Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Home, Sweet Home [V]
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#1Pént. Feb. 12, 2021 7:03 pm
Tiszti szállás
Lakó Fedélzet

Home, Sweet Home [V] 311d94e1065ba456d14b4418948016f3Alhadnagyi rangtól fölfelé. Ezekben a kabinokban már mindenki egyedül él...ha szeretne. Alaptartozék egy számítógépes konzol, egy nagy képernyős kijelző, és persze saját fürdőszoba.



Fáradtan sétálok be a kabinunkba. Úgy érzem, hogy ez az nap az összes energiámat elszívta és igazából nem vágyom másra, csak egy kellemes zuhanyra és pihenésre. Feküdni az ágyban és nem csinálni semmit, csak élvezni a nyugalmat.
Túl sok volt az izgalom mára, főleg az, ami kiderült. Egy kis baba próbálja egragadni az életet odabent és nekem meg kell tennem mindent, hogy ez sikerüljön neki. De bármennyire is szeretném Adriannek még nem mondhatom el. Nem akarom összetőrni őt, ha végül mégis megtörténne a baj.
Szerencsére ő még nem tért vissza, így gyorsan be is foglalom a fürdőt, hogy kicsit elidőzzek ott. Utálni fog, amiért elhasználom a melegvizet, de nehezemre esik kimászni onnan.
Kényelmes ruciba öltözöm, az ágyba pakolom magam. Protézisem a falnak támasztva, kezemben a tablet és csak nyomkodok egy játékot. Másra nincs több energiám. Viszont nem akarok elaludni az előtt, hogy Powell "haza" ne érjen. Nem szeretnék az a párocska lenni, akik csak akkor vannak együtt mikor alszanak. És különben is.. Hosszú volt az a két hét távol innen. Jó lesz kicsit kettesben is lenni, beszélgetni, élvezni az ölelését.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#2Pént. Feb. 12, 2021 7:22 pm
Utólag nagyon sokszor megbántam, hogy nem vállaltam részt a legutóbbi küldetésben. A franc sem gondolta, hogy ennyire sokáig lesznek távol és ennyire nehezen fogom viselni Freya hiányát. A napok unalmas egymás utánban teltek, semmi új nem történt. Felkeltem, a hídra mentem, elvégeztem a teendőimet, mint kommunikációs tiszt, aztán vissza a kabinba, hogy álmatlan álomra hajthassam a fejemet. Valahogy ilyesminek képzelem azt, mikor kezd megzakkani ez ember. Egyedül az üzenetváltásaink tartották bennem a lelket, de hát ott is órákról beszélünk.
Borzalmas, mivé nem válik az ember, amint másnak adja a szívét. De szerencsére épségben tértek vissza.
Sóhajtok egyet, nyújtózkodom és leteszem mára a lantot. Utam egyből a kabinunkba vezet, és mikor megpillantom a kedvest, széles mosolyra húzódnak az ajkaim, odalépek az ágyhoz, s mint a villám, csapok le.
- Héé. - nyomok egy csókot a párom ajkaira, aztán magamhoz szorítom őt, esélye sincs a karjaimból szabadulni.
- Hogy telt a napod, kicsim? - szegezem a kérdést Freya-nak és hagyom, hogy levegőhöz jusson.
Vagy jó volt, vagy valami annyira mégsem, általában nem vackolódik ilyen hamar ágyba.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#3Pént. Feb. 12, 2021 7:37 pm
Ahogy belép az ajtón már el is mosolyodom és a tabletemet magam mellé helyezem. Az ölelése jól esik és én is köré fonom karjaimat. Nem is akarok szabadulni az öleléséből. Még nem pótoltuk teljesen azt a két h távolságot. Szóval vár még ránk sok ölelkezés. És nem, nem az a fajta...
-Jó volt, csak sok volt a munka és kimerültem. És neked? Hogy élvezed az új pozíciódat?-Lehet, hogy ő távolódik tőlem, de én nem eresztem őt. Közel akarok maradni hozzá.
-Ugye vacsoráztál már?-Sajnos nem tudtunk együtt lenni, de majd egyszer bepótoljuk. Legalább az étkezésekkor együtt kellene lennünk napközben, ha már rohanássról szól az egész. Bár... sokszor az ebédről teljesen megfeledkezem.
Lassan engedem el. Biztosan ő is szeetne átöltözni, zuhanyt venni...
