Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Ocan bolygó :: Az Ellenállás tábora :: A bázis Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Barlangrendszerek
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#1Csüt. Dec. 28, 2017 5:19 pm
☆ Kusza folyosók labirintusa szeli át az egész bázist. Vigyázz, merre indulsz el! Ha eltévedsz, talán soha nem találod meg a visszavezető utat.
Vissza az elejére Go down
Rory
Karakterlap : when earth was
just a little blue
bird...
Titulus : föld elemű ocantis
Tartózkodási hely : az Ellenállás bázisán
Hozzászólás száma : 12
Rory
Az Ellenállás tagja



#2Hétf. Feb. 19, 2018 5:39 pm
Hey there, little human
Jane & Rory
Újra és újra visszakalandozik a pillantásom a szobára, ahol magára hagytam Christ. Mintha képzeletbeli fantomjaim üldöznének, úgy lesek hátra a vállam felett; rossz szokás, kellemetlen berögződés, mégsem tudom leplezni. A kis vakarék fogva tartja a gondolataimat, pedig pont olyan, mint a többi idegen, akit összehalásztunk az erdőben. Begyűjtöm. Elhozom. Leadom. Vége. Chrisben azonban van valami, ami nem hagy nyugodni, és ennek valószínűleg köze van ahhoz, amit mondott - pontosabban nem mondott, a 6. szektorról és a titokzatos szökéséről.
Tudom, hogy rosszul kéne éreznem magam amiatt is, hogy öltem, erre egy kötelességtudó, halk hangocska figyelmeztet, és próbálok tudomást venni róla, de sajnos többnyire hidegen hagy. Nem ez volt az első eset az elmúlt két év során, hogy meg kellett ölnöm valakit, és hazudnék, ha azt mondanám, nem hat meg egyáltalán, de megtanultam nem a lelkemre venni. Aki fegyvert fog rám és kész tüzelni, azzal szemben én sem mutatok könyörületet. Jelentettem Jacobnek a dolgot, és ezzel vége is.
A gondolataimba merülve szelem a folyosókat, ösztönösen tudom, merre kell fordulnom anélkül, hogy akár csak egyszer is felnéznék. Hideg van, leheletem apró felhőcskéket generál magam előtt. A fejem tele van, gondolataim vadul kergetik egymást, és ahhoz, hogy kiürítsem az elmém és rendezzem a belső viharomat, muszáj mozgásban maradnom. Így a búvóhelyünk legmesszebbi pontját tűzöm ki célnak, amúgy is ráfér némi ellenőrzés a keleti őrtoronyra. Túl sokáig voltam távol Chris miatt.
A következő kanyarban ismerős alakba futok bele, és ismerős alatt azt értem, hogy láttam már errefelé. A nevét is tudnám, ha megerőltetném az agyam, de az jelenleg még mindig a hátrahagyott fiúnál és a szobánál jár, és Jacobnél, aki talán választ kap azokra a kérdésekre, melyekre én is tudni akarom a választ.
- - üdvözlöm a fiatal lányt röviden, és már tudom is, honnét volt ismerős. Ő az, aki folyton rengeteg kérdéssel fáraszt. - Jane - teszem hozzá némi fáziskéséssel, készen rá, hogy ennyivel le is tudjam a kötelező, formális beszélgetést, és kikerülve őt tovább indulhassak a folyosón. Nem szándékozom leállni beszélgetni vele.


Vissza az elejére Go down
Jane Noland
Karakterlap : I just want to live
Titulus : Misfit. Rebel. Trouble maker.
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 14
Jane Noland
Az Ellenállás tagja



#3Hétf. Feb. 19, 2018 6:34 pm
Rory & Jane
It's a beginning of a beautiful friendship

