Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Shax can happen - Villámjáték
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Pressia Hicks
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#1Szomb. Feb. 27, 2021 10:03 pm
Std. Sosem elég belőle, bármennyit is birtokol az ember, hiszen ettől függ az életünk. A lázadóké legalábbis mindenképpen.
Ezen a mai küldetésen tehát a lázadás túlélését kell biztosítani. Std-t pedig az Ocanen kívül eddig csak egyetlen helyen sikerült nagyobb mennyiségben fellelni. Ez pedig nem más, mint a híres-hirhedt Shax kisbolygó.
Egyeseknek már vannak tapasztalatai a helyi élővilágot illetően, de akinek nincs, az is tudhatja,hogy nem a barátságosságáról híres.
Kőhomárok és repkedő kétfarkú skorpiószerű lények lakják a kisbolygót, amelyek közül az utóbbiak tűnnek vérszomjasabbnak. Mégis érdemesnek tűnik megkockáztatni egy akciót, hiszen a kisbolygón található egyik hegyszerű képződmény a vizsgálatok alapján legalább fele részben tartalmazza az értékes anyagot.
Az egyik sikló és a tehersikló is bevetésre kerül ma, mivel csak egyszer tervezünk leszállni ott az ismert veszélyek miatt. Most azonban felkészültebben megyünk, hiszen a fegyveres katonák quadokkal, a többiek kacsákkal és tetemes lőszerutánpótlással felszerelkezve érkeznek majd.
Az eligazítást Dobrik kapitány tartja, övé az első hozzászólás.
Aztán a sorrend: Freya, Pow, Bishop (njk) és Jini.

jó mulatást, srácok! <3
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Szomb. Feb. 27, 2021 10:21 pm
Hátrakulcsolt kezekkel lépek be az eligazítóba, utolsóként ezúttal, és végignézek a csapaton. Mit csapaton, valóságos seregen. Viszonzom a tisztelgést, és mint rendesen, most is mosolyogva eresztem le a kezem, amikor megtalálja a tekintetem Hicks tizedest. Ez után kezdek hozzá.
-Hölgyeim, és uraim! A mai küldetésben a feladatuk a bányász gépek célba juttatása, védelme, és a zsákmány hazaszállítása. Az akciót Peterson Parancsnok vezeti, de magukkal megy Bishop zászlós is, az új biztonsági vezetőnk, kinek ez az első küldetése. A kisbolygóról nem tudnak majd elérni minket, így rájuk kell majd hagyatkozniuk mindenben.
A kijelzőn megjelenítem a Shax-ot, és pár képet a múltkori akcióról. Freya és Pressi biztos emlékszik még rá, ahogy az egyik technikusunk is, de a többieknek nem árt az ismétlés.
-A célpontunk ez a hegy, ami nagyon nagy százalékban tartalmaz STD-t. A jó hír, hogy a lények mintha elkerülnék, de nem tudjuk, mi ennek az oka. Minden esetre legyenek óvatosak, a múltkor meggyűlt velük a bajunk. Alapvetően kétféle élőlény található a bolygón, amit láttunk.
Kinagyítom az elsőt.
-Az úgynevezett "szolár homár" ártalmatlannak tűnt. Lomha, együgyű állat. Ne menjenek a közelébe, és nem fog gondot jelenteni. Nem úgy mint ezek a seggfejek.
A kétfarkú kőskorpió képe kerül most középpontba.
-A nagyok ebből majdnem feleakkorák, mint egy sikló, és magmaszerű forró anyagot lövöldöznek a két fullánkjukból. a kicsik mindössze akkorák mint egy gépkocsi, azok viszont fürgék. Kemény páncélzatuk miatt nagyon nehéz kárt tenni bennük, legyenek óvatosak.
Aztán a törpebolygót magát nagyítom ki.
-Végezetül a helyszínről. A gravitáció rendkívül alacsony. Levegő természetesen nincs, és egy nap mindössze négy óra, szóval jobb ha sietnek. A skorpiók sötétedéskor támadnak,a mikor a homárok a leggyengébbek. Még egy dolog. A consilium tud erről a helyről, ezért legyen mindenki nagyon óvatos. Tudtommal nem járt itt a múltkori óta senki, de jobb félni mint megijedni.
Kikapcsolom a  kijelzőt, és engedélyt adok mindenkinek, hogy lelépjen készülni a küldetésre.


Duncan Bishop
Biztonsági vezető, zászlós


Duncan egy aránylag új arc. Az utolsó menekültekkel érkezett a hajóra. A consilium száműzte őt az Ocan-ra néhány évvel ezelőtt, amiért megtagadta egy feljebbvalója utasítását, és nem nyitott tűzet egy másik lázadóra, ki a telep kapuján akarta bekönyörögni magát.
Az Arkan elleni csata közben fogott először fegyvert a Jola oldalán, utána pedig kiérdemelte az egyenruhát. Biztonsági vezetővé való kinevezése még friss, de nagyon igyekszik, hogy méltó legyen a rábízott tisztségre.




