Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Darius Gardel
Darius Gardel
Titulus : Különleges osztag
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 8
Darius Gardel
A Volentis katonája



#1Szer. Feb. 07, 2018 9:21 pm
Darius Gardel
Gyönyörű dolog meghalni hősiesen, elesni az első sorban, amikor az ember hazájáért harcol.

Az alapok
Becenév: Dar
Faj: ember
Születési hely, idő: Volentis hajó, 2596 február
Kor: 30
Csoport: katona, különleges osztag
Család: Noah és Victoria Gardel – szülők, katonatisztek
Katrina – húg, Flotta /hadnagy
Családi állapot: házas
Szexuális beállítottság: Ez nem kérdés, házas vagyok idegen!
Karakter arca: Chris Hemsworth


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
A Föld pusztulása elhozta a sokak által rettegett világvégét. Számtalan régi feljegyzés szól a rémtörténetek eljöveteléről, melyről számadatok, és egyéb bejegyzések szolgálnak bizonyítékul, mégis egyetlen gyökérprobléma okozta a vesztünket…az emberi gyarlóság, a kapzsiság, a többre való éhezés. A szabad akarat elgyengítette a humanoid fajt, és kárhozatba döntötte egy egész bolygó sorsát. Személy szerint ennek a mesének csak hallgatója voltam, de már a kisujjamon jött ki, ennek ellenére mélyen hittem bele, a porcikámba vésték az egyetlen jelent, ami a jövőnket tartalmazza: A Consilium szava szent, a jelige ebben a csoportban rejlik! Az Admirális a legfőbb tanítónk mementói az agyamba ivódtak, a részemmé váltak, ahogyan a szüleink belénk oltott elvei is. Az egyetlen létező intézmény, melynek akarata előtt meghajlok, és aki útmutatást adhat a sötétségben. A gyerekkorom homályba vész, néhány jelenet, se több, se kevesebb, de mindez érzelmek nélkül söpör végig rajtam. Milyen szó is ez az emóció? A jó katona nem kérdez, teljesít, és az egyént elnyomja magában. A célunk az emberiség fennmaradása, a vágy, a magánélet, mint fogalom megszűnik létezni. Sosem ellenkeztem a szüleim akaratával szemben, könnyedén vetettem alá magam a parancsoknak is. Nekem ez a közeg adta az otthon fogalmát, egy vékonyka ágybetét, évi két ruha, és az eszem, illetve a testi erőm. Három éves korom óta rendszeresen képeztek, amolyan családi hagyománynak számított a testvéri versengés. A nemre való tekintet eltörlődött, a húgom ugyanúgy izzadt, és harcolt, mint én. A korkülönbség sem tartott vissza attól, hogy keményen húzzam magammal őt, az egyetlen jó dolog a nap végén a győzelem volt. A siker élménye dúsította a nyelvemen szétolvadó kenyérnek sem nevezett ételt, és a mellé járó egy pohár vizet. A közelharc, a temérdek játékszer eufóriát idéztek elő bennem. Dicséretnek helye nem volt, de a büntetés keményen kijárt, ha elbuktunk egy-egy feladatban. Az edzettségen kívül a másik sarkalatos pontja a nevelésünknek a gondolkodás nélküli, gátlástalan mészárlás fanatizmusa lett. Az erkölcsi normák nem léteztek, a faj fennmaradása volt a fő életcélunk. A szaporodás, a testi szükségletek csak a kis hányadát adták az életvonalunknak, így méltán mondhatom, hogy jó katona vált belőlem. Az utolsó szívdobbanásomig a Consilium szolgálója leszek!


Most az egyszer azt kívánom, hogy bárcsak ne kábító lövedék lett volna nálam, hanem egy élesített fegyver, akár egy bárd, vagy egy kés, mert annak a lázadónak el kellett volna pusztulnia. A felderítő koordináták hamisak voltak, és mielőtt észbe kaphattam volna, már meg is támadott. A hasam bal tájéka borzasztóan ég, és kapcsolatba kellene kerülnöm a parancsnokommal, de alig bírom megmozdítani a jobb felkaromat is. Az egyik közel eső bokorban bújtam meg, már ki tudja, hogy hány órája rostokolok itt, de nem mertem még közelebb menni a Tóhoz. A feljegyzések alapján hemzsegnek erre a vízi ocantisiak, és képtelenség hozzájutni, nem beszélve az éves beavatásról. Gyönyörű lenne, ha megjelenne egy ember…az én esetemben egy katona, aki nem illik bele a képbe. Kényes helyzetben vagyunk, nem léphetem át a határokat, és jelentenem kellene az esetet Marcnak is. Az időérzékem elmosódott, a korhadt fának döntöm a fejemet, és óvatosan felhúzom a hasfalat fedő anyagot. Egy tíz centiméteres vágás éktelenkedik rajta, és iszonyúan csíp. Nyavalyás és pökhendi alak. A következő találkozásunkat biztosan nem fogja megúszni ép bőrrel. A gondolataim kissé kuszákká váltak az eltelt napokban, mióta frissítve olvastam a húgom aktáját. Mióta is nem láttam? Idelent az ember nem számolja az eltelt napokat, én csak a rám kibaszott feladattal foglalkozom, és a kötelező látogatással Freya irányába. A gyerektéma a mai napig nem jött össze, és hiába kaptam a legjobb alapanyagot erre a nemes célra, mint a szaporodás, idáig nem jártunk sikerrel. A Consilium nem sürget, különleges engedélyünk volt, mégis zavar, hogy egyesek már felmutathattak egy-egy utódot, de nekünk még mindig nem sikerült. A szüleim sem repesnek az örömtől, főleg Katrina sikertelensége után, hogy a Flottánál kötött ki. Mostanra elcsitultak a családi viszályok, de ez nem jelenti azt, hogy meg lett volna bocsájtva a ballépése. Az Admirális halála mindnyájunknak nagy veszteség lett végül, de így is túllépte a megengedett korhatárt. Tiszteltem a nagyapámat, a legjobb katona volt, akit ismertem. Fekete pettyek tánca lepi el a látóteremet, így úgy döntök, hogy kicsit pihentetem a témát, és le is hunyom a szemhéjamat.

