Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Finn Jenssen
Finn Jenssen
Karakterlap : Finn Jenssen FcFl6nY
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 102
Finn Jenssen
Alparancsnok



#1Kedd Nov. 20, 2018 1:17 pm
Finn Jenssen
"Annak, aki meg akarja találni a helyét a világban, azzal kell kezdenie, hogy belátja, nem tudja hol van."

Az alapok
Becenév:
Faj: ember
Születési hely, idő: Volentis, 2597
Kor: 29
Csoport: flotta
Család: Rebecca Jessen - a feleségem. Eszméletlenül fiatalok voltunk, amikor összeházasodtunk. Mégis elmondhatom, hogy az évek alatt megtanultuk tisztelni és szeretni egymást annak ellenére, hogy ő a kutatómunkálatokban tevékenykedett, én pedig valahol az űrben. A paratoxis vitte el nem sokkal több, mint egy éve.
Timo Jessen - a négy éves fiam. Most ismerősök vigyáznak rá, míg én távol vagyok, de tervezem, hogy valahogy magam mellé veszem. Én maradtam számára az egyetlen, akire számíthat. Nem hagyhatom csak úgy magára. Az esze az anyjáé, de végtelenül kíváncsi, érdeklődő és olykor bizony vaj van a füle mögött.
Thea Jessen - anyám, aki két lábon, önerőből nevelt fel és támogatott mindvégig az utamon. Tudom, hogy a férje nem az apám, halálakor megosztotta velem. Aztán galádul magamra hagyott a kérdéseimmel. Haragszom rá, mert nem hagyott más lehetőséget, de szívből szeretem és tisztelem őt mert egy erős nő és nagy küldő volt.
Családi állapot: Özvegy
Szexuális beállítottság: Heteroszexuális
Karakter arca: Chris Hemsworth


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Őszinte, hűséges és lojális embernek gondolom magam, mindemellett meglehetősen magabiztos és túl kíváncsi. Munka során mindezen szokásom háttérbe szorul, megfontolt, határozott, visszafogott, mondhatni katonásan fegyelmezetten végzem a dolgom.
Szeretem az életet élvezni, ha adódik rá alkalom, akkor csupa olyan tevékenységbe fogok, amivel vagy hasznosan ütöm el az időt, vagy szó szerint lubickolhatok az élvezetekben.
Nem vagyok egy heves természetű ember, igaz visszafogott sem. De előbb gondolkozom, mielőtt cselekszem. Azt azonban nem viselem el, ha átvernek, vagy hülyének néznek. Ne várja meg senki, hogy legyen hozzá pár keresetlen szavam.
A fiam már négy éves, és ritkán  látom csak. Mérhetetlenül sajnálom, hogy ez így alakult, de míg eddig tudtam, hogy biztosan jó kezekben van és jó nevelést kap, most már inkább venném magam mellé. Különleges alkalom, amikor hazamegyek hozzá. Olyankor róla szól minden, én pedig igyekszem előre is bepótolni vele minden percet - nem igazán lehet az elveszett pillanatokat helyettesíteni semmivel. De érzem, hogy olyankor egészen más ember vagyok, nyugodtabb, megértőbb, vidámabb, átszellemülten élem meg vele a fontos eseményeket.
Az erőszak nem kenyerem. Na és persze megtanultam másokat tisztelni is.  A női nemnek elképesztő hódolója vagyok, mert noha nem éltem még a Föld korában, tudom, hogy a helyzet cseppet sem változott azóta: férfiuralom van a legtöbb helyen és nekik túlkapott elvárásoknak kell megfelelniük, hogy bizonyíthassák rátermettségüket a feladatra. Anyám ebben tökéletes példát mutatott nekem, én pedig nem lettem seggfej.


