Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Don't fear the reaper [V]
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#1Szer. Nov. 04, 2020 7:54 pm
Tudományos Labor
Legénységi fedélzet

Modern, jól felszerelt kutató szoba, ami kicsit úgy fest, mint az orvosi vizsgáló, csak sokkal több számítógéppel. Vészhelyzetben akár tartalék orvosi rendelőnek is alkalmazható.



Számsorok tömkelege cikázik a kijelzőn, ahogyan a program elemzi az eredményeket, összegez, átkonvertál. Minden a megszokott mederben zajlik, távol és közel sehol egy lélek. Mióta sikeresen felgyógyult a sebesültek többsége, felszabadult a tudományos labor is, így megengedheti magának a nyugodt munkakörülményeket.
Tekintete a monitor és az asztalon előtte heverő minták között jár, kénytelen volt új fontossági sorrendet felállítani, a hajó állapotát figyelembe véve, ennek okán... új megközelítésből kell előteremteniük a régi, jól bevált gyógyszereket. Nem izgalmas, nem érdekes tevékenység, ám annál szükségesebb lépés.
- Valaki nyírjon ki. - suttogja maga elé rezignáltan, aztán inkább elhallgat, nehogy egy kismadár elcsípje a kívánságát és továbbadja az üzenetet egy lelkes vállalkozónak, aki boldogan élne a lehetőséggel.
A kutatás mellett, mivel most minden hozzáértő emberre szükségük van, még a nővéreket is tovább kell képezni, hogy orvos hiány mellett is el tudjanak látni alapvető sebesüléseket, egészen apróbb műtétek végrehajtásáig merészkedve.
Hwan.
Lassan érkeznie kellene, legalábbis ezt beszélték meg.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#2Csüt. Nov. 05, 2020 8:46 pm
Mindig is a szüleim útját akartam követni. Orvos szerettem volna lenni, de nem jött össze a dolog, ezért lettem "csak" nővér. Szeretem a munkámat és sose gondoltam azt, hogy tévesen döntöttem. De most lehetőségem van, hogy tovább képezzem magam. Izgatott vagyok, de közben félek is. Mi van, ha nem fog menni nekem? Egyszer elbuktam vele. Nem akarnék megint.
Összeszedtem a holmijaimat, de első utam az étkező felé vezetett, ahol kikértem két pudingot a konyhából, természetesen kanállal együtt és úgy indultam el Morganhez.
-Szia! Itt is vagyok! Hoztam pudingot. Nem tudom, hogy szereted e.-Adom át neki az övét, majd érdeklődve pillantok rá. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit is fogunk ma csinálni. Minél több mindent meg szeretnék tanulni.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#3Pént. Nov. 06, 2020 5:57 pm
Telnek a percek, de nem kifejezetten aggodalmaskodik, Hwan nem arról híres, hogy késne. Ha pedig valami mégis közbe jönne, már rég küldött volna egy értesítőt. Szerencsére van mit csinálni addig is, így elfoglalja magát egészen addig a pontig, míg a nővér fel nem bukkan.
- Jeong-suk. - felpillant a nőre és egy félmosolyt villant rá, aztán enyhén felvont szemöldökkel fejezve ki a meglepettségét, elveszi a pudingot.
- Köszönöm. Azt hiszem. - nem egy nagy édesség fogyasztó, de nem lenne szíve megbántania a másikat, így csak illedelmesen megköszöni a kedvességet, aztán tereli a témát.
Könnyed mozdulattal felemelkedik a székéből, rövid, határozott intéssel hívja maga után Hwan-t, hogy kövesse őt a vizsgáló asztalig, ahol különféle műtéthez használt eszközök vannak kiterítve, alap dolgok, meg persze tű és a sebvarráshoz használatos cérna, kapcsok. Ennél nyilván akad fejlettebb technológia is, de mikor improvizálni kell, akkor a jól bevált módszerekhez kell folyamodni.
- Gondolom ezeket azért nem kell bemutatni. - mutat végig a készleten, aztán gyengéden megpaskolja a gyakorlásra szolgáló műszövetet.
- Egyszerűbb, ha kérdezel és onnan indulunk. Azért nem ma kezdtél te sem. - mosolyog biztatóan a másikra, illetve látta már dolgozni a nőt, nem olyan elveszett lélek ő.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#4Szomb. Nov. 07, 2020 3:25 pm
-Csak gondoltam majd pihenéskor jól fog esni.-Rántom meg a vállam. Mondjuk nem tudom, hogy szereti e, nem is fogok megsértődni, ha nem eszi meg és inkább tovább ajándékozza.
