Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Katonaság Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Saul Madlock
Saul Madlock
Karakterlap : Saul Madlock V4cnM59
Titulus : őrnagy
Tartózkodási hely : Volentis - Telep
Hozzászólás száma : 9
Saul Madlock
A hadsereg tisztje



#1Vas. Ápr. 26, 2020 2:54 pm
Saul Madlock
We're all mad here.

Az alapok

Faj: ember
Születési hely, idő: Volentis, 2598 10 05  
Kor: 30  
Csoport: katona - őrnagy
Foglalkozás:  a biztonsági egység tagja
Család: Az igazi szüleimről nincsenek információim, a nevelőszüleim Albert (65) és Agatha Madlock  (48), volt még két mostohatestvérem, egyiket a paratoxis, másikat az ostobasága vitte el.
2 feleségem van:  Claire (28) || Maia (17)
3 gyerek: Caleb (12), Sera (9) || Dean (1)
Még jó pár kakukkfióka létezhet az űrállomáson és a telepen is, de azokat ne követem nyomon.
Családi állapot: Házas
Szexuális beállítottság: Hetero


Magasság: 188
Szemszín: kék
Hajszín: szőke
Különleges ismertetőjel: nincs
Kibernetikus implantátumok, protézisek: nincs
alapfelszerelés: PG-09, vadászkés, öngyújtó
Karakter arca: Charlie Hunnam


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
„Addig vagy értékes az emberek számára, amíg a hasznodat vehetik. Ne kérdezz, csak végezd a dolgodat, a kellő időben fordítsd el a tekintetedet, parancsszóra pedig húzd meg a ravaszt. Lehetnek önálló gondolataid, amíg azok a gondolatok ugyan azt a végeredményt hozzák, amit a felsőbbvezetőség elvárt tőled. Lehetsz elégedett, boldog, sikeres, de csak abban az életben, amit ezüsttálcán kínálnak neked, ne várj többet, s amíg nem esel ki a kegyből, ne féld a kevesebbet.”

Újra. Újra. Újra. Újra!
Az ökleim erőteljesen csapódnak neki a keményfának, látásomat az izzadtság- és a könnycseppek homályosítják el, a végkimerültség határán járok, miközben a fájdalom hullámokban önti el a testemet.
Nem bírom tovább, suhan át a gondolat kuszán az agyamban, észre sem veszem, hogy ajkaimon szavat ölt a kín. Akkor tudatosul bennem mit tettem, mikor nevelőapám rám rivall, majd a bot csattan a hátamon, felszaggatva a bőrt, a húsomat, a csalódás véres jeleként éktelenkedve.
Újra. Újra. Újra. Újra!
Köd száll az elmémre, már nem vagyok jelen, üres, érzéketlen bábként hajszolnak jobban és jobban, mígnem mindez második természetemmé nem válik. Fegyelem, kitartás, engedelmesség. A jó katona mérvadó tulajdonságai.

Forró, nedves, émelyítő. Nem értem mit vétettem, amiért ezt teszi velem, nem esik jól az érintése, a szavai, ami egykor az otthon melegét jelentették, most csömör méregként ivódnak belém. Rám hajol, mohón fal, követel, bekebelez, szédülök, fejemben a gondolatok felbolydult darázsfészekként zsibognak, nem vagyok ura a testemnek.
Voltam valaha is? Szótlanul fekszem mellette, ismét babusgat, ahogyan mindig tette, ahogyan egy anya óvón cirógatja, védi gyermekét a rémálmok elől, de a szörny nem az ágyam alatt bújik meg. Éppen átölel karjaival, ahogyan a kígyó fonódik áldozatára.

