Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Blood & bones - we're alive [V]
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Adrian Powell
Karakterlap : Blood & bones - we're alive [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#1Hétf. Okt. 05, 2020 6:00 pm
Gyengélkedô
Legénységi fedélzet

Modern, jól felszerelt orvosi szoba, vizsgálók, és egy 10 ágyas betegszoba. Szükség esetén sürgősségi beavatkozások végzésére is alkalmas.



Élek. Most már biztos vagyok benne, hogy élek. A fájdalomcsillapítók zsibbasztó ködén át is érzem minden porcikámat, ahogyan szétesnek, majd újjáformálódnak. Valahol a távolban az életfunkciókat figyelő gép pittyeg -az a távol valószínűleg mellettem van, csak az észlelés nem jön össze -, a zaja összemosódik a többiével. Vajon mennyien vagyunk itt? Hányan úszták meg és kik azok, akik.... ha tudnám, megingatnám a fejemet elkeseredettségemben. Naivság azt hinni, hogy a harc nem követelt életet. Az enyémet, a tiédet, barátokét, családét. Freya. Peterson, nagyon remélem élsz.
- Mmmm. - akármit is akarnék mondani, az egy időre nem jön össze.
Mit mélytorkoztatnak velem ilyen lelkesen? Lélegeztetőgép? Helló... Valaki... valaki legyen szíves észrevenni, hogy ébren vagyok.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#2Hétf. Okt. 05, 2020 6:16 pm
A csata mindenkit megviselt. Bár nem terveztem lesérülni, mégis sikerült. Tudom nem volt a legjobb döntésem, de legalább a Kapitányunk is túlélte a dolgot. Már itt vagyok egy ideje, és ha minden igaz hamarosan kiengednek, bár bevallom őszintén most először érzem itt jól magam. Végre pihenhettem. Oké néha zaklattak a nővérek, de végül is jó dolgom volt.
Éppen a nővérrel beszélgetek, mikor mind a ketten meghallunk valami neszt a mellettem lévő ágyról. Egy mosoly kúszik az arcomra. A nővér rögtön ott terem Powell ágya mellé. Beavatja mindenről, hol van, mi történt és satöbbi.
Amíg nem tér magához teljesen nem szólalok meg. Várok még egy kicsit, hogy összekapja magát.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Blood & bones - we're alive [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#3Hétf. Okt. 05, 2020 6:33 pm
Ó, anyám. Annyira nem kellemetlen ez a magamhoz térési procedúra, mint amilyen az eszméletvesztési, ripityára törési volt, de ha lehet mellőzném a jövőben. Vagy megúszom egyben, vagy meghalok, innentől kezdve nem játszom a kényelmes középúton. Haha. (Miért nem nevet senki a viccen?) Fáj minden, ahogy kiszedik a csövet a torkomból, ahogy az köhögsére ingerel, még az önkéntelen fingás is meggyötör.
- Hé... - nesznek is alig nevezhető hangot csikarok ki magamból, a nővér szavai eljutnak a tudatomig, valami csoda folytán apránként fel is fogom azokat.
Összeégett bőrzsák vagyok, telistele törött csontokkal, a helyzet nem rózsás, de azért idővel összefognak puzzleözni. Addig örüljek, hogy élek.
- Pet...ers...on? - tekintetem a nőre fókuszál, gondolatban mosolygom, azt nem tudom, ez mennyire látszik a kötések fedte képemen.
- Hé... - hatalmas szikla esik le a mellkasomról.
Él. Élek. Élünk.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#4Hétf. Okt. 05, 2020 7:00 pm
Hátra dőlök a párnáim kényelmébe és onnan nézem végig Powell attrakcióját. Legközelebb százszor is meggondolja majd magát, hogy akar e hősködni.
-Nyugalom. Nincs akkora szerencséd!-Szélesedik ki a mosolyom, majd csak tovább figyelem őt.
-Bevallom őszintén igen borzalmasan festesz. De ez jár annak, aki fejjel a falnak fut.-NA jó talán nem kellene máris szívni a vérét, de alig volt kihez beszélnem. Mármint a szoba tele van betegekkel, de egyikük sem az a nagy dumás, aminek valahol hálás is vagyok.