We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings

Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#3Szomb. Feb. 27, 2021 10:33 pm
Hosszú csend után ismét egy újabb küldetés. Őszintén szólva rohadtul nem örülök neki, főleg azért semmert már jártam azon a bizonyos bolygón és nos...Nincsenek túl szép emlékeim róla. Végig hallgatom a Kapitány eligazítását, majd még mielőtt mindenki elmenne én is enedélyt kérek, hogy szóhoz jussak. Csak egy kis apróság.
-Powell te fogod vezetni a tehersiklót, Darklighter te a bányagépeket.Nem kell megijedni tőlök, hasonló módon kell őket irányítani, mint a siklókat. Bízom benned. Menni fog.-Kacsintok a zászlósra, majd Adrian is kap tőlem egy mosolyt. Tudom, hogy nem okkal dolgozik mosta hídon, de most nem háborúba megyünk. Ha minden igaz semmi probléma nem lesz az oda és visszaúton.
-Tíz percet kapnak. Aki késik itt marad.-Azzal most már tényleg elindulhatnak összekészülődni. Én még gyorsan elkapom Adriant.
-Nem lesz semmi baj. Menni fog.-Kap egy puszit az arcára, majd én is összeszedem a holmijaimat.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#4Szomb. Feb. 27, 2021 10:40 pm
STD! STD-t a népnek!
Addig jó, míg a stardustról beszélünk, mert az tényleg kell a népnek, minden egyéb mástól a... nos, mondanám, hogy a koton mentsen meg, de olyanunk nincsen, szóval nyájadnak bárányaira pásztorbotod ne vesd, gyarló ember.
Kissé feszélyezetten hallgatom végig az eligazítást, nekem itt irodai munka volt beígérve, meg szószátyárkodás, erre mi történik? Na, mi történik? Siklót vezetek férges kisbolygóra, aztán kacsástól bányába rontva majd remélhetem a legjobbakat. Mély levegő, szép vagyok és tökéletes, menni fog ez. Mint az ágybaszarás. Azt már próbáltam, még a gyengélkedőn fetrengve, felépülés alatt és hű, de nagyon jól ment.
- Köszi... - eresztek egy félmosolyt Freya-ra, örülök, hogy ő bizakodó.
Felszerelésre kapok, aztán mehet a menet.
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#5Szomb. Feb. 27, 2021 10:43 pm
Összefont karokkal hallgatom az eligazítást, és biccentek, amikor az én nevem hallom, de ennyi, nem szólok közbe. A rám bízott emberekre nézek a bevetés után, és jól hallhatóan szólalok meg:
-Hallották a parancsnokot. 10 percük van a fegyvertárba menni, és onnan a hangárba. Mozgás!
Megindulok én is, és a hangárban már teljes menetfelszerelésben jelenek meg az egységeim élén, kezemben a Quad rakétavetővel. Személyesen még nem találkoztam ezekkel a  szörnyekkel, de az Ocan-en semmi sem élte túl, ha egy ilyennel belő lőttek, és most sem számítok semmi jóra...nekik.

Duncan Bishop
Biztonsági vezető, zászlós


Duncan egy aránylag új arc. Az utolsó menekültekkel érkezett a hajóra. A consilium száműzte őt az Ocan-ra néhány évvel ezelőtt, amiért megtagadta egy feljebbvalója utasítását, és nem nyitott tűzet egy másik lázadóra, ki a telep kapuján akarta bekönyörögni magát.
Az Arkan elleni csata közben fogott először fegyvert a Jola oldalán, utána pedig kiérdemelte az egyenruhát. Biztonsági vezetővé való kinevezése még friss, de nagyon igyekszik, hogy méltó legyen a rábízott tisztségre.




We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings

Vissza az elejére Go down
Jaina Darklighter
Titulus : sikló pilóta, zászlós
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 195
Jaina Darklighter
Zászlós



