Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Halál Hadművelet
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Halál Hadművelet 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#1Hétf. Márc. 22, 2021 4:37 pm
Kolonizáló hajó
Rasa rendszer, C bolygó

Halál Hadművelet PTKuu0b

Bár gyakorlatilag űrhajónak is lehet használni, ennek a  járműnek a célja, hogy leszálljon, és egy új kolónia első épületeként szolgáljon. A hajtóművei csak a fékezéshez elég erősek, egy legalább Föld méretű bolygóról önerőből nem képes felszállni.

Bár hatalmas, a fedélzetén mindössze nagyjából 150 ember elszállásolására, és teljes ellátására van elég szoba. Óriási reaktora a köré épülő telep ellátására lett tervezve, így jóval több helyet foglal el, mint amennyi praktikus lenne az űrben, úgysem hosszú utazásokra tervezték.


Ez a konkrét egység Lavignon tanácsos számára lett újra hasznosítva, hogy elvégezhesse a kísérleteit. Minden eltűnt hadifogoly itt kötött ki, ahogy az évek során a nők testéből  kioperált méhek is.
Az állomás jelenleg a Rasa Rendszer C Bolygója körül kering.


Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Halál Hadművelet 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Hétf. Márc. 22, 2021 5:10 pm
8-an ülünk a siklóban. A biztonságiak, és új vezetőjük Bishop alhadnagy, meg persze én. A falon található nagy kijelzőre vetítettem ki a tabletem képernyőjét, hogy mindenki láthassa a Jola szenzorainak jelentését. Az anyahajó kellemesen messze van a célponttól, épp eléggé ahhoz, hogy ne tűnjön veszélynek. Az állomás jelenleg a Vénusz típusú Rasa C bolygó körül kering. A bolygó adatlapja is látható a kijelzőn, fölötte a névvel, amit én adtam neki 8 évvel ezelőtt. Becsületére legyen mondva a beosztottjaimnak, senki sem tesz erre megjegyzést.
Pressia
Rasa Rendszer, C bolygó

Halál Hadművelet 1

A rasa rendszer 3. bolygója. Sűrű felhőréteg veszi körül, melyeket valószínűleg mérges gázok alkotnak. Jellegzetes rózsaszín tükröződése még az Ocan felszínéről is látható éjjelente. Feltehetően az őslakosok, ezt a bolygót is csillagnak nézték, akárcsak mi a Vénuszt a teleszkóp feltalálása előtt.
Két apró holdja van. A Rasa körül 245 nap alatt tesz meg egy kört. Saját tengelye körül is ugyanennyi idő alatt fordul meg, így egyik arca mindig a csillag felé néz.

A felszínéről semmit sem tudunk. Az előzetes vizsgálatok szerint nem érdemes elszállni rá, a sűrű felhők miatt pedig nem látjuk, mi lehet ott, de feltehetően túl savas és forró az emberi, vagy bármilyen élet fenntartására.




Valamivel hosszabb útra kellett berendezkednünk, mint amire számítottam. Mint kiderült, a görög Ábc-ben a  Gamma csak a harmadik betű...kedves volt Faye-től, hogy nem a  meeting-en javított ki ezzel. Ő legalább jól járt. a hazaútja nagy részét a Jola-n tölthette így.
-Figyelem, tűzijáték!
Végre láthatjuk, ahogy a két hidegágyú lövedék célba ér. A súlyos vasdarabok telibe találják a hajót, és letépik róla a hajtóművet. Ezzel is nyerve nekünk pár órát. Felállok a helyemről, és az emberek felé fordulok.
-Rendben, az első fázis teljesítve! Hála az általunk rájuk kényszerített pályamódosításnak, a hajójuk csak 2 óra múlva tudja majd bevetni a rakétáit. A feladatunk addig, a reaktor szabotálása, aztán pedig az irányítóközpontban ellenőrizni, tartanak e még foglyokat, utána pedig söprés haza!
Bár tudom, hogy mindenki ismeri a randa pofáját, azért megjelenítem a tanácsos arcát a kijelzőn. Oldalt a leírásban látni lehet azt is, milyen magas, milyen súlyos, mi a kedvenc időtöltése, meg úgy általában mindent, amit tudunk róla.
-A hajón tartózkodik Bernard Lavignon tanácsos is. Pavell főtanácsos személyes jóbarátja, és bizalmasa. Kiemelten fontos tagja a Consiliumnak, ezért, hogy senkiben se legyen kétség, most leszögezem: Élve elfogni őt nem, ismétlem NEM a feladatunk. Ha valaki látja, golyót bele. Van kérdés?
Ha nincs, akkor intek, hogy készüljünk. Az orbitális deszant ruhák utolsó ellenőrzése után ideje indulnunk.
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