Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Home, Sweet Home [V]
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#11Vas. Feb. 14, 2021 4:53 pm
Csendben figyelem őt, türelmesen végig várom, hogy összeszedje a gondolatait. Cseppet sem zavar, hogy a hajamat piszkálja, kicsit meg is mosolyogtat. Végül megszólal és én ismét csak figyelek. Egyetértek a szavaival Tommal kapcsolatban és úgy érzem, hogy hasonló a véleményünk, ami megnyugtat kissé.
-Tommal én is így vagyok. Előbb ismertem meg őt és nem tudom elképzelni róla, hogy rosszat akarna nekünk... Csak ez a tudatlanság az andoidokkal kapcsolatban... De ha minden igaz nem sokáig maradunk így. Fayet ki szeretnénk hallgatni... Mármint az állítása szerint mindent elmond nekünk, amit tudnunk kell róluk, vagy Phoeberől. Abban bízom, hogy az végre eltörli a kétségeimet.-Talán tiszta képet fogunk kapni az egészről és tényleg hinni fogok abban, hogy ők a mi oldalunkon állnak és nem csak egy csapda az egész.
-Ez is csak abban erősít meg, hogy jól döntöttünk a lázadással. Szegények... Láttad volna a tekintetüket... Gondolom azt hitték biztonságban vannak a többiek mellett. Mennyire megrémülhettek mikor látták, hogy az androidok csak úgy megadták magukat...-Nem is értem, hogy miért őket küldték el egy ilyen küldetésre. Biztosan úgy voltak vele, hogy ők feláldozhatóak, vannak helyettük még más katonák...
-Több embert kellene megmentenünk. Ki tudja, hogy ezek után még mire lesznek képesek....-
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#12Csüt. Feb. 18, 2021 6:00 pm
Szeretnék hősies színben feltűnni, de nem vagyok az. Még csak olyan rohadtul értékelendő eszméim sincsenek, amiket bárkinek érdemes volna követnie. Így vagyok... voltam a lázadással is. Nem hajtott semmi különösebb vágy, egyszerűen bulinak tűnt, másnak a megszokott körforgástól, így dobbantottam. De ki tudja? Ha aznap más lábbal kelek fel, lehet nem loholok a Jola után, lemaradva a műsorról, hanem maradok a nevenincs lányka bugyijában matatva. De ez erősen a mi lett volna ha kategória, így nem is agyalok többet rajta. Itt vagyunk, itt vagyok és azóta kirajzolódni látszanak a céljaink, egyre tisztábban.
Vagy elmosódnának?
Nem tudom sokszor hogyan érezzek.
- A világ már csak ilyen, drágám. A gyengékhez különösen kegyetlen, és egy pillanatra sem hagyja, hogy elfelejtsük mennyire pótolhatóak vagyunk. - szólalok meg halkan, aztán a hátamra fordulok, a karjaimat összekulcsolom a mellkasomon.
Freya utolsó kijelentésére először nem mondok semmit sem, aztán lassan megingatom a fejemet.
- Persze. Ez volna az ideális. De nem hiszem, hogy kellő kapacitásunk van hozzá. Arról nem beszélve, hogy sokkal egyszerűbb tagadásban élniük az embereknek, mint felébredni a valóságra. Lehet a Consilium féle világrend messze áll az idillitől, de sokaknak ez már félig Éden. És nem fognak kimozdulni a gyilkos komfortból, hogy a szabadság kényelmetlenségeivel nézzenek szembe. - jegyzem meg, miközben elhúzom a számat.
A legrosszabb, talán én sem vagyok különb azoknál, akik a Volentisen élnek tovább. Csak máshol süppedek a képzelt álomvilágba.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#13Csüt. Feb. 18, 2021 8:53 pm
Hallgatom őt. Nem is tudom mikor voltunk így kettesben, mikor beszéltük meg a dolgokat nyugodtan, békességben. Többször kellene ezt is megismételni. Érdekel, hogy mit gondol erről az egészről, hogyan látjaa dolgokat.
Ahogy hátára fekszik én már le is támadom őt. Ne higyje azt, hogy olyan könnyen megszabadulhat tőlem. Karommal átölelem őt miközben fejemet a mellkasára hajtom. Ha zavarja visszavonulok a helyemre, de remélem nem küld el.
-Csak apró morzsák vagyunk, akiket egyszerűen képesek félresöpörni. Ehm... ez annyira lehangoló. Itt van ez a hatalmas galaxis, amit még mindig nem tudtunk felfedezni, bár azt mondják végtelen... Milyen picik vagyunk... és mégis Istennek képzelik magukat.-Mármint a Consilium. Azt hiszik, hogy ők mindent megtehetnek... Pedig ők is csak apró pontok ebben a világban.
