Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Ocan bolygó :: A telepesek bázisa :: 4. szektor Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Gyengélkedõ és műtők
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#1Csüt. Dec. 28, 2017 8:01 pm
☆ Itt látják el a sérülteket. A hely maximum 10-15 fő befogadására képes, és egy kis műtőbe nyílik, ahol a könnyebb operációkat elvégezhetik, a komolyabb beavatkozáshoz azonban felküldik a sérültet a Volentisre.
Vissza az elejére Go down
Damion Raleigh
Karakterlap : ⇸ bonyolult
Titulus : ⇸ lone wolf
Tartózkodási hely : ⇸ ocan bolygó
Hozzászólás száma : 25
Damion Raleigh
Egyike a 142 telepesnek



#2Szomb. Jan. 27, 2018 11:01 pm

Damion & Ava
Aminek értéke van, eltörhet.

Felszökött a szemöldöke a katonának, amikor meghallotta, milyen mocskos tud lenni a szája. Nem szégyellte, ami csak ömlött kifele, jött magától, gondolkodnia se kellett azon, mi mit kövessen, annyi biztos, nem szégyenlősködött. Nem is az volt a lényeg, hogy botránkoztasson hisz csak kitört belőle, akaratlanul ez volt a reakció arra, ami történt. Mivel.. errefelé az élet igencsak egyhangú kissé, nemigen akadnak kirívó esetek, amelyre használhatná a készletét, így mint valami hiánypótlás, úgy kapott az alkalmon. A katonákkal nemigen lehet packázni, mert elég szar helyzetben vannak így is, nemhogy még tenni rá egy szép nagy lapáttal. Nem lenne könnyebb, sem jobb, így ezen részét egyelőre még lenyeli, amennyire csak lehet. Nem csoda, ha odakint kényelmesebben érzi magát, mint bent, a tömegben. Nem is érti ezt, és nem is akarja, így is elég idegben volt, amikor összetömörítették őket, miután kiderült, mennyire kényelmes errefele. Semmi se igazságos, ez tény.
Az sem, hogy most a vérző kezét szorongatva bizonygatja, hogy neki itt van dolga.
- Ember, nézz már ide. Szerinted szórakozom..? -- azzal megemeli a vágott kezét, a tenyerét, és a hajlatot, ahova az a fránya kés beleszaladt. Barkácsolni, mi? Mert azt olyan jó dolog. Nem volt sosem mestere, és úgy néz ki, ha eddig nem, majd most megtanulja valahogy, ha akarja. Ha nem, akkor ez a mai volt az utolsó, hogy próbálta. Mindenesetre, ő nem akart jönni feltétlen, csak épp ez a mocsok vérzés nemigen akar elállni, nem tudja kitisztítani és úgy néz ki, marhára mély is. Szóval, vagy ez, vagy lerohad. A katona csak fintorog, talán sosem látott még élőben vért, mert mintha el is sápadna picit. Ez a gond ezekkel, semmit sem tapasztaltak, csak ki vannak képezve, hogy elbánjanak emberekkel ha úgy adódik, és semmi több. Nyápicok, és valójában nem retteg tőlük, ha akarná egypárral még puszta kézzel is elbánna, de mivel oldalukon és kezükben csinos fegyverek pihennek, ő meg nemigen van védve ezektől, igencsak öngyilkos harc lenne. Vág egy pofát viszonzásképp, visszaszorítja a sebre a rongyot, hogy mégse csöpögtesse tele a folyosót, és megindul a gyengélkedő fel. Ezen szektor másik része a nagy titkok háza, ahol az olyan kicsi emberek, mint ő, sosem járhat. Mint annak idején a Földön, a kormány minden cucca titkos, és nem nagy titok az, hogy elég hatalmas dolgokban utaznak, amikhez semmi köze a köznéphez. Nem is akar belegondolni inkább.. Amúgy sem a szíve csücske a hely, a helyzet és a vezetés, így feleslegesen nem hergeli magát, mert abba igen könnyen bele tud őrülni az ember és épp elég már az is, ami a táborban van, vagy maga a tény, hogy egy idegen bolygón kell lenniük. Nem tetézi. Annyira.