Szó nélkül követem őt. Ahogy megpillantom az előkészített eszközöket, anyagot széles mosoly terül el arcomon.
-Igaz sosem dolgoztam velük... Vagyis egy-kettővel igen, de mindegyiket ismerem.-Bólintok egyet a mondatom végén ezzel is megerősítve a válaszom.
-Nos én mindent, amit csak lehet meg szeretnék tanulni. Tudod én mindig is orvos szerettem volna lenni, csak nah... Nem sikerült bejutnom az egyetemre. Ezért választottam a nővérkedést. De azóta nagyon sok minden történt és sokat fejlődtem, tapasztaltam. Szóval, ha te is azt mondod majd, hogy van bennem potenciál akkor tényleg mindent meg szeretnék tanulni.-Nyilván nem egy nap alatt, de jó lenne, ha amikor csak lehet tanulhatnék tőle.
-De szerintem most kezdjük az alapokkal, amit könnyen elsajátítok és egy hasonló csata után hasznosíthatom majd. Varratam már egy két sebet, de arra volt időm bőven, így nem is kapkodtam el. Viszont sok helyzetben tudom, hogy nem elég egy egyszerű öltés...-Pillantok rá. Ő jobban tudja, hogy mi merre hány méter, így most hagyom is, hogy kitalálja ezen belül mivel is kezdjük.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#5Vas. Dec. 13, 2020 7:40 pm
Türelmesen végighallgatja a lány sztoriját és halványan elmosolyodik közben. Talán ez az első alkalom, hogy a másik ilyen szinten megnyílt és betekintést engedett abba, milyen volt az élete és mi motiválta és motiválja most is.
- Amíg tanulni szeretnél és bizonyítani, addig teljes vállszélességgel támogatni foglak. Ezt megígérhetem. - szólal meg, miután a nővér befejezi a mondandóját.
Teljesen megérti a tudásszomjat, azt, hogy egyre többre vágyik Hwan és azt is tudja, mennyivel másabb az, ha szilárd támogatói bázisa van az embernek, nem pedig lehúzzák. Nicholas mindig ott volt neki, bármit talált ki, bármibe akarta belevágni a fejszéjét, a testvére egy percig sem kételkedett abban, hogy véghez viszi a céljait. Ennyivel tartozik ő is az emlékének.
- Oké, akkor lássunk neki. - csapja össze a tenyereit tettre készen, azután hosszas magyarázatba fog, mert hiába tűnik izgalmasnak a gyógyítás, odáig eljutni a seggelős résszel kezdődik, a kismillió untig gyakorolt egyszerűségekkel.

Nagyjából másfél-két óra múlva arra dönt, szünetet fognak tartani, egyrészt mert egyszerre sok az anyag, másrészt pedig nem akarja a kezdet előtt elijeszteni a nőt.
- Mit szólnál, ha most megcsemegéznénk azt a pudingot? - veti fel, és az asztal irányába bök a fejével, ahol az édességek csücsülnek.
- Ne haragudj, ha ez most kicsit sok volt. Elszoktam a tanítástól. - teszi hozzá, egészen picit bűntudatosan, mert tényleg nem szívesen rémítené el a nővért.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#6Hétf. Dec. 14, 2020 1:05 am
-Ez igazán rendes tőled. Köszönöm szépen. Általában, amit elhatározok azt végig is viszem, ha csak valami oknál fogva ez lehetetlen. Mondjuk te jobban fogod látni, hogy mennyire érdemes velem foglalkozni. Lehet, hogy már a tanítás elején inkább kijelented, hogy felejtsem el egy életre ezt az egész orvosdit.-Nem negatív vagyok, csak tudom, hogy ez is előfordulhat. Lehet, hogy eljutok egy szintig, de utána az is megtörténhet,hogy nem tudok tovább haladni, mert egyszerűen az agyam nem képes rá. Nem lehet mindenki olyan okos. Ilyennek születtem, ez van.
Mindenre figyelek és jegyzetelek a tabletemben. Ha utánoznom kell, akkor igyekszem minél pontosabban lemásolni a mozdulatait. Láthatóan nagyon is élvezem az órát, még ha kicsit le is szívja az agyamat. Sok az új infó, de hát pont azért vagyok itt, hogy ezekkel megismerkedjek.
