Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Don't fear the reaper [V]
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#21Kedd Jan. 19, 2021 7:16 pm
Megrázza a fejét, majd kisöpri a tincseket az arcából és a nővérre villant egy félmosolyt. Beljebb tessékeli őt a laborba, aztán pedig becsukja maguk után az ajtót. Minden olyan, mint ahogyan azt a másik megszokhatta.
- Nem kell, ne butáskodj. Ráérek, csak kissé belefeledkeztem az olvasmányaimba, így teljesen váratlanul ért a jöttöd. De ez az én saram. - szabadkozik, aztán az egyik szabad székre mutat, hogyha Hwan szeretne, akkor helyet foglalhat ott.
Ő megtámaszkodik az asztalnál és egyetértően bólint a másik szavaira, ami az édességet és az összes egyéb ételt illeti itt, a Jolán.
- Sajnos már nincsenek meg azok a források az elkészítésükhöz, mint ami régen a Földön volt. Szerintem kakaóbabot, valódi tejet maximum már csak képen láthattak az itteniek. - igazság szerint már akkor nehéz volt ezekhez hozzájutni, mikor még a Földön éltek.
Elitek kiváltsága, a gazdagoké minden, míg a kevésbé szerencsések a megmaradt cafatokon rágódnak. Sokszor a csontokon se.
Ugyan nem panaszkodhat, az utolsó pillanatig élhető sorsa volt, és a Consilium is megkímélte, ha lehet így fogalmazni, mert a képességeire igényt tartottak. Manapság már lehet hmarabb fejét vennék, de kinek nem? A lázadás egyirányú utca a szemükben és nem fordulhat vissza következmények nélkül.
- Zajlik az élet, de nem sokkal másabb, mint általában. Mindig van mit kutatni. - válaszolja a nőnek.
- Végeztem a vérvizsgálatoddal is. Nem tudom mennyire szeretnél most erről beszélni... - teszi még hozzá.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#22Szomb. Jan. 23, 2021 1:22 pm
Nem foglalok helyet. Jó így nekem állva is. A cuccaimat leteszem, majd körbe sétálok. Rég jártam erre és örülök, hogy megint itt lehetek. Komolyan mondtam neki anno, hogy tanulni akarok és nem csak azért mert kevesen vagyunk. Magam miatt is. Többet akarok segíteni.
-Néha hiányoznak azok az ízek és az ottani élet. Te hogyan tudtad megszokni ezt az új környezetet? Én elég nehezen. Sokáig nem is bírtam megemészteni az itteni kosztot.-Kicsit elmerengek az emlékeimben, majd csak mosolyogva fordulok felé.
-Szerinte jobb, ha a tanulás végén beszélünk erről. Mondjuk nem tudom mennyire lesz rossz, vagy jó hír, de félek elvonná a figyelmemet. Szóval még ne mondj semmit róla, ha nem gond.-Húzom el a szám szélét, majd inkább el is engedem a témát.
-És ma mit tanulunk?-Nézekre most már kissé izgatottan.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#23Szomb. Jan. 23, 2021 11:06 pm
Hallgat, eleinte nem felel semmit sem a kérdésre, aztán nagyon lassan megingatja a fejét.
- Nem volt ideális az sem, de legalább ott volt a család. Ők már nem tarthattak ide velem. Az étel a legkevésbé rossz, amit az itteniek le akartak nyomni a torkomon. De aztán egy idő után... csak túl akarsz élni. - vállat von és elcsöndesedik, nem akarja az életének, a múltjának ezen a részével traktálni a nővért.
Az öccse halála, a szülei elvesztése. Ahogyan felébresztették és megkezdte a munkát a Volentisen. A kirendelt férj, az eltemetett gyermek. Kevés dolog maradt, ami igazán megrendítheti, régóta túl van a törésponton, azóta minden csak... valami, amivel időt tölt. Nem tud kibújni a bőréből és nem tudja levetkőzni az örök kíváncsiságot, ami benne munkálkodik, a kutatás iránti szenvedélyét, ám azontúl semmi sem maradandó, semmi sem olyan jelentős, hogy ne tudjon egy szívdobbanásnyi kétség nélkül búcsút inteni neki. Ahogy tette a Consiliummal, az életével a Volentisen. Ahogy képes volna megtenni most is. Egykor hitt az emberi jóságban, hogy akad, amiért még érdemes küzdeni.