-Öhm jahm... lehet, hogy várnod kellene a zuhanyzással.-Nézek rá bocsánatkérően.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#4Pént. Feb. 12, 2021 8:14 pm
- Egyelőre még kihívás, aztán majd meglátjuk hogyan alakul. - vállat vonok és tényleg nem tudok ehhez többet hozzáfűzni.
Egy részem elégedett a poszttal és a munkakörrel járó feladatokkal, a másik részem meg... na, annak fogalma sincsen mit akar. Repülni, felfedezni, seggén maradni. Minden attól függ, éppen milyen kedvvel kelek fel. Így jár az ember, ha a nagyvenes évei felé sincsen kiforrott életcélja, de valahogy sosem volt mire alapozni.
- Igen, ettem valamit, de ne kérdezd mi volt. Csak azt tudom, hogy telt vele a has. - újabb puszi a kedves homlokára, aztán elhúzódom tőle, mert jó volna megszabadulni az egyenruhától és egy gyors zuhanynak sem mondanék nemet.
Viszont ahogyan kiejti azokat a bizonyos szavakat, összeszaladnak a szemöldökeim.
- Mégis mennyit? Ugye tudod, ha kifürödted a melegvizet, napokig csak langyos, ha nem hideg marad fürdésre. - gondolom ez is ilyen trükközés, hogy ne pocsékoljuk feleslegesen a hajó készleteit.
- Mindegy. A hidegvíz is megteszi. - sóhajtok fel, aztán magamhoz ragadok egy törölközőt, alsónadrágot és elvonulok a fürdőszobába, kicsit felfrissülni.
Nem sokat időzöm ott, különben a lélek is kifagyna belőlem, így kb. öt perc múlva már didergősen vissza is térek a hálóba. De legalább tiszta vagyok, erre panasz nem lehet.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#5Pént. Feb. 12, 2021 8:28 pm
Nem valami bőbeszédű, de nem is kezdem el faggatni őt. Gondolom fáradt, ahogyan én is. Ettől függetlenül nagyon is remélem, hogy megtalálja a helyét és elégedett lesz a munkájával, bármit is csináljon. Rám számíthat, ott támogatom ahol tudom. Ha nem akar többé repülni azt is megértem, bár nagyon jó benne, de hiszek abban, hogy máshol is megállja ugyan ilyen jól a helyét.
-Ez a lényeg.-Mosolyodom el, majd tényleg őszinte bűntudat uralkodik el rajtam. Nem akartam ennyire elpazarolni a vizet, de mégis sikerült. Nem örül neki, nagyon nem. Lehet, hogy kicsit pipa is rám, de megérdemlem.
-Sajnálom!-Mondanám, hogy legközelebb használja el ő, de azzal sem jár jobban. Miközben ő fürdik én a lábamért nyúlok, hogy visszavegyem azt. Nem tetszik nekem Powell. Valami nincs rendben. Ennél vidámabb szokott lenni, sokkal. Egy nagy levegőt veszek. Félek ez nem egy pihentető este lesz.
Mikor kijön csak nézem őt az ágy szélén ülve. Nem támadom le azonnal... Nehezemre esik, de hagyok neki egy kis időt.
-Minden rendben?-Szóvalok meg végül pár perc múlva. Kissé aggódva pislogok rá, majd fel is állok és közelebb lépek hozzá, de megállok pár lépésre tőle, megvárom, hogy ő közeledjen felém. Ha megteszi kissé megnyugszom, de ha nem akkor tényleg baj van.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#6Pént. Feb. 12, 2021 8:40 pm
A törölközővel dörgölöm szárazra a hajamat, közben látom Freya kikelt az ágyból. Lába is a helyén, amin meglepődöm, meg voltam győződve róla, hogy lefekvéshez készülünk. Mikor felkel az ágyról és közelebb lép hozzám, de nem teljesen, na, akkor veszítem el teljesen a fonalat. Mi történik?
- Igen. Miért, nem kéne, hogy rendben legyen? - passzolom vissza a kérdést, aztán a törölközőmet a szék támlájára terítem és onnan szemlélet a páromat.
Fogalmam sincsen mit szeretne ebből a beszélgetésből kihozni, de azért teljes vállszélességgel támogatom benne. Miközben becélzom az ágyat, elhaladok mellette és egy puszit nyomok a hajába.
- Nem kell a vizen rágódnod. Nem haltam bele a jeges zuhanyba. - jegyzem meg neki és húzom magam után az ágyhoz.
Ha jön. Ha lecövekel, akkor hagyom, én mindenesetre bevetem a kis testemet a takaró alá, és elégedetten nyúlok el. Az oldalamra fordulva könyöklök fel, tekintetem Freya-t pásztázza, és kivárok.