A nővértől kapok egy csokis pudingot, amiért hálás vagyok neki. Powell is kapna, de nagy valószínűséggel még nem tart ott, hogy magától egyen.
-Amúgy köszi. Amíg kómában voltál minden pudingodat én kaptam meg. Most ennek köszönhetően akkora vagyok mint az Ocan.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Blood & bones - we're alive [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#5Hétf. Okt. 05, 2020 7:22 pm
Belül nevetek, de az elméletet nem ültetem át gyakorlatba. Nincs az az isten, hogy én most ténylegesen megmozduljak. Akarat és erő híján az orvosi utasítás is mozdulatlanságban tart, nem tudom mivel nyomtak tele, mi fércel belülről, mi forraszt, de az csak akkor működik helyén, ha én is maradok. A helymen. Amennyire lehet felpóckolnak, innen máris szebb kilátás tárul a szemeim elé.
Peterson.
- Örülök... hogy ennyire...mulattat a dolog. - rekedtes hörgedezéssel felelek a másik szavaira, de mélyen legbelül igazat kell adjak neki.
Úgy viselkedtem, mintha nem lenne holnap, és fogpiszkálóval mentem a kardvívásba. Óvatosan sóhajtok egyet, ami pedig az evészetet illeti, az nekem csövön keresztül érkezik, roppant elegáns módon.
- Egészségedre. Jól áll. Mosolygok, ha nem látszana. - teszem hozzá, aztán lehunyom egy kicsit a szemeimet.
Vaó. Ki gondolta volna, hogy a világ túl intenzív is tud lenni, miközben soha nem elég? Fárasztó.
- Hogy... mi történt veled? Tudod kiket veszítettünk el? - szegezem a kérdést Freyanak, mert ezen is túl kell esni és akkor már ne halogassuk.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#6Hétf. Okt. 05, 2020 8:18 pm
-Inkább nézett ki valamiféle vicsornak. De örülök, hogy megmosolyogtatlak.-Kikászálódom az ágyból, majd közelebb sétálok hozzá és leülök az övének a szélére.
-Nem ér rá ez később? Semmin sem fog változtatni a dolog. Sokan meghaltak sajnos. De mindenki tisztában volt ezzel. Viszont mi élünk és ez a lényeg!-A kezére teszem az enyémet óvatosan. Az, hogy mi történt velem meg, hagyjuk. Lassan felépülök, így értelmetlen erről dumálni nem?
-Inkább koncentrálj arra, hogy felépülj. Túl sokáig hallgattam a horkolásodat itt mellettem. Alig bírtam tőled aludni. Szóval most egy ideig ne merészeld lehunyni a szemed. Még a másik szobából is átszóltak, hogy hallgattassunk el.. De a nővér megakadályozott minket.-Nevetem el magam, majd fújok egyet.
-A hajó egy roncs, de már dolgoznak rajta. A lakófedélzetnek annyi, szóval addig élvezkedj, míg itt lehetsz, mert utána földön aludhatsz.-
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Blood & bones - we're alive [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#7Kedd Okt. 06, 2020 4:34 pm
Csöndesen hallgatom Freyat, bólintanék a válaszára, de mint említettem az ilyesfajta mocorgás, virgonckodás egyelőre nincs a menün. Majd bepótolom, amint újra képes leszek mozdulni.
- Hah, köszönöm, hogy nem tettetek párnát a fejemre, ha már idáig eljutottam. Hogy horkoltam. - fájdalmas nyekergéssel nevetem el magamat, aztán próbálnám a kezemmel a másikét fogni.
Több, kevesebb sikerrel megy a művelet, rábízom az irányítást. Halk sóhajjal veszem tudomásul a hajóval történteket, ezen a ponton jut eszembe Azarov is. Mivel azonban Freya meglepően jó kedélyű, kétlem, hogy a cimborája elhunyt volna. Furcsa megkönnyebbülés ez, de megtartom magamnak.
- Alszol majd mellettem a földön? Mert akkor benne vagyok. - ide most mindenki képzelje azt, hogy csábosan vonogatom a szemöldökömet, amik valószínűleg leégtek és kötések nélkül még hülyébben festenék most ki.
