Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Almost miracle [V]
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#21Kedd Márc. 09, 2021 2:13 pm
Elfordítja a tekintetét a nőről és csak a dolgára koncentrál. A vizsgálatra. Egyszer már ő is volt Freya cipőjében, de korán megtanulta, hogy ez a rózsaszínködös álomvilág, gyermekkacajjal, legyen már mennyire is csábító, nem neki való. Sosem volna képes mégegyszer egy emberi lényt erre az életre kényszeríteni, sem akarva, sem akaratlanul. Na, de az a szép az orvosi szakmában, hogy a saját véleménye ellenére is képesnek kell segítenie másokon, így a parancsnokon is fog. Megtesz minden tőle telhetőt, hogy a kis görcs megmaradjon.
- A szívhangja elég jó, főleg ahhoz képest hol tartasz a várandósságban. Méretre is egyezik az eltelt idővel. - szólal meg egy idő után, aztán lementi az ultrahang felvételt és átküldi Freya tabletjére, hogy a nő később is megnézhesse, ha akarja.
Egy törlőkendőért nyúl, amit átnyújt a parancsnoknak, hogy az letörölhesse a könnyeit, egy másikkal addig a zselétől szabadítja meg, amit a vizsgálat miatt kent a másik hasára. Pár perccel később visszaöltözhet Freya és visszaülhetnek konzultálni.
- A fizikai oldaltól eltekintve, hogy érzed magad lelkileg? - szegezi a kérdést a másiknak és pillant rá komolyan.
- Elég durva hormonváltozással jár a terhesség és nem mindenki kerül a jobbik oldalára. - teszi még hozzá.
Nem terapeutaként akar tetszelegni, mindössze azt kell tudnia, miként állítsa be a parancsnok terhességi gyógybogyóit.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#22Kedd Márc. 09, 2021 8:21 pm
-Ezt örömmel hallom.-Szóval eddig minden a legnagyobb rendben megy. Ennek tényleg örülök. A képet addig nézem, míg vissza nem fordítja, majd elfogadom azt a kendőt. Mennyire utálom magam ilyenkor, főleg ha mások is látják.
De azt hiszem a hajón nagyon sokan így állunk ehhez a témához. Valahogy a katonák nem szeretik kimutatni az érzéseiket mások előtt. Ledanak ezért van igazán sok munkája itt közöttünk. Bár a másik probléma, hogy agyturkászhoz sem szívesen megyünk.
Miután megtörli a hasam szépen felülök és rendbe szedem magam. Az asztal szélén ülve figyelem őt. A kérdésére elmosolyodom, nem nem válaszolom meg azonnal. Inkább igyekszem visszaemlékezni, hogy voltak e fura érzelmi hullámaim? Hmm...
-Öhm jól vagyok... Azt hiszem most ez nem jelentkezett "tünetként". Vagy legalább is én így látom. Aztán lehet, hogy Powell az ellenkezőjét mondaná.-Mosolyodom el, de hamar eltűnik az az arcomról. Leugrom a vizsgálóasztalról, majd közelebb sétálok hozzá.
-A kezdeti rosszullétek is elmúltak. Tény igen hamar elfáradok és sokszor nem alszom túl jól, de azt hiszem ez nem csak az állapotom miatt van.-Húzom el a szám sarkát.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#23Kedd Márc. 09, 2021 10:35 pm
- Hm, ez jó hallani. - bólint egyet a parancsnok szavaira, aztán tabletjén pötyög, a szabad kezével pedig a kávéspohár után nyúl és belekortyol a finom nedűbe.
Megint csak meg kell állapítsa, hogy ez tényleg korszakokkal finomabb, mint amivel eddig mérgezték magukat a hajón. Na, de koldus ne válogasson.
- Powell lassan felkötheti a nadrágszíjat. Nem lesz egyszerű menet sem a szülés, sem pedig az azt követő újszülött időszak. Sem a baba, sem a mama szempontjából. - mosolyodik el halványan, aztán Freya felé fordul és komolyan végigméri a nőt.
- Szeretnél róla beszélni...? - hagyja nyitva a kérdést a másik előtt, és innen a Parancsnokon áll, hogy mesél vagy sem.
Nem szívesen húzza ki harapófogóval a dolgokat az emberekből, alapvetően nem szeret a magánéletükbe szólni, viszont azzal mindenkinek tisztában illik lennie, az ilyesmi rendesen kihat az egészségügyi állapotukra. Ha várandós az ember, akkor az duplán igaz.
- A gyógyszeres megoldást nem igen ajánlom jelen helyzetedben, mert még mindig nem biztos miként fordul a terhességed. Nem szeretném megkockáztatni vele a magzat egészsgét. - teszi még hozzá.
Ez most nem az a pillanat, ahol kísérleti egérnek nézné a másikat, bármennyire is csábítóan adja magát a lehetőség.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#24Kedd Márc. 09, 2021 11:04 pm
Powell és a gyerek. Tényleg elbizonytalanodtam abban, hogy őszintén örülne a gyereknek. De ezt nem hozom fel neki, sem most. Inkább igyekszem ezt elhessegetni. Volt egy rossz esténk. Kiderült valami olyan róla, amit nem feltétlen gondoltam volna róla. Nos senki sem tökéletes. Biztosan vannak olyan dolgaim, ami meg neki nem tetszik.