Sötét a terem, aminek a közepén helyet foglalok, talán csak a szemközti falnál inkább dekirációként szolgáló mint világosságot adó állványokban pislákol a fény. Tudom, hogy mi jön, felajánlják, hogy maradok és lefokoznak, vagy átmegyek önszántamból máshová. Nem lett volna szabad hagynom, hogy elragadjanak az indulatok - egyetlen egyszer. De egy valamit nem viselek jól és az a feleségem sértegetése. Halottról jót vagy semmit! Más esetben soha de soha nem fordult elő velem semmi ilyen, de még csak hasonló sem... De már mindegy, az öklöm lendült, a felelősség alól pedig nem fogom kihúzni magam.
Nekem is volt időm gondolkozni a történteken és miután megtörtént az incidens, én magam mentem a kapitányhoz feladni magam. Teljesen értelmetlen titkolózni, tologatni azt, ami egyszer úgyis kitudódik, akkor jobb ha tőlem tudja meg a nagyérdemű. Végiggondolva ezt mindenkinek jövök ennyivel. A fiamnak, a kollégámnak, a feletteseimnek és nem utolsó sorban magamnak.
Az ajtó nyílik, oldalt fordítom a fejem, hogy a szemem sarkából vethessek rájuk egy pillantást. Hárman jönnek be, egyikük vaskos aktát szorongat. Hamarosan pálcát törnek fölöttem, én pedig... nos meglássuk. Sosem zongorázom előre le, hogy mire miképp fogok válaszolni. Mérlegelni a helyzet kellős közepén lehet, amikor feltárul előttem minden, addig pedig fölösleges előre bosszankodni. Pár óra megkímélés, azt hiszem.
Nem szólok közbe, nem szakítom meg a menetet, hallom a szavakat, a vádat, "egy hadnagyhoz ez nem méltó", "figyelembe kell vegyük, hogy eddigi szolgálatai alatt nem tett más kihágást", "találtunk egy megfelelőbb embert a pozícióra".
- Eldöntheti, hogy visszaállítja hosszadalmas és kemény munkával a becsületét, talán visszatérhet a munkakörébe. Vagy elhagyja a hajót és átmegy máshová.
Ott és akkor fordul meg a fejemben először, hogy talán haza kellene térnem Timohoz, aki jobban számít rám, mint bárki ezen a világon. Maradni, látni a megvetést a társaim szemében, hisz egy ilyen közösségben hamar elterjednek a mindenféle vadabbnál vadabb pletykák is. Vagy tiszta lappal kezdeni valahol, ahol nem követek el még egy meggondolatlan tettet. Nem tettem akkora kihágást, még csak nem is cselekedtem életveszélyes dolgot. De az épp elég volt, hogy egy olyan személyt üssek meg, aki elintézheti, hogy repüljek. Nem várom meg, nem kell választás elé állnom, hisz tudom, hogy mi a helyes.
- Tudjuk, hogy nehéz, amin átmegy. De össze kell szednie magát.
Hümmögök válaszképp, nem nagyon éreztem még magam ennyire sarokba szorítva. Észrevettem magamon, hogy érzékenyebb vagyok minden engem ért ingerre, amióta ő meghalt. De igazuk van abban, hogy össze kell szednem magam. Kár bármit is tagadni. A számomra helyesebb megoldás mellett döntök: váltok. Talán megbánom, talán nem, az is lehet, hogy életem legnagyobb lépése lesz, mint mikor pilótának álltam.
Gyerekkori álmom volt, amiért hosszú és rögös utat jártam be. A nevelőapám is pilóta volt, aki egyszer végül nem tért haza. De ez sohasem tántorított el, tanultam, küzdöttem, érzem, hogy a véremben van és hogy mást nem is csinálnék szívesebben. De álltam már fel nehezebb helyzetből is, amikor önerőből csak magamra támaszkodva kellett érvényesülnöm, megnősülnöm, eltartani a családom, amíg Timo még újszülött volt. Tudom mit jelent lemondani valamiről. Azt hiszem erős ember vagyok és menni fog.
Mert megy is, ha másképp nem, összeszorított fogakkal. Nem fogadtak kétkedve a Jolán, de akartam bizonyítani, hogy érdemes volt az érkezésemre rábólintani. Ennek azóta egy éve, de nem érzem - sosem érzem úgy -, hogy pihennem kellene, lazítani, mert félek még megint elbízom magam és megtörténik a baj.

Memento Mori
TMI
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#2Kedd Nov. 20, 2018 1:47 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

A parotoxis vírus sajnos sokak életét megkeserítette már, sajnálom, hogy te is csatlakoztál ehhez a táborhoz. Nem lehet egyszerű, ahogy a gyermekednek sem, de legalább Ő még ép és egészséges. A hajó váltás is fájdalmas lehetett, Sammy karakterem is ezt éli most át (bár más okból), így meg tudlak érteni, de reméljük, hogy jól fogod majd érezni magad a Jolán. Smile

Foglald le kérlek az avatarod, majd már mehetsz is játszani! Wink

Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