!
Nagyon szépen fogalmazol, és bár a történeted nem nyúlt hosszúra, mégis látszik, hogy figyeltél minden részletre, és egy kerek képet kaphattam ezáltal a karakterről. Kíváncsi leszek, milyen kalandokba bonyolódsz majd a bolygón. Jó játékokat kívánok -de csak egy gyors arcfoglalás után! Smile

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