Megáll kicsit szusszanni, noha nincsenek nagy fájdalmai és nem is rohant, mégis kicsit el akar időzni. Itt is csend van, vagy csak épp nagyon jól szigetelt helyiségek, de mégis teljesen más, mint mondjuk a szálláshelyük, amitől már igencsak megfájdul a feje. Jó lenne egy ilyen folyosó oda is, de mivel eddig nemigen lelt ötletládát, meg olyat se, akit érdekelne, mennyire élvezik a dolgot, így csak odakint leli meg a csendet, és azt, hogy kényelmesen eltunyulhat a fűben. Nem egy matrac, de nem is olyan rossz. A fejét megrázva hessegeti el a dolgokat, és kezdi el vizsgálni a táblákat, mit merre talál, merre is kell mennie. Nem akar ez katonát se a nyakára, aki kivallatja, mégis mit akar, és még el is kíséri, így a rövid szünet után már halad tovább, míg megleli azt az ajtót, amire szüksége van. Egy rövid kopogás, és már be is nyit. Mondjuk úgy, hogy nem szokása a várakozás.
- Hahó, van itt valaki? - áll meg azért, mert nem fog elsőre feltúrni mindent gézért, ragtapaszért, de a végtelenségig sem vár senkire. A klórszag kicsit marja az orrát, rég érezte már, mivel szerencsére a Földön nem volt beteges típus, itt pedig még nem érte el olyan nyavalya, ami rossz lehetne. Amíg válaszra vár, egy tálca fémeszközt kezd el piszkálni, legfőképp azt, ami a kezébe akad, és ami történetesen valami fura csipesz. Az ilyet mindig valami iszonyatos kínzásra való dolognak képzelte el és.. hát talán nem ez a vallatószoba, csak álcázva.
Vissza az elejére Go down
Ava Cole
Karakterlap : Ava
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 15
Ava Cole
Egyike a 142 telepesnek



#3Hétf. Jan. 29, 2018 1:45 pm


Damion & Ava



Fáradtan dörzsöltem meg az orrnyergemet. Közel huszonnyolc órája vagyok talpon, és az igazat megvallva szeretnék már lepihenni. De egyrészt bizonyos dolgokban nem a szabad akaratom szerint döntök, amit még nem sikerült azért tökéletesen megszoknom, másrészt ha egyszerűen sarkon fordulnék, akkor ki látná el a betegeket? Nem mintha tolonganának, legalábbis ma. Ez lehetett az oka, hogy a vezetőség bizonyos napokra, költségcsökkentésre és emberhiányra hivatkozva két pozícióba is beosztott. Így fordulhatott elő ezen a hosszúra nyúlt egyhuszonnégyes műszakon, hogy egyszerre voltam ügyeletes orvos és boncmester segéd. Mennyire ironikus nem?
A kis notebook vibráló fénye bántotta a szememet, hosszabb időre lehunyva igyekeztem pihentetni, de vigyáznom kellett el ne aludjak. Volt még hátra mára két boncolás és ki tudja mennyi beteg. Igaz eddig pár apró karcoláson, és néhány szimulánson kívül nem sok minden akadt. Megmosolyogtató, hogy mennyire nem veszett ki az emberekből az a képesség, hogy igyekeznek az orvosokat átverni.
