Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Do you still believe in one another?
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#11Szomb. Jan. 16, 2021 5:29 pm
-Nincs annyi emberünk a hajón Adrian, hogy ez kivitelezhető legyen. Meg szerintem felesleges is. Persze igen... Sokaknak tudna segíteni, csak nem mindenki vallja be Önmagának. Leda pedig nem akar rosszat senkinek sem. Csak segíteni akar rajtunk, feldolgozni a tragédiát.-Kedvelem őt. Eddig tény nem beszélgettem vele úgy,mint a páciense, de nem hiszem, hogy utána megváltozna a véleményem róla.
-Igen ez tény... De nem mindegy, hogy mikor. Fiatalok vagyunk még. Éld meg az öregkort, legyél ráncos, őszhajú.-Én is szeretném megélni, még akkor is ha egyedül leszek.
-Ezt jó hallani. Végre neked is benőtt a fejed lágya.-Sok szép lányt láttam a társaságában anno, fiatalság bolondság... Nem mintha most olyan vének lennénk, de ő is megkomolyodott ilyen téren.
-Plusz egy főt?... Hát nem is tudom Powell. Most egy ideig biztosan nem fogok ilyeneken agyalni. Elég volt egy időre.-Gondoltam ha elmegyek randizni és netalántán jól sikerül végre túljutok Azin... De rosszul sikerült...Nagyon is. Igaz nem is gondolok a gépészünkre, de más pasasokra sem. Majd talán egyszer, nem tudom. Nem fogom erőltetni a dolgot. Nem is biztos, hogy az életúgy hozza majd, hogy lesz valakim.
-De remélem azért a plusz egy fő nélkül is elmehetek majd megcsodálni titeket...De nem fogsz elkésni?  Félre ne érts. Örülök, hogy itt vagy és dumálunk, de én még itt leszek egy ideig. Szóval nem akarlak feltartani. Utána is folytathatjuk... Vagy ha nem zavar veled is mehetek.-
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Do you still believe in one another?  - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#12Kedd Jan. 19, 2021 5:54 pm
Jó volna, ha egy csettintéssel tudnék segíteni a nővéren, de tudom, ez lehetetlen feladat. Akármi történt is, már megtörtént és végérvényesen beleette magát a lelkébe, ahonnét sosem fogja tudni kitörölni a traumát. Kezelhetjük, dolgozhatunk rajta, de ezek nem teszik semmissé a dolgot. Én már csak tudom...
- Jól áll a gondos anyóka szerepe. - vigyorodom el, noha valószínűleg a nő sokkal fiatalabb nálam, de olyan, mintha egy szakképzett anyuka volna, aki mindig igyekszik pozitívan állni a makacs kölykeihez és jó szóval, dícsérettel illetni őket.
Messze állok ettől az érettségtől, és ugyan valóban sokat változtam, azért még mindig van hová fejlődnöm. Sóhajtok egyet, mikor Hwanci a plusz egy főre reagál, viszont teljesen megértem az álláspontját.
- Igenis, asszonyom, értettem! - tisztelgek neki, majd megeresztek egy halovány mosolyt. - Tudom, hogy ez csillámporosan, meg rohadt negédesen hangzik, de létezik az a valaki, akivel klappolni fogsz, Hwanci. Aki a plusz egy főd lesz mindig és aki nem fog soha bántani, mert a gondolatától is rosszul lenne, hogy neked akármi módon fájdalmat okozhat. - megpaskolom a vállát, aztán nincs időm tovább bölcselkedni, mert ahogyan azt a nővér is jól látja, itt a vizitem ideje.
Felhörpintem a maradék kávémat, aztán megrázkódom, elég zaccos lett a vége.
- Nos, nagyfiú vagyok, köszönöm. De amint végeztem, visszatérek. - kacsintok rá, aztán beballagok az ajtón, egy kis időre ezzel magára hagyva a nőt.
Nem tudom milyen hírekkel szolgál majd a doktor, de nem akarom egyelőre más tudtára adni mennyire vagyok tropa.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#13Kedd Jan. 19, 2021 7:16 pm
-Én mindig is az voltam Andrian. Bár az anyóka kissé öregít engem. Azért annyira vén nem vagyok ám. Igaz nem is most születtem, de még a hajamat sem kell festeni. Néz egy ősz hajszálom sincs!-Hajtom le a fejem, hogy meg tudja nézni magának. Mindig is szerettem gondoskodni másokról. Aki csak kérte segítettem neki, még a Földön is. Sosem gondoltam arra, hogy nekem ebből mi hasznom lehetne. Tény mindig örültem neki, ha végül jobban lett az illető, még ha csak arról is volt szó, hogy meghallgattam őt.