-Ez egy remek ötlet!-Mosolyodom el. Jó lesz egy kis kikapcs, feltöltődés.
-Oh nincs semmi baj. Az a lényeg, hogy minél többet tanuljak. Majd kell egy kis idő mire mind ez leülepszik, de igyekeztem rendesen jegyzetelni.-Kibontom a saját pudingomat, majd bele is eszek.
-Amúgy neked hogy jött, hogy orvosnak tanulj?-
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#7Hétf. Dec. 14, 2020 3:11 pm
- Senki sem várja el, hogy egyik pillanatról a másikra mindent elsajátíts. Nekem ez hosszú évekbe telt. - válaszol a lány aggodalmaira, aztán odasétál az asztalhoz, kezébe veszi a pudingot, meg a kanalat és egy apró falatot tesz a szájába az édességből.
Míg csemegézik, van egy kis ideje átgondolni a feleletét Jeong-suk kérdésére. Honnan az ötlet, hogy orvos legyen? Lenyalja a pudingot az ajka széléről, aztán leteszi a félig teli desszertes tálkát maga mellé, tekintetét pedig a nőre szegezi. Nem sűrűn beszél a miértekről, az okokról, nem mintha titkolózna, egészen egyszerűen így hozta az élet. Senkit nem érdekel a múlt, sem pedig az abban gyökerező sebek, tragédiák. Sodródnak a jövő felé, örökkön összetörten, mert ez már csak ilyen világ. Mindenesetre elmosolyodik, mert az emlékezés noha javarészt keserű, azért olykor édessel keveredik.
- Azt hittem... ha orvos leszek, akkor alkut köthetek a Halállal. Meggyógyíthatom a meggyógyíthatatlant és életben tarthatom azokat, akik a legfontosabbak a számomra. De az ilyesmi nem cserekereskedelem és néha... sokszor... mindegy mennyire harcolunk valamiért, veszítünk. - elhallgat, megvonja a vállait, tenyereivel megtámaszkodik maga mellett, lábait lezseren összekulcsolja a bokáinál.
- Tudom, hogy nem kell bemutatnom a helyzetünket, de készülj fel rá lélekben, minden megmentett emberre jut kettő másik, akikért semmit nem fogsz tudni tenni. - teszi hozzá, tekintete a nővér arcát fürkészi.
Furcsa milyen topikok hangzanak el folyton közöttük. Egyszer azt a kérdést szegezte neki, képes volna e ölni, most pedig azon merengenek, képes e vállalni a terhet, amit az orvoslás hordoz magában.
- Van családod? Itt vagy a Volentisen? -
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#8Hétf. Dec. 14, 2020 8:30 pm
-Nyilván nem is lennék rá képes, de azért az csak kiderül egy idő után, hogy érdemes e éveket rám vesztegetni, vagy sem.-Nem akarom, hogy feleslegesen áldozza rám az idejét, így nagyon is remélem, hogy ha tényleg azt látja rajtam, hogy nincs bennem elég tehetség ahhoz, hogy orvos legyek akkor szólni fog. Nem sértődnék meg. Lehet kissé elszomorodnék, de elfogadnám a dolgot. Legalább megpróbáltam és az a lényeg.
Jó magam is neki támaszkodom az asztalnak Morgan mellett, onnan hallgatom őt. Meg kell vallani elég érdekes érv, de közben teljesen megértem. Valami ilyesmi volt bennem is.
-Lehet minden orvos próbál egyezséget kötni a halállal, de sokszor a nővérek is. Viszont sajnos a halált nem lehet becsapni. De ne add fel a dolgot. Ki tudja... Lehet, hogy felfedezel egy olyan gyógyszert, ami ha nem is hallhatatlanná tesz minket, de meghosszabbítja az életünket.- Miért is ne lehetne? Elég fejlett a technológiánk. Régen a Földön nem voltak ilyenek, de mégis rengeteg mindent elért az ember az egészségügyben. Én szépen befalom a pudingomat. Nem hagyom meg, túl értékes ahhoz, hogy végül a kukában landoljon.
-Öhm nincsen... Sehol. Amióta felébresztettek kiderült, hogy nem lehet gyerekem, így nem is zaklattak engem ezzel a témával. Mondjuk azt nem tudom, hogy mi lehet a gond odabent. -Mutatok a hasam felé, majd felpillantok rá.