- Kifejezetten örülök, hogy akkor este meglátogattalak. Mostani állapotomban nem nagyon tudnám bizonygatni, hogy megéri velem lenned. - újabb nyögvenyekergős nevetés.
Anyám, valaki felcsavarhatná a morfint.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#8Csüt. Okt. 08, 2020 10:39 pm
-Pedig nagy volt a kísértés. Főleg nekem. Túl közel voltám hozzám, Túl könnyű lett volna. De végül ahogy néztelek megsajnáltalak. Szóval a kisangyal győzött.-Szélesedik a mosolyom. Természetesen semmi ilyenről nem volt szó, de jó őt szivatni. Mondjuk gonosz vagyok, hogy ilyen állapotbában csinálom ezt vele...
-Ha nem alszom melletted akkor is kénytelen leszel ott aludni. Sajnos ez nem választási lehetőség. Rendbe kell hozni a lakófedélzetet és nem leszünk vele készen egyhamar. De majd kitalálunk valamit. Túl öreg vagyok én ahhoz, hogy olyan sokáig a földön aludjak.-Még pár napig okés, de hogy hónapokig. Remélem hamar kitalálunk valami átmeneti megoldást erre.
-Most tényleg azt gondolod, hogy csak azért éri meg veled lenni?-Nem mondom azt, hogy nem volt kellemes az az este, de nem ez a fő szempont, amiért most itt ülök az ágya szélén.
-Különben is... Túléltük... Lesz még időd bizonygatni.-Kacsintok rá. Igazából már nem nagyon érdekel, hogy ki lát minket együtt. Nem is hiszem, hogy most az emberek ezen fognak kattogni. Mindenkinek megvan a maga baja.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Blood & bones - we're alive [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#9Kedd Okt. 13, 2020 1:50 pm
No, igen. Túléltük a harcot, a Jola félig trotya, az emberek trotyák, ilyenkor nem egyszerű a dolgok habosbabos oldalát nézni. A praktikum és a az azonnali intézkedések ideje következik, aminek a gondolatától kiráz a hideg. Is. Azt hinnéd a győzelmet diadalmenet követi, harsonaszó és vidámtömegek, erre szembesülni kell az undorító valósággal.
Élet, így szeretlek én.
Sóhajtok egyet, fáj a tüdőm, fáj a mindenem, de örülök, hogy fáj. Nesze neked, Powell, megmaradtál.
- Csak vicceltem, Parancsnok. Csak vicceltem. - cukkolom a nőt, ő visszakacsint, én azzal meg sem próbálkozom, nem vagyok biztos benne, mennyire együttműködőek az arcizmaim velem.
Egyáltalán semmiben sem vagyok biztos.
- Ott kint... kész voltam elfogadni, hogy vége. Ennyi volt. - szólalok meg végül, újabb sóhaj, nem tudok Freya szemeibe nézni, így inkább a falat bámulom.
- Nem akartam, hogy miattam bárki meghaljon. - fűzöm hozzá csöndesen, és nem mintha magyarázkodnom kellene, de valahol mégis azt teszem, tudnia kell nem a semmiért hagytam volna hátra.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#10Szer. Okt. 14, 2020 11:00 pm
Csendben hallgatom őt. Megijedtem mikor kilőtték a siklóját. Milyen őrült az, aki egymaga nekitámad egy nálánál jóval hatalmasabb hajónak? Mégis mit gondolt? Hogy majd legyőzi? De valahol megértem, amit mond. Szerintem én is inkább elfogadtam volna a halált, minthogy kockáztassa egyik társam az életét miattam.
-Nos nem volt jó végig nézni a dolgot... De szerintem én sem csináltam volna másképp. Sőt... Nem hiába kerültem én is ide. Tudod megtámadták a hidat... Ethanra többen is lőni kezdtek... én meg... nos abban reménykedtem, hogy el tudom terelni a figyelmüket, de nem sikerült... És kaptam jó néhány golyót. -Húzom el a szám sarkát. De ezzel legalább segítettem rajta, nem halt meg és szerencsére én sem. Szóval nem volt az olyan nagyon rossz húzás a részemről.
-De mindegy is. Ha lehet legközelebb ne nagyon akarj hősködni. Tudom nehéz, de most már van veszítenivalód oké!?-Nézek rá komolyan, majd egy puszit nyomok az arcára.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