Mondanám, hogy céltalanul bolyongok a barlangrendszerbe, de… nem így van. Alig egy órával ezelőtt küldtek el, hogy hozzak. Jaj mit is? Teljesen elfelejtettem. Oh J. gyerünk jusson eszedbe! Valami… fekete. És bogyós! Azt tudom, hogy az élelmiszerraktárban van, valami új emberkének kell. Szóval oda kellene eljutnom. Az ember azt hinné, hogy alig egy év alatt teljesen kiismeri a hegyek belsejébe húzódó rendszert.
Hát kérlek szépen alássan, ez nagyon is nincs így! Sőt mi több! Mintha ezek napról napra csak szaporodnának. Még hogy természetes képződmények. Na persze. Napról napra az az érzésem, hogy ezek csak azért vannak, hogy engem bosszantsanak. Azonban! Nem fog rajtam kifogni. Akkor is meg fogom találni azt a helyet, ha addig élek is. Okés, ezzel sem viccelődöm túl sokat, csak most.
A folyosó balra kanyarodik én pedig vele kanyarodom. Lendületem megremegteti az égő fáklyák tüzét. Lángja táncot lejt a falon, árnyékommal játszik. Hol megnyújtja, hol kissebbíti. Van amikor groteszk módon ábrázol.
Ráérős időmben kedvtelve szórakozok velük, árnyjátékot játszva, míg senki sem lát. Igaz az is előfordul, hogy a lázadók szórakoztatására csinálom. Mégsem állok most meg emiatt. Újabb bal kanyar és… Totális zsákutca.
- Whááá - hajtom hátra a fejemet, miközben torokhangon kiáltom el magamat. Enyhén kezdek pipa lenni, de semmi probléma! Megoldom! Jaj, hova is tettem azt a térképet, melyet eddig is csináltam? A zsebembe kell lennie… Átkutatom ruhám összes redőjét, nadrágom összes zsebét, de nyilván, hogy most kellett saját kuckómba hagynom a drágaságomat. Nem esünk pánikba J., nem esünk. Van kiút. Menjünk vissza.
Ez egy nagyszerű ötlet!
Megfordulva… Mh, honnan is fordultam be?  Oh igen, jobbról, akkor arra is kell tovább menni! Egy bajom van igazából eme rendszerekből. Sose tudom, hogy épp milyen napszak van most. Így fogalmam sincs, hogy percek vagy órák telnek el, amikor lendületembe befordulva pillantom meg kedvenc ocantisomat. No, nem ismerek mást rajta kívül, de tudom, hogy eme morcos példány belopta magát a szívembe. Még ha olykor le is akarna rázni.
- Rory! - örülök meg neki, felderült arccal, megállva előtte, egyik kezemmel a barlang falának támaszkodva, másikkal pedig oldalamat markolászva. Elfárad az ember, közöttük én is. Főleg ha fel le rohangál egy labirintusba. - De jó, hogy látlak! - állítom meg, mielőtt tovább menne. - Szörnyű órákon vagyok túl, de lehet, hogy perceken - legyintek, hogy aztán kiegyenesedve, hajamat könnyedén simítsam hátra buksimon. - Tényleg! Te hoztad az új emberkét igaz? Akkor a te sarad, hogy eltévedtem, gyere segíts nekem! - lépek hozzá közelebb, könnyű mosollyal az arcomon, majd karjába karolva indulok el, vélhetőleg a rossz irányba. Megint. - Az élelmiszer raktárat keresem. Hihetetlen, hogy mindig eltűnik. Folyamatosan új és új helyekre vándorol, pedig emlékszem, hogy legutóbb erre kellett mennem! - mutatok előre. - Na és ma kit hoztál? Megesszük, vagy megnyerjük?- nevetem el magamat, a barlang fala pedig elnyeli kedves kacagom hangját.

Vissza az elejére Go down
Rory
Karakterlap : when earth was
just a little blue
bird...
Titulus : föld elemű ocantis
Tartózkodási hely : az Ellenállás bázisán
Hozzászólás száma : 12
Rory
Az Ellenállás tagja



