Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Teagan Preston
Teagan Preston
Karakterlap : Teagan Preston Tiggie
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 6
Teagan Preston
Az URS Jola tisztje



#1Kedd Szept. 10, 2019 9:28 pm
Teagan Preston
pont pont vesszőcske

Az alapok
Becenév: Tiggie
Faj: ember
Születési hely, idő: 2546.02.16. New York  
Kor: Válasz helye  
Csoport:lázadó
Foglalkozás: Szanitéc  
Család: A családom különleges, minden szempontból. Hiszen annyi titok övezi. Minden ember, aki ismer minket, úgy hiszi, nálunk boldogabb család nem létezik. Apa szorgalmas és a munkájának nagy híve. Anya mindent megtesz azért, hogy õ legyen a tökéletes háziasszony, minden tökéletesen tiszta és varázslatos. van valami borzongató is.
Anya, térjünk ki rá, sötét haját örököltem, az okosságát is sikerült bekebeleznem. Minden nap az iskola után segített a leckében és ott volt, ha szükségem volt rá. Megvédett az ágyam alatt rejtõzõ démonoktól. Amiket beképzeltem. Viszont sosem szegült ellen apámnak. Talán ezért is gondoltam, hogy ez egy normális kapcsolat, behódolni egy férfinek, aki a kenyérkeresõ. Csodáltam õt, hogy ennyi erõ szorult abba a törékenytestben, ami védelmezõen ölelt magához, minden egyes nap. Nap, mint nap óriási harc dúlt benne, amit titkolt, hiszen a férje egészen más, mint amit bárki gondolt. Hogy lehet egy szörnynek egy ilyen tündéri felesége?
Apa,forgácsoló a munkája híres a szakmájában , gondosan kezeli a fát, úgy, hogy szinte szerelembe esett, minden egyes bútort úgy rak össze, mintha önmagának csinálná. De a fán kívül van nagyobb szerelme is, talán a bolondulásig oda van a vadászatért. Kihitte volna, hogy a csendes férfi, aki rajongója  önmagának ennyire megõrül  egyetlen hobbiért. A jeges kék szemek, amikkel felmérte az erdõben rejtõzködõ állatokat. Az áldozatot körül lepte a vadászat bûze. Engem is kötelezett, hogy tartsak vele, és vegyek részt a hobbijában. Viszont a rémálmok és a démonok valósággá váltak. Hiszen kiderült, hogy a nagy vadászat, amiért apám õrületbe ment, az az ártatlan lányok voltak. Olyanok, mint Én. Egy világ omlott bennem össze.
Családi állapot: Páratlan
Szexuális beállítottság: Hetero
Karakter arca: Blanca Suárez


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Amikor rám nézel az elsõ benyomásod, hogy olyan vagyok, akár egy baba. Hatalmas barna szemek, sötét haj, ami dúsan körül veszi az arcomat és telt ajkak, amik kihangsúlyoznak minden egyes apró részletet.  Alacsonyságom olyan érzés kelt benned, mintha egy kobolddal beszélgetnél. Mivel alig érem el a százötvenhat centit. Igen, ez halál komoly, akkora vagyok, mint egy jól megtermett óvódás. Amúgy, egy elég idegesítõ és tudálékos nõszemély vagyok, nem szeretem azokat, akik megkérdõjelezik a tudásomat.
Ami még talán szemet szúr, hogy a bõröm nem épp fehér, ez annak is az, az oka, hogy az apám marokkói, az anyám pedig angol. Szép párosítás, tudom. Na, innen ered a tejeskávé színû bõröm.


