Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Almost miracle [V]
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#11Szer. Jan. 27, 2021 10:03 pm
A testem löki ki őt... Csak tudnám miért. Valamiért nem akarja elfogadni azt az apróságot, ami ott növekedne bennem. Pedig én nagyon is örülnék neki.
-Egy tűzfal...-Bólintok egyet. Nyilván értem miről beszél. A második alkalommal is ugyanezekkel jött a doki. Nem, nem Morgan tudásában kételkedem. Tudom, hogy mindenben segíteni fog... Inkább magamban kételkedem. Most miért lenne más a helyzet?
Elmosolyodom a szavain. Nah igen, stresszmentesnek lenni, parancsnokként, ebben az időszakban. Pont ezért sem merek annyira beleélni magam. Rohadtul nem a legjobb időpont ez egy babára.
-Igen tudom és amennyire lehet igyekezni fogok. Az ivással és evéssel sose volt gondom. Nagyon fizikai munkát nem végzek... Viszont nem éppen ez a legstresszmentesebb időszak... De tudom...-Most az ő életéről van szó. Nem lehet fontosabb a munkám a babánál. Viszont nem tudom mennyire lenne okos döntés beavatni erről minenkit. A sok pihenés sem segített nekem....
A kérdésére felpillantok rá. Erre még nem is gondoltam. Adrian... Mennyire örülne a hírnek. Imádja Pressi gyerekeit is. Az övét, akkor még jobban... De mi van, ha túlságosan is beleéli magát és sosem születik meg? Egyik megoldás sem jó. Mind a kettő fájdalmas lenne neki. De ha túléli és csak utólag szerez tudomást róla talán könnyebben megbocsát.
-Azt hiszem egyelőre nem avatnám be őt. Majd, ha biztosabb lesz a dolog... Addig talán jobb lesz, ha nem tud róla.-A tekintetét nézem. Érdekel, hogy vajon ő mit gondol erről. Tudom nem lesz könnyű ez az egész... Eltitkolni előle... Gyűlölni fog...
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#12Szer. Jan. 27, 2021 10:22 pm
Tényleg nem akarja fals reményekbe ringatni a parancsnokot. A százalékokkal sem szívesen terhelné le őt, hogy minek mennyi az esélye. De talán az adhat egy kis kapaszkodót a viharban, hogy egyáltalán sikerült megfogannia a babának. Hogy Peterson és Powell ennyire kompatibilisek egymással, ami ugyanolyan sokat jelent a nemzésben. Persze ezzel sem fogja a nőt traktálni, egyelőre hagyja, hogy minden leülepedjen benne, s talán a félelem helyét átveheti a hit. A hit, ami oly sokszor logikátlan, megfoghatatlan, mégis ez az utolsó mentsvára a megfáradt léleknek. Hinni a csodákban.
- Igen, nem irigyellek amiatt, amivel most meg kell bírkóznod minden fronton. - ingatja meg a fejét, az már biztos, az élet a hajón sosem nyugodalmas, hát még ha erre ráteszi az ember a felelősség nagyobb részét is.
Ezt is megérti egy részben, de általában az ő kezében nem százak sorsa van. Egy átlagos napon legalábbis biztosan nem.
- Ha így gondolod, akkor eképpen cselekszünk, Freya. Még jó pár hét, mire egyáltalán megmutatkozik a pocakod. - jegyzi meg és amúgy is köti az orvosi titoktartás.
Az, hogy ezt ő elmondaná-e a párjának vagy sem, más tészta. Nem adhat tanácsot ebben a parancsnok számára, mert nem járnak egy cipőben, még a múltbeli énje alapján sem segíthet, a jelenben pedig ő minden, csak nem anyuka. Nem is lesz már az. Ilyen alapon a véleménye teljesen invalid.
- De bárhogyan is döntesz, ha valaki igazán szeret, az nem fog emiatt egy percig sem haragudni rád. - próbálja megnyugtatni a másikat.