-Ilyenek a szüleim. Betegesen hisznek a Consiliumban. Próbálták ezt nekem is átadni, azt a fajta imádatot... Vagy nem is tudom, hogy minek lehetne azt nevezni... Ijesztő, hogy milyen könnyen képesek vagyunk manipulálni a másikat. Csak magabiztosság, határozottság, hatalmas szavak és már meg is nyerted magadnak a népet... Vagy legalább is a nagy részét. Én örülök annak, hogy itt lehetek és nem estem belea csapdájukba.-Egy nagyot sóhajtok. A lázadást továbbra sem bántam meg, még a sok nehézség és nélkülözés ellenére sem. Nah meg ki tudja, ha nem tettük volna meg most együtt lennénk?
-Tényleg... Amúgy neked miért nem osztottak ki feleséget?-Pillantok fel rá kérdőn.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#14Csüt. Feb. 18, 2021 9:37 pm
- Az én szüleim csak... elfogadták, ami van és így éltek, míg meg nem haltak. - szólalok meg, ujjaimmal ismét Freya hajára találok, ahogyan a mellkasomra hajtja a fejét.
A végtelenségig lehetne elmélkedni azon hogyan és miként mosta át az emberek agyát a Consilium, de ezen a ponton már felesleges ezen agyalnunk. Lesznek, akik felébrednek az ámításból, és maradnak olyanok is, akik továbbra sem hajlandóak szembenézni a helyzettel. Mi pedig csak azon segíthetünk, aki akarja, hogy segítsenek rajta.
Újabb vállvonogatás következik a részemről, majd Freya utolsó kérdésére egy pillanatra elakad a lélegzetem is. Ez az a téma, amiben nagyon bíztam, sosem fog asztalra kerülni. Nagyon-nagyon nem akarok ebbe belemenni.
De...
Talán itt az ideje annak, hogy tiszta vizet öntsek a pohárba, ha már a parancsnokkal képzeéem el a jövőmet. Nem igaz? Nyelek egyet, aztán kissé elhúzódom tőle, míg törökülésbe nem hajtogatom magamat. Komoly téma következik... és nem éppen összebújós. Megeshet, a mondandóm végére a küszöbön túl kötök ki.
- Nos... éppenséggel osztottak ki feleséget. 16 voltam. - töröm meg a csöndet néhány perces hallgatást követően.
Mély levegőt veszek, összekulcsolom a kezeimet az ölembe, aztán Freya-ra pillantok.
- És... 17 voltam, mikor megszületett a gyerekünk is. - fűzöm még hozzá.
És tudnám ezt még folytatni, de tudnom kell, hogy a drága párom nem túl sokkos az információ feldolgozáshoz.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#15Csüt. Feb. 18, 2021 10:01 pm
Felteszem a kérdést, ami már régen is felmerült bennem, de még nem kérdeztem rá. Ő tudja, hogy volt egy férjem, aki meghalt, hogy próbálkoztunk a gyerekekkel is, de nem jött össze. Viszont én semmi ilyet nem tudok róla, ami kissé fura.
Érzem, hogy megfeszül és ahogy eltávolódik én magam is felülök. Összeráncolt homlokkal figyelem őt. Nem szólal meg rögtön. Ebből rájövök, hogy valami komoly témáról lehet szó. Nem szólalok meg csak várok, várok arra, hogy összeszedje a gondolatait, vagy a bátorságát, vagy nem tudom, hogy mit. Csak azt tudom, hogy nem szeretném, ha hazudna nekem. És nem is teszi meg...
Nagyokat pislogok a hír hallattán. Egy feleség és egy gyerek... egy gyerek... Csak nézem őt csendben és próbálom feldolgozni a hallottakat. Beszédre nyitom a számat, de végül egy hang se jön ki a torkomon. Még eltelik pár pillanat így, majd végre megszólalok.
-Öhm... nos bevallom őszintén erre nem számítottam.-Egy kis időt nyerek magamnak. Egy nagy levegőt veszek, majd az ágy szélére tornázom magam, hogy végül kikeljek belőle. Nem tudok egy helyben maradni. Sétálni kezdek, miközben csak Powell szavai ismétlődnek a fejemben.
-És miért nem vagy velük? Mármint... mi van velük, hol vannak?-Állok meg egy pillanatra és pislogok rá értetlenkedve.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#16Csüt. Feb. 18, 2021 10:15 pm
Egyelőre minden nyugodtnak tűnik. Egyelőre csak... csak úgy vagyunk. Nem tudom pontosan meghatározni mennyire sokkolódott le Freya, de azért biztos, hogy ez az új infó nem lett a szíve csücske. Kihúzódik az ágy szélére, majd felkel és járkálni kezd, én meg az ágytámlának vetem a hátamat.