Várom mit szeretne mondani, vagy hogy miként cselekszik, ugyanis egyelőre úgy érzem, a sötétben tapogatózom.
- Fordítsunk a dolgon. Veled minden rendben? - szólalok meg újra.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#7Pént. Feb. 12, 2021 8:53 pm
A kérdésére nem tudok azonnal válaszolni. Nem tudom megfogalmazni a dolgot rendesen, de valamiért úgy érzem, hogy valami nincs rendben. Persze nem kell mindig egymás vérét szívni, de hisz egy idő után az is átfordulhat rosszba, mikor már eleged lesz a dologból, vagy túl soknak érzed.
-Nem, nem kellene... Csak olyan rossz érzésem volt. De ha nincs baj, akkor oké.-Mosolyodom el. A puszija meg is nyugtat engem, el is lazulok tőle.
-Legközelebb jobban odafigyelek... Ígérem.-Nem lehetek önző. Vele osztozkodom a fürdőn. Igaz, így dupla melegvíz jár nekünk, ami khm... sokszor jól jön, de most egyedül használtam el az egészet. Ezt nem tehetem meg.
Nem maradok állva, megyek vele vissza az ágyba, de előtte én még megszabadulok egy felesleges tárgytól, csak utána fekszem el és fordulok az oldlamra én is. Nézem őt, majd kezemmel lágyan végig simítok az arcán.
-Igen, minden a legnagyobb rendben.-A hangom, a mosolyom őszinte. Örülök neki, hogy itt van mellettem, hogy ismét itthon lehetek. Sose voltam ilyen távol a Jolától... Lehet korábban jobban viseltem volna, de már nem vagyok egyedül. Most jelenleg úgy érzem, hogy képtelen lennék nélküle lefeküdni esténként. Már túlságosan is hozzászoktam a közelségéhez. Ez a távollét valami új tapasztalat volt a számomra... És nos nem szereteném újra átélni.
-Legközelebb magammal ráncigállak, ha ilyen messzire megyünk. Rossz volt nélküled.-Közelebb húzódom hozzá, hogy oda bújhassak.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#8Vas. Feb. 14, 2021 12:29 am
Az egymástól távol töltött idő eléggé megviselt. Azt hiszem mindkettőnket és a feszültség csak most csapódik le, hiszen... talán ez az első alkalom, hogy nem csak beájulunk az ágyba a munkanap után, hanem ténylegesen beszélünk is? A hídon nincs lehetőség magánéletre, mindenhol máshol szintén emberek vettek körül és nem igazán azon voltunk, hogy ezen filózzunk.
- Nem volt a legkellemesebb. De meg kell tanulnunk ezt kezelni. És van mit bőven. - jegyzem meg, miközben átölelem, viszont vele ellentétben én nem érzem őszintén rendbennek a helyzetünket.
Valami nem teljes. Nem tudom mi az, fogalmam sincs hol a porszem a gépezetben, csak azt tudom, nem működik olyan olajozottan, ahogy kellene. Lehet ezt látja rajtam Freya, ám egyelőre képes elcsitítani a kételyeimet az optimizmusával. Egy mosoly, egy cirógatás, csókok hada, ölelésbe fonódva. Minden adott a ködösítéshez, én pedig önként dalolva sétálok ebbe bele, mert ez most egyszerűbb, mint firtatni valamit, amiről a megérzésemen túl fogalmam sincsen.
- És, mi a véleményed? Megérte elhappolni az unokahúgit, siklóstól, mindenestől? - nem tudok minden részletről és nem tudom mennyit mondhat Freya anélkül, hogy ez esetleg ne forduljon parancsszegésbe, de tényleg érdekel mi történt ott.
Az infóra éhes kotlós öregasszony vérem nem hagy nyugodni. (Haha.)
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#9Vas. Feb. 14, 2021 2:54 pm
-Ezzel egyetértek. Sajnos biztosan lesz majd még olyan eset mikor nem tudunk együtt menni. -Bár most nem tudnék ilyet mondani, de azt sem tudjuk mi vár még ránk. Fontos munkája van neki is a hídon, amit nem hagyhat el csak úgy azért, hogy ne szakadjunk el egymástól, ahogyan én sem.
Most legszívesebben napokig maradnék így vele, de.. Mindig az a fránya de. Aki kitalálta nagy barom volt.