Minden lánynak meg van az különlegessége, hogy megkapja a Barbie babákat, hogy játszhat a barátaival. De nekem sosem volt igazán gyerekkorom. Vagy, hogy pontosabb legyek, a babázás maradt ki. Apa nem mondta ki, de valamilyen szinten bánta, hogy nem fia születet. Leginkább ez akkor teljesedett ki, mikor a hobbijába akart belevonni.
Anya mindig is azt akarta, hogy feleljünk meg apának. Ha rend volt, akkor törölgettünk vagy együtt készítettük a vacsorát, amit szigorúan abból, amit apa hétvégén levadászott. Finomabbnál finomabb ételek kerültek az asztalra. A tanulmányaimra koncentráltam, mikor épp kaptam valamennyi szabadidõt, és nem kellet megtanulnom, hogy kell konyha késszé varázsolni a szarvas húst. Persze szerettek a konyhában is segédkezni, de ahhoz, hogy felvételt nyerjek a legjobb egyetemre és az orvosihoz megkapjam az ösztöndíjat, sajnos sok idõmbe és erõfeszítésembe kerül. Az órai anyagok nehezek és sok odafigyelést követel, fõleg, hogy emelt biológia és kémia szakon szorgoskodom. Hogy ne legyek lemaradva az egyetemi elõkészítõhöz.
Minden a megszokott menetében telt, úgy, ahogy illet. Hétvége volt, végre alhattam volna tovább, mert elõzõ nap három olyan dolgozatot is írnom kellet, ami erõs koncentrációt követelt meg. Hiszen egy rosszul írt szó, vagy egy elbaltázott mondat és a pontjaim máris nem úgy alakulnak, ahogy én szeretném. Azt hiszem túl nagyok az elvárásaim magammal szembe. Hiszen nincs olyan sok barátom, sõt. Azt hiszem, egy biztos ember van az életemben. De õt is féltik tõlem. Nem vagyok az a tipikus bulizós lány, pedig New York pont errõl híres. Elcseszett lennék? Nem hiszem.
De az álmok nem múlnak, Hiba gondolkodok mindig valamin, jönnek és elsodornak. Álmosan csoszogok a papucsomba az ablakhoz, ahol apát látom a kocsi körül sündörögni. Vadászni megy. Ismét. Felpillant az ablakhoz és int. Tudom mit jelent. Ideje menni, vadászni. Lehetõ leggyorsabban kapom magamra a terepszínû ruhákat. Nem rég kaptam, hogy csatlakozzak hozzá.
Persze a történések felgyorsulnak egyik pillanatban még a kocsi felé tartok, a másikban pedig az erdõ kellõs közepén egy távcsõbe meredek, miközben áhítattal nézem a szarvast. Az állat hatalmas volt, bundája csillogott és fogalma sem volt róla, hogy most lépet be abba a mezõbe, ahonnan már biztosan nem lesz kiút.
- Teagan, ne kapkodd el. Mérd fel a szél sebességét, az õz mozdulatát. Nyugodj meg. – adja az utasításokat, én pedig felemelem a fegyvert. A távcsõbe pillantva ismét szemügyre veszem a békése álldogáló egyedet. Az én áldozatom. Nekem kell kioltani az életét. Nem mehet tovább, vagy vissza a családjához. A gondolatok végére érve meghúzom a ravaszt. A combját éri a találat, de tovább ugrik, követem a puskával és ismét leadok egy lövést, majd még egyet, és végül az állat a földre kerül. A szívem összetört. A lelkem már akkor elkárhozott, mikor elõször meghúztam a ravaszt.
Aznap megtanultam, hogy kell kizsigerelni az állatokat úgy, hogy ne sértsem fel a belsõ szervüket. Hiszen akkor tönkre megy a húsuk és az pazarlás lenne. Apám szerint minden porcikájuk kincset ér. Mindent fel lehet használni. De nem tudtam, hogy ennyire fontos számára.
Viszont pár napja más is kiderült. Apa egy gyilkos. Embereket öl. A vadászat után alig egy héttel késõbb elutaztunk. A vonaton voltam, utaztunk hazafelé, mikor egy hozzám hasonló lány felszállt és apa szemében valami megcsillant. Sosem láttam még ilyennek, csak ült és felfalta volna a tekintetével. A bólintása mindent elárult.
