Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Éles teszt
Anonymous
Vendég
Vendég



#1Szer. Jún. 05, 2019 11:11 pm
Kat & Simon

Nathanielék el is engedik az ismerkedési, csevegési kísérletet, és könnyed váltással Gregre hagyják Katrinát.
Ő pedig rutinosan veszi át a katonás nőt. Nem bánja, ha a feladatra szorítkoznak, a részlegen ő a legkevésbé beszédkényszeres.
Úgy véli a magyarázat ezúttal elég volt, úgy fest Katrina érti a feladatot. Azon a részen, ahol a robotok tesztelnek, már túl vagyunk ezeknek a prototípusoknak az esetében. Nagyon fejlett, és nagyon megbízható a robotika, de még mindig van, amit csak az emberek vesznek észre, vagy éreznek.
Greg végig nagyon figyeli a mellé beosztott új kolléga vonásait. Tudni akarja, mennyire bízhat meg benne, az ítélőképességében, a döntésiben, az intelligenciájában, abban, hogy nem vállal felesleges kockázatot.
Mivel pedig kérdés nincsen, és úgy véli Katrina alkalmas a feladat végrehajtására, átadja neki a terepet.
Vagyis átadná, mert érkezik Fritz, és egy pillanat alatt minden figyelmet magának követel.
Az orvost nem boldogítja sem Greg válasza, sem a nő kiegészítése. Megcsóválja a fejét.
- Miért is lepett meg, hogy itt találom a Terminátrix-ot?!
Feldobja a hátsóját az egyik fém asztalra, ahonnan látja a lőteret, és az orvosi táskát maga mellé teszi. Két tenyérrel megtámaszkodik a háta mögött, úgy figyeli az eseményeket. Egyelőre nem számít komoly fennakadásra, ahogy Greg sem, aki válaszképpen visszabiccent Katrinának, és egy kézmozdulattal is jelzi, hogy övé a terep.
A két férfi feszült figyelemmel követi a lövéseket, ki-ki más okból.
Greg rögtön sejti, hogy valami nem stimmel, mikor Katina felé fordul. Elégedetlen szájhúzással veszi át a fegyvert, először az orrához emeli, megszagolja a burkolatot, majd marokra fogja a csövet, a markolatot, hogy érezze, hol melegszik. Alaposan átvizsgálja a fegyvert, majd felírja a megállapításokat, és átküldi az én gépemre, a teszten megbukott fegyvert pedig átviszi az asztalomra.
Ez alatt Fritz végigméri Katrinát az asztal tetején elfoglalt helyéről nem mozdulva, és királyi mozdulattal int neki.
- Jöjjön, lássuk a kezét!
Ha a nő engedelmeskedik, az orvos megvizsgálja az apró égésnyomot, a táskájából elővarázsol egy aprócska, szórófejes flakont, két fújással bepermetezi vele az égésnyomot. Kellemes, hűsítő érzés.
- Semmi komoly, amikor beszívódott, folytathajták!
Adja meg az engedélyt. Azért ő maga is feljegyzi a megállapításait, és szintén továbbítja nekem, valamint Gregnek is. Ez egészen apróság, de a fegyvernek újabb hosszú fejlesztési fázist jelent.
Greg bosszús szemöldökráncolással ér vissza.
- Azt hiszem a feszültségszabályzó vagy besült, vagy túlmelegedett. Valószínűleg alternatívát kell keresnünk rá. hetekig fog tartani...
Egyszerre mondja magának, és a többieknek is. Egyszerre kibosszankodja magát, és tájékoztatja Katet és Fritzet, nem mintha utóbbit egy fikarcnyit is érdekelné a dolog.
Én valószínűleg valahol a következő kör vége felé érkezem vissza.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#2Szer. Jún. 26, 2019 6:36 pm
Simon & Katrina
Words mean nothing when your actions contradict
Úgy tűnik, hogy Greggel igazán egymásra találtunk, ami az elmúlt hetek tekintetében felüdülésnek számít számomra. Nem beszél feleslegesen, nem kérdezősködik, nem tesz úgy, mintha mindig is örök barátok lettünk volna. Nem mászik az életterembe kéretlenül. Egyszerűen csak elfogadja, hogy nem kívánok többet beszélni a kelleténél. Ő pedig a munkára szorítkozik csak, ahogy én is. Ezért is olyan kellemes ez most jelen pillanatomban.