Lezártam pár beteg kartonját, két jegyzőkönyvet, és amikor végeztem a fedél egy kattanással hajolt meg tenyerem simítása alatt, majd elhalkult, én pedig eltoltam magam az asztaltól, hogy megpróbáljak valami használható minőségű kávét keríteni magamnak. Bizonyos szenvedélyekről még akkor sem vagyok képes leszokni, ha még oly sok időt is töltöttem szundikálással. Azok az évek valahogyan lehetetlenül távolinak és üresnek tűnnek, ahogyan azok is amelyek emléke elveszik valahol a világűr végtelenjében. Hiába telt el egy év az ébredésem óta, hiába vagyok tisztában azzal, hogy jelenleg hol áll a világ, hogy merrefelé haladunk, még mindig nem tudom feldolgozni mindazt amit hátrahagytam. Sokszor belegondolok abba, hogy miért nem vették el tőlem legalább az emlékeim egy részét, hogy miért hagyták meg szinte sértetlenül a memóriámat. Jól tudom mindezekre választ senkitől nem fogok kapni. A vizsgáló hátsó, elkülönített részében egykedvűen kavargatom a kávémat, a csésze oldalához koccanó kanál hangja csilingelve ránt vissza a jelenbe. Hajlamos vagyok elmélázni, és néha a magam számára is bántó szentimentalizmussal révedni el olyan dolgokra emlékezve, amelyek már az enyészeten is túl, csupán az emlékezetben léteznek. Az enyémekben kizárólag.Aprót kortyolok a hófehér porcelán bögréből, ami errefelé ritkaság számba megy, tekintettel arra, hogy szinte mindenki valami praktikusabbat használ. Ez személyes tárgyaim egyike, amelyet az alvó program indítása előtt engedélyeztek számomra elpakolni. Egy doboznyi múlt, amelynek egy részét még ennyi idő után sem volt erőm átnézni. Fehér köpenyem zsebébe süllyesztve szabad kezemet indulok vissza a vizsgálóba, mert úgy hallottam mintha az ajtó egy szisszenő hang kíséretében eresztett volna be valakit.Hangokat is hallani vélek, így a csészét a szabad kezemben egyensúlyozva lépek ki a konyhai és pihenő részt elválasztó fehér csempével bevont félfal mögül. Ekkor pillantom meg a férfit. A délutáni boncoláshoz előkészített, sterilizálásra váró eszközök között matat éppen az egyik kezével, a másikat egy bizonytalan eredetű és úgy tűnik átázott rongy takarja. Felvont szemöldökkel és enyhe mosollyal indulok közelebb, hogy elhaladjak mellette a kézmosó irányába. Fertőtlenítés céljából, mielőtt megnézem pontosan miért is jött.A kávé csésze az egyik kis üres asztalkára került.
- Az egy bordaterpesz. Boncoláskor használjuk a mellkas szétfeszítésére. A többi eszközzel kapcsolatosan is szívesen felvilágosítom, ha érdekli. Felteszem ön sem veszi örömmel, ha a holmijai között kíváncsiskodnak avatatlan kezek.- nem szemrehányó a hangom, még csak nem is sértett, inkább egy picit szórakozott, noha egyértelműen kicseng belőle a fáradtság. A külsőm is pontosan ezt tükrözi. Kissé kócos haj, karikás szemek, a sok óra alatt alaposan meggyűrődött köpeny, helyenként beazonosíthatatlan foltokkal tarkítva. A kézmosást követően fertőtlenítőt nyomok a tenyerembe és miközben összedörzsölöm az érkező felé indulok, aki eddigre remélhetőleg megszabadult a bordaterpesztől, és ha érdeklődne más valami felől, nagyon szívesen elmagyarázom neki mire jó. Éppen csak félúton tartok felé, amikor a falra szerelt hívóból egy recsegő hang mélyen búg bele.
- Ott vagy Cole? Bob üzeni, hogy a ketteske hasbaszúrtat átrakta délutánra, mert fontosabb utasítás jött fenntről.Remélem még ébren leszel akkor, ha nem akkor majd én ébren tartalak...wehhehheee…- ha eddig nem jöttem volna rá ki az aki az alagsori halottas részlegből felszólt, akkor az idétlen röhögés egyértelművé tette, hogy Peter, a boncmester mindenese az. A falhoz léptem és megnyomva a gombot válaszoltam.
- Itt Dr. Cole. Vettem.Reméljük ébren leszek még addig, ha nem, akkor is lemegyek. Legfeljebb félálomban dolgozom. Mi az nekem? Tartsd ébren Mollyt, neki nagyobb szüksége van rád.- Molly a felesége volt. Elengedtem a gombot és újra fertőtlenítve a kezem végre az előbbi  kis közjáték után odaléptem a férfihez.
- Bocsánat. Dr Cole vagyok, az ügyeletes orvos, és jelenleg az egyetlen ezen a helyen.- a keze felé böktem, ahol az odatekert rongy már egyértelművé tette, hogy vérzik. Megemeltem a kezem, hogy két tenyerem bölcsőjébe vegyem a sérült végtagot. Óvatosan, mert nem tudtam, hogy mit találok a hevenyészett kötés alatt.