Egy idő után megtanulja az ember, miként zárja el a lelkét a testétől. Az elmét a fizikai síktól, azután minden könnyűvé, egyszerűvé válik, ha úgy tetszik. Nem számít, mit kell tenned, kivel kell megtenned, csak megteszed, és az élet megy tovább a maga medrében. A közöny áldásossága. Aztán egy idő után ez is a lényed részévé lesz, akár a lélegzetvétel, olyan természetes, és a végén nem érted, mi ez a betölthetetlen űr benned.
Végül ráébredsz, az nem üresség, nem hiány. Önmagad sírhantja, mert megöltek, meggyaláztak. Otthagytak.
De még hasznos vagy, még használnak és te is elkezdesz ugyanígy tenni, ölsz, gyalázol, magányra ítéltetsz embereket, miközben életben tartod őket ezen a kicsavart, beteg módon.


-
- Akkor most még egyszer megkérdezem és szeretném, ha ezúttal tisztes választ kapnék, ugyanis kezdünk kifutni a körmeidből. Érthető vagyok? – hangomtól megrezzen a széken ücsörgő, kiláncolt alak, feldagadt képéből rettegéstől telten villannak rám a szemei.
Szánalmasan fest, az órákkal ezelőtti hetykesége egyenesen arányosan csökkent a körmeinek számával, a büszke, lázadó szelleme legalább ilyen gyorsan zuhant a porba, féregként vergődve. Ha a társaimon múlna, már régen a szárazföldi piranhák zabálnák a nyeszlett hulláját, - miután rendesen kiszórakozták magukat vele - de ha már elkaptuk, legyen belőle némi hasznunk.
- Hol tanyáznak a társaid? Tudjuk, hogy nem egyedül voltál. – leguggolok elé, szemmagasságba kerülök vele, ujjaimat az álla alácsúsztatom, kissé megemelve így a fejét.
Igazán kár érte. Ha nem lenne egy engedetlen szuka, csinos kis feleségévé válhatna valamelyik telepesnek. Ha ostobaságok helyett a Consilium szolgálatába fektetné az energiáit, értékes tagja lenne a társadalomnak. De így?
Várok.
A múló pillanatokat strigulaként karcolom a nő bőrébe késem élével. Ha nem igyekszik, én sem fogom rövidre zárni a légyottunkat, s minél jobban hallgat, annál fájdalmasabbá válik majd számára a csönd, ezt garantálhatom.
- Csak beszélj és véget vethetünk a kínlódásnak. – duruzsolom halkan a fülébe, reszket, akár a nyárfalevél, mellkasa vadul emelkedik és süllyed, annyira zihál.
Végül elnyílnak a pofonoktól kicsattant, felduzzadt ajkai, közelebb hajol hozzám, és mielőtt bármit mondana, halkan felnevet.
- Dögöljetek meg mind! Pusztuljon a Consilium! – sikít fel őrjöngve, megveszett amazonként a nő, én pedig felegyenesedem mellőle és arrébb lépek.
Tekintetemet még utoljára rávetem, aztán a társaimra, akik időközben körénk gyűltek, mint keselyűk a dögszagra. Itt már nincs mit mérlegelnem, nem beszélve arról, hogy nem is akarom tovább vesztegetni az időmet a menthetetlen esetekre.
- A tiétek. De mire visszatérek, makulátlan legyen minden, mintha itt sem lett volna. – biccentek a fiúknak, engedélyt adva nekik rá, hogy megkezdjék a magáncirkuszukat a szerencsétlenséggel.
Legalább a felesleges papírmunkától megkímélt. Ezzel a gondolattal hagyom magam mögött a felajzott csapatot, akiknek vidám, elégedett morajlásába fojtott, elhaló sikolyok hangjai keverednek.

Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Saul Madlock 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Vas. Ápr. 26, 2020 9:56 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Saul!

Te vagy az egyik legrémisztőbb alak a másik oldalon, akiről valaha hallottam, és ijesztő belegondolni, mennyire reális, hogy ez a rendszer ilyen katonákat termel ki magából. Egyébként ismét nagyon szép karakterlapot adtál be, és nem is igazán tudunk belekötni semmibe. Szóval, hajrá, okozz álmatlan éjszakákat a lázadásnak, és mindenek előtt, foglald le gyorsan az arcod, a lányok imádni fogják Wink

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