A szavai jól esnek nekem. Én is szeretném ezt gondolni, hogy egyszer majd lesz egy olyan valaki, de egyelőre ezt reménytelennek látom. Aztán ki tudja... lehet igaza lesz.
Én viszont megölelem őt. Nem vagyok szégyenlős. Az ölelésről amúgy is azt mondják, hogy sok pozitív hatása van. Egy ölelés ömököt okozhat a másiknak, megnyugtathatja őt. Ezzel is kifejezhetjük a szeretetünket. Szeretem Adriant, de csak mint egy barátot, vagy családtagot.
-Köszönöm, hogy segítesz életben tartani a remény lángját. Freya szerencsés, hogy neki te vagy a plusz egy fő.-Már sehol sincs az a "szépfiú" , aki a lányok után rohant és elkésett mindenről mert éppen dolga volt. Komoly férfi lett belőle...
-Rendben. Én itt várlak téged, ha csak nem akar éppen megfulladni az egyik betegem.-Egy széles vigyor. Tudom ez kicsit gonosz volt, de igen néha én is lehetek ilyen. Felállok a kanapéról miután Adrien elment, majd visszatérek a tabletemhez. Amíg ő viziten van teszek egy kört a betegek között megbizonyosdva arról, hogy minden rendben van
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Do you still believe in one another?  - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#14Kedd Jan. 19, 2021 7:53 pm
Még vetek egy pillantást a vállam fölött a nővérre, azután belépek a vizsgálóba és a következő szűk félórában ott eszem a penészt. Juhúú.

- Igen, értettem. Igen, igen, felfogtam. Köszönöm. Viszlát... - intek a doktornak még utoljára, képemen a kicsit sem titkolt, odakényszerített mosoly, hogy tudja a másik, minden egyes pillanatát rühelltem a kontrollunknak.
Igaz, valószínűleg a dokit sem érdekli valójában a nyomorom, de ennyi örömöm hadd legyen már. Miután becsukom magam mögött az ajtót, egy hosszú, fáradt sóhajt eresztek meg.
Eddig jól voltam, most már sajog a fejem. Ujjaimmal megmasszírozom a halántékomat, aztán összecsapom a tenyereimet és a nővérpult felé fordulok. Nem tudom ott találom-e Hwancit vagy még éppen nővérkedik valahol, de akármi is van, arra jutok, megvárom ott. Lehet még egy újabb bögre kávét is kicsalok tőle, vagy ha végzett a műszakjával, akkor elhívhatom puding vadászatra. Freyának is meglovasítanék párat, szóval sok légy egy csapásra.
- Hwanciii? Pssszt, Hwanciiii?! - Még halkan is hangos vagyok, de ha ezzel felkeltem a másik figyelmét, akkor elérem a célomat.
- Meddig melózol? - taktikai kérdés.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#15Szomb. Jan. 23, 2021 1:06 pm
Szerencsére a mai nap elég nyugalmas volt. Egy-két ideges beteg megnyugtatásán kívül nem igen történt semmi különös. Talán ezért is sikerült bealudni nem is olyan rég. Bár a nagy csend sem mindig jó. Az után szokott jönni a katasztrófa.
Már visszafelé tartok a nővérpulthoz, mikor meghallom Powell hangját. Ezek szerint ő is végzett. Remek. Sokkal kellemesebben telik el úgy az idő, hogyha van kivel beszélgetned és azt a valakit még kedveled is.
-Pssszt Powell itt Hwanci.-Mosolyodom el, ahogy odasétálok hozzá.
-Minden rendben van? Mit mondott a doki?-Nézek rá érdeklődve. Gondolom nem örült az újabb sérüléseinek. Miért nem tudnak addig a seggükön, nyugton ülni, míg nem gyógyulnak meg teljesen? Azarovnak is teljesen feleslegesen fecsegtem erről. Ezzel csak magukat szivatják meg.. Nah meg minket, hisz plusz munka.
-Öhm... Fél órám van még. Miért? Miben settenkedsz?-Leteszem a tabletem, majd ismét a kávégéphez sétálok. Nem hiszem, hogy fogok tudni pihenni. Egy hideg zuhany, majd felébreszt engem... Sétálok egyet...Nem tudom mit kezdek majd magammal, de majd kitalálom.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Do you still believe in one another?  - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#16Szomb. Jan. 23, 2021 4:17 pm
Szerencsére nem sokáig kell támasztanom a pultot, mikor Hwanci felbukkan. Elmosolyodom a köszöntésre, aztán felé fordulok teljesen.
