Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Almost miracle [V]
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#1Vas. Jan. 24, 2021 2:40 pm
Gyengélkedô
Legénységi fedélzet

Modern, jól felszerelt orvosi szoba, vizsgálók, és egy 10 ágyas betegszoba. Szükség esetén sürgősségi beavatkozások végzésére is alkalmas.


Jelenleg telt ház van, és a szint további 5 raktárát, és nagyobb termét is átalakították, hogy a fekvő betegeket legyen hova helyezni.  



Hetek óta vagyok már rosszul szinte minden reggel a közérzetem sem az igazi. Azt hittem, hogy ez csak a sok munkának és a küldetésnek. Iszonyat ideges voltam az egésztől. Rendben hazaértünk, de mg mindig állandóan azon kattog az agyam. Még mindig félek...
Viszont arra rá kellett jönnöm, hogy bizony ezek a rosszullétek nem a munka miatt vannak... Vagyis a havi bajom nem jött még rám... Pedig ilyenkor már a végénél kéne járnom.
Bár tudom, hogy ő nem ezzel foglalkozik, de mégis úgy éreztem, hogy Morgant kell felkeresnem a "gondommal". Valahogy benne megbízom. Talán a lábas történet miatt, nem tudom...
Megbeszéltem vele egy időpontot, mikor nem sokan mászkálnak a gyengélkedőn. Nem akarom, hogy mindenféle pletyka útnak induljon velem kapcsolatban. Vizont azt nem mondtam még el, hogy miért is van rá szükségem. Jobb azt szemtől szemben megbeszélni.
Egy nagy levegőt veszek, ahogy az ajtóhoz érek. Félek, izgulok, ideges vagyok. Örülnék neki, ha Powell itt lenne, de... mégsem mertem neki szólni a dologról.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#2Hétf. Jan. 25, 2021 12:37 am
Mióta segített a parancsnok műlábának kalibrálásában, azóta egy szót sem hallott Freya felől, ami nem baj, hiszen ez azt jelenti, nem volt semmi probléma a továbbiakban. Emiatt érte szinte meglepetésként, mikor üzenetet kapott tőle, hogy egyeztessenek egy időpontot. Semmi kérdés, kérés vagy egyéb magyarázat, azon kívül, ha egy mód van rá, egy csöndesebb órában találkozzanak, mikor nem sokan járkálnak a gyengélkedő környékén.
- Mi a sztorid, parancsnok? - mormolja maga elé, ahogyan mégegyszer átfutja az üzenetet.
Orvos, valóban és nem is akármilyen, de általában csak akkor lép a színre, mikor mindenki más csődöt mondani látszik... vagy ha hétpecsétes titokról van szó.
Azarov. Hwan. Most pedig Peterson. A többiekről nem beszélve. Vajon újabb személyesebb projekttel fog bővülni a kollekciója?
Bármennyire is viszket a tenyere, most nincs ideje előhalászni a parancsnok előzetes egészségügyi aktáit, arról nem beszélve, hogy van olyan adat, ami a Volentisen ragadt és ott is fog maradni, hacsak át nem tör valaki az adatbázis tűzfalán és védelmi csapdáin. Így maradnak a Jolán végzett vizsgálatok eredményei, a páciensek őszintesége vagy hazudozásai, amire alapozni lehet a diagnózist. A végén úgyis mindenre fény derül.
A megbeszélt időpontnál jóval korábban érkezik, hogy előkészíthesse a terepet a gyengélkedőn. A nővér szüneten, a betegek leválasztva, így a vizsgáló biztos, nyugodt, pont ahogyan Peterson szeretné.
- Parancsnok, fáradjon be. - a nőnek kopognia sem kell, már előre nyitja neki az ajtót, a monitoron keresztül figyelte a bejáratot, hiszen csak semmi feltűnés.
- Minden rendben? - kérdez illedelmesen, noha enélkül is süt a másikról a félsz.
Most már tényleg kezd kíváncsi lenni.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#3Hétf. Jan. 25, 2021 6:21 am
Magam sem tudom eldönteni, hogy hogyan is vagyok a rosszul léteken kívül. A legtöbb nő örömködne, ha csak egy picit is gyanús a dolog... Én viszont félek, de nem tudom, hogy ez a jó fajta félelem, vagy sem.
-Morgan! - Biccentek neki egyet, majd be is lépek az ajtón. Baszki ennyire ideges is rég voltam már. Ahogy körül nézek vissza is fordulok felé.
-Hagyjuk a hivatalos megszólítás. Most nem azért vagyok itt. Persze, ha ez téged sem zavar. - Küldök felé egy mosolyt, majd ismét körbe nézek. Mennyire utálom ezt a helyet, bár ki szereti?