Az éles hang úgy szeli át a testem minden porcikáját, mintha tüzes vassal korbácsolt volna meg. Az Admirális ma délután egy külön edzéstervet készített nekünk, és alig bírom tartani a tempót, de a húgom sokkal rosszabb helyzetben van. Az előttünk fekvő lavór, és a benne lévő víz kettőssége összezavar bennünket, de amit előbb hallottam, sajnos végre kell hajtanom. Nem kímélhetem, mert lány, és ráadásul egy vér köt össze bennünket. A lófarkánál fogva húzom meg a haját, és rántom hátra a fejét.
- Indulás…hallottad. – az erőviszonyok nem kiegyenlítettek, de a védekezés alappilléreit már ismeri Kat, mégsem tud ellenem mozdulni, szinte a földön söpröm végig vele a koszt, és a lavór elé térdeltetem le.
- Az oxigénhiányos állapot leblokkolja az agyat, tehát harcképtelenné teheti az ellenséget. Ölni kell, vagy eledel lesz belőled Katrina. – nem éreztem volna, hogy ez túlzás, úgy fogtuk fel, mint egyfajta játékot, és örültem neki, hogy engem ér a megtiszteltetés a testvéremet illetően.
- Egy perc… - a tarkójánál csippentem fel, távol tartom, hogy ne bírjon megrúgni, és erőteljesen nyomom bele arccal a jéghideg folyadékba. Az együttérzés leghalványabb jele nélkül teljesítem a parancsot, és tartom ott, de úgy nyüsszög, mint egy állat negyven másodpercnél. Mi van, ha megfullad? Jöhetne az evidens kérdés, de erre a nagyapám csak annyit mondana, hogy akkor nem méltó a Gardel névre. Az oxigén létezését természetesnek vesszük, hiszen ez a testünk éltető motorja a szív mellett. Meghalnánk, ha nem kapnánk eleget belőle. A Föld pusztulásánál sem számított, hogy hány esőerdő, és növényzet esett áldozatul a fajunknak…egyszerűen megöltük az élőhelyünket. Ötven másodperc, még küzd, de jóval edzettebb vagyok, mint ő. Hét éves, de fogalma sincs arról, hogy mi vár rá a kiképzésen, ha betölti a tizenkettőt. Nem sírhat, mert apa elzárja.