#6Szomb. Feb. 27, 2021 10:47 pm
Az eligazítás ra érkezem, de most időben érkezem és foglalok helyet valahol, majd a kapitány is érkezik, hogy eligazítást tartson, majd Freya is mond pár dolgot, hogy a bánya gépeket én fogom irányítani, és azok nem külőmböznek egy sikló irányításától és bízik bennem, és egy kacsintást is kapok. Az eligazítást követen szedelőzködni kezdűnk. Én is magamhoz veszem ami kell, a kacsa nevű fegyvert, és némi tőltény is.
Vissza az elejére Go down
Pressia Hicks
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#7Szomb. Feb. 27, 2021 10:55 pm
A siklók, fedélzetükön a munkagépekkel és a csapatokkal felszállnak. Mintegy 15 percnyi utazás vár rájuk a kisbolygóig, amit követően 4 teljes órán át lesznek elvágva a Jolától, és minden segítségtől.
A tehersiklón utazik Bishop, és három biztonságis, meg két technikus, akik már az odaúton előkészíthetik a gépeket és meg tudják mutatni Jininek, hogyan működnek ezek a gépek. Az egyik, a kitermelő gép elboldogul magában is, a másik viszont, amely a köveket fogja berakodni a siklóba, finom kezek irányítására szorul. Ez lesz a zászlós feladata.

A siklóra Freyával együtt még Hicks, és további három biztonságis száll fel. Freya mellett nekik is lóg az övükön egy kacsa, néhány gyorsan cserélhető póttárral, de kettőnek közülük, ahogy a tehersiklón utazó társaik felének is jut egy-egy quad is. Ezen a bolygón,ilyen gravitációs körülmények között ezek igazán nagy hatótávú, és pusztító fegyverek, remekül vezérelhető lézerirányzékkal.A csapat tehát viszonylagos biztonságban érezheti magát, főleg, ha a lények tényleg elkerülik azt a magányos hegyet.
- Na srácok! a mi feladatunk a siklók védelme. Semmi sem jöhet a közelébe, leszámítva a szállító robotot. Értve vagyok? Nyugat, Dél, Kelet, Észak. mutogat körbe Hicks az egység tagjain, mindenkit egy-egy égtáj nevével felruházva, saját magára osztva Északot. - Aki összerosálja magát, jelentkezzen pelenkáért a Consinál, mert nem viszem haza! - ezzel leül fegyvert ellenőrizni, majd megeszi a szokásos energiaszeletét, mielőtt beöltözne a kiszálláshoz.

A landolás gond nélkül megtörténik, és látszólag tényleg teljesen nyugodt, és üres a táj körülöttük. Tőlük alig 150 méterre pedig a magányos hegy (vagy inkább domb) lankái kezdődnek. A gépek kigurulnak a tehersiklóból, és az ellenőrzések után máris kezdődhet a munka.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#8Szomb. Feb. 27, 2021 11:07 pm
Az út szerencsére igen békésen telik el, bár csak 15 percről beszélünk. Mégis kikapcsolódás a számomra ez a kis rövid idő, míg vezethetem a siklót. Amint landolunk felállok ésa csapat után indulok. Mindenkinek megvan a feladata. De azt ne várják tőlem, hogy a seggemen ülve nézzem végig az akciót. Mindenkire szükség van.
-Remélem most inkább nyugton maradnak azok a rohadékok. -Mormogom úgy, hogy Pressi is hallja, majd a többiekkel együtt én is megindulok a gépekkel. Valakinek azokra is vigyáznia kell.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Shax can happen - Villámjáték Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#9Szomb. Feb. 27, 2021 11:15 pm
Repül a tehersikló, ki tudja hol áll meg és ki tudja hogy. Én. Én tudom, mert én vezetem és van gpsünk is meg minden. Nagyon fullos az egész, nyomom mint öregapám ladával a szarul lemurvázott földúton. Minden probléma nélkül érünk kisbolygót, egy pillanat erejéig hátradőlök a vezetőülésen, aztán ahogy a többiek mozgásba lendülnek, úgy mozgásba lendülök én is.
A nevemet senki nem említi sehol, szóval arra a következtetésre jutok, majd odamegyek, ahová intenek az ellenőrzések végén. Dolgozz okosan, ne pedig keményen. Nem minden esetben térül meg a befektetés. Különben is, szinte még rokkant nyugdíjas státsuzban nyomom.
- Na, ez is érdekes lesz. - sóhajtom az orrom alá, eddig bármilyen küldetésre jelentkeztem, ott vagy lelőttek, vagy leszúrtak, vagy felrobbantottak, vagy mindet egyszerre.
Vissza az elejére Go down
Jaina Darklighter
Titulus : sikló pilóta, zászlós
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 195
Jaina Darklighter
Zászlós



#10Szomb. Feb. 27, 2021 11:16 pm
Az oda út alatt, két technikus elő készítik a gépeket, és nekem mutatják, hogy hogyan működnek. Az egyik magától is működik, de a másikat nekem kell majd irányítanom, ami egyenlőre gyerek játéknak tűnik. Hallottam, hogy mi volt mikor annó ott voltak páran, de én nem voltam, így nekem ez lesz az első. A gépek kigördűlnek, majd az ellenőrzést követően, megindulok a gépekkel a hegy felé.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Ugrás:
^
ˇ