-Nos... Öhm... Mostanában elég rosszul vagyok. Sűrűn viszont látom az elfogyasztott kaját. Azt gondoltam ez csak az idegesség, a stressz a sok munka miatt, de... Már lassan egy hete, hogy nem jön meg. - Hallgatok el és nézem őt. Biztos vagyok benne, hogy tudja miről is beszélek. El is indulok a vizsgálóasztal felé, de addig nem fekszem fel rá, míg nem mondja.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#4Hétf. Jan. 25, 2021 3:19 pm
- Nem, egyáltalán nem zavar, Freya. - viszonozza a mosolyt, aztán tekintetét a nőn pihenteti.
Nem szól semmit sem, hagyja kibontakozni a másikat, s miközben hallgatja, addig tovább figyeli őt. A mozdulatait, ahogyan helyezkedik, az arcát, a testét, és Freya még be sem fejezi a mondandóját, már tudja miről lesz szó. Megvárja, míg a nő a vizsgálóasztalhoz sétál, odalépked mellé ő is.
- Ez pedig meglep, mert...? - tisztában van a parancsnok előzetes nőgyógyászati leleteivel, mikor először végezték a kivizsgálásokat, szóba került az esetleges meddősség.
Pontosabban az, hogy nem volt képes kihordania egyetlen terhességét sem, noha ez a termékenységének tényén nem változtatott száz százalékosan.
- Rendben. Csináljuk ezt. Megvizsgállak, végzünk egy gyors tesztet, hogy ne csak találgass, aztán onnantól megtervezzük mit szeretnél, oké? - veti fel a másiknak az ötletet, majd egy kis üvegcsét nyújt át neki.
Nem jön a tűivel, maradjanak a jól bevált vizeletmintás módszernél, az elbeszélései alapján már abból is kimutatható lesz... megerősíthető a várandósság. Szinte biztos benne, hogy a parancsnok terhes, de kell a megerősítés.
- Tudod merre a mosdó. - teszi még hozzá. - Én itt várok.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#5Hétf. Jan. 25, 2021 5:49 pm
A kérdésére nem kap azonnal választ. Magam is elgondolkozom rajta. Meglepett lennék? Igen talán az is. Erre nem is gondoltam még. Egy nagy levegőt veszek, majd a szemeibe nézve válaszolok neki őszintén.
-Bevallom neked, hogy fogalmam sincs, hogy mit érzek... Vagyis... van bennem öröm, düh, félele és igen meglepettség... Mindig is nehezen estem teherbe és már több éve, hogy nem is történt meg.-Igaz nem is éltem ennyire aktív nemi életet. Nem vagyok az a fajta, aki bárkivál, bármikor. Megválogattam én is a partnereimet és azt sem mondhatom el, hogy többen voltak, mint amennyit meg tudok számolni egy kezemen. Viszont sosem számolgattam a napokat és akkora szerencsém meg nem lehetett eddig, hogy mindog pont akkor történt meg,amikor kevés eséllyel eshettem volna teherbe.
-Tudom ez most kicsit kislányosan hangzik, de pont ezért nem is gondoltam arra, hogy valaha megint sikerül. Sose foglalkoztam ezzel, mióta John meghalt. Meddőnek tituláltak engem. Ezért sem erőltették, hogy újra házasodjak...és azt hiszem el is hittem ezt nekik.-Ráncolom össze a homlokom. Te jó ég most tényleg egy ostoba tini lánynak érzem magam.
-Hogy mit szeretnék?-Pislogok rá értetlenkedve, majd leesik a dolog. Oh nem... nem arról szó sem lehet!
-Öhm oki.-Pislogok meglepetten a kis üvegcsére. Tudom, hogy mit kell vele csinálnom, de nem számítottam erre. Azt hittem, hogy ultrahangozni fogunk.
-Mindjárt jövök.-Szegény Morgan... Ez milyen undorító dolog... Pfej...
Pár perccel később vissza is térek a már nem üres kis üvegcsével, amit át is adok neki. Figyeltem rá, letöröltem, lemostam meg minden, szóval annyira talán nem olyan gázos a dolog, bár ettől még így is sajnálom őt.
-Az ultrahangon még nem látszódik ilyenkor? -Csak tartok attól, hogy az agyam nem fogja elfogadni addig, míg tényleg nem látja a képen, hogy ott van a méhemben.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#6Szer. Jan. 27, 2021 11:44 am
- Nos igen, ezekkel a szavakkal nagyon szeretnek dobálózni. - válaszolja a másiknak és utána elcsöndesedik.
Neki is megvolt a maga körmenete ezzel kapcsolatosan, noha nála nem éppen a meddőség miatt. Megköszörüli a torkát, nincs itt az ideje, hogy elmerengjen a múlton, helyette a parancsnokkal kell foglalkoznia és azzal, hogy mindent alaposan átvizsgáljanak, mielőtt megtennék a következő lépéseket.