Felnyalábolva a táskámat leültem a lány mellé, hogy beszélgetésbe elegyedjek vele. Érdekes volt, hogy mennyire hasonlítunk. A szeme sötét volt, akár az éjszaka, a haja pontosan olyan színû volt, mint a gesztenye, ami az udvarunkba terem. Senkinek nem tudott volna ártani, békés lélek volt. Megtudtam, hogy haza utazik, de a szülei nem lesznek otthon. Kellemes elbeszélgettünk. De a vonatút véget ért, szétváltak útjaink. Amint a lány eltûnt a tömegben apa olyan hévvel kérdezett, hogy megrémültem. Elmondtam mindent, hiszen tudtam, ha nem õ, akkor én leszek a terítéken. Akkor még nem tudtam, hogy mit fog tenni.
Viszont az eltûnt lányok a tévében. Mind azok voltak, akikkel nekem kellet összeismerkedni. Hamar összerakta a képet. De arra nem is gondoltam, hogy megöli õket. A rémálmok egyre élénkebbek voltak, valóságosak. Hiszen én ölöm meg õket. Megakadályozhatnám, de akkor én lennék a következõ. Gyáva vagyok? Szeretek élni! Nem akarok meghalni.
Minden akkor változott meg, mikor már szakorvosként, megkerestek. Teljes titokban kellet minden féle szűrő vizsgálaton részt venni. Nem értettem, hogy mi a franc történik körülöttem. Aztán persze megjelent egy öltönyös ember, majd egy katonai gúnyába öltözött fickó. Valamit hadováltak rólam. Nem is értettem. Majd a kezembe adták a felmondási papírjaimat. Hogy sokkal jobb hely vár rám. Hogy az enyém lehet az, amiről mások álmodozhatnak. Kaptam egy napot. Huszonnégy órám volt eldönteni, hogy itt hagyom az átkozott helyet, hogy ismét menekülhessek. Ismét iszkolhatok. Nem fogja senki sem tudni, hogy az apám egy sorozatgyilkos. A csillagok között lehetnék. Persze nem kellet a huszonnégy óra, tizenharmadikba lépve más telefonáltam is. Kiképzések sora, mindenféle gyakorlatokat kellet tökéletesen végig vinni. Hiszen nem elég, hogy a genetika jó. Fizikum és a mentális állapotnak megfelelőnek kell lennie. Soknapos izzadás és sajgó izmokkal megjelentem a „főnökeim előtt”. Végül hezitáltak, nem akarták, mert a hajlam meg van arra, amit apámtól örökölhettem. Viszont, nem sok választásuk volt. Valamiért folyamatosan valami órát bámultak. Végül a bélyegző után mehettem is a hajóra. Aztán a fagyasztóba. Mondanám, hogy csodálatos volt, vagy borzalmas. De nem emlékszem semmire. Felébresztettek, hogy most már szükség van a szaktudásomra. Persze kellettek napok, míg nem valami kis ablakon pillogtam kifelé, hogy csodáljam a sötétséget. Most pedig, hónapok múltán az információkat feldolgozva már teljesen eltudom látni a munkámat. Most, hogy lezajlott a vírus, remélhetőleg lesznek nyugodtabb perceim. De aggasztó, hogy ennyien maradtunk.

Memento Mori
Információk Rólad, amiket meg mersz osztani (név, kor, multik stb.)
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Teagan Preston 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#2Pént. Szept. 13, 2019 1:40 am
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Teagan!

Rendkívül részletesen kidolgozott előélettel érkezel hozzánk, és talán te vagy az egyetlen, aki boldogan ébredhet ebben az új világban...egyenlőre Very Happy
Bevallom, osztom a "főnökeid" aggodalmát, de ez természetesen csak amolyan ösztönös dolog. Biztos vagyok benne, hogy remek szanitéc leszel, és nyugodtan rád bízhatja bárki az életét, anélkül, hogy kolbászt főznél belőlük.
Az aviért külön dicséret, még sosem hallottam a hölgyről, de nagyon szép a mosolya Very Happy

Nincs is más hátra, foglald le az arcod, és irány játszani! Very Happy

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