- Megengedi?- pillantottam fel egy másodpercre, mielőtt megszabadultam volna a sebet takaró rongytól.Ha bólintott, vagy nem tiltakozott, akkor sietve leszedtem róla, és egy pár másodperces vizsgálat után a kézfejét a tenyerembe fordítva pillantottam meg a tenyerén esett vágást épp az ujj felőli hajlatnál.
- Mozgatni tudja? Közben jöjjön közelebb ide a vizsgáló asztalhoz, kitisztítom, hogy jobban lássam. Mi történt magával? Csak nem magukat is dupla műszakban dolgoztatják?- bukott ki belőlem a kérdés, bár meg is bántam.Nem igen hirdetem a betegek előtt a személyes gondolataimat, de őszintén szólva a fáradtság, s a kimerültség szinte már egy éterien lebegő állapotba taszított. Kezembe gézt vettem, ráöntöttem a jódot és a seb felé indultam vele, ismét felpillantva rá, mielőtt bármihez hozzákezdtem volna.
- Kicsit csípni fog, bocsánat előre is. Amúgy fentről jött vagy itteni?- érdeklődtem tovább. Szükséges, hogy beszéljen, különben legyűr a fáradtság és hibázom. Azt pedig nem akartam.
Vissza az elejére Go down
Damion Raleigh
Karakterlap : ⇸ bonyolult
Titulus : ⇸ lone wolf
Tartózkodási hely : ⇸ ocan bolygó
Hozzászólás száma : 25
Damion Raleigh
Egyike a 142 telepesnek



#4Szer. Jan. 31, 2018 10:43 am

Damion & Ava
Aminek értéke van, eltörhet.

Rég járt ilyesmi helyen, hiszen szerencsére egészen szívós a szervezete és nem sokszor kellett a Földön sem meglátogatnia egy háziorvost, kórházat meg csak tinédzser korában, amikor egy jobb mulatozás hevében szilánkosra tört a karja. Azóta is kicsit fáj, ha megerőlteti, de oda se neki, ezzel még simán el lehet lenni. Sőt. Most se jött volna, ha maga meg tudja oldani a dolgot, de vannak esetek, amikor a saját tudása igencsak kevés. Nemigen tud ellene mit tenni, még ha nem is válik kedvére az, hogy ide kell járkálnia, igaz, még mindig jobb, mint akinek fel kell mennie, ha nagy a baj. Bár, úgy néz ki, a betegebb embereket nem válogatták be egy túlélőcsoport közé sem, bár abban semennyire se biztos, hogy mennyire vizsgálták át őket, amikor úgy döntöttek, őket viszik majd a nagy útra, amikor elhagyják a régi planétát, és megpróbálnak másutt megtelepedni. Ezen a helyen először jár, jó, sok hely van a telepen, ahol még nem, de ez úgymond az egyik legálisan látogatható hely, amelyet nemigen fedezett fel. Fejfájással megküzd maga, nem szerette sose a pirulákat, és nincs is oka sok panaszra, az itteni frontokhoz még nem állt át, vagy nem is fog, vagy talán nem is létezik. Nem ért ezekhez, hogy tudja mi miért és hogyan. Csak csendben elfoglalja magát, és amit nem tapogat, azt csak csendben figyeli meg, mintha ez egy futurisztikus hely lenne, pedig minden olyan, mint anno, ahogy kitalálták. A másodpercek kövéren peregnek, mire lépteket hall, és felkapva a fejét az irányába néz. Majd' eldobja a csipeszt, de tartóztatja magát, és egyelőre még a kezében tartja, amikor a nő megérkezik. Nem érez szégyenérzetet, hisz nem zsebre tett, és rosszat sem akart, csak nem bírja a tétlen ácsorgást. Biztos volt már rosszabb betege is.