- Igen, hogy mit szeretnél. Mivel sanszos, hogy veszélyeztetett terhes leszel, meg kell terveznünk az egész állapotosságodat, ha fogalmazhatok így. Vizsgálatok, vitaminok, egyéb gyógyszerek, a lényeg, hogy minél komplikációmentesebb legyen az egész folyamat. - magyarázza a másiknak, mert Freya arckifejezéséből úgy tűnik, a nő egészen másra gondolt.
Míg a vizeletmintára vár, addig a tabletjén pötyög. Ez az első alkalom, hogy a Jolán nőgyógyászi minőségben praktizál, de annyira nem vészes a dolog. Ennél sokkal bonyolultabb helyzeteket is megélt már, nem fog ki rajta sem egy hormontúltengéses kismama vagy annak az ágyékszökevénye. Remélhetőleg Freya nyugodtan éli meg az egészet...
- Ó, köszi. - gumikesztyűvel a kezén veszi át a mintát, nem undorodik, ez a munka ezzel jár és volt már része sokkal "érdekesebb" dolgokban is, mint valakinek a vizelete.
Míg a tesztet végzi, Petersonra pillant.
- Mindjárt végzünk ultrahangos vizsgálatot is, de ahogyan saccolom, még eléggé az elején lehetsz a terhességnek. Túl sok mindent nem fogunk látni még, ne éld bele magadat. - figyelmezteti előre a nőt, aztán felmutatja neki a tabletet.
- Gratulálok. Úgy néz ki tényleg babát vársz. Ha megtennéd, hogy felfekszel a vizsgálóasztalra. - biccent arra.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#7Szer. Jan. 27, 2021 5:01 pm
Látszik a tekintetemen, hogy meglepődöm, mikor részletezi, hogy mire is gondolt a tervek alatt. Nah én pont nem erre gondoltam. Igen, ez sokkal jobban tetszik, bár anno sem segített rajtam túl sokat. Szinte mindent kipróbáltam már akkor is, de mégis elveszítettem mindegyiket.
-És szerinted megvannak az ehhez szükséges gyógyszerek, vitaminok?-A Jola nem arra lett tervezve, hogy terhes nőket gondozzon. Persze ott van Pressi is, akinek semmi gondja nem volt a várandósságával. Fogalmam sincs, hogy ő szedett e vitaminokat... De tény nem is veszített el ennyi babát.
Úgy érzem kezdek egyre feszültebb lenni. Nem tudom elengedni magam. Nálam ez sosem volt ilyen egyszerű téma.
Mereven figyelem őt, miközbn elvégzi a tesztet. Feszülten figyelem, majd végül elmondja az eredményt. Nem nyugszom meg, nem lazulok el. A szívem viszont még hevesebben ver. Még mindig nem tudom eldönteni, hogy hogyan is érzek most. Annyi féle gondolat cikázik a fejemben, hogy nem vagyok képes lecsillapítani őket.
-Értem.-Egyszerűen nem tudok mi mást mondani a dologra. Lehet, hogy nagyobb örömöt várt tőlem, de nem tudok mosolyogni, táncolni, ugrálni a boldogságtól, mert ott van az a gondolat is, hogy egy újabb életet fogok elvenni. Nem fekszem fel azonnal az asztalra. Egyszerűen csak hátat fordítok neki, mert nem tudom tovább visszafogni a könnyeimet.
-Bocsánat... mindjárt összeszedem magam...-Felnézek a plafonra, hogy leállítsam a pityergést, kicsit megrázom magam, majd miközben megtörlöm az arcom szépen fel is fekszem az asztalra. A pólómat feljebb húzom, hogy megcsinálhassa az ultrahangot is.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#8Szer. Jan. 27, 2021 8:06 pm
Nem egyszerű bíztató választ adnia a másiknak, mert ha valami, akkor az biztos, hogy a Jola szűkölködik az ellátmányban, legyen szó ételről vagy az éppen szóban forgó gyógyszerekről és vitaminokról.
- Annyit mondhatok, hogy mindent megteszek a rendelkezésünkre álló lehetőségekkel. - feleli a parancsnoknak.
Gyereket vállalni sosem lesz egyszerű vagy könnyű, mindegy hol és milyen körülmények között él az ember. Ugyanezt itt megtenni, a hajón, egy lázadás közepette... sokan megkérdőjeleznék az ember épelméjűségét. De talán ez is csak azt mutatja: az Élet mindig utat talál magának.
A szomorú igaszság? A Halál pedig árnyként követi. Ilyen a körforgás, mégha halandóként bele is akarnak nyúlni ebbe a folyamatba. Ő már csak tudja. Évek óta ezzel próbálkozik.
- Freya? - szólítja meg halkan a nőt, akit láthatóan sokkolnak a hírek.