Mára már... csak a saját értékrendje maradt. Nincsen nagyobb jó vagy rossz, ami szerint meghozza a döntéseit.
- Legyen. Lakat a számon, míg úgy nem érzed, tudni akarod. - bólint, nem mintha a hallgatása változtatna az eredményen, ám tiszteletben tartja a nővér kérését.
Azért ennyi emberiség még belé is szorult.
- Ma az agyról. - válaszolja és odasétál a vizsgáló asztalhoz, ami a mai órai anyag segédeszközeit rejti egy takaró alatt.
Lehúzza a fehér leplet róla és feltárul egy emberi fej. Pontosabban robot fej, érzékelőkkel, hús és vér műszövettel bevonva, a koponya pedig egy, a valódira hajazó műagyat rejt. Érzésre, kinézetre szinte megegyezik, de ezekben is érzékelő van, ami a monitor kijelzőjén mutatja éppen mit művelnek "vele".
- Nos, hogy tetszik? - mosolyodik elégedetten.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#24Hétf. Jan. 25, 2021 7:29 am
Mindenkinek megvan a maga története, ami vagy szomorú, vagy picit boldogabb, de tiszteletben tartjuk őket. Sokan nem szívesen mesélnek róla, amit jobb is tiszteletben tartani.
Nem arról van szó, hogy nem akarom tudni az eredményt, csak nem akarok majd ezen kattogni. Fogalmam sincs, hogy mi lesz a kimenetele. Igazából nem is nagyon számítok túl sok mindenre, de most inkább a tanulásra szeretnék koncentrálni, ahhoz meg az kell, hogy kiürítsem kicsit a fejem.
Felcsillannak szemeim, ahogy kijelenti, hogy ma az agyról tanulunk. Érdeklődve sétálok mellé és mint valami kisgyerek várom izgatottan, hogy megmutassa mit is rejt az a lepel.
-Nagyon tetszik! Nem is hittem volna, hogy ilyen élethű is lehet egy ilyen! Még sose láttam így, max csak képeken. Huu ez nagyon jó lesz! -Dörzsölöm össze a tenyereimet. Az egyik legbonyolultabb, legérzékenyebb rendszerünk és most itt van előtte. Oké, hogy ez nem igazi, de nekem ez is egy nagy élmény.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#25Szer. Jan. 27, 2021 12:03 pm
Meglepi, hogy ennyire izgatott a nővér, de aztán csak jót mosolyog rajta. Valahol meg tudja érteni, talán önmaga is pont ilyen volt, mikor elkezdte anno a tanulmányait... annyi minden történt aztán az évek során.
- Örülök, hogy ennyire érdekesnek találod. - nevet fel halkan, aztán átküldi a fájlokat a nővér tabletjére, mert bizony a nekiseggelős részeket is ugyanúgy meg kell tanulnia, mint magát az eljárások technikáit.
Az agy pedig egy összetett és érzékeny szerv, elég egy aprócskát hibázni és az egész rendszer összeomlik. Vehetnék példának okáért magát Hwant is. Egy teljesen más erejű, mértékű vagy irányú ütés a koponyájára és vége a nótának. Vagy ha a műtét rosszul sikerül, komplikációk lépnek fel... a sebész hibázik, akárcsak egy hangyányit is. Ha nem is halállal végződik a dolog, lehet soha nem lett volna képes teljes életet élni.
- Akkor lássunk neki. - és itt hosszadalmas magyarázatba fog, miközben a modellen mutogat, a monitoron pedig felvillannak a területek, amik éppen szóban forognak.
Jó pár óra telik el így, igaz, közben kérdez, várja a visszacsatolást, nem akar sietni, hogy legyen ideje a nővérnek mindent megemésztenie.
- És ez még csak a jéghegy csúcsa. - koppint az asztalra és támaszkodik neki, tekintete a másikon.
- Mit szólsz hozzá? -
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#26Pént. Jan. 29, 2021 5:57 pm
Miért is ne lennék ennyire izgatott? Új dolgot tanulhatok és most az agyról. Izgalmasnak tartom, hisz az agyat a mai napig nem tudtuk teljesen megérteni. Sokat tudunk már róla, de a legösszetettebb szervünk. Csodálatos egy dolog. A második legizgalmasabb meg a szív. Ha azzal baj van az egész rendszer összeomlik.
