Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Fedélzeti központ Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
1-es transzporter állomás
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Angelique Cartier
Karakterlap : Bonjour!
Titulus : Voice of Jola
Hozzászólás száma : 25
Angelique Cartier
Az URS Jola tisztje



#11Vas. Nov. 25, 2018 12:42 pm
Hajónapló 26-V1


Annyira vicces, hogy az emberek hallanak valamit és megpróbálnak vagy imponálni, vagy szekálni vele. A francia nyelv azonban nem olyan, mint az angol, és a kadét, vagy tiszt, vagy bárki felém irányzott "mondata" is csak nevetést vált ki belőle. Feküdni akarnak. Hát ha ezt akarják, ki vagyok én, hogy a boldogságuk útjába álljak?
- Jó szórakozást! - intek hátra vigyorogva a vélhető jó irányba, azután megyek a kapitány után. Miután megmondtam neki, hogy csak szakmailag tudom őt pótolni, a válaszán elgondolkodom.
- Ön ezek szerint.... jó navigátor, uram? - a "nem túl" szavakat inkább lehagyom, de azért értem én, hogy az elődöm nem igazán értett ehhez. Mondjuk nem értem, hogy mi olyan nehéz ebben. Levegőt kell venned, kinyitnod és formálnod a szád, nyelved, ajkaid, kifújni a levegőt, hangot képezni és mindezt egy mikrofonba. Arra, hogy mi történt vele, választ kapok.
- Megint..? Értem... - szóval egyszer már megpróbálták kezelni, és sikertelen volt. Nyugtat a tudat, hogy én immunis vagyok erre a betegségre.... de ez nem jelenti azt, hogy nem kaphatok el mást. A kapitány erőszakosságát figyelve nehéz nem észrevenni, hogy érzelmileg ezeken még mindig nem esett túl. Jobb, ha nem firtatom a dolgot. Kilépve a hídra tisztelegnek egy kört az úrnak, miközben követve őt a pultomhoz kísér. Izgatottan huppanok le a forgó székbe és simítok végig a csodálatos szerkezeten.
- Igen uram, van néhány. Lesz-e időm körbe nézni a hajón, mielőtt elindulunk? A beosztást kivel kell megbeszélnem, kitől kapom meg? A saját kabinomat merre találom, kitől kérhetek útba igazítást? Használhatom-e a saját fülesemet a kommunikációs pulthoz? Ki a helyettesem, vagy az ideiglenes kadét, aki a helyemen ül, ha épp nem vagyok itt? Házirend..? - mondom ki eszembe jutó kérdéseimet.


Zene: Far Centaurus × Megjegyzés: Szólj, ha éget a szín Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : 1-es transzporter állomás - Page 2 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#12Vas. Nov. 25, 2018 1:30 pm
Hogy jó navigátor lennék-e? Az a fajta ember vagyok - vagy legalábbis voltam - akinél az önérzet és a szorgalom mellé a magánélet teljes hiánya is társult, szóval volt időm utána nézni, a többségben meg segített a gép, szóval nem tévedtünk el egyszer sem, és még a konzol előtt sem aludtam el olyan sokszor, szóval ha valaha elkészítettem volna a papírmunkát, a flotta elégedett lehetett volna velem. Viszont ha magamat kell értékelni...lassan fordulok Angie felé, és egy sokatmondó fanyar mosollyal válaszolok csak.  Igaz, lesz alkalmam kérdésekre válaszolni még. Bővel...
-Okkkké....abból, hogy komm tiszt sejtettem, hogy bírja tüdővel, de wow! Lássuk, mire emlékszem. A házirend többé kevésbé megegyezik az állomáséval. Egyedüli kiegészítés, hogy út közben nem kell egyenruhát viselnie feltétlen, illetve szigorúan tilos egyedül maradnia Silver Parancsnok helyettessel.
Mély levegő, majd egy egy kedves vigyor a hawaii inget viselő kopasz férfi irányába, és megrázom a fejem, hogy csak vicceltem, de érezni lehet, hogy ez a vicc azért vicces, mert nem vicc.
-Ami a többi kérdését illeti, tessék. Tizedesek nem szoktak tiszti PDA-t kapni, de maga a hídon szolgál, így szüksége van rá. Gratulálok, mostantól ez a gép irányítja az életét. Rajta a beosztása, a házirend, és a térkép is. Ha be szeretné járni a hajót, megteheti, bár el fog tartani egy darabig. Mivel közvetlen velem dolgozik, a fegyverszobán, a reaktoron, és a kutatási részlegen kívül hozzáfér mindenhez. Ha ezeket is látni szeretné, munkaidőben Hicks tizedes tud segíteni. A tudományos részleget mondjuk nem ajánlom, Dr.Vahlen egy...kissé különc.
Megvakargatom a tarkóm ennél az utolsó résznél. Na igen, annak a nőnek az élveboncolás a hobbija, és komoly szerencse, hogy az emberi testről már mindent tudunk, amit egy szikével ki lehet deríteni.
-Ó és igen...ha összefutna egy 9-10 éves forma gyerekkel a hajón, ne lepődjön meg.
Vissza az elejére Go down
Angelique Cartier
Karakterlap : Bonjour!
Titulus : Voice of Jola
Hozzászólás száma : 25
Angelique Cartier
Az URS Jola tisztje