Aztán csak reménykedik benne, hogy az apuka nem egy baromarc.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#13Szer. Jan. 27, 2021 10:56 pm
-Oh ne sajnálj, de tényleg. Senkinek sem könyű most. Mindenkinek sok a munkája. Hálás is vagyok azért, hogy bevállaltál még engem is. Pedig biztosan van jobb dolgod is. Szóval tényleg nagyon szépen köszönöm.-Fogalmam sincs, hogy hogyan fogom neki ezt majd meghálálni. Talán összegyűjtök neki egy adag nassolnivalót. Azt nagyon is értékelheti, hogy neki adom az édesség adagomat. Nagyon más dolgom nincsen.
-Oké.-Próbálom magam erősíteni abban, hogy jól döntöttem így. Igazából bármikor meggondolhatom magam. Lehet, hogy amint meglátom Powellt kibököm neki.... Nem.... Meg fogja majd érteni a döntésemet.
-Ez kedves tőled, de félek sajnos bármennyire is jó ember ennek nem fog örülni.-Lemászom közben az asztalról, majd kezema hasamra teszem. Egy picit behunyom a szemem.
"Minden rendben lesz!"
-Akkor egyelőre ezekre figyeljek oda? Vagy már most el kellene kezdenem szedni valamit?-Nem nagyon akarom már tovább zavarni őt. Megkaptam minden választ a kérdéseimre és most vigyáznom kell magamra, sokkal jobban, de úgy, hogy ne legyen túl feltűnő még Powellnek sem. Nem lesz könnyű és utálni fogom, de akkor is úgy érzem ez a legjobb megoldás.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#14Csüt. Jan. 28, 2021 2:26 pm
- Ezen meg te ne aggódj. Az én beosztásom jóval flexibilisebb, mint a tiéd. Eggyel több ember, igazán nem okoz problémát. - mosolyodik el és nézi a parancsnokot.
Ez pedig tényleg így van. Minél többféle emberrel foglalkozhat, annál széleskörűbb tudásra képes szert tenni, ezek pedig rengeteget segítenek a kutatásaiban is. Magzattól az idős emberekig, egészséges vagy nagybeteg, mind más és más diagnózis, a kezelésük szintén külön lapra tartozik.
- Talán... és ugyan nem nagyok pszichológus, de valószínűleg inkább a titoktartás ténye fogja zavarni, nem pedig az, hogy te milyen állapotban vagy. Leszel. Az emberek érzékenyek az ilyesmire, a bizalmi kérdés pedig még hangsúlyosabb a pároknál. - most sem fogja százalékokkal és statisztikákkal bombázni a nőt, de a tények attól még tények maradnak.
Mindenki biztonságra és bizonyosságra vágyik, ennek hiányában képesek instabillá válni, irreális döntéseket hozni, hirtelenségből cselekedni. Mindegy ki milyen "jó ember", kibilllenve az egyensúlyból, bárki megveszhet. Ilyen a természet.
- Igen, ebben a pillanatban többet nem tehetünk. Időközönként üzenni fogok, hogy megjelenj a kontrollon, vérvételeken, sorolhatnám még. Most nem tudok semmit sem adni, de a nap folyamán eljuttatom hozzád a gyógyszert, és diszkrét leszek, ne aggódj. - lapogatja meg biztatóan Freya vállát, aztán ha nincsen több kérdése a másiknak, elengedi őt.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#15Szomb. Jan. 30, 2021 9:13 pm
-Igen igazad van... De ettől függetlenül mégis úgy érzem, hogy jobban jár így... Mármint... Tudom, hogy nagyon örülne egy gyereknek és ezért félek, hogy túlságosan is beleélné magát és ha végül mégis... Szóval nem akarom, hogy úgy összetőrjön, mint én...-Csak most veszem észre magam. Bocsánatkérően pillantok a dokira.