#4Hétf. Márc. 05, 2018 5:45 pm
Hey there, little human
Jane & Rory
Az ocantisok nincsenek túlzottan hozzászokva a becenevekhez. Természetesen mi is élünk a kedveskedő névváltoztatásokkal és a különböző, vicces és sértő jelzőkkel, de valahogy sokkal gyakorlatiasabban állunk az élethez, mint az emberek: arra való a kapott nevünk, hogy azon szólítsuk egymást, feleslegesen meg minek kitalálni valami újat, így aztán eleinte furcsán fogadtam ezt az egész Rory dolgot. Idővel megszoktam. Ma már egy ember szájából hallani nem tűnik sem leereszkedőnek, sem bóknak. Teljesen közömbös, hiszen itt a többség így ismer, és már nehezemre esik felidézni apám mély baritonú Roranját.
Érdeklődve fordulok vissza Jane-hez, amikor közli, hogy örül nekem. Nem igazán értem, mi örömteli van abban, hogy találkoztunk, pláne hogy rólam van szó, de nem szállok vitába vele. Ez is olyan ember-dolog, amit sosem fogok megérteni. Azt meg pláne nem, amikor leáll mesélni nekem a napjáról. Nem igazán tudom, hogyan reagálhatnék úgy, hogy ne legyek túl sértő, így igyekszem a meglévő szókincsemből táplálkozni.
- Sajnálom - A tőlem telhető legnagyobb együtt érzéssel biccentek, tudatva vele, hogy mélységesen megvisel, amiért nehéz dolgokon ment keresztül, aztán már fordulok is, hogy ismét megpróbáljam faképnél hagyni, gondolván, ennyivel le is tudtuk a kötelező köröket. A lány azonban tovább beszél, és nem igazán sikerül lepleznem gyors szemforgatásomat, ahogy ismét visszafordulok hozzá.
- Sáe? Nem is esett az... Whoa! - értetlenkedésemet félbevágja, amikor lazán belém karol és magával húz. Tiltakoznék, de annyira meglep a gesztus, hogy elfelejtek, és csak szaporán pislogva botladozom utána egy darabig, míg lépteim fel nem veszik a tempóját. Mellé húzódom, beleegyezve abba, hogy segítsek, bár fogalmam sincs, milyen sárról beszél és miért az én hibám, viszont a karomat ódzkodva elhúzom tőle, ha nem csüng rajtam túl erősen. - Az erdőben találtam - teszem még hozzá, hogy a kérdésére is feleljek. Kelletlenül elhúzom a szám Chris említésekor, mintha csak egy csomag lenne, amibe véletlenül belebotlottam.
- A néped táborából szökött meg. Fontos információkat tudhat - Ennél többet egyelőre nem osztok meg Jane-nel. Nem mintha bármi többet tudnék... Mikor közli, merre tart, diszkréten megfogom a karját és a teljesen ellentétes irányba fordítom. Igyekszem udvarias lenni és nem megjegyzést tenni arra, mennyire borzasztóak a tájékozódási készségei, már ha az ő esetében lehet egyáltalán bármiféle készségről beszélni. A vándorló élelmiszerraktáros meséjét pedig felvont szemöldökkel hallgatom végig.
- Persze... - dörmögöm, de mimikám elárulja, hogy egy percig sem hiszek neki és sokkal inkább őt és a képességei hiányát tartom felelősnek a folyamatos eltévedéseiért.
- Még nem eldőlt. Életképtelen, nem megyünk sokra vele. Haszontalan. De sokat tud. - lesajnálón csóválom a fejem. Chris kedves srácnak tűnik, pont ezért nem jósolok neki hosszú életet. Idekint csak a kemények maradnak életben, ám ha a fejében lévő tudás megéri a kockázatot, Jacob biztosan beveszi közénk, ennek pedig nem igazán örülök. Nem vagyunk elég erősek ahhoz, hogy menedéket nyújtsunk minden elesettnek.
- Mi kell a raktárból? Miért egyedül vagy, ha nem ismered az út? - érdeklődöm most én, hogy ne kelljen tovább beszélnem. Jane mellett könnyű szótlannak maradni, csak át kell tudni passzolni neki a beszélgetés fonalát.


Vissza az elejére Go down
Jane Noland
Karakterlap : I just want to live
Titulus : Misfit. Rebel. Trouble maker.
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 14
Jane Noland
Az Ellenállás tagja



#5Kedd Márc. 06, 2018 11:25 am
Rory & Jane
It's a beginning of a beautiful friendship

