Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Törölt ET-k Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
A gépész
avatar
Karakterlap : A gépész 12835049485d715c0e9e2d30
Titulus :
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 7
Bradley Hughes
Az URS Jola tisztje



#1Csüt. Szept. 05, 2019 5:06 pm
Bradley Hughes
Vodka

Az alapok
Becenév: Brad  
Faj: ember
Születési hely, idő: London, Egyesült Királyság; 2545. március 7.  
Kor: 33
Csoport: lázadó
Foglalkozás: Gépész (URS Jola) Tizedes
Család: A szüleimet és a többi családom Corvus ölte meg, a feleségemet a paratoxis vitte el. Szerencsére nem volt gyerekünk.
Családi állapot: Özvegy
Szexuális beállítottság: Heteroszexuális
Karakter arca: Joel Kinnaman


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Állítólag hős vagyok. Addig a pillanatig talán hittem is benne, amíg le nem fagyasztottak. Addig a pillanatig hittem is benne, amíg azt a szerencsétlent ki nem dobták a kamrájából, hogy a helyére én feküdjek be. Mondhattam volna, hogy nem akarom, mondhattam volna, hogy már beletörődtem abba, hogy egy fémdobozban élem le az életemet az új Föld felé, hogy már elfogadtam a sorsomat, hogy senkiként halok meg egy ócska bádoghajót bütykölve, de néma maradtam. Cinkossá váltam egy másik ember halálában, cinkossá lettem abban, amikor átvettem az ő helyét. Azt nem kötötték az orromra, hogy mi volt a neve, hogy volt-e családja, hogy mi lett volna a feladata, amikor kiolvasztják jégkocka állapotából, de nem is érdekelt. Csak túlélni akartam, elfelejteni azt, hogy egy majdnem fatális hajtóműhiba miatt leszakadt a bal karom, el akartam felejteni, hogy egy fémből és mikrocsippekből álló protézis helyettesíti a húst, amit a gépházban hagytam, amiért hős lettem.
Azt mondják, hős vagyok. Azt mondják, különleges. Egykor talán elhittem, de ma már nem vagyok benne biztos.


Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk... Üveges szemekkel nézem az emberi orvostudomány egyik csodáját, ahogyan a protézisem a gondolat erejével hajtja végre a kiosztott feladatokat. Néha még mindig elfelejtem, hogy az egykor volt kéz, mely a Jola hajtóművében vált alaktalan húscafattá, mellyel megmentettem az egész hajót és annak minden egyes legénységét, már nincsen. Néha elfelejtem, hogy mennyire erős a szorítása, hogy csontokat török el vele, ha nem fogom vissza az erejét, néha elfelejtem, hogy nem kell féltenem, hogy csak meghibásodhat és azt is elfelejtem, hogy már nem érzek benne sem fájdalmat, se gyönyört. Elfelejtem, hogy a viszketés, ami benne van, nem valós, csak valami fantom ingerhullám az idegpályákon.
Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk... Az apró konzolt nézem a gépház egyik sarkában, egy listát, melyen a napi teendőim vannak sorrendbe szedve. Unalmas, kihívás mentes, mindennapi tevékenységek, melyeket egy betanított majom is képes lenne elvégezni, de amióta fellázadtunk ... amióta fellázadtak, azóta nincsen más, aki karbantartsa ez a rozoga bárkát, csak én és néhány rangidős gépész. Látom néha rajtuk, hogy nekik is tele van már az összes tökük ezekkel a szarságokkal, de összeszorítják a fogukat, visszafogják az érzéseiket és lehajtott fejjel csinálják, amit kell. Csinálják, mert nem ismernek mást, mert a Consilium agymosása tökéletesen bevált nálunk, mert képtelenek nemet mondani annak, aki nemet mondott nekik. Ha jobban érdekelne az egész helyzet, ha teljes mellszélességgel állnék a lázadók mögött, talán szóvá tenném, talán kikérném magamnak, felállnék egy asztalra és hangosan követelném a változást, mert ami most zajlik, az ugyanaz, mint a Conselium alatt, csak mások a vezetők, másoknak kell meghajolni. De nem teszek semmit, mindent elnyom bennem az alkohol, mindent elmos a bódító hatása, minden érzést elfed és kiöl belőlem.
Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk... A turbolift zümmögve mozog a Jola szintjei között, emberek szállnak be a fülkébe, katonák szállnak ki a kabinból, egyik sem köti le túlságosan a figyelmem. Egyik sem érdekel, számomra mindegyik csak egy szám, darab-darab, akikkel meg kell osztanom a semmibe vezető létezés mindennapjait. Sóhajtok, ahogy a hangárba lépek, ahogyan végigmérek az ócskaságokon, ahogyan az egyik tehersikló függőleges vezérsíkjának elektronikáján diagnózis hajtok végre, mert a pilóta szakszerű leírása szerint "éles kanyarnál röcög az egész gép". Sóhajtok és azt írom a szerelési lapra, hogy nem tapasztaltam röcögést.
Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk... Egy apró, megfeketedett vérfoltot találok a robotkéz mutatóujjának második percén, ép kezem körmével takarítom le a legutolsó bunyó ocsmány bizonyítékát. Talán nem tűnik fairnek, sportszerűnek, hogy egy faltörőkossal állok ki a legénység többi tagja ellen, de senkinek sem kötelező verekedni velem, senki halántékához nem tartok pisztolyt, hogy kényszerítsem őket olyanra, amit nem akarnak. Mert akarják a fájdalmat, akarják a szenvedést, mint ahogyan én is akarom, hogy érezzek valamit, hogy tudjam még élek, hogy ne arról szóljon minden áldott nap, amiről a mai is szólt. Bizonyítani akarnak, le akarnak győzni, el akarnak taposni, mint ahogyan én is ezt érzem irántuk, és én is ugyanúgy gyűlölöm őket, mint ahogyan ők gyűlölnek engem.
Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk... Egy apró panelt tartok a mechanikus kézben, miközben a másikban egy üres poharat szorongatok. Már nem tudom, hanyadjára ürült ki, hogy hányszor töltöttem tele, hogy hányszor marta szét a torkomat az alkoholnak alig nevezhető, zsíroldóból párolt lötty. Szuszogok, mintha éppen egy bunyóból ocsudnék fel, mintha elfáradtam volna egy hosszú nap után, mintha csak lenne értelme annak az egésznek, amit nélküle kell átélnem. Őt nem érdekelte a fémkéz, ő nem úgy nézett rám, mint egy hős, őt nem érdekelte, hogy néha többet iszok a kelleténél, őt nem zavarta, hogy engedem ki a gőzt. Mélyet sóhajtok, ahogyan végigmérem a vonásait, ahogyan a szemeibe nézek, ahogyan mosolyát iszom magamba, ahogyan összeszedem a falhoz vágott panel darabkáit. Mérges vagyok, dühös, megőrjít a tudat, hogy képtelenek voltak megmenteni, hogy hagyták elmúlni az egyetlen dolgot, ami ebben az egész kibaszott életben fontos volt számomra. Lemondtak róla, elengedték, magára hagyták, én pedig ott ültem mellette és még csak a kezét sem foghattam meg, hogy ne legyen egyedül az utolsó pillanataiban. Elvették tőlem és ezzel kiszakítottak belőlem egy darabkát, ami másfél évig boldoggá tett, ami tizennyolc hónapig elmúlasztotta a magányt, aki miatt érdemes volt hazamennem a munkából abban az ötszáz napban, amíg a feleségem volt.
Kinyit. Becsuk. Kinyit. Becsuk...

Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : A gépész 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Csüt. Szept. 05, 2019 9:23 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Bradley!

Meg kell mondjam, egészen döbbenetes, hogyan látod a hajónk helyzetét, de gondolom egy diktátor sem látja magát annak, szóval lehet el kéne gondolkodnom azon, hogy nagyon kiszipolyozlak titeket Very Happy
Komolyra fordítva, nagyon tetszett amit olvastam. Az idézeted rövid, de legalább igaz, és témába illő, a történeted pedig szomorú és sötét, de az igazat megvallva, most, hogy nem igazán köthetünk ki, tényleg el tudom képzelni, hogy a karbantartó személyzet így érez.
Tizedesi ranggal veszünk fel a legénységbe, és mivel nagyon várnak, nem is húzom tovább az időt.

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