Megrezzenek, és hirtelen pattannak ki a szemeim, mert azt se tudom, hol vagyok. A vérveszteség elvette a maradék erőmet is, de ami ijesztőbb, hogy valaki itt van a közelemben, és alig pár centiméterre tőlem valami növényt morzsolgat a szikla szélén.
- Te meg ki a faszom vagy? – keresem a fegyverem, de most veszem csak észre, hogy okosan elérhetetlen távolságba tette a fiatal lány…vagyis sejtem, hogy nem közénk tartozik. Az aurája fura, és kék ruhát visel, amolyan visszarepülés az időben, mégis tudom, hogy kihez van szerencsém. Egy ocantosi…méghozzá vízi erővel.
- Ne gyere a közelembe. – rivallok rá, de ekkor tűnik fel, hogy a hasamon egy borogatás fekszik, és a légzésem se olyan felületes már, mint azelőtt.
- Mit csináltál? – a chipemet nem kapcsoltam be, így a kommunikáció sem jött létre közöttünk. Ijedten ugrik egyet, és a mellkasához szorítja a gyógynövényeit. Szőke, akár egy angyal, és úgy néz rám, mintha a világát menthetném meg.
- Menj innen…huss. – ki tudja, hogy már mennyi ideje fekszem itt, az is lehet, hogy napok óta? Megpróbálok felállni, de a fájdalom még nem enged, és visszahanyatlom. A lány ugyanonnan figyel, és mondana valamit, mire észbe kapok, és most már teszek a kommunikációs problémák ellen.
- Ne erőltesd meg magad. – hát köszi…az egyik törzsnek vetem a hátamat, és farkasszemet nézek vele.
- Nem mondták még neked, hogy ne állj szóba idegenekkel, mert pórul járhatsz? – érdes baritonon sugallom felé a kérdésemet.
- De, csak ha itt hagylak már halott lennél. – jól fel lett vágva a nyelve, azt meg kell hagyni.
- Mióta fekszem itt? – kéne tudnom, hogy mire számítsak, ha visszatérek Marchoz.
- A délutáni napszak óta. – hát köszönöm ismételten, ezzel ki lettem segítve.
- Mit tettél rám? – nyilván nem magától került rám a borogatás, és azok a fura növények egyvelege sem.
- Egy kis főzetet. Pihenned kell. – látom a tekintetén, hogy fél tőlem, mégsem hátrál meg. Igazán eszetlen, de bátor lépés tőle.
- Mi a neved? – érdeklődöm halkabban, de ekkor egy másik férfihang hangzik fel a közelből.
- Darla….merre vagy? Mennünk kellene. Gyere. – így máris választ kaptam, ő meg hol rám, hol a másik irányba pillant.
- Mennem kell. Pihenj. – ezzel a mondattal búcsúzik el a szőke ocantosi, én meg elhűlve ismerem fel a helyzetet. Erről soha a büdös életben nem beszélhetek senkinek.


Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Hespera J. Wells
Karakterlap : the sky calls to us
Titulus : captain of the URS Arkan 2600
Tartózkodási hely : beyond the stars
Hozzászólás száma : 70
Hespera J. Wells
Az URS Arkan kapitánya



#2Vas. Feb. 11, 2018 3:33 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Darius!
Engem ért a megtiszteltetés, hogy elsőként és hivatalosan is az oldalon üdvözölhesselek, ami nagy öröm számomra, nem csak azért, mert a húgod igen csak nagyra becsült tagja a legénységemnek, vagy mert annyira oda meg vissza lennék a PB választásod miatt, hanem főként azért, mert fantasztikus lett a lapod és nagyon jó élmény volt átrágni magam rajta. Még dupláztam is, igazából Very Happy
Na, de ha már így felhoztam, hadd jegyezzem meg, hogy tetszik a PB választásod. Bár Chris frizurától függetlenül, mindig és mindenkor istenien fest, a rövid haj nekem nem igazán jött be, viszont az általad felvázolt katona-koncepcióhoz meg remekül illik. Külön örülök, hogy épen meghagytad mindkét szemét... Very Happy
A jellemábrázolásod elég keményre sikeredett, élethűen visszaadtad, mit jelent a mai világban katonának lenni. Hát, nem mondom, hogy nem szorult össze a gyomrom attól, amin át kellett mennetek a testvéreddel, de végül is egyelőre nem úgy tűnik, hogy annyira bánnád vagy megsínyletted volna a kiképzést. A Consilium nálad tökéletesen elérte a célját, de kíváncsi vagyok, ez vajon meddig marad így, mikor jön el számodra az a pont, ahonnét már te sem lépsz tovább. Ha egyáltalán eljön... De az előtörténeted alapján bizakodó vagyok Wink Kíváncsi vagyok, lesz-e még folytatása ennek a Darla-szálnak, mert én már most drukkolok nektek Razz
Na, hát akárhogyan is alakul a sorsod odalent, azért néha-néha tartsátok egymáson a fél szemeteket az öcsémmel, jó? Nem mintha a parancsnokod nem tudna magára vigyázni, de azért na... A testvérek már csak testvérek, függetlenül attól, melyik bolygón tartózkodunk éppen. Biztos vagyok benne, hogy erről Kat is hasonlóan vélekedik, habár mi az öcsémmel nem nyomtuk egymás fejét jeges vízbe, de hát családja válogatja... Very Happy
Külön kiemelném még, hogy nagyon tetszik, ahogy írsz! Gördülékenyen és élvezetesen fogalmazol, alig várom, hogy a reagjaidat is olvashassam, mert a lapod alapján tuti fantasztikus játékaid lesznek Very Happy Ha úgy alakul, én is elvinnélek egy körre Darius Gardel 1210066820 Baromi jól hozod a karaktert, egy csipetnyit érzéketlen, annál inkább tuskó, de az ember mégis első látásra belezúg (vagy csak nekem van macsó-fétisem?) Very Happy Úgyhogy nagyon örülök, hogy itt vagy, és színes jelenléteddel gazdagítod a katonák sorát! Smile
Nem is tartalak fel tovább, foglald le ezt a gyönyörűséges, nem evilági pofit, aztán irány az Ocan! Smile Dobj egy puszit Marcnak a nevemben, ha arra jársz Razz Jó játékokat kívánok!


Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