- Nem dícsért meg, amiért szétverettem a képemet, de megmaradok. Továbbra is fizió meg teljes "nyugalom", ahogyan ő fogalmazott. Nem tudom hol él ez a csóka. - ingatom meg a fejemet, de inkább ő, mint doktor Ruh.
Mármint semmi bajom a dokinővel, tényleg érti a dolgát, rendesen összeszedte Freya lábát is... csak van benne valami, amitől a hideg végigcidrizik a gerincemen. Sóhajtok egyet, aztán megint Hwancira pillantok.
- Félóra, az nem olyan vészes. - állapítom meg, aztán nemes egyszerűséggel felhuppanok a pult tetejére, mint valami rossz gyerek.
- Arra gondoltam, szerezhetnénk valami nyalánkságot a konyháról. Meglepném Freya-t is a hőn szeretett pudingjával. - teszem hozzá, aztán lóbálni kezdem a lábamat és körbepillantok a nővérállomáson/várón.
Tényleg elég csöndes minden, de azt még én is tudom, hogy ilyenkor nem szabad kiejteni a cs-betűs szót, különben elszabadul a káosz. Az meg ugyan nem kellene senkinek sem, főleg nem itt a gyengélkedőn.
- Mit szólsz hozzá? Tesós program? - kacsintok rá cinkosan, aztán ha igent mond, akkor küldök egy üzenetet a parancsnokomnak, hogy Hwancizok egy sort, így lehet csak utána érek hozzá "haza", de ne aggódjon, mert viszek meglepit.
Nem mintha Freya megharagudna azon, hogy egy kis időt most Jeong-Sukkal töltök, tudja, hogy olyan, mintha a húgom lenne. Vagy nővérem-nővérem, ha úgy vesszük.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#17Hétf. Jan. 25, 2021 9:55 am
Inkább nem mondok semmit a szavaira. Az orvosa nagyon is jól beszél. Jobb lenne, ha vigyázna magára, de már megkaptam a fejmosást. Nem szükséges, hogy én is el kezdjem ezzel csesztetni. Inkább maradjon meg ez a  vidám hangulata, amit rám is átragaszt.
-Nyalánkságot? Ez nem hangzik rosszul. Freyanak jó az ízlése. Az a puding tényleg finom. De a gyümölcszselének nevezett valami is egészen ehető. Vagy legalább is jobb, mint a kása. Néha nagyon hiányoznak a földi ízek... - Sóhajtok egyet. Jó lenne egyszer lemenni az Ocanra, legalább az kicsit hasonlít a Földhöz, de most sajnos ez elég kockázatos lenne.
-Benne vagyok! Amúgy is rám fér egy kis kikapcs. - A kezébe nyomok egy újabb adag kávét.
-Jó ilyen boldognak látni téged! - Nézem még őt egy ideig. Kicsit irigykedem rá, de közben meg ő is megérdemeli ezt a boldogságot.
-És most mit csinálsz amúgy? Úgy hallottam kicsit hanyagolod a repülést , amit mondjuk megértek.-Nem lehet neki sem könnyű feldolgozni a dolgot. Közben hátát fordítva a pultnak neki támaszkodom, mellette.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Do you still believe in one another?  - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#18Szer. Jan. 27, 2021 3:48 pm
- Azt hiszem, addig, amíg édes és nem a proteinkása, bármilyen desszert jöhet neki. Meg neked is, bizony láttam ám! - vigyorodom el, aztán elfogadom az újabb adag kávét és belekortyolok.
Én már a Volentisen születtem, arról, hogy milyenek voltak a földi ízek meg úgy egyáltalán az élet, mindössze csak tanultam, vagy ha nagyon unatkoztam és az archívumban, könyvtárban töltöttem az időt, lapozgattam át az adattárat. Hwan viszont ott született. Elhiszem, hogy mennyire hiáyzik ez neki. Fájó lehet a gyökereink nélkül létezni.
- Boldognak? Hmm. - biccentek egyet és elmosolyodom.
- Na igen, mindent egybevetve, valóban az vagyok. - újabb korty a kávéból, a percek lassabban telnek, mint azt hinné az ember, és ilyenkor átfut az agyamon, nem volnék képes a gyengélkedőn dolgozni.
Nem mintha bárki engem akarna orvosának vagy ápolójának, ám ehhez a hivatáshoz extra türelem kell és tűréspont.