Behunyom szemem, elmerülök az ölelésében. Egy pillanatra eszembe jut a pocaklakóm, még el is gondolkozom azon, hogy talán mégis el kellene mondani neki. Joga van tudni róla... A szemeibe pillantok és ahogy meglátom azt a mosolyát magamba folytom a dolgot. Nem... nem akarom összetőrni a lelkét... Bár reménykednem kell abban, hogy ez más lesz. Hogy ő végre kiléphet az életbe.
Szerencsémra, vagy sem de végül ő töri meg a csendet és hozz fel olyan témát, amiről sokat tudunk majd beszélni. Kíváncsi vagyok nagyon is a véleményére. Én a mai napig nem tudtam elengedni magam miatta.
-Faye?... Nos már csak azért is megérte, mert iszonyatosan sok kaját szereztünk be. Igaz nem jut így sem sok belőle mindenkinek, de ehetünk megint egy jót és hát... tudom önzőség, de a csokiból párat magamhoz vettem.-Mondom kicsit, de csak kicsit szégyelve magam. Szerintem igen is megérdemeltem a dolgot.
-De amúgy elég fura volt az egész és a mai napig nem tudom hová tenni. Mellénk állt... Ahogy megérkeztünk a lopakodóval már üzent is nekünk... Vagyis Tomnak... Kiderült, hogy ő is android... Volt még ott négy android, négy kölyök katona kettő feketeőrség tagjaiból... Az utóbbiakat Faye ütötte le, mire odaértünk... Az androidok neki köszönhetően megadták magukat... A kölykök meg rájöttek, hogy semmi esélyük... Viszont Brown admirális nem állt le. Majdnem megölte az egyiküket, így hát én repítettem golyót a fejébe.-Húzom el a szám sarkát. Rohadtul nem vagyok büszke magamra, de annak örülök, hogy egy ártatlan kölyök helyett egy féreg veszett oda.
-Azt állítja, hogy Phoebe mellettünk áll és ezért segített nekünk. A reaktor közben majdnem felrobbant, de Aziék megoldották...Szóval igazából jobban alakult, mint ahogy azt vártuk és pont ez ami zavar... Még mindig olyan fura nekem az, hogy tényleg segíteni akar nekünk...Neked mi a véleményed erről?-Mindent elmondok neki, mert semmi olyan nincs ebben a témában, amiről ne tudhatna. Nah meg ismerem már annyia, hogy tudjam nem fogja elkotyogni a dolgokat másoknak.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#10Vas. Feb. 14, 2021 3:51 pm
Csöndesen hallgatom Freya beszámolóját a küldetéssel kapcsolatosan és próbálom elrendezni, feldolgozni az információkat. Van, aminek úgy érzem tökéletesen logikus értelme van, és van, amitől simán becsavarodnának az agytekervényeim. Ez lenne az a pont, ahol egyszerűen csak el kell fogadni, hogy ez történik és éljünk vele? Miközben elmerülök a gondolataimban, ujjaimmal a kedves tincseivel játszom, öntudatlanok a mozdulataim, miközben halkan hümmögök.
- Uhm. Nehéz kérdés. - töröm meg a hallgatásomat és felelek Freyanak őszintén.
Minden helyzetnek megvannak a pro és kontrái, ennek meg aztán ténylegesen is. Bölcs ember legyen a talpán az, aki olyan módon le tudja vezetni a pontokat, hogy közös oldalra húzza a tömeget.
- Az egyetlen android, akivel bármi kapcsolatom volt, vagyis akiről tudok, az Tom. Már azelőtt barátom és bajtársam volt, hogy mindez kiderült róla. Többször is kihúzott a csávából, legutóbb szó szerint a halál torkából. Ha erre kell alapoznom a bizalmat, akkor... hazudnék, ha azt mondanám, ő az ellenség. - válaszolok halkan, és noha ott lapul bennem is a kétség, affelől, mit is jelentenek a számunkra, az emberiség és a lázadás számára az androidok és Phoebe, egyelőre a mérleg nyelve a pozitív irányba billen el.
Aztán jön a képbe a Consilium és az intrikáik, meg a módszereik.
- Faye-t nem ismerem, mármint az android verzióját. És nem tudom mire alapozzak. - sóhajtok egyet.
Ha csak Tomból indulnék ki, akkor hajrá gépek. Az összes többi miatt meg ott villog hatalmas, vörös betűkkel a stop jelzés. Patthelyzet.
- Kölyköket küldeni ilyen helyre... undorító. Ne legyen bűntudatod Brown miatt. - teszem még hozzá komolyan.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