- A Volentisen vannak. Legalábbis legutóbb még ott voltak. - válaszolok megfontoltan, aztán rákönyökölök a térdeimre.
Nem egyszerű erről beszélni, főleg úgy nem, hogy azt hittem... ezt a dolgot magammal vihetem a sírba. Mert köztem és a "nejem" között ez ennyi volt. Egyszerű megállapodás.
- Nem szerelemből kötöttünk házasságot, hanem barátságból. Ő levette a terhet és nyaggatást a vállamról ezzel, én pedig biztosítottam neki a kapcsolat adta előnyöket. Beleértve a gyereket is, hogy ne szálljon rá a Consilium. - kezdek bele a mondandómba, majd mélyet sóhajtok, pillantásom Freya-n.
Nem tudom meg fogja-e ezt érteni. Vagy elfogadni. Vagy ezzel mindennek vége közöttünk. Ez a bizonytalanság pedig kezd kikészíteni.
- Nem kértünk egymás magánéletéből, Freya. Ő is élte a titkos kis életét, lehetett az ártatlan drága feleség, én meg felvettem a szoknyapecér szerepet. Ennyi. Ami... a gyereket illeti, sosem... nem igazán voltam az apja. Apának hívott, mert erre nevelte az anyja, de sokkal inkább csak a jófej nagybácsi voltam, aki néha megjelenik pofavizite. Helyes kislány. Vagyis, gondolom már elég nagy. 19 éves lesz. Nem ők voltak a jövőm, Freya és én sem az övék és ezt mindketten tudtuk a nejemmel. - elhallgatok, széttárom a karjaimat.
Várom az ítéletet.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#17Csüt. Feb. 18, 2021 10:40 pm
Előtte állok és figyelem őt. Nem vagyok rá dühös. Nem utálom, vagy gyűlölöm. Csak egyszerűen lesokkolt a hír. Nem hittem volna, hogy már van egy neje... nah meg egy gyereke is. Baszki egy gyerek... Ez azért nem kis dolog.
-Én nem... nem haragszom... vagyis, de... talán egy kicsit... de csak azért mert nem meséltél eddig erről.-A hangom teljesen nyugodt. Nem akarok vele veszekedni. Neki is megvan a maga múltja, ahogyan mindenkinek. Csak nem értem miért nem mesélt eddig erről.
-Basszus Adrian! Van egy szinte már felnőtt gyereked... Sőt ha úgy vesszük már tényleg az... És ott hagytad őket? Értem én, hogy nem ők a jövőd, de mégis csak a gyereked...-Inkább elhallgatok. Egy újabb sóhaj, majd csak megrázom a fejem.
-Ne haragudj, ez nem az én dolgom... Igazából nem tudom, hogy mit is szóljak ehhez. Elfogadom, csak meglepett nem is kicsit. Azt hittem csak annyit fogsz erre válaszolni, hogy egymás agyára mentetek és közös megegyezéssel elváltatok... Vagy valami hasonló. De ez így...És kik ők? Ismerhetem őket? Mivel foglalkoznak? Mégis csak a családod... Hozzád tartoznak.-És tény a Kapitánnyal eltöröltük a házasságokat, de valamiért mégis zavar kicsit a gondolat, hogy igazából nős, még ha nincsenek is úgy együtt. Azt hiszem ma sem fogunk sokat aludni.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#18Csüt. Feb. 18, 2021 10:54 pm
- Az, hogy egymás agyára megyünk, nem igen válóok a Consilium szemében. Ahogyan az sem érdekli őket, hogy egy nő nem akar fiatalon terhes lenni vagy nem tud. Csak... elveszik, ami nekik kell. - összecsippentem az ujjaimmal az orrnyergemet.
Érzem, ahogyan a feszültség teljesen átveszi az uralmat a testem fölött, de az igazat megvallva, nincsen okom felindultnak lenni. Igen, ez, ők a múltam, az életem része, amivel megbékéltem, mikor belementem az egyezségbe, viszont fiatal fejjel nem hittem, hogy ez egyszer visszaüt majd rám. Legalábbis nem ilyen formában.
- Mégis mit vársz tőlem, Freya? Mit mondjak? - nézek komolyan a nőre és kihúzódom az ágy szélére, egyelőre azonban nem mozdulok onnan.
Addig jó, míg nem kerülünk mozgásba. Félő vagy én, vagy ő, de valamelyikünk egy ponton el fogja hagyni a helyiséget, ha belelendülünk ebbe az egészbe.
