Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Katonaság Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Brandon Crane
Brandon Crane
Karakterlap : Brandon Crane MeenlU0
Hozzászólás száma : 66
Brandon Crane
A Volentis katonája



#1Csüt. Feb. 06, 2020 4:38 pm
Brandon Crane

Az alapok

Faj: ember
Születési hely, idő: Föld, 2544.02.29  
Kor: 31
Csoport: Katona
Foglalkozás: Katona
Család: Robert Ford  - Keresztapa
Nola Heart - Feleség
Családi állapot: Házas, természetesen.
Szexuális beállítottság: Hetero
Karakter arca: Henry Cavill


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Brandon semmivel sem rendkívülibb, mint bárki más az emberi faj tagjai közül. Utálja a hétfőt, és szereti a hétvégéket. Kicsit önző, de épp csak annyira, mint amennyire társadalmilag elfogadható, ugyanakkor hajlamos segíteni másokon, ha kedveli őket, és nem kerül ezért túl nagy bajba.
Hivatása szemlélteti talán a legjobban az életszemléletét: nem azért csatlakozott a hadsereghez, hogy megmentse a világot, és segítsen az elesetteknek, hanem mert stabil munka, rendesen fizetnek, és valamiért mindenki tiszteli őket.
A rendszernek nem rajongója, de igazán nem is ellensége. Egy fűszálat sem tenne keresztbe, hogy segítse azt, hacsak nem adják parancsba, de általában azért teszi a dolgát, többnyire.
Az ÚJ Rendszer, amibe felébredt még bizarr a számára, és igazán nem tudja hova tenni egyenlőre, így csak sodródik az árral, amíg szilárdra fagyott agya felold annyira, hogy fel tudja dolgozni ezt a sok "érdekességet".  


Sok milliárd ember. Egyesek szerint 20, van aki szerint 8, van aki szerint pedig 30. Akárhányan is voltak ezen a süllyedő hajón, annyi biztos, hogy a mentőcsónakban alig több, mint hatezer férőhely volt. Gyors fejszámolással megállapítható, hogy egy egyszerű földi halandó rosszabb esélyekkel indul, mintha lottózna.
Ha valaki nem szerencsés, legyen rátermett. Ha csak egy stadionnyi ember maradhat hátra, azok csak a legjobbak legjobbjai lehetnek, és még azok közül is csak a kiemelten egészségesek. És még azok közül az olyanok, kik bátorságukkal, és hűségükkel több ezerszer bizonyították a rendszer számára, hogy ha az ismeretlenbe kell menniük, azt akarják, hogy ők is elkísérjék őket.
Az egyik ilyen ember Robert Ford, édesapám régi bajtársa, és az én keresztapám. Mások amikor azt mondják, mindent megtennének a gyermekedért, talán nem gondolják komolyan, de abban biztos lehetek, hogy ő nem a levegőbe beszélt, hisz az egyetlen ok, hogy milliónyi katonából engem is beválasztottak - egy egyszerű, tartalékos katonát, aki azelőtt a fegyverét sem sütötte el soha, a lőgyakorlatokon kívül - az ő közbenjárása volt. Nélküle nem is tudtam volna erről az egészről, és az apokalipszis napján gyanútlanul golfoztam volna a lakótársaimmal, borzasztó másnaposan, és könnyen lehet én vettem volna észre utoljára otthonunk pusztulását.
Az űrhajón nem sok hasznomat vették volna, ezért szinte azonnal az alvók közé kerültem én is, félretéve, mint valami genetikai akkumulátor, hogy majd elővegyenek, ha egyszer hasznomat vehetik. Tartalékos a földön, tartalékos a csillagok közt. Remek.
Hosszú álomba merültem. Több mint fél évszázad szállt tova, és szédítő belegondolni, mennyi mindent hagytam ki. Kalandok, felfedezések, és a polgárháborúról is örömmel lemaradtam volna, ami miatt elővettek. Egy tucat, hasonlóan holdkóros sráccal álltam a kis gatyámban egy teremben, és hallgattunk egy beszédet arról, hogy valami kapitány fellázadt, és ezért most a hazának újra szüksége van ránk. Másnak hosszú évek munkája kiérdemelni azt, amit mi most megkapunk cserébe azért, hogy testünkkel védjük a telep lakóit, és az emberiség álmait, és jövőjét. Egy hónapot kapunk, hogy összeszedjük magunkat, elvégezzük a hat hónapos alapkiképzést újra, aztán irány a telep, ahol majd kijelölnek nekünk egy házastársat. Ezen a ponton szerettem volna feltenni a kezem, és kérdezni, de ez egy olyan pillanat volt, amikor jó katonaként csak hallgatni kellett, és tenni amit mondanak.
Feleséget kijelölni. Érdekes. Csak azt remélem, nem valami okoskodó tudósféle lesz, aki megfojt álmomban.

Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Brandon Crane 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Pént. Feb. 07, 2020 2:40 am
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Bran!

Ugye nem bánod a közvetlenségem? Te magad is annak tűnsz. A szomszéd srácnak, ha jobban belegondolok, akinek volt akkor mákja, hogy megnyerte a sorslottót, de közben valamiért gyanúsan úgy fest mint Superman. De biztos csak a szeme káprázik. Örülök, hogy a telepre is érkezik végre karakter és látom már be is szereztél egy feleséget, hogy ne unatkozz odalent. Nem is tartalak fel tovább, főleg, hogy látom, az avatarfoglalást is elintézted. jó játékot kívánok nálunk!

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