- Áhh.. - fintorodik el, amikor megtudja, mit is tart pontosan az ujjai között. Ez még a jobbik eset mondjuk, meg persze elvileg tiszta is, csak a tudat. Visszateszi inkább a tálcára, és már csak megszokásból is, megtörli a kezeit, mintha amaz mocskos lett volna. - Aranyos cucc. Képzelem a többi mire kellhet – néz olyasmikre, mint a szikék, vagy épp azok, amikkel csontot lehet fűrészelni. Mint egy rossz horrorfilm, olyan az az egész kollekció, de hát, ez is hozzátartozik a dolgokhoz. Reméli, nem ilyenekkel vallatnak odafent, vagy épp itt, ha valaki rosszalkodik. Azonban mire bármit is kérdezhetne, a nőnek hívása akad, így ő teljes csendben állva hallgatja, ahogy arra készülnek, hogy a sokadik bőrt is lenyúzzák az amúgy is igen lestrapáltnak tűnő doktoron. Hát, ez az állás sem lesz egy percre sem az álma. Most nem piszkál semmit sem, inkább fülel, mi fogja a másik délutánját tönkretenni. Hasbaszúrt, már jól hangzik a történet. Nem hallott nagyobb balhéról mostanság, így fogalma sincs, hogy ki bánt így el szerencsétlennel. Lehet, hogy valami katona volt, és egy lázadó így köszönte meg neki? Vagy egy helyi lakos a bolygóról? Ki tudja, úgy néz ki, neki már az is mindegy, milyen irányba megy le a nap. Előbb-utóbb, ha nagy hírereje van, meg fogják tudni miféle galiba tört ki.
- Semmi gond, én ráérek – vagy valami olyasmi. Ha ordibálna se lenne előrébb, csak mindketten idegesek, és akkor lehet megnézhetné közelebbről azt a bordavalami csipeszt. - Se asszisztens, se helyettes? Hah..  - tuti odafent egy rakat ücsörög, és látja el a hasfájós főfejeseket. Lenne rá megjegyzése, annyi szent, de itt nem engedheti el magát, így csak pillantással tudatja, mennyire gondolja ezt jó ötletnek. Bólintva engedi végül, hogy a kötés lekerüljön a sebről, és így ismét megpillanthassa, mennyire ügyes is volt. Hát, még így sem szép látvány, sőt..
- Aha, tudom, csak rohadtul fáj. Vagyis kint még ment – lépked közelebb, ahogy kérte, lassan, hogy ha a vér ismét megindul, ne intézzen még egy felmosást is a dokinak pluszba. Tartja a kezével, és megáll végül. - Annyira nem, de sok a meló. Érnek a gyümölcsök, meg szaporodnak az állatok. Épp azoknak akartam a kerítést megerősíteni, amikor.. ja, elcsesztem – szusszan egyet, és nem tudja  nem észrevenni, mire célzott a nő. Nem szép álom egy orvosnak. Anno a kórházakban is túlterheltek voltak, itt viszont.. hát hagyjuk is. Csak ki ne törjön valami nagyobb járvány. - Az a fő, hogy nekik megvan a kényelmes semmittevés, mi csak robotoljunk és ne szóljunk semmit. Marhák – csóválja meg a fejét, és tartja a kezét, hogy nyugodtan tisztogasson, az ráfér. Odakint nem patyolat tisztaság van, de igyekezett a sebet tisztán tartani, mert szüksége van még az ujjára és a kezére is.
- Csak aludni voltam odafent. A telepen élek – vagyis próbálkozik. Nem tudja, mennyire van tisztában azzal, hogy mégis hogyan kell ott lenniök, de nem is az a fontos. Nem panaszkodni jött, ez tény.
Vissza az elejére Go down
Ava Cole
Karakterlap : Ava
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 15
Ava Cole
Egyike a 142 telepesnek



#5Hétf. Feb. 05, 2018 2:39 pm


Damion & Ava



Az alvó állapot ha másra nem is, de egy dologra mindenképpen hasznos és jó volt: megtanított annyi időn keresztül nem emlékezni. A hátrahagyottakra, akik egy döntés következtében már nem lehettek az életem részei. Talán abban reménykedtem, hogy mire magamhoz térek, már nem is lesznek felőlük gondolataim, mert elveszik őket, és a helyükre pusztán a jótékony ürességet teszik. Nem így lett. Szerencsésnek éreztem magam, amikor kiválasztottak azokkal együtt, akik az új bolygó első felfedezői, népességének és új arculatának meghatározói között lesznek majd. Lehetőséget kaptam valamit újra kezdeni, valami jót tenni. Ám azt is tudtam, hogy egy kierőszakolt kezdet soha nem olyan mint amelyik magától indul el. És bárhonnan is nézzük, itt mi csupán betolakodók vagyunk, akiknek alkalmazkodniuk kellene, a jó dolgaikat adni cserébe valami másért. Egy év alatt megláttam, hogy a felszín, az elképzelés, az idealizmusok között gyártott saját kis teóriák alatt valami sokkal súlyosabb zajlik. De egyedül nem tehetek ellene, és bármennyien is lennénk, ugyanúgy nem tehetnénk.Ahhoz több ezer ember gondolkodását kellene megváltoztatni mely felett jelenleg a Consilium elméje basáskodik. Éppen ezért csendben maradtam és tettem a dolgomat. Nem vagyok amúgy sem az, aki a szabályokkal szembe megy...sőt, a magam módján lojális és hűséges vagyok.Egészen addig amíg egy morális határhoz nem érek. Ám eddig ez még nem következett be.