-Bocs... Nem szokásom lelkizni, de ez most csak úgy kijött. Nem kell mondanod rá semmit. Gondolom csak ezzel próbálom magamat megnyugtatni.-Inkább csendben is maradok. Elég feladatot adtam neki így is, nem kell, hogy még a lelki vívódásaimmal is foglalkozzon. Arra ott van Leda... Csak ne lennék ennyire makacs.
Bólintok egyet a szavaira. Az nagy segítség nekem, hogy üzenni fog. Annyi munka van most, hogy csoda lenne, ha magamtól eszembe jutna eljönni hozzá konrollra. Nem akarok a babának rosszat, nagyon nem, de ismerem magam, hogy mennyire bele tudok merülni a munkába. Olyankor még enni is elfelejtek... Basszus erre most sokkal jobban oda kell figyelnem. Nah majd beállítok valami emlékeztetőt a tabletemen.
-Tényleg nagyon szépen köszönöm.-Ölelést azért most nem kap. Annyira még nem vagyunk jóban, de ha a kezembe fogom tartani, akkor az összes csillagot megkaphatja tőlem.

//Köszönöm szépen <3 Folyt. köv. hamarosan Very Happy
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#16Vas. Feb. 14, 2021 3:20 pm
2 héttel később

Egy újabb kontroll Dr. Ruhnál. Már megint egy csendesbb időszakot választottam ki hozzá. Még mindig nem szeretném, ha elkezdenének kérdéseket feltenni arról, hogy mit is keresek itt. Hiába, sok a pletykás száj a hajón és nagyon is szeretnek ostoba történeteket kitalálni. Nem szeretném, ha az egik Powell fülébe jutna.
Igyekeztem a doktornő utasításait követni. Jobban odafigyeltem az étkezésre, a folyadék bevitelre. A sok pihenés.. Nos az sajnos nem ment olyan egyszerűen. Még mindig sok a munka, az intéznivaló. De igyekeztem minden alkalmat megragadni arra, hogy kicsit szusszanjak egyet és kettesben legyek azzal a csöppséggel odabent.
-Szia Morgan!-Lépek be az ajtón miután beenged engem. Egy nagy levegőt veszek ahogy ismét körülnézek. Utálok itt lenni, de ha ez kell ahhoz, hogy életben tartsam a kis Powellt, nos akkor akár be is költözöm ide. A kezébe nyomok egy adag kávét. Ez nem a szokásos lötty, amit inni szoktunk. Neem, ezt a tehersiklóról szerzett őrölt kávéból lefőtt lé, ami ezerszer finomabb.
-Mielőtt kérdeznéd! Szedem a gyógyszereket rendesen, el is fog fogyni szóval majd kelleni fog egy újabb adag. Rendszeresen táplálkozom, öhm nem túl változatos, de sajnos ez nem rajtam múlik. Viszont azt hiszem felszedtem magamra valamennyit. Az normális, hogy máris?... -Közben a vizsgálóasztalhoz sétálok és felülök rá.
-És te hogy vagy? Van már pár ígéretes jelölt leendő dokinak?-
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#17Szer. Márc. 03, 2021 4:15 am
Még mindig nincsen top formában - köszönhetően a legutolsó PX-es magánakciójának -, de azért ahhoz képest napokkal ezelőtt hogyan festett, igazán jó színben van. Szerencsére úgy logisztikázta ki a dolgait és időpontokat, hogy senkinek ne tűnjön fel mi is történt vele. Így Freya mostani kontrollján már teljes kapacitással van jelen, készen rá, hogy átsegíthesse a parancsnokot a terhessége döcögősségén.
- Freya, üdv neked is. - biccent apró mosollyal a másik felé, azután meglepődve veszi át az ajándék kávét.
Ugyan hallott az élelemzsákmányról, ám eddig nem volt még érkezése rá, hogy bármit is fogyasszon belőle. Nem mintha ellenére volna a finom falatoknak, csak éppen nem tulajdonít neki túl nagy jelentőséget. Amíg a szükséges tápanyagokhoz hozzájut, majdnem mindegy mi a forrás.