A feladatot pedig végre is hajtanám, ha nem zavarnának meg minket, mellyel probléma nem is lenne. Mégis az előbb felvázolt életterembe tolakodnak be.
Szemöldököm leheletnyit ráncolom Fritz megjegyzését hallgatva.
- Ami azt illeti meglephetné. Eddig még nem volt közöm a fegyverfejlesztési részleghez, mindig is a flottát szolgáltam. Az, hogy itt vagyok, nem megszokott - így nem is logikus, hogy nem lepi meg. A megjegyzésére nem figyelek oda, nem ő az első életembe, aki ezt megemlíti, vagy ezzel próbál hülyéskedni.
Nem veszem őt sem komolyan, ahogy másokat sem. Ez csak ilyen egyszerű tőlem is. Nincs jelentősége, hiszen a jellememen nem változtat, ahogy azon sem, hogy miként hajtom végre a feladataimat. Az emberek pedig gyarlók, mindig is azok voltak, szeretik sértegetni a másikat. Nem arra neveltek, hogy ilyen ostobaságokon fennakadjak.
A lövések azonban hamar eldörrennek, számolom a fejemben a találatokat, érzem minden egyes ravasz meghúzásánál, hogy arpón bizsergetni a mutatóujjamat. Látom a messzi céltáblán, hogy nem oda talál el, ahova én azt lövöm. Márpedig soha nem tévesztem el a lövéseket.
Akaratlanul is felrémlik nem az első, de a legjelentősebb találkozásunk emléke Simonnal. Akkor is hasonló problémát vázoltam fel előtte. Csakhogy nem pár milimétert vétett a golyó, hanem centiket. A szívem helyett a vállamba fúrodott az a golyó.
A fegyvert nem lecsapom, finoman helyezem le a tálcára, tenyerem még rásimítom egy pillanatra, majd elveszem onnan, ha Greg valamit kívánna vele tenni. A további utasításig, pedig csak állok és várok.
Az utasítás azonban Fritztől jön. Láthatja, hogy a megszokotthoz képest, most nem ellenkezek. Önként sétálok mellé és nyújtom a kezemet. Nem mondom, hogy nem komoly, ő láthatja, tudhatja, hogy ez nekem semmiség. Most mégis ez a szabály.
Bólintok, miután befújta a sebemet. Még ha nem is szeretem, ha a magánéletemben megvizsgál, tudom, hogy remek orvos. Az ő utasításának - ilyenkor - még én is elhiszem, számítok rá. Az más kérdés, hogy többször felesleges köröket kíván bejárni velem.
- A következő fegyver? - kérdezem Greget, mert szemmel láthatóan eltévedt az elméjében, mi érthető is. Megoldást kell taláni egy problémára, amire azt hitték, hogy nem létezik már.
Ha azonban azt is átnyújtja nekem és nem lát el új utasításokkal, akkor az időközben új céltáblára cserélt bábu felé fordulok. Ha pedig ellát, akkor azt még előtte engedelmesen végighallgatom.
És ha végképp nem jön semmi közbe, akkor újra visszállok fegyelmezett tartással, egyenes háttal. Kezeim nem remegnek, noha újra alátartom a jobb kezemet a ballal, a fegyver agyát megfogva, hogy biztosabb legyen.
Egy pillanat erejéig kivárok, veszek egy mélyebb levegőt. Majd elsütöm az első golyót. Az elmém több mindenre is figyel, a fegyver apró ugrására, a golyó irányára, a körülöttem lévő térre, mely mintha megállna egy pillanatra. Csak én vagyok és a fegyver. Hallgatom a hangját, hallok-e bármi rendelleneset, figyelem a bőröm bizsergését, mit súg a kezembe tartott gyilkoló eszközről.
Majd kilövök még kilenc másikat. Most mégsem csak egy pontra fókuszálok. A bábun a homlokát, a szívét, vállát, veséjét lövöm meg, látni akarom, hogy mozgás közben is tökéletesen működik e.
Amikor pedig elsül mind a tíz, újra csak nyugodtan helyezem a tálcára, ezután fordulok csak a két férfi irányába.
- Nincs hibája - határozom meg az észrevételeimet. Pont annyit rúg vissza mint amennyit kell, pont olyan a hangja, mint megszoktuk. Nem hord félre egy milimétert sem.
Az ajtó pedig halkan nyílódik nem is olyan messze tőlünk.
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