Az érkező férfi nem volt semmiféle szempontból másabb, mint azoknak a telepeseknek a többsége, akiket ilyen vagy olyan sérüléssel ellátunk. Akadnak szinte észre sem vehetőek, ott vannak a szimulánsok, akikre már korábban is utaltam, és persze akad közöttük olyan is, aki magának keresi a bajt. Talán nem állítok nagy dolgot, ha azt mondom, hogy vannak idegileg labilis alkatok, akik valamiféle módon átcsúsztak a pszichológiai vizsgálaton, és megfelelő minősítéssel kerültek ide. Hogy aztán hetekkel később találjunk rá, önkezükkel véget vetett életük földi maradványaira. Alapvetően nem beszélgetek senkivel, csak és kizárólag a sérülésre szorítkozom a témában, és a nevüket is kizárólag azért kérdezem meg, hogy a jelentésben feltüntessem kik szorultak orvosi ellátásra az ügyeleti időm alatt. Minden héten felmegy egy jelentés ezzel kapcsolatosan, és ha valaki túl sűrűn fordul meg itt, azzal elbeszélgetnek. A háttérben egy láthatatlan kéz dirigál, és mindenki engedelmeskedik. Egy jól működő kis terepasztal ez, amelynek éppen úgy én is, mint a segítségemet kérő férfi is a része. Most azonban a szokásosnál is fáradtabb vagyok, valahogyan hiányzik már hetek óta egy kiadós alvás, és őszintén szólva az sem igazán boldogít, hogy előirányoztak egy megbeszélést számomra pár hónappal későbbre a Consilium egyik bizottsága előtt. Reméltem, hogy még egy évet kihúzhatok házasság nélkül legalább, de úgy tűnik valakik ezt nagyon nem akarják. Mire jó ez? Van még négy hónapom, aztán minden kiderül. Függöny fel!
- A többi arra kell, hogy azt - bökök fejemmel egy apró kis visszafogott mosollyal a bordaterpesz irányába- amit a kezében tart, használni is tudjuk. Ha már ettől rosszul van, mit szólna a többihez?- egy halk koppanást hallok a hátam mögül, apró csörrenés csupán, mikor a sebészeti szerszám a helyére kerül.A víz csobogása elrejti az apró kis kuncogásomat. Nem rajta szórakozom, de őszintén felderít a felismeréshez vágott őszinte, utálkozó fintor, amit vágott, mikor megtudta mit fog a kezében.
Az apró kis közjátékot követően sétálok oda hozzá, és miközben megtudakolom mi is történt pontosan, meg kell arról is győződnöm, hogy mozgatni tudja a kezét. A sebet figyelem, az átvérzett kötést távolítom el, és közben válaszolok neki is.
- Helyettes? Itt én vagyok a magam helyettese. Három felébresztett orvos az egész telepre. Egy szülész-nőgyógyász, egy patológus és én. Én gyerekorvos vagyok eredetileg, de a rezidensi időmben valamikor…- elgondolkodva húzom penge vékonyra a számat és hümmögök párat mielőtt válaszolok, még meg is rázom a fejemet enyhén.
- ...szóval valamikor nagyon régen egy jó hírű sebész mellett dolgoztam egy évet. Értek ehhez is. Amihez meg nem értek, azt megtanulom. Kénytelen vagyok. Asszisztens meg éppen mikor ki ér rá a telepen akinek van némi elsősegély gyakorlata. Fél éve ígérik, hogy küldenek még orvost és képzett asszisztenseket is, de eddig semmi.