Minden figyelmem Morgan felé irányul. A tabletemet kezembe fogva jegyzetelek. Lehet, hogy átküldött egy anyagot, de ezt is fontosnak tartom, hogy pár szóban leírjam azt, amit most mond nekem. Természetesen közben figyelem azt is, hogy mit csinál. Néha úgy érzem magam, mint egy gyerek, aki éhezik a tudásra. Pedig nem vagyok már mai csirke, de mégis... Még mindig van mit tanulnom és ki is akarom ezt használni annyira, amennyire csak lehet.
-Nem egy könnyű falat, de az agyról van szó. Nem is gondoltam arra, hogy egy csettintés és már mindent fogok róla tudni. Idő lesz mire mindent el tudok raktározni az agyamba, de neki fogok ülni a dolognak. -Talán nem árt, ha egy ilyen fejsérülés után kicsit megerőltetem az agyamat.
-Akkor most a jól megérdemelt pihenő?-Szélesedik ki a mosolyom és ha bólint egyet oda is viszem neki a pudingot kanállal, majd én is nekitámaszkodom az asztalnak mellette.
-Annyira csodállak titeket, amiért ennyi mindent tudtok az emberi testről. Hogy szinte azonnal tudjátok, ha beteget láttok, hogy mit kell csinálni még stressz helyzetben is. Remélem nekem is sikerül majd eljutnom erre a szintre.-Nézek rá mosolyogva, majd be is falon az első falatot.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#27Szomb. Jan. 30, 2021 3:51 pm
- Van rá időd, ne erőltesd túl magad. Az is ártalmas tud lenni. - szólal meg, aztán mikor a nővér felhozza a szünet ötletét, bólint rá egyet.
Valóban itt dolgoznak pár órája, és kezdi kicsit unni a saját hangját hallani, pedig az már nagy szó, tekintve, hogy majdnem minden tudósban ott rejlik a felsőbbrendűségi komplexus, egy leheletnyi egomániával. Nem sokan tudják ezt überelni. Elfogadja Hwantól a pudingot, de nem nyitja ki egyből, helyette a nőt hallgatja.
- Szerintem te sem panaszkodhatsz... főnővér. - húzódnak félmosolyra az ajkai.
- Ti vagytok azok, akik orvos hiányában is életben próbáljátok tartani a betegeket, ami nem kis dolog. A stresszről nem beszélve. - itt megvonja kissé a vállait, aztán jöhet a pudingevés.
Semmi különleges nincsen az édességben, Hwan mégis minden alkalommal annyira tud neki örülni. Értékelni az egyszerű dolgokat. Mennyivel lenne másabb, ha ez neki is menne? Jé, puding, boldogság. Együtt töltött idő a barátokkal, elégedettség. Mind idegen a számára, s a gondolattól is kényelmetlenül érzi magát. Újabb kanálnyi édesség, aztán elhessegeti ezeket a gondolatokat, ilyesmin agyalni energiapazarlás. Nem vall rá.
- Nos, hogy érzed, szeretnéd tudni az eredményt? - kérdez rá végül, hogy visszatérjenek a kezdetekhez.
Hwan véreredményeihez.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#28Hétf. Feb. 01, 2021 7:36 pm
Jól esnek a szavai. Nem sűrűn kapunk dícséretet. Igaz az "előléptetésem" felért egy nagy dicsérettel, de alapjáraton a betegek leginkább a nővérekkel vannak kapcsolatban, így általában csak a káromkodást kapják vissza. Nem sűrűn mondják, hogy köszönöm, hálásak vagyunk. Igen tudom ez a munkánk, de apozitív hozzácsatolás mindig is sokat segít.
Sokan nem értik miért szeretik néhányan annyira ezt a fránya pudingot. Nos a válasz roppant egyszerű. Ezen kívül csak a kása, vagy a proteinszelet van. A puding meg egy aprócska fénypont, remény, hogy más is van ezeken kívül. Ezért sem szabad túl sokat enni belőle, mert akkor elvész a varázsa, nah meg tényleg finom.
A csendben kissé elmerülök gondolataimban. Meg is állok a puding evésben. Morgan kérdése zökkent ki engem. Először csak értetlenkedve pislogok rá, majd csak eljut az agyamig a kérdése.