Mosolyom mit sem olvad le arcomról, hallva kedvenc mogorván sajnálkozását. Fejemet enyhén félrehajtva húzom csak még szélesebbre ezt. Viszont ennyivel nem rázhat le. Ezúttal nem. Nem vagyok én valami ijesztő zaklató, ne gondoljátok ezt. Egyszerűen jelenleg tudom, hogyha nem visz innen ki, akkor itt pusztulok el. Ki tudja, lehet, hogy legközelebb, amikor erre jár már csak csontvázamat találja meg, rám aszalódott ruháimmal egyetembe. Hajam ritkásan fog koponyám tetején ágadozni, szemeimet a patkányok eszik ki, fogaim elsárgulnak. Megborzongok a gondolattól, így hát belekarolok és vonszolom el egy irányba.
Szemforgatására rá sem hederítek, mintha meg sem látnám. Ha ilyen apróságok zavarnának, háh. Már rég hallott lennék. Itt a vadonba magadra vagy utalva, farkastörvények vannak érvénybe. Rámenősnek kell lenni, ha élni akarsz. Ez a titka az egésznek, nem igaz?
- Mi nem esett? - pislogok rá értetlenül, hirtelen nem értve, hogy mire is mondta. Mégis könnyedén lendülök ezen túl, vállaimat megrázva. Hagyom számára, hogy kihúzza karját kezem enyhe szorításából. Valószínű megbánja még, mert így mellette sétálva ölelem át a vállát. - Az erdőben sok lázadóra lehet bukkanni - bólintok helyeslően, hiszen rám is ott találtak. Másfél, két napja kóvályogtam étlen, szomjan, a halál szélén állva. Azt hittem, hogy megmentőim karjaiba szaladok, de…
Akkor még bizalmatlanok voltak.
- Máshonnan nehezen tudna megszökni. Tényleg, te miért vagy közöttünk? - érdeklődök könnyedén, egy pillanatig sem hiszem, hogy érzékeny témára tapintanék. Amennyit láttam már a fiúból, nem hinném, hogy vannak dolgok, melyek meghatják. De aztán ki tudja. Lehet, hogy tévedek és megvannak ezek is benne. Egy kérdést amúgy sem árt. Viszonyunkon legfeljebb csak egy irányba változtathat.
Közben gyengéden irányít útba, lendületem megszakítva fordulok, mely annyit tesz. Felsőtestem bár megállt, de lábaim még mennének. Groteszk mód nézhetek ki, de legalább már irányba vagyunk.
- Kösziiii - szorítom vállát közelebb hozzám, fejemet is behúzom. Hiszen azt hiszem, hogy arra helyesel, hogy segít innen kivinnem. Ha egyszer meglátom a napfényt sose hagyom el. Oh, mennyiszer megfogadtam már ezt. De valamiért mindig visszamerészkedek a barlangba.
- Á, ez majd változik - legyintek könnyedén szabad kezemmel, lépteim mellette könnyedék, már-már légiesek. - Én is az vagyok és lásd. Habár minden mi rossz megtörténhet körülöttem, egy komplett apokalipszist képes vagyok egymagam okozni, puszta létezésemmel, mégis élek még - vigyorgok rá büszkén. Meglehet, hogy sokan nem lennének erre azok, de… Ennyi erényem van, nem több. Az élő példa, hogy bármilyen személy képes a vadonba életben maradni. - Mindössze egy kis tanítás kell neki. Még a mentora is lehetnél. Te vagy közöttünk, ki a legjobban ismeri a bolygót. S ha már engem nem vállaltál egykor - vonom meg a vállamat. Sem hangomban, sem mozdulatomban semmi sértettség nincsen. Mielőtt még félreértene.
- Izé - nevetem el magamat zavartan, tarkómat vakarva. - Feltételezik, hogy egy év alatt kiismertem itt magamat - köszörülöm meg a torkomat. - Egyébként éjjelibürök. A földi változatát nem is hoztuk magukkal, de az itteni, az valami… - nem is tudom hogy miként fejezzem ki magam, így csak cuppanós hangot hallatok, így fejezve ki igazán ízletességét. - A gyökeréből isteni köret készíthető. Nem elég, hogy sokáig eláll, készen is, de laktató és tápláló - apám általi szakmai ártalom, hogy van pár oly növény, melyet ismerek.
- Tényleg, hogy hívják a srácot? - fecsegek tovább, haladva előre a rendszerbe. Olykor csak úgy, minden előjel nélkül fordulok el egy-egy elágazásnál.

Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#6Kedd Jún. 12, 2018 1:25 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