Bólintok a fájdalmat konstatálva. Addig jó, amíg érzi, hogy fáj, ha nem így lenne akkor kezdenék aggódni, hogy valami súlyosabb sérülés.Azonban amikor az asztalhoz lép óvatosan fogom meg azt a kezét, amivel a sérült végtagot tartogatja, és gyengéden, helyezem kényelmesen az asztalra, hogy azon meg tudjon támaszkodni, azt amelyiken a vágás éktelenkedik pedig magam elé húzom.
- Majd én tartom, oké? Egyszerűbb lesz. Ahogy látom nem mély a vágás, viszont szélesebb.Olyan 3-4 öltés lesz.- inkább csak magamnak jegyzem meg, ahogyan féloldalt elfordulva a vizsgáló melletti üvegszekrényt nyitom ki. Először egy másik sebészeti cérnát akartam használni, és már meg is fogtam az almazöld szín vékony kis zsinegcsomót. Ám amikor kimondja, hogy mivel ejtette a kezén a sérülést, meggondolom magam és a vajszín kötegért nyúlok, valahol egészen hátra elrejtve a szekrény hátulján. Mikor kiveszem elmosolyodom.
- Akkor maga a hasznosabbak közé tartozik. Kap tőlem valami kis extrát. Nem nagy dolog, csak kevés van belőle, viszont ritkán használom, szóval nem csappan meg a készlet, ha most pár öltéssel kivételt teszek. Felszívódó varrat. Így nem kell varratszedésre visszajönnie hozzám. Ha jól érzékelem, nem kimondottan rajong az orvosokért. Nem gond, megszoktam.- vonom meg a vállaim félig tréfásan, majd nekikezdek a seb kitisztogatásának. Óvatosan csinálom, ha felszisszen akkor abbahagyom egy pillanatra, és próbálok még kiméletesebb lenni. Persze biztosan a kemény munkához szokott, de azért megérdemel némi odafigyelést is. A kissé keserűbb szavait hallva nem sűrűn lehet benne része.
- Nem marhák. A marhák hasznos jószágok. Ők nem azok.- bökök fejemmel egészen enyhén, de érzékelhetően a plafon irányába. Azt hiszem mindketten pontosan tudjuk kikre gondolok. Talán ő is az a csendesebb elégedetlenkedő mint magam. Aki nem sűrűn ad hangot annak ha valami nem jó, de ettől még érzékeli azt.
Ha tiszta a seb, még egy átlátszó fertőtlenítő folyadékkal tökéletesre tisztítom azt. Ez már nem csíp, kellemesebb, édeskésebb illata van. Mintha vaníliába szagolna az ember.
- Egy éve jöttem le magam is egy hosszú alvás után. Azóta még nem voltam fenn. Mondjuk ami késik nem múlik. Előbb vagy utóbb mindünknek jelenése van odafent.- érzéstelenítőt fújok a kezére, abból a fajtából, ami bő negyed órára szinte olyan hatást gyakorol a kézre, mintha lefagyasztották volna. Nekiállok összeölteni a sebet, az utolsó mozdulatnál felpillantok rá.
- Még sosem voltam odakint. Úgy értem...én annyira szerettem volna látni a bolygót, legalább egy részét... De csak a telepen fordultam meg. Azt sem tudom milyen odakint a vidék.- keserű a hangom,nem is tudom miért mondom neki. Talán mert ő földműves, mert odakint dolgozhat, miközben én a mesterséges fények közé vagyok száműzve.
- De hát mindenki ott hasznosítsa magát ahol tudja, nem?- mosolyodom el, bár a korábbiakhoz képes van valami szokatlan keserűsége ennek a mosolynak.
- Adni fogok véralvadásgátló injekciókat. Öt darabot, öt napon át a sérült kezének felkarjába kell beszúrnia. Határozottan.Minden reggel ugyanabban az időpontban Nem kell félni, vékony kis tű. Az elsőt most én itt be fogom adni, ha irtózik a tűtől, vagy bármi ilyesmi...szívesen segítek. És vékony, kötést fogok rátenni, hogy tudjon tőle dolgozni. Legközelebb pedig óvatosan azzal a barkácsolással.-még mondanék mást is, felkapnám a megkezdett beszélgetés fonalat, de végül elengedem.
Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#6Kedd Jún. 12, 2018 1:22 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