- Nem tartoznak hozzám. - morgom halkan az orrom alatt és nem azért, mert tagadnám a kapcsolatot, ami egykor hozzájuk fűzött, ez pusztán a tény, amit az exemmel megbeszéltünk.
Az alku rámeső része teljesült, minden más rajta áll.
- Nem tudom ismered e őt vagy őket. És mint mondtam, nem vettem részt annyira az életükben, hogy ezeket a dolgokat tudjam. Legutóbb még otthonülő feleség volt, a gyerek meg iskolába járt. Boldog vagy? - nem vagyok indulatos, sokkal inkább kimerült.
Vissza az elejére Go down
Freya Peterson
Titulus : Parancsnok
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 470
Freya Peterson
Azonosítatlan létforma



#19Csüt. Feb. 18, 2021 11:23 pm
-Ezt én is nagyon jól tudom.-Elég sokszor kellett miattuk dokihoz járnom. Különböző vizsgálatok, hogy mi okozhatja a sok vetélést, hogy használható e a méhem, érdemes e velem foglalkozni vagy sem.
Alig akarom elhinni azt, amit hallok. Nem olyannak ismertem meg, mint aki ilyen könnyen magára hagyja a gyerekét. Értem én, hogy ez egy alku része volt, de basszus... Mégis csak a gyereke. A saját vére...
-Nem tudom! Nem tudom, hogy mit mondhatnál. Esetleg bocsánatot is kérhetnél.... vagy akármi. Ez igen is nagy dolog Adrian. Ez nem egy olyan információ amit csak úgy odadob az ember a másiknak.-Még mindig nem emelem meg a hangom. Próbálok nyugodt maradni, de ez a leszarom stílusa kissé zavar engem. Tudom mennyire szereti a gyerekeket, így képtelen vagyok elhinni, hogy pont a sajátja hagyja hidegen.
-Igen is hozzád tartoznak, vagy legalább is a lányod. Nem hiszem el, hogy nem érdekel téged az, hogy mi van vele. Lehet, hogy már van neki is gyereke és akkor te nagypapa vagy. Nem dobhatod el csak így az életednek azt a részét.-Talán azért is zavar ez engem ennyire, mert én bár akartam volna nagyon is gyereket nem jött össze. Vagy talán mert megijeszt a tudat, hogy nem érdekli őt a saját vére...
-Nem vagyok boldog...-Suttogom szinte a szavakat, majd visszasétálok az ágyhoz, hogy én is leüljek a szélére.
-Inkább próbáljunk meg aludni. Mind a ketten fáradtak vagyunk. Nem akarok veled összeveszni.-Mielőtt bebújnék a takaró alá egy puszit nyomok a vállára, ha még mindig ott ül az ágyon és nem kergettem el őt.
Vissza az elejére Go down
Adrian Powell
Karakterlap : Home, Sweet Home [V] - Page 2 Xgputdm
Hozzászólás száma : 205
Adrian Powell
Hadnagy



#20Hétf. Feb. 22, 2021 8:08 pm
Érzem, ahogyan az indulat lassan, de biztosan fortyogni kezd bennem. Csak azt nem tudom, hogy magam miatt, Freya reakciójától vagy a múltam kísérteteitől. Mert számomra mind a feleség-gyerek téma erre forrta ki magát az évek alatt. Most pedig visszatérnek kísérteni és az ezzel járó teherrel nem könnyű megbírkózni.
Összeszorítom az ajkaimat, nehogy meggondolatlanul nyilatkozzak vagy olyat találjak mondani, ami visszafordíthatatlan károkat okozna a kapcsolatunkban, de minél tovább hallgatom Freya-t, annál inkább érzem, forog a gyomrom. Hogy jutottunk odáig, mindez az én hibám? Felelősségem?
- Miért hiszed, hogy ítélkezhetsz? - csattanok fel végül, felpattanva az ágyról, ahogyan ő leül rá.
Idegesen túrok a hajamba, tekintetem rajta cikázik, a szoba különböző pontjain, majd végül csak magam elé bámulok.
- Miért nem elég az, hogy most itt vagyok, veled? Miért kell velük foglalkoznunk? - szegezem a kérdéseket Freya-nak, részemről nem fog menni az alvás vagy az, hogy mindent a levegőbe lógva hagyjunk és úgy térjünk aludni.
Most derülne ki, mennyire félreismertük a másikat? Borul a bili a paradicsomban...
- Kegyetlenség, hogy nem érdekel mi van velük? Vagy hogy miként folytatódik, esetleg zárul a vérvonalam? - vonom meg a vállaimat, ezen a ponton a legjobb, ha nyílt lapokkal játszunk.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