#13Hétf. Dec. 03, 2018 9:27 pm
Hajónapló 26-V1


A kérdéseimet feltéve, a kapitány szemei kissé elkerekednek, mire elmosolyodom. A válaszára azonban inkább meglepett leszek és az említett férfi irányába nézek.
- Talán lányokat eszik reggelire? - kérdezem egy apró mosollyal. Azért kétlem, hogy egy veszélyes embert ilyen magas tisztségbe emelnének. Egyébként azon meglepődök, hogy itt gyakorlatilag senki sem hordja az egyenruhát.... Bár ezek szerint, a férfi elmondása alapján nem is fontos... Amit nem értek... Hogy állapítja meg egy másik tiszt, akit nem ismerek, hogy honnan jöttek, milyen rangom van stb, ha nincs rajtam ez a fajta jelzés? Úgy értem, nincs a homlokára írva senkinek semmi... Ez a hajó egy merő káosz lesz, úgy érzem... Ezután kapok a kezembe egy pda-t és a többi kérdésemre megtalálom ebben a választ. Bár ismét el kell kerülnöm valakit, illetve a reaktorhoz Csuklóst kell megkeresnem. A gyerekre azonban meglepődöm.
- Gyerek a hajón..? Kié? - nézek fel a kapitányra. Nem emlékszem, hogy szabályos lenne a dolog, de ezen a hajón a szabályok fele láthatóan a kukában landolt, ami nekem kedvez, így egy büdös rossz szót nem is szólok erről senkinek.
- Egyébként köszönöm, más kérdésem nincs. - mondom, kis mosollyal, meglobogtatva a pda-t. Lesz mit olvasni.


Zene: Far Centaurus × Megjegyzés: Szólj, ha éget a szín Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : 1-es transzporter állomás - Page 2 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#14Pént. Dec. 07, 2018 3:39 pm
-Á, egyébként az Al-parancsnok egy úriember, csak valami mocskos jól titkolja.
Újabb kedves mosoly szegény friss házas főtisztem irányába, aztán a nő felé fordulok. Általában nem szoktam ennyire őszinte lenni az újoncokkal. Normális esetben hófehér egyenruhában fogadta volna őt Freya, és megnézhetett volna 4 órányi videó anyagot, mielőtt még bevallom neki, hogy a sokat istenített Konsilium minden ateistája ezen a hajón szolgál, addigra pedig már kint vagyunk a nyílt űrben, ám másokkal ellentétben ő a Jola hangja, szóval még ott is beköphet. Jobb ha most kiderül, ha nem bízhatok benne.
-Ez enyém. - Ezt apró mosollyal vallom be, de el is múlik gyorsan. - Imád itt lenni, és egyébként meglepően hasznos. Már most jobb gépész mint egyesek. Nálam mindenképpen.
Aprót bólintok. Ha nincs több kérdése az jó. Nekem is már csak egyetlenegy maradt, mielőtt még útjára engedhetném őt.
-Van bárki hozzátartozója, akit szeretné, ha elintézném, hogy a hajóra kerüljön? Netán olyan, akit nagyon szeretne, ha nem vennénk fel ide? Jól gondolja meg, van, hogy hat hónapig nem térünk vissza az állomásra.
Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#15Csüt. Május 23, 2019 1:12 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Ugrás:
^
ˇ