-De ez van. Talán jobb is, hogy nincs.-Bár én nagyon is szerettem volna, de már efogadtam a sorsom.
-És neked?-
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#9Szomb. Dec. 19, 2020 2:45 pm
Megingatja a fejét, de ennél többet nem fűz a másik felfedezős megjegyzéséhez. Idealista elképzelés, talán valaki valamikor valóra is váltja majd mindezt, de erősen kétli, hogy ez ő lesz. Már csak azért sem, mert ennyi hite nincsen az emberiségben.
- A hosszú élet nem mindig ér többet. Előbb választanám a rövid, de tartalmasabbat. Persze, vannak a szerencsétlen esetek is, mikor se ez, se az nem jön össze. Az valóban tragédia. - jegyzi meg, aztán elhallgat és hagyja a nővért beszélni.
Jeong-suk minden egyes mondata után egyre inkább összeráncolja a szemöldökét, aztán lassan visszanyeri a pókerarcot és együttérzően megpaskolja a nő hátát. Sokan áldásnak gondolják a gyermektelenséget ezekben az időkben, de még így is akadnak, akik rosszul élik meg a meddőséget, ami teljesen érthető. Főleg ha lehetne másként. Ha a Consilium nem játszana mindenhatót az emberek teste fölött.
- Szívesen megvizsgállak. Lehet semmiség az egész és... tudod, hogy a Consilium nem az őszinteségéről híres. Persze, csak ha így szeretnéd. Nem akarlak fals reményekbe ringatni. - teszi hozzá, viszont ha a másik szeretné, tényleg kivizsgálná és ki tudja?
Talán segíthetne rajta. Olykor-olykor egy jócselekedet kifejezetten immunerősítő hatású.
- Régen volt. De őket még a Földön elveszítettem. A férjemet elvitte a paratoxis... szerencsétlen flótás. - vállat von, a gyerekéről nem óhajt beszélni, ahogyan a testvéréről sem ejt egy szót sem.
Túlságosan érzékeny téma, és megtanulta, nem feltétlen érdemes kibújni a csigaházból és nyílt támadási felülelet hagyni a külvilágnak.
- Most pedig itt vagyunk, a lázadás közepén, túlélési üzemmódban. Nem könnyű kötelékeket kialakítani, és... inkább egyedül feküdjek a hideg ágyban, mint kígyót melengessek a keblemen. Vagy hogy is szól a mondás. - nevet fel halkan, aztán halkan felsóhajt és maga elé mered.
- Tudsz bízni bárkiben is? -
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#10Szomb. Dec. 19, 2020 10:09 pm
-Sokszor gondolkoztam a dolgon. Tudom, hogy valamit elhallgatnak, kérdeztem is őket, hogy mi a probléma tehetek e valamit ellene, de nem igen voltak bőbeszédűek. Gondolom túl sok probléma lettem volna nekik, ha egyáltalán megoldható a dolog. Azóta meg... Nem is tudom. Nem volt rá alkalmam... Mármint nincs senki az életemben, akitől szeretnék egy gyereket, így miért foglalkozzak a dologgal. Bár lehet ez hülyén hangzik...-Lehet, hogy soha nem is lesz az életemben olyan személy, akivel családot alapíthatok majd. De talán azt tényleg jó lenne tudni, hogy mitől is vagyok meddő. Lehet még megváltoztatható a dolog.
-Viszont szívesen megtudnám, hogy miért alakult ez így. -Szóval benne vagyok, hogy megvizsgáljon. Voltak ötleteim, de mivel a Földön sem foglalkoztam ezzel a témával, így tényleg nem tudom, hogy születésem óta van ez így, vagy valami más van a háttérben.
-Oh sajnálom. Nem lehetett könnyű.-Az a fránya paratoxis sok mindenkit elvitt. Sok szívet összetőrt. Nekem is halt meg ismerősöm, de nem közeli hozzátartozóm.
-Nem ismerem azt a mondást, de azt hiszem tudom mire gondolsz.-Mosolyodom el, majd kicsit elgondolkozom a kérdésén.
-Igen tudok... De én ilyen téren kissé naiv vagyok. Tudod az emberek jó oldalát próbálom meglátni. Bízom a Kapitányban és a Parancsnokban, ahogyan bízom például benned is, Tomban és Azarovban. Muszáj bíznunk valakiben, különben az ember elvész.-
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