-Kedves tőled, de nem akarlak ilyenekkel traktálni. Neked is elég munkád van ezen kívül. Nah meg őszintén szólva nem vagyok az a nagyon kitárulkozós fajta.-Ami nem feltétlen pozitív. Biztos lenne mit megbeszélni Ledaval. A múltkor is igazából egy jót beszéltem vele és őszintén jól is esett. De azóta nem is találkoztam vele.
-Nem is kérnék tőled gyógyszert erre. Mármint tisztában vagyok azzal, hogy nem oldható meg minden bogyókkal. Muszáj lesz visszafognom magam a munkában. Szelektálni fogok. Mi az, ami ráér később és mi az, amit SOS el kell intézni.-Ezt inkább már magamnak mondom, hogy tényleg megtegyem ezeket a lépéseket.
-Jah amúgy nem ide tartozó téma, de kérni akartam, hogy ha bármi meglátásod van, hogy min kéne változtatni, fejleszteni vagy bármi kérlek írd meg nekem. Nyilván van min javítanunk és biztosan vannak olyan dolgok, amikre mi nem gondolunk. Szóval nyugodtan zaklass ilyenekkel.-Már korábban is szerettem volna vele beszélni erről,de sose volt rá alkalmam, vagy ha igen, akkor más kötötte le a figyelmem.
-És amúgy most mi a teendő? Minden marad ugyanúgy mint eddig?-Ugyanazok a gyógyszerek, figyeljek magamra stb.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#25Szomb. Márc. 13, 2021 3:35 pm
Elég könnyű Freyaval együtt dolgoznia, ami jó is meg nem is. Jó, mert könnyen lehet bánni vele, mint páciens, de egyúttal kicsit... aggasztja is a dolog. Ha bármi akad, amit a nő nem tár elé, mert "nem olyan típus", akkor könnyen eshet porszem a gépezetbe. A végeredményt pedig nem garantálhatja. Nos, a parancsnok értelmes, felnőtt nő, ez az egy nyugtatja, s emiatt hagyja, hogy belátása szerint cselekedjen. Beszéljen vagy hallgasson.
- Uhm, persze. Amint lesz rá módom, összeírhatok pár javaslatot. Sajnos, javarészt gyógyszer és eszközhiányban szenvedünk, az utolsó csata eléggé megtépázta a készleteinket és már ott is porciózni kellett az adagokat. - jegyzi meg, kissé elhúzva a száját.
Erről igazán senki sem tehet, a Jola egyszerűen csak nem arra van berendezkedve, hogy ilyen horderejű eseményeknak, csapásoknak legyen kitéve. Felderítés, visszatérés a bázisra, a muníció újratárazása, és a többi. Most nincs lehetőségük erre, minden azon múlik, hogy mit tudnak innen-onnan öszeszedni.
- Igen, minden marad a régiben. Ami jó hír, mert ez azt jelenti, eddig semmi probléma nincsen a magzattal. - mosolyodik el halványan és bíztatóan a másikra.
- Ha a legkisebb furcsaságot is érzed, keress fel azonnal. Inkább legyen vaklárma. A következő időszakban lassan számíthatsz apró mocorgásokra is, ahogyan megindul a növekedés. - teszi még hozzá.
Aztán ha nincs más kérdése a parancsnoknak, akkor útjára ereszti őt.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#26Szomb. Márc. 13, 2021 9:07 pm
Nem fogok vele beszélni a kapcsolatomról Powellel. Igaz most nem olyan rózsás a heyzet kettőnk között, de majd megoldódnak a dolgok. Nem akarom őt elhagyni. Van, amivel nem értek egyet, de ez így van jól. Majd egyszerújra előveszem azt a témát... Majd ha többet tudtam meg a lányáról. Ezen kívül viszont nincs semmi gond. Vagy legalább is én nem tudok róla.
-Rendben! Ezen is változtatunk majd, de megvárom előbb majd a listádat. Aztán majd megbeszéljük, hogy miben hogyan tudunk segíteni.-Be kell vonni őket is a dolgokba, hisz ők jobban átlátják ezt a területet. Talán az orvosok feje fölé is ki kéne nevezni egy vezetőt, aki képviselheti őket. Nah majd ezzel az ötletemmel is előállok a Kapiténynál.
-El sem hiszem, hogy lehet végre megtudom milyen az, ha mozogni kezd... -Mondom kissé igazgatottan, de végül le is állítom magam. Nem, még nem élhetem bele magam.
-Köszönöm megint, de tényleg. Akkor majd gondolom hamarosan megint megbeszéljük a következő titkos randinkat.-Kacsintok rá, majd elnevetem magam. Felkapom a cuccomat majd egy köszönés után magára is hagyom őt. Egy pillanatra megállok az ajtaja előtt, lepillantok a hasamra, megsimogatom azt egy mosollyal a képemen. Minden a legnagyobb rendben lesz!

//Köszönöm <3//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Ugrás:
^
ˇ