- Köszönöm. - emeli fel a poharat, majd belekortyol a forró italba és elégedetten szusszant egyet.
Tényleg finom, a földi ízeket idézi. De ennyit a nosztalgiáról, figyelmét a parancsnokra fordítja és csöndesen hallgatja a beszámolót, aminek a végén halkan hümment egyet. Míg Freya a vizsgálóasztalra ül, addig ő a székében foglal helyet, továbbra is az ujjai között melengetve a koffeint.
- Normális, de ez nem csak a várandóssághoz köthető, szóval nem aggódnék rajta. - jegyzi meg, aztán végül leteszi a poharat az asztalra és a nő mellé sétál.
Lassan előkészül az ultrahangos vizsgálatra.
- Élek. - válaszolja szűkszavúan, nem bunkóságból, egyszerűen csak nincs miről beszámolnia.
Legalábbis olyasmiről nem, amiről a parancsnoknak tudnia kéne. A magyarázatadás Azarov tisztje lesz, már ha majd beszélni akar a történésekről. Morgant a titoktartási eskü köti.
- Mindössze Hwan nővért tanítom, több leendő "orvosról" nem igen tudok. Jeong-Suk lelkes, értelmes nő. Nem látom akadályát annak, hogy ne érné el a kitűzött célját. - felel a kérdésre és utána mutatja a másiknak, ideje vízszintbe helyezkedni.
- Hát a kadétokkal mi a helyzet? A Jola is kész komoly hadsereget felállítani? -
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#18Szer. Márc. 03, 2021 4:46 pm
-Szóval azt mondod, hogy kicsit fogjam vissza magam a puding evésben?-Nézek rá úgy, aki megpróbálja őt csak a nézésével meggyilkolni, de végül csak felnevetek. Nah igen... Lehet igaza van. Bár igaz elég okat mászkálok napközben mégsem nevezhető az tornának. Ideje lenne megint eljárnom rendszeresen edzeni.
-Amúgy ez lehet egy nagyon ostoba kérdés, de az edzés mennyire terheli meg a megzatot? Nyilván nem emelgetnék nehéz súlyokat és nem kezdenék el bunyózni senkivel sem... De mondjuk egy kis futás, bokszzsák püfölés?-Ezt viszont komolyan kérdezem tőle. Igen lehet, hogy többször estem már teherbe, de régen voltak azok és másik dokim volt. Sokaknak különbözik a véleménye. Morganben meg talán jobban is megbzom, mint az előző dokimban. Ő itt van velünk, tudom jól, hogy nem a Consiliumot pártolja és nem az ő érdekeit látja ebben a terhességben.
-Te mondd nem vagy esetleg Azarov rokona?-Mintha csak őt hallottam volna. Rövid és tömör, semmi több. Nem éppen a a csacsogós fajta. Pedig szívesen megismerném kicsit jobban. No nem kell félreérteni. Nem udvarolni szeretnék neki. Csak hát nah. Mégis csak itt van velünk a Jolán, végzi rendesen a munkáját, nekem segít. Jó lenne ezen kívül mást is megtudni róla, de persze nem fogom erőltetni a dolgot.
-Ezt örömmel hallom. Valóban a lelkesedése töretlen, még a történt események ellenére is. Szerintem jó kezekben van melletted. Szóval reméem hamarosan őt is dokinak nevezhetjük majd, bár lehet, hogy nehezen fogja levakarni magáról a Chen nővér megnevezést.-Szinte már mindenki így hívja. Igazából nem is tudom honnan terjedt el ez. Persze közben szépen felfekszem az asztalra, a felsőmet feljebb húzom.
-Oh hát persze. Két Volentisnyi katonáva is simán elbírnánk. Annyi jó harcosunk van.-Érzehető a hangomban az irónia, majd sóhajtok egyet.