-Oh igen.  Persze szeretném tudni.-Le is teszem az édességet, majd felé fordulok kicsit. meg is feledkeztem róla. Teljesen máshol jártak a gondolataim. De most jobb is, ha eltereli a figyelmem.
-Jó, vagy rossz hír?-Húzom el a szám sarkát.
Vissza az elejére Go down
Morgan Ruh
Karakterlap : As above, so below
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 79
Morgan Ruh
Azonosítatlan létforma



#29Hétf. Feb. 08, 2021 4:08 pm
- Mielőtt bármit is mondok, szeretném tudni, hogy ténylegesen készen állsz rá mentálisan? - szegezi a kérdést a nővérnek, aztán elhallgat.
Lehet nem most kellett volna felhoznia ezt az egészet a másiknak. Hwan csak nem olyan régen esett túl egy hatalmas traumán, és nem feltétlenül akar újabb nagy horderejű hírekkel megbirkózni. Igaz, ebben az esetben egyáltalán nem elkeserítő a helyzet, ettől függetlenül sorsfordító.
- Tessék, ezt is neked adom. - nyújtja oda a saját pudingját, amiből ha talán két kanálnyi hiányzik.
Ha elfogadja a nő, ha nem, akkor is rátukmálja valahogyan. Aztán sóhajt egyet, míg végül elmosolyodik.
- Nem rossz hír. Efelől biztosíthatlak. - teszi hozzá, hátha ezzel valamelyest könnyít a másik kétségein, aztán a tabletjéért nyúl és lekéri onnan az eredményeket.
Csakis akkor kezd el beszélni, ha a főnővér 100%-osan egyetért ezzel. Nem venné a szívére, ha lelohasztaná Hwan reményeit, már ha vannak neki reményei.
- Képes vagy teherbe esni és ki is hordani a babát. De ehhez külső támogatás is kell. Orvosi. - szólal meg.
Vissza az elejére Go down
Jeong-suk Hwan
Titulus : Chen nővér
Tartózkodási hely : Jola
Hozzászólás száma : 126
Jeong-suk Hwan
civil



#30Vas. Feb. 14, 2021 3:45 pm
-Igen, persze!-Bólintok is egyet megerősítésként. Eddig abban a hitben éltem, hogy soha nem lehet gyerekem, hogy nem eshetek teherbe. Amióta beszéltük arról, hogy kivizsgálja az okokat talán igen eszembe jutott, hogy jó lenne, ha kiderülne az ellenkezője, de nem fogok összetőrni, ha mégsem. Egyszer már feldolgoztam ezt. Nah meg különben is, nem arról van szó, hogy babát szeretnék a szerelmemtől. Jelenleg nincs is párom, akivel akár szóba is jöhetne a dolog. Szóval, még ha lehet is... nem biztos, hogy lesz lehetőségem rá. De ezen agyalni tényleg feesleges....
-Nem, nem! Ez a tied! Mostanában elég sok pudingot ettem, szóval kezdek betelni vele... Tényleg nem szükséges odaadnod.-Persze ha nagyon ragaszkodik hozzá elveszem tőle, nehogy a kukába landoljon. De még nem eszem meg. Jó lesz az majd későbbre.
Érdeklődve nézem őt, ahogy a tabletért nyúl. Látom, hogy hezitál rajta, így egy bíztató mosolyt küldök felé. Nem kell féltenie, megleszek bármilyen hírt is közeljön velem.
-Már ez remekül hangzik.-Mondom neki őszintén és figyelek. Mikor kimondja a szavakat egy pillanatra ledöbbenek.
-Hogy tényleg? De hogy?... Mármint ez most komoly?... -A consilium orvosai megbuktak a teszten. Ha akkor rájönnek a dologra már rég kiházasítottak volna engem... Azt hiszem jobb is nekem, hogy hanyagolták a témát. Így a magam ura lehetek.
-Ez remek hír!-Mosolyodom el ismét, majd érdeklődve nézek rá ismét.
-Elkérhetem?-Mutatok a tablet felé. Nagyon is kíváncsi vagyok az eedményekre, bár ha közben kifejti a dolgot rá is figyelek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Ugrás:
^
ˇ