- Siklóink sincsenek annyi, mint kellene, és igen, ennek ellenére sem repülök. - szólalok meg újra, megvonom a vállaimat és pillantásomat Hwancira szegezem.
- Én lettem az új kommunikációs tiszt. - válaszolok a kérdés másik felére, aztán megint belekortyolok a kávéba, mert addig sem kell beszélnem.
Nem kell arról kamuznom, hogy mindent megteszek azért, hogy fizikálisan még ne találjanak fullosnak a repüléshez, hogy a gondolattól is rám tör a pánik, ha arra gondolok miként robban szét alattam a gép és utána miként haldokoltam odakint.
- Mindenki azzal zríkál, hogy majd lyukat beszélek az űrlények hasába. Vagy őrületbe kergetem az ellenséget a pofázásommal. - nevetek fel halkan.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#19Hétf. Feb. 01, 2021 7:53 pm
-Miért baj, ha ennyire szeretjük. Pont ez a lényeg! Imádjuk, mert végre más és nah... Igaz a nők sokkal jobban szeretik az édeset. Mit nem adnék egy szelet tortáért, de olyan igaziért.... -Egy szomorú, lemondó sóhaj, ahogy elengedem ezt az álomképet. Soha nem lesz rá lehetőségem ismét enni olyat... De nem is szabad rá gondolni. Ott van a puding!
-Oh szóval kommunikációs tiszt? Ez jól hangzik. Szóval a hídon dolgozol a Parancsnokkal. Biztos örülsz neki, hogy a közelében lehetsz. Bár gondolom nem sűrűn ül a helyén. Én általában mindig csak rohangálni látom.-De mondjuk nem meglepő. Elég sok a munka még mindig. A hajó már egyben van, de ember hiányban vagyunk, mindenhol. Valahonnan pótolni kell őket és azt nem egyszerű leszervezni. Én is elkezdtem ősszeírni , hogy mi kellene, hány plusz emberre lenne szükségünk, milyen képzésen kellene részvenniük ahhoz, hogy tudjanak segíteni nekünk.
-Ne mondd, hogy nem csábít a dolog, hogy elszórakozzál, mikor senki sincs ott.-Szélesedik ki a mosolyom. Annyira el tudom képzelni, hogy unalmában elszórakoztatja magát. Aztán ki tudja lehet egyszer így sikerül valakikkel, valamikkel kapcsolatba lépnie. Az órármra pillantok, majd vissza Powellre.
-Elmegyek, átöltözöm. Aztán át kell adnom az infókat a következő áldozatnak és utána mehetünk is. Addig maradj itt és viselkedj!-Mondom neki szigorúan, majd elvonulok egy kis időre.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Do you still believe in one another?  - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#20Pént. Feb. 05, 2021 6:50 pm
- Egy szóval sem állítottam, hogy baj. Csupán megjegyeztem. - vigyorodom, aztán feltartom a karjaimat megadóan.
Nőkkel, ha édességről van szó, azt hiszem jobb nem vitába szállni. Míg Hwanci elmegy átöltözni, meg átadni a stafétát a következő nővérnek a sorban, addig én szépen lehuppanok a pultról és befejezem a kávémat. Pár korty, aztán körbepillantok merre tehetném le a csuprot. Vagy mosogassam el? Kicsit tanácstalanul állok, általában - kit nevettetünk, szinte csak így - páciensként vagyok jelen a gyengélkedő életében.
Végül arra jutok, jobb, ha nem önállósítom magamat, a végén nagyobb kárt okoznék, mint segítenék a helyzeten, ezért egyszerűen csak leteszem a bögrét a pultra.
- Bocs. - suttogom magam elé, a jövőbeli takarítónak címezve az elnézést.
Aztán rendes gyerekként maradok a helyemen, míg Hwancimanci vissza nem tér a körünkbe. Megint rámosolygok, aztán a karomat nyújtom felé.
- Készen áll a konyhai kalandunkra, kisasszony? - szegezem neki a kérdést, amire természetesen pozitív visszajelzést várok.
Amennyiben nem, kénytelen leszek vállra kapni és úgy vinni őt a bűnbe.
- Kézcsók és jó munkát! - ezt a váltós nővérnek címzem, rákacsintva, és ha minden jól megy, hamarosan ajtón kívül bandukolhatunk.
Mennyivel jobb itt. Valamiért a gyengélkedő egészen... elgyengít. Hogy nem depressziós az összes ott dolgozó? Vagy lehet azok, csak jól titkolják. Fene se tudja.
- Minden rendben? -
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Ugrás:
^
ˇ