Amint megpillantja a könnyeket, félrenéz és hagyja, hogy a másik kisírja magát. Ilyenkor nehéz bármi ideillőt mondani, bármit, ami nem hangzana rideg közhelynek. Ne aggódjon? Minden rendben lesz? Gondoljon erre, mint áldásra? Volna értelme olyat állítani, ami fölött nem lebeg Damoklész kardja? Elnyom egy sóhajt magában és halványan elmosolyodik. Orvos. Most Freya orvosa és mint az, segíteni fog a nőnek, akár tűzön-vízen keresztül. A saját elveitől függetlenül.
- Csak nyugodtan. Nem sietünk. - válaszol, aztán mikor a parancsnok felfekszik az asztalra, neki kezd a vizsgálatnak.
A monitoron feltűnik a kép. Látszólag minden rendben van. Mikor meglátja a parányi pontot, kimerevíti a képet és odamutat.
- Tessék, ott a magzat. - szólal meg és pillant Freya-ra. - Ahogyan elnézem... nagyjából az ötödik hétben lehetsz. - teszi még hozzá.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#9Szer. Jan. 27, 2021 9:02 pm
Egy mosolyt küldök felé. Már most érzem, hogy jól döntöttem azzal kapcsolatbn, hogy hozz fordultam ezzel. Diszkréten kezeli a dolgokat és tényleg mindent megtesz. Csak az más kérdés, hogy ezt a testem mennyire fogja meghálálni, vagy szarik majd bele és folytatja azt, amit eddig is tett ebben a helyzetben.
A nevemet hallva csak intek egyet neki. Pár percet kérek tőle. A félelem elhatalmasodott rajtam és könnyekben tört ki belőlem. Eszembe jutott az első eset...
-Köszönöm.-Pillantok rá és egy mosolyt is küldök felé. Próbálok mélyeket lélegezni, hogy lenyugodjak. Amikor felém mutatja a képet megnézem magamnak. Rögtön megpillantom azt a kis pontot. Egy ideig csak némán nézem, majd egyszerűen csak elmosolyodom, de ismét könnyezni kezdek.
-Bocsánat....Csak bevallom őszintén félek. -Elfordítom tekintetem és a plafont kezdem el nézni. Letörlöm akönnyeket, majd egy nagy levegőt veszek.
-Nem merem beleélni magam. Minden alkalommal bíztam a dologban... 5 hetes volt, mikor az utolsót elveszítettem. Akkor is mindent megpróbáltunk...-Nem tudom mennyire ismeri a helyzetemet. Nem várom el egy orvostól sem, hogy tudja minden katona kórlapját.
-Szóval bocsánat, ha így viselkedem.-Felülök az asztalon, majd felé fordulok.
-Hogyan lehetne segíteni neki?-Teszem fel a kérdést most már teljesen összeszedve magam.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#10Szer. Jan. 27, 2021 9:23 pm
Kezével akaratlanul is végigsimít a hasán, majd az ölébe ejtve összefűzi az ujjait és hallgat egy ideig. Emlékszik rá milyen érzés szembesülni a terhességgel, a bizonytalansággal. Tudja milyen érzés, mikor egy kis élet növekszik benne, látni a ultrahangon ahogyan egyre nagyobb lesz, egyre erősebb a szívhangja. Hallotta felsírni is. Ahogyan a mellkasára tették, ahogyan először táplálhatta. Aztán megtört minden, megbélyegezték és leminősítették... Az Élet utat talál, ám a Halál szorosan követi. Pontosan tudja, milyen érzés elveszíteni egy gyereket.
- Megértem az aggodalmadat, Freya. - szólal meg aztán, arcán nyoma sincsen a múltnak, megint csak halványan elmosolyodik, igykeszik bíztatóan viselkedni a másikkal szemben.
- A legtöbb, amit tehetünk, hogy próbáljuk elérni, a tested minél kompatibilisebb legyen a magzatéval. Amolyan "tűzfalat" állítunk fel, hogy a szervezeted ne támadja meg az új sejteket és próbálja kilökni őket magából. - teszi még hozzá és igykszik a lehető legérthetőbben elmagyarázni mindezt.
A monológja végével pedig felkel a székéről, amin eddig ücsörgött és a csípőjére teszi a kezeit, mint aki csak hadba készül vonulni. Talán valamilyen szinten tényleg odatartanak.
- Gondolom nem kell papolnom az alapokról, mint próbálj minnél stresszmentesebben élni, figyelj a folyadékbevitelre, a táőanyagokra és... igyekezz minnél kevesebb fizikai munkát végezni. Az esetedben nem mondhatom, hogy csak az első trimeszter a kritikus. Végig nagyon kell vigyázni. - figyelmezteti a parancsnokot, azután végignéz rajta.
- Egyedül akarod végigcsinálni vagy az apát is beavatnád? - tudnia kell hogyan kezelje mindezt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
Ugrás:
^
ˇ