-Őszintén még nem állunk valami jól. Vannak jelentkezők és meg is kezdtük a képzéseiket, de hát semmit sem lehet pár nap alatt megtanítani nekik. Időmire komoly szakemberekké válnak.-
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#19Pént. Márc. 05, 2021 12:16 pm
- Alapvetően nem kéne, hogy negatív hatással legyen a normál intenzitású testmozgás a magzatra, de... ugye nem vagy éppen hagyományos eset. Nem tudni mi lehet a vetélés katalizátora. Amondó vagyok, nagyon óvatosan, körültekintően próbáld mik a határaid. - válaszol a parancsnok kérdésére, miközben elkezdi az ultrahangozást.
Bármi, de lehet semmi nem fog gondot okozni Freya-nak a várandósság alatt, ezt sajnos nem egyszerű megjósolniuk. A modern technológia ellenére az emberi szervezet újra és újra képes ámulatba ejtő vagy éppen bizarr dolgokat produkálni. Kis szerencsével Peterson ámulni fog. Anélkül? Hah, erre a gondolatra inkább nem pazarol energiát, gyereket elveszíteni sosem lesz fájdalommentes folyamat. Sem testileg, sem lelkileg.
Az Azarovos megjegyzésre finoman felvonja a szemöldökét. Egyikük se szószátyár, az már biztos. De ez az egyik jó pontja a gépésznek. Viszont ez meg lehet idegesítő a parancsnok számára, főleg abból kiindulva, hogy a párja meg egy megállíthatatlan dumaláda. Minden elismerése Freya-é, hogy képes egy ilyen ember mellett megmaradni, Morgan valószínűleg rövid távon elmetszené a csávó hangszálait, csak hallgasson már el. Nem egyformák...
- Minden kezdet nehéz, ahogyan mondani szokás. - jegyzi meg a nőnek, miközben végighúzza az ultrahang fejet a hasán.
A monitoron meg is jelenik a kép, az aprócska magzat "nagyot" nőtt a legutolsó látogatás óta és a hangszórókon át, ha nem is túl erősen, de hallatszik a kezdeti szívhang.
- Eddig úgy fest... jól állunk. - szólal meg, és Freya felé fordítja a képernyőt.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#20Hétf. Márc. 08, 2021 9:17 pm
-Értettem!-Szóval szabad, de csak mértékkel. Bár nem is biztos, hogy lenne időm elmenni kicsit megmozgatni magam. Mondjuk nem mintha nem futkároznék egész nap.
Bár van bennem egy kis idegesség mégis próbálok lazának tűnni, mint aki egy cseppet sem idegeskedik a dolgok miatt. A múltkori alkalom nem sikerült túl jóra. Egy kicsit sikerült kiborulnom, miután megerősített abban, hogy igen bizony állapotos vagyok. De azóta sikerült rendbeszednem magam, de az idegességet nem tudtam visszafolytani.
Ahogy elkezdi a vizsgálatot feszülten figyelek. Még mielőtt láthatnám a képet egy fura hang üti meg a fülemet.
-Ez micsoda?-Szólalok meg kissé ijedten. Nem, még sosem volt szerencsém hallani a magzati szívhangot. Ilyen messzire még egy terhesség alatt sem jutottam el ezért is nagyobb bennem most a remény. Talán most végre tényleg sikerüni fog életben tartani a csöppséget.
-Mennyien nagy már!-Lepődöm meg a képet látva. Az első alkalommal csak egy pont volt, most meg egy még nagyobb pont... Na jó nem. Már kezd egészen emberi formája lenni. És ennyit arról, hogy sikerült összeszednem magam. Már megint könnyezni kezdek. A francba már! Freya szedd össze magad!
-Bocsánat, de el sem hiszem, hogy ez tényleg megtörténik.-Nem... nem szabad még jobban beleélnem magam ebbe. Még mindig nem vagyunk túl a veszélyes időszakon.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Ugrás:
^
